Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 12:25   #1
Nekretnine - pod ovrhom banaka

Dobri ljudi,

zanima me može li se negdje vidjeti "ponuda" u pojedinim bankama: lista nekretnina/pokretnina nad kojima se vrši ovrha s traženom cijenom?

Ili sve to ispadne kao tipa: rekao mi rođak/prijatelj koji radi u banci pa ja eto kupio za 1/4 cijene...
__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 09:46   #2
ne trebaš muljati da imaš nuklearnu familiju u Banci...

ovo je koliko toliko demokratska zemlja...

izvoli http://hgkreg.hgk.hr/Ovrha/faces/index.jsp
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2008., 21:37   #3
banke stave javni natječaj kad prodaju nekretninu nad kojom su stekle vlasništvo. samo treba pratiti dnevni tisak!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:32   #4
hvala vam na odgovorima!

frend mi je pričao da on nikada ne bi mogao kupiti takvu nekretninu, npr. stan.
kao izbacuješ jadnu obitelj koja se našla u dugovima iz stana... bla, bla
kaže: đavolja posla.

Međutim, ja se s njim ne slažem.

Pa to bi svejedno netko kupio: bio to ja, Mirko, Slavko ili tko već...

Dragi forumaši,

Što vi mislite o ovim moralnim dilema i ima li ih uopće?
__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 12:53   #5
Donekle se slazem sa tvojim frendom, ali...

nisi ti taj koji ih izbacuje iz stana vec banka.

Osim toga, nisi ti kriv sto su zagrizi u nesto sto ne mogu progutati...
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 16:53   #6
Quote:
FortySix&7 kaže: Pogledaj post

Dragi forumaši,

Što vi mislite o ovim moralnim dilema i ima li ih uopće?
I ja se slažem s tvojim frendom.
Znaš kak se kaže - "Oteto, prokleto." Iako ovo nije oteto, svejedno je prodano puno ispod cijene, a i ne bih se baš osjećao ugodno u tom stanu/kući. Loša karma i to.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 12:23   #7


Što mislite, jel postoje ljudi koji idu okolo i kupuju nekretnine putem ovrhe i onda prodaju po normalnoj cijeni, a razliku u pari- sebi u džep.?.

Jel tko kad čuo za tako nešto?

Mislim da znam, hoću li imati konkurenciju...
__________________
Ovaj čovek je neuništiv!
FortySix&7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:19   #8
oteto prokleto
djuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:41   #9
Sigurno da ima. Znam da npr. građevinari koji grade stanove imaju stalno uposlene "hodače", osobe koje po cijeli dan hodaju po gradu i traže stare kućice i druge povoljne prilike za izgradnju novih zgrada. Znajući to, sigurno imaju i one koje to isto rade u bankama i sudovima.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 13:41   #10
Quote:
djuni kaže: Pogledaj post
oteto prokleto
Ja u ovom slucaju ne kuzim poantu tog oteto - prokleto.

TKO je sto kome oteo? Kupio si kucu/stan, nisi otplacivao kredit i ode kuca na bubanj. Sto je tu "oteto"? Sve je kako treba biti. U SAD ljudi svakodnevno ostaju bez krova ne glavom ne izvrsavaju li obaveze prema bankama i nitko od toga ne pravi problem tipa: oteto-prokleto.
Pa nisu banke socijalne ustanove da daju kuce i stanove besplatno!

Ja pikiram na to da si uzmem auto koji je otisao na bubanj kod neke lizing kuce, max. godinu dana starosti. I nemam nikakvih moralnih dilema. Ti ne mozes7ne zelis placati, ja mogu i hocu. End of story.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 14:34   #11
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
Ja u ovom slucaju ne kuzim poantu tog oteto - prokleto.

