Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2006., 20:24   #1
Imam malu kuglicu na prsima...wtf?

Ovako,primjetio sam prije nekih mjesec dana da mi je na prsima mala izbočina,oko 1cm u promjeru(prije mjesec dana mi se ČINI da je bila manja,nisam išao za tim,mislio da je prištić),okrugla,potpuno ispod koze,vidi se jedva kad gledam pod određenim kutem.Ne boli me uopće,ne pecka,ne svrbi,boli lagano ako baš stisnem jako..

Je zna netko što je to?idem kod doktora u srijedu ali ne zelim čekati do tada...onda?pliz help!
Nidhelpkvikli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 00:28   #2
Hej, i ja imam kvrzicu na dojci- isto je bila manja pa veca- bolilo me jako pa je prestalo, sad samo boli kada bas stisnem- kao i kod tebe. Bila sam vec tri puta na ultrazvuku i ne znaju sta je. Svaki put mi kazu da dodjem nakon pola godine opet ali nemaju ni oni pojma. Kazu da je moguce da je masno tkivo ili da mi je zlijezda natekla, ali onda bas ne bi bila kvrzica...koliko ja znam...ma odi ti svakako kod doktora- ali rto, mozda je i masno tkivo..
Aca22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 18:34   #3
Izraslina na prsima

Muškarac sam, 38 godina star.

Prije dva tjedna primijetio sam oko pedalj ispod ključne kosti malo ispod bradavice na prsima s desne strane tvrdu izraslinu. Ispod kože je, ne vidi se izvana i bezbolna je. Nisam primjetio do sada da boli na dodir. Isto tako u ta dva tjedna nije promijenila veličinu.

Ima li netko ideju o čemu se radi ?

Hvala,

Branko
Timian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 20:42   #4
Quote:
Timian kaže:
Muškarac sam, 38 godina star.

Prije dva tjedna primijetio sam oko pedalj ispod ključne kosti malo ispod bradavice na prsima s desne strane tvrdu izraslinu. Ispod kože je, ne vidi se izvana i bezbolna je. Nisam primjetio do sada da boli na dodir. Isto tako u ta dva tjedna nije promijenila veličinu.

Ima li netko ideju o čemu se radi ?

Hvala,

Branko
Čuj možemo nagađati šta ti je, netko ti čak može ponuditi dobar odgovor ali činjenica je da ćeš kad tad morati ići liječniku. Moja preporuka ti je da ideš što prije. Nadam se da će sve biti u redu
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 20:48   #5
Quote:
Lela kaže:
Čuj možemo nagađati šta ti je, netko ti čak može ponuditi dobar odgovor ali činjenica je da ćeš kad tad morati ići liječniku. Moja preporuka ti je da ideš što prije. Nadam se da će sve biti u redu
Hvala na ljubaznom odgovoru.

Mislio sam da će mi netko znati reći nešto barem približno. Svakako odlazak liječniku je na redu u iduca dva dana no mislio sam samo dobiti mišljenje nekoga tko je takvo nešto imao.

Hvala ti još jednom,

Branko
Timian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:10   #6
Quote:
Timian kaže:
Hvala na ljubaznom odgovoru.

Mislio sam da će mi netko znati reći nešto barem približno. Svakako odlazak liječniku je na redu u iduca dva dana no mislio sam samo dobiti mišljenje nekoga tko je takvo nešto imao.

Hvala ti još jednom,

Branko
Nema na čemu! Rado bi ti pomogla ali stvarno ne znam šta bi to moglo biti. Doista se nadam da će sve biti u redu
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:48   #7
Quote:
Timian kaže:
Muškarac sam, 38 godina star.

Prije dva tjedna primijetio sam oko pedalj ispod ključne kosti malo ispod bradavice na prsima s desne strane tvrdu izraslinu. Ispod kože je, ne vidi se izvana i bezbolna je. Nisam primjetio do sada da boli na dodir. Isto tako u ta dva tjedna nije promijenila veličinu.

Ima li netko ideju o čemu se radi ?

Hvala,

Branko
može biti da je lipom-dobroćudni tumor masnog tkiva bez panike!!!!
sonnenschein is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 16:39   #8
Quote:
sonnenschein kaže:
može biti da je lipom-dobroćudni tumor masnog tkiva bez panike!!!!
Hvala Vam lijepo na odgovoru.

Branko
Timian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 05:05   #9
Potkožne kvržice na prsima

Prije par godina pocele su mi se pojavljivati male kvrzice u podrucju prsa. Tocnije tocno u sredini izmedu bradavica. Ima ih raznih velicina i pretpostavljam da su neke rasle s vremenom. Najmanje koje se mogu napipati su vjerojatno oko milimetar velike. Prosjecne su par milimetara (2-3), a najveca bi bila negdje 5-6 milimetara.

Nema ih veliki broj, mozda 20tak i nisam uocio tendenciju sirenja istih u zadnje dvije godine. No isto tako nisam uocio ni da se povlace. Cini mi se kako se nista ne dogada. Gledajuci kozu nisu jako uocljivi, no moze se primjetiti lagana izbocina i bjelina ispod.

