Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Pogledaj rezultate ankete: Biste li koristile abortus kao kontracepciju?
Nikad, nikako 85 51.83%
Samo u iznimnim slučajevima 34 20.73%
Nakon X broja djece 3 1.83%
Ovisi o mnogim faktorima 42 25.61%
Glasovatelji: 164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2012., 17:13   #181
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja opet kažem- ako nisi spreman na SVE posljedice- preskoči jebanje...
kužim da život može pisati sto priča i svakom su njegovi problemi najteži i svako za sebe ima savršeno valjan izgovor..
al po meni je to tak jednostavno.. jel ne želiš dijete- nemoj se sexati.. ako nisi dovoljno zreo i sposoban da podneseš sve posljedice nekog čina- preskoči taj čin..
...ja bi se s ovim u potpunosti složila kad bi trudnoća bila posljedica svakog seksa, odnosno kad bi seks služio isključivo u svrhu reprodukcije, al znamo da to nije tako

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa ajmo opet- ako žena koja silno želi svoje pravo na izbor- ne želi dijete- nek preskoči sex. zašto bi neko dijete ostalo bez svog prava na život, jer neka kokoš nije razmišljala unaprijed. i zašto bi nekom muškarcu bila oduzeta mogućnost da postane otac ako on to želi? nije on kriv što si ne može roditi dijete. tako smo stvoreni.
...pa ajmo opet, ženino pravo na izbor je "jače", jer zakonsko pravo na život imaju samo rođena bića, koja ekčueli imaju život a osim prava na život, rođena bića imaju i druga zakonska prava, pa i to da ubiju drugo rođeno biće (a kamoli nerođeno) u svrhu samoobrane...evo ja osobno abortus doživljavam kao vrstu samoobrane, iako embrij ne izjednačavam s napadačem

...kad smo kod uloge muškarca, zašto se muškarac seksa sa ženom s kojom nije provjerio da želi rodit njegovo dijete ukoliko do toga dođe, ili je normalno očekivat da svaka žena želi tvoje dijete
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:16   #182
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...ne razumijem šta bi ovo trebalo značit
Znaci da abortus nije bezazlen zahvat i da moze podrazumjevati komplikacije
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:19   #183
...no shit
...pa vjerujem da niti jedan medicinski zahvat nije bezazlen i može donijet brojne komplikacije...i sam porod donosi nekome brojne komplikacije...pa ne govorimo kako je netko zaslužio komplikacije što si ti insinuirala
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:27   #184
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

Jel to fer?
...naravno da nije fer...i slažem se da muškarac isto kao i žena ima potpuno pravo na izbor oko toga želi li ili ne želi dijete...uz legalan abortus svakako bi bilo dobro i ozakoniti mogućnost odricanja od očinstva
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:31   #185
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...no shit
...pa vjerujem da niti jedan medicinski zahvat nije bezazlen i može donijet brojne komplikacije...i sam porod donosi nekome brojne komplikacije...pa ne govorimo kako je netko zaslužio komplikacije što si ti insinuirala
Svaka odluka za sobom nosi posljedice,tako i ova.
Nemozemo mjeriti porod,koji je fizioloski proces i komplikacije istog sa komplikacijama abortusa-za kojega dokazano znamo da ih ima vise.
I da nabacim zakljucak:njezina odluka-njezin zivot...
Nekim odlukama mozemo unistit zivot..odbijam vjerovati da je rodjenje djeteta jedna od njih.
Naprotiv,sve zene koje znam koje su rodile dan danas im je drago da su tako odlucile.
A kolike zive sa griznjom savjesti radi toga sto su mislile da abortus samo tak'?
Da je to tako bezazlen cin ne bih rekla.
__________________
Belive and receive

Zadnje uređivanje leptirica 2 : 10.01.2012. at 17:38.
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:57   #186
imam pitanje za sve one koji misle ovako, dakle misljenja su da je svaki abortus ubojstvo
Quote:
sandraffm kaže: Pogledaj post
vi sto ste absolutno protiv pobacaja, jer ga smatrate ubojstvom, kako mozete u tom slucaju izjavit "ali ima pravo na izbor, ne tice se mene, nije meni na dusi"


to je kao da gledate ubojicu koji je stavio pistolj nekome na glavu i samo sto ne okine, a vi gledate i mislite se " ne tice me se, ima covijek pravo na izbor hoce li potegnut prst ili nece, ipak je to njegov prst, samo njegov. pravo na izbor ???" wtf !!!???

za mene je ab ubojstvo, i da , ja osudujem zene koje ubijaju dijecu.

isto kao sto osudujem sva druga ubojstva i nasilja.
sto biste savjetovale vlastitoj kceri da joj doktori kazu da joj trudnoca ugrozava zivot i da postoje realne sanse da je ne prezivi?
biste li svojoj kceri rekle da mora roditi pod svaku cijenu, jer je svaki abortus ubojstvo??
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:39   #187
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
A recimo da se cura i dečko seksaju... i kao dogovor je da ne žele dijete.
A cura kao želi pod svaku cijenu dijete, samo što to neće priznati dečku, ima neku fiks ideju u glavi i onda laže dečku da pije kontracepciju.
I on joj vjeruje. U vezi valjda treba postojati povjerenje.