TKO je sto kome oteo? Kupio si kucu/stan, nisi otplacivao kredit i ode kuca na bubanj. Sto je tu "oteto"? Sve je kako treba biti.
Je, osim kaj ju prodaju za 1/3 vrijednosti. Ak to nije oteto...
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 16:37   #12
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Je, osim kaj ju prodaju za 1/3 vrijednosti. Ak to nije oteto...
KAkve ima veze za koliko ju prodaju? Stvar je njihove procjene isplativosti, da im se ne isplati, ne bi prodavali za toliko.
Banka ce uvijek radije prodati za toliko i namiriti se djelomicno, nego da otpisuje cijeli dug.
Tako to inace ide u kapitalizmu.
Uvijek mozes proati dogovoriti se s bankom i pokusati naci sam kupca, on ti plati, ti isplatis banku i to je to.
Zli_Ciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 19:47   #13
Quote:
Zli_Ciko kaže: Pogledaj post
KAkve ima veze za koliko ju prodaju?
Ne, uopće nema veze. Ugl., sretno s autom.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 05:08   #14
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Ne, uopće nema veze. Ugl., sretno s autom.
E moj prijatelju
A nemisliš da se svakom može pa i tebi desiti da dođeš u nepriliku za plačanje , a banka te poslije uguši nenormalnim - lihvarskim kamatama pa ti i stvarno otme kuću i što je to onda nego oteto ? Što još ako ti ne isplati kredit jer je prodala za malu cijenu, pa ti nastavi i dalje oduzimati ratu , a istjera te na cestu? Misliš i onda da si kupio stvar koja nije prokleta?
uzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 11:38   #15
Meni ne trebaš pričati o bankama, kamatama, kamatarima... Zahvaljujući svojem starom ja sam do 20. god. života doživio ono što 90% ljudi nikad ne doživi.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 12:06   #16
http://business.hr/Default2.aspx?ref...ment=1#comment
komentar s business.hr
Dobrodošli u Novi Svjetski Poredak!

Nemojte se dati izmanipulirati

Svaka para ide za financiranje Američkog deficita i duga.

Koju će naciju prvu obuzeti panika?

Ovo je sada pitanje koje se može desiti odmah,do u sljedećih par mjeseci.

Rusija i Kina su dobri kandidati,a započeti proces propadanja banaka,zacijelo
će ga još više ubrzati.

Imovina,odnosno aktiva se dijeli na dvije osnovne vrste:

Papirnata i stvarna vrijednost.

Fizičko zlato je stvarna vrijednost,a zlato na papiru papirnata vrijednost podložna manipulaciji.

Novac je isto tako papirnata vrijednost.

Kredit i dug su također papirnate vrijednosti.

Činjenica da dug za kuću od 200.000 dolara sada vrijedi 100.000 dolara,
ili još bolje ništa ili nulu,najbolji je opis sam za sebe.

U financijskim igrama zvanima poluge,njihov je omjer 65 naprema 1.

Poluge su mogućnost kupovanja velikih vrijednosti sa malim sredstvima.

FDIC je omjer naprimjer 130 naprema 1.

Za ljude koji su možda još uvijek optimistični,izvući ću asa iz rukava.

Financijski Instrumenti Derivati su vrijednosti dobivene,izvučene iz nekih drugih vrijednosti.

Sami po sebi predstavljaju oklade,a u stvari se radi o čistoj prevari.

Njihova vrijednost na desetke puta prevazilazi vrijednosti svih burzi svijeta skupa,svih svjetskih nekretnina skupa...

Nema te matematičko financijske abrakadabre koja sa ćiribu,ćiriba može zakamuflirati tsunami ovakvih razmjera!

"Manite se ćorava posla,nitko tu ništa ne može".


"Do nedavno,samo nekoliko zemalja je imalo centralne banke koje nisu bile pod kontrolom obitelji Rothschild.

Dvije od tih zemalja su bile Afganistan i Irak.

Među ostalima,tu su još bili Iran,Sjeverna Koreja,Venecuela,Sudan,Kuba i Libija.


Zato ih zovu AmeriKKKanci "osovine zla" zato što ih oni ne kontroliraju


Trenutno,Americi se jako podilazi činjenicom da se trgovina naftom odvija skoro samo u dolarima,i to većinom u Londonu i New Yorku,naravno mjestima koja su u Američkom vlasništvu i kontroli.

Osim toga,od kraja drugog svjetskog rata,cijeli je svijet držao svoje devizne rezerve u dolarima,što je Americi davalo nesagledivu prednost u odnosu na sve ostale zemlje.

Kako smo sada svi puni dolara,to i je jedini razlog zbog kojega globalni financijski bankrot,odnosno krah i kolaps nije pitanje od jednog dana na burzi novca.

Kada se ovome pridodaju činjenice o Aktu o Federalnim Rezervama iz 1913 godine,kojima je Američka centralna banka postala privatna,isto kao i novčanice koje su počeli puštati u promet,nimalo ne čudi velika cenzura i sve opća konspiracija.