Kada pritisnem kvrzice osjetim da su polu cvrste. Pri jacem pritisku neke od kvrzica koje su blize kozi probiju van i istisne se bijelkasta masa. Pretpostavljam da se radi o koncentiranoj masnoci no ne mogu biti siguran (izgleda otprilike kao svjetliji tip maslaca). Tvar je slicna onoj koja se nade nakon istiskivanja mitesera. No ne postoji "crna glava".

Kod nekih drugih kvrzica prilikom pritiska one ne izbiju na povrsinu nego naizgled se "proliju". U istom podrucju imam i poneki miteser.

Moje pitanje je sto bi to moglo biti i kako bi se moglo lijeciti. Pokusao sam traziti na googleu, no osim nekoliko kandidata nisam nista postigao. Nisam mogao pronaci podatke o tome koji od mogucih kandidata se moze istisnuti kao kod mene (lipom, cista, dermatofibrom). Moram napomenuti da u obitelji imam slucajeve gdje su imali lipomu no tamo bi to bio jedan oveci lipom, a ne puno malih samo na prsima.

Takodjer. Zanima me da li je moguce rjesiti se ovih nakupina pomocu izvlacenja "masnoce" pomocu šprice. Imam osjecaj da bi se efekti mogli na ovaj nacin rjesiti.

Zaboravio sam napomenuti, muško sam, 20 godina.

Hvala.
eb20x is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 12:17   #10
Cvoric- zadebljanje na prsima

Prije 3 mjeseca sam otkrio potkozno tvrdo zadebljanje na prsima velicine zrna kukuruza 2 cm od bradavice . Bio sam na ultrazvucnom pregledu gdje su mi rekli da se radi o tecnosti docim na nalzu su napisali (subcutane laesie) i posto nisu sigurni uputili su me kod hirurga koji bi to odmah da odstrani, sto sam ja odbio i trazio da me prvo posalje na magnetnu rezonanciju pa da onda vidimo o cemu se radi.

Nemam bolova niti mi smeta to zadebljanje.

Molio bi one koji imaju slicna iskustva ili medcinskog znanja da mi daju malo vise savjeta?
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:34   #11
Quote:
Prazina kaže: Pogledaj post
Prije 3 mjeseca sam otkrio potkozno tvrdo zadebljanje na prsima velicine zrna kukuruza 2 cm od bradavice . Bio sam na ultrazvucnom pregledu gdje su mi rekli da se radi o tecnosti docim na nalzu su napisali (subcutane laesie) i posto nisu sigurni uputili su me kod hirurga koji bi to odmah da odstrani, sto sam ja odbio i trazio da me prvo posalje na magnetnu rezonanciju pa da onda vidimo o cemu se radi.

Nemam bolova niti mi smeta to zadebljanje.

Molio bi one koji imaju slicna iskustva ili medcinskog znanja da mi daju malo vise savjeta?
moj decko ima isto tako nesto na prsima. kao kvrzica pod kozom, ne boli, mozda malo nekad zateze i crvena je. samo nije blizu bradavice vec bas na sredini prsa.
bio je kod deramtologa i kaze da nije nista strasno, nek samo prati i ako bude promjena ili ako mu pocne stvarat probleme nek se vrati na prgled.

zasto bi isao na MR zbog toga?!?!?!?!?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:00   #12
Zato sto ultrazvukom ne mogu reci tacno dali je benigno ili maligno tkivo!

MR koliko znam daje tacnije podatke.


Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
moj decko ima isto tako nesto na prsima. kao kvrzica pod kozom, ne boli, mozda malo nekad zateze i crvena je. samo nije blizu bradavice vec bas na sredini prsa.
bio je kod deramtologa i kaze da nije nista strasno, nek samo prati i ako bude promjena ili ako mu pocne stvarat probleme nek se vrati na prgled.

zasto bi isao na MR zbog toga?!?!?!?!?
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:04   #13
Quote:
Prazina kaže: Pogledaj post
Zato sto ultrazvukom ne mogu reci tacno dali je benigno ili maligno tkivo!

MR koliko znam daje tacnije podatke.
a jesi li svjestan koliko MR zraci????
zamisli samo da za svaki madez/izraslinu/potkozno tkivo ides na MR!?!?!?
a da bolje potrazis drugo misljenje pa onda odlucis???
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:22   #14
Koliko znam magnetna rezonancija nema stenog zracenja kao sto je slucaj kod CT-a!!!!


Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
a jesi li svjestan koliko MR zraci????
zamisli samo da za svaki madez/izraslinu/potkozno tkivo ides na MR!?!?!?
a da bolje potrazis drugo misljenje pa onda odlucis???
Prazina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:37   #15
Quote:
Prazina kaže: Pogledaj post
Koliko znam magnetna rezonancija nema stenog zracenja kao sto je slucaj kod CT-a!!!!
ok. tvoj odabir.
ne znam jel govorimo o istoj kvrzici na prsima al ako da mislim da nema potrebe za MR-om. jedino ako je nesto bas sumnjivo
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.