Iračka je namjera o prodaji nafte u Eurima zakamuflirana iza sasvim bezveznih razloga o raspadu te zemlje.

Isto se trenutno dešava i sa Iranom,njihovom burzom i namjerom o prodaji nafte i u drugim valutama, te nekakvim medijskim pompama o nuklearnoj prijetnji.

Mnogima je počela smetati ta pogodnost koja Sjedinjenim Američkim Državama omogućuje besplatnu nabavu roba,usluga i ljudi.

To možemo nazvati i kupovinom sa 100% popusta.

Problem skoro sviju nas je sada,kako se riješiti dolara prije velikog sloma?

Cijeli je svijet zatrovan ogromnim količinama bezvrijednih papira,i ne samo u obliku novčanica,radi se o planinama "vrijednosnih" papira.

U 2007 godini,nafta je koštala oko 60 dolara.

Svi su već onda znali sudbinu novčanice Federalnih Rezervi,zvanu Dolar: slabljenje.

Sjedinjene Američke Države su putem burzi Nymex - IPE, polako počele dizati cijenu nafte,koja je dospjela do 140 - 150 dolara po barelu.

Ovo u praksi znači da je potražnja za dolarima putem cijene nafte porasla za 230%.

Posljedice su sada svime vidljive:

Iza lažnog morala i lažnih priča kojima su nas dojili putem svih mogućih oblika medija i komunikacija,stoji nesumnjiva namjera povući nas sve na dno samo zbog monopola privatno izdane novčanice,privatne centralne banke.

Hoćemo li nasjesti na moguću opciju spasa,a u principu istog sistema u vlasništvu istih ljudi,zvanog Euro,ostaje na nama.

Upravo je smiješna pojava, eto mnogi se već važniji političari i ekonomisti bude i počinju optuživati Ameriku i Dolar,sakrivajući nam pravu istinu o Euru.

Banke sada kriju goleme gubitke,služeći se matematičkim čarolijama u svojim financijskim bilancama.

Blagoslovima raznih korumpiranih vlada,i dalje nastavljaju predstavljati svoju bezvrijednu imovinu u vrijednostima iz naučno fantastičnih filmova.

Vrijednostima koje bi na pravom
otvorenom tržištu trenutno postale prah i pepeo.

Insolventi financijski zombi-i, i dalje se kunu u boga i odlično zdravlje,
isto onako kako su se kleli da je Irak u posjedu oružja za masovno uništavanje i sterminaciju.

Nitko ne spominje "Plunge Protection Team (specijalnu predsjednikovu radnu grupu za financijska tržišta)",koja nasuprot svim zakonima, logikama i principima slobodnog tržištamanipulira i radi na prevencijama sloma financijskih tržišta,pumpajući milijarde virtualnih zelembaća kada je god to potrebno.

Investitorima je objašnjavano da je njihov novac investiran u najsigurnije bondove,"vrijednosne" papire sa kreditnim rejtingom AAA.

Nije niti potrebno naglašavati u kolikim su problemima sada općine,gradovi i države koji su ih izdavali.

Investitorima su džepovi i poslovne torbe pune "Junk - Smeća".

Svima nam je objašnjeno da je Sistem Federalnih Rezervi potreban zbog rasta ekonomije i stabiliziranja inflacije,a iza nas je stoljeće ratnog biznisa,inflacije izvan kontrole i
punjenja džepova pojedinaca astronomskim mega ciframa i sumama.

Živi smo svjedoci izumiranja srednje klase i najvećeg transfera bogatstva u povijesti na imućne pojedince.

U svijetu slobodnog tržišta, propašću jednoga,drugi profitira.

U današnjoj situaciji,vlada bi se svake normalne zemlje pothitno riješila dolara.

Centralne banke cijelog svijeta mu međutim,i dalje daju potporu.

Zašto?

Račun propasti Amerike,platiti će cijeli svijet,odnosno onaj njegov najzastupljeniji dio,siromašni i srednja klasa koja upravo ulazi među siromahe.

Dobrodošli u Novi Svjetski Poredak!
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 19:16   #17
I onda je došla engleska kraljica koja se pretvorila u svizca i zamotala čokoladu
Rookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:46   #18
moram
odavno me nešto nije ovako nasmijalo
koja financijska disertacija
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.