I ona ostane trudna.

Frajer je izigran i prevaren.
I dalje ne želi dijete.

Ona želi roditi dijete jer pod svaku cijenu je htjela dijete.

(to je malo morbidan scenarij, ali nije nerealan...)

Koliko je on moralno odgovoran i je li zbilja moralno dužan uzdržavati to dijete ako ga u samom startu nije htio i smatrao je da nije spreman za njega?

Može li se za tog frajera reći da je postupio neodgovorno zato jer je vjerovao curi da pije kontracepciju?

Mislim... iz moje perspektive je grozno da nekoga boli kurac za njegovu vlastitu krv...jel ima šta za pojest ili popit...bez obzira je li to dijete željeno ili neželjeno.
Ali opet... pazi...žena ima pravo izbora hoće li to dijete abortirati iz razloga što ga "ne može financirati", ali frajer nema pravo izbora oko abortusa niti hoće li plaćati alimentaciju za to dijete ili ne.

Jel to fer?
Bio je jedan slučaj u Americi prije koju godinu, frajer je tužio žensku "one night stand" jer ne želi biti otac...ne želi niti plaćati alimentaciju(što mu je manji problem), ne želi biti naveden kao otac...jednostavno nije mu vrijeme i nije na to spreman, a pogotovo ne s njom.
Naravno da se služio i argumentom abortusa koji je njoj na raspolaganju.
Nemam pojma kako je presuđeno.
Da je ona kojim slučajem u njegovoj situaciji on ne bi ni znao da je par dana ili mjeseci bio tata.
Ali to je jedna od rijetkih situacija gdje su muškarci jebena stranka
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:45   #188
ma svaka čast onima koji su:
-ozbiljno ugrozili svoj život da bi rodili dijete
-odlučili zadržati hendikepirano dijete
-odlučili roditi dijete koje je začeto u silovanju
-rodili neplaniramo 4.,5.,6.,7. i 8. dijete (ili kolko li već)
-odlučile roditi kao tinejdžerice bez opakih razmišljanja o pobačaju

one se imaju pravo javiti na ovu temu s "ja ne bih nikad".

i ja sam vikala da "ne bih nikad" dok nisam ostala trudna s jedva 19. od tad se više ne usudim tako nešto reći jer dobro znam što mi je prolazilo kroz glavu slijedećih nekoliko mjeseci.
jebeš "nikad" ako nikad nisi bio u takvoj situaciji.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:18   #189
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Svaka odluka za sobom nosi posljedice,tako i ova.
Nemozemo mjeriti porod,koji je fizioloski proces i komplikacije istog sa komplikacijama abortusa-za kojega dokazano znamo da ih ima vise.
...pa recimo da ga možemo usporediti s medicinskim postupcima nakon spontanog pobačaja...a kolike žene koje žarko žele dijete, dožive i više istih i više kiretaža nakon istih dok ne ostvare uspješnu trudnoću...vjerujem da se njima ne bi usudila dobaciti kako su same krive zbog možebitnih komplikacija uslijed svega toga a kamoli insinuirati da su iste zaslužile
...a komplikacije uslijed abortusa su prilično smanjenje nakon njegove legalizacije i izvođenja u osposbljenim medicinskim ustanovama, a ne po podrumima

Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
A kolike zive sa griznjom savjesti radi toga sto su mislile da abortus samo tak'?
Da je to tako bezazlen cin ne bih rekla.
...to ne znamo ni ti ni ja, dapače, vrlo je kontradiktorno zdušno pljuvati po imaginarnim ženama koje navodno abortuse smatraju kontracepcijom i odlaze na njih ko kod frizera i istovremeno tvrditi da isti neizbježno ostavlja duboke psihičke i fizičke posljedice
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:48   #190
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Svaka odluka za sobom nosi posljedice,tako i ova.
Nemozemo mjeriti porod,koji je fizioloski proces i komplikacije istog sa komplikacijama abortusa-za kojega dokazano znamo da ih ima vise.
I da nabacim zakljucak:njezina odluka-njezin zivot...
Nekim odlukama mozemo unistit zivot..odbijam vjerovati da je rodjenje djeteta jedna od njih.
Naprotiv,sve zene koje znam koje su rodile dan danas im je drago da su tako odlucile.
A kolike zive sa griznjom savjesti radi toga sto su mislile da abortus samo tak'?
Da je to tako bezazlen cin ne bih rekla.
Ma čuj, naravno da je većini drago da su rodile jer poznaju svoje dijete i ne mogu si zamisliti da ga nema....ali da većina koja je napravila ab nešto razbija glavu svaki dan zbog abortusa baš ne vjerujem.
Niti bi nekoj dragoj osobi koja mi se povjeri ja održala predavanje o ubojstvu i naradila joj da plače svaki dan sat vremena.
Ono što mene čudi je statistika koja jasno kaže da većinu abortusa naprave majke, a meni je logično da bi njima trebalo biti teže nego nekome tko nije imao prilike upoznati svoje dijete.
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:48   #191
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...pa recimo da ga možemo usporediti s medicinskim postupcima nakon spontanog pobačaja...a kolike žene koje žarko žele dijete, dožive i više istih i više kiretaža nakon istih dok ne ostvare uspješnu trudnoću...vjerujem da se njima ne bi usudila dobaciti kako su same krive zbog možebitnih komplikacija uslijed svega toga a kamoli insinuirati da su iste zaslužile
...a komplikacije uslijed abortusa su prilično smanjenje nakon njegove legalizacije i izvođenja u osposbljenim medicinskim ustanovama, a ne po podrumima



...to ne znamo ni ti ni ja, dapače, vrlo je kontradiktorno zdušno pljuvati po imaginarnim ženama koje navodno abortuse smatraju kontracepcijom i odlaze na njih ko kod frizera i istovremeno tvrditi da isti neizbježno ostavlja duboke psihičke i fizičke posljedice
Svoje sam rekla.Stojim pri tome i dalje tvrdeci da abortus nije metoda kontacepcije.Nazalost,ima svakakvih zena,koji abortus dozivljavaju nonsalantno,a najvise je onih koji tek kasnije shvate da nisu trebale pobaciti.
Doktori nisu Bogovi i oni ne jamce nikome nista.Svacije je tijelo drugacije.
Zato se potpisuje papir,kao i kod drugih zahvata.
Ovaj zahvat je sve,samo ne prirodan.
I ne,ne pljujem po zenama koje izgube djete ili iz nekih teskih med.razloga moraju na kiretazu,vjerujem da i njih boli dusa kada ovako nesto procitaju,
ali 100 ljudi-100 cudi..zato svako ima pravo na svoje misljenje.
Moje je ne abortusu.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:55   #192
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ma čuj, naravno da je većini drago da su rodile jer poznaju svoje dijete i ne mogu si zamisliti da ga nema....ali da većina koja je napravila ab nešto razbija glavu svaki dan zbog abortusa baš ne vjerujem.
Niti bi nekoj dragoj osobi koja mi se povjeri ja održala predavanje o ubojstvu i naradila joj da plače svaki dan sat vremena.
Ono što mene čudi je statistika koja jasno kaže da većinu abortusa naprave majke, a meni je logično da bi njima trebalo biti teže nego nekome tko nije imao prilike upoznati svoje dijete.
To je zalosno.
Ljudi su se odmakli od svoje savijesti,zato neki nonsalantno i cine isto,
jer ne gledaju na abortus kao nesto strasno.
Nebi ni ja nikome naredila da place,niti da bude nesretan...nekima dodje u glavu,a nekima nikada.
Potvrdjeno je da abortusi ostavljau posljedice na psihu i to nemoze svatko.
I nemogu reci da je prirodan cin,a kamoli ga nekome preporuciti.
Razliciti su razlozi zasto se zene odlucuju na isti,za mene su cesto vrlo sebicni.
I tko smo mi da se igramo sa zivotom,tko?
Pa i ja sam plakala kada mi se desilo 3 dijete,ali nisam mogla pobaciti,to nikad.
zasto sam plakala?
Radi hebenog straha od budcnosti,samo radi toga..i mogu reci da sam bila glupa...danas nakon godinu dana.jesam.
Bojala sam se buducnosti.I hvala Bogu da to nisam ucinila.
Jer si danas ne bi oprostila
Podrzala sam samu sebe kada su drugi govorili sta ce ti trece dijete,rijesi se toga>
I danas sam jaca,danas sam pobjednik.
I nema toga ko bi me nagovorio niti radi koga bi se danas slomila.
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:34   #193
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ma svaka čast onima koji su:
-ozbiljno ugrozili svoj život da bi rodili dijete
-odlučili zadržati hendikepirano dijete
-odlučili roditi dijete koje je začeto u silovanju
-rodili neplaniramo 4.,5.,6.,7. i 8. dijete (ili kolko li već)
-odlučile roditi kao tinejdžerice bez opakih razmišljanja o pobačaju

one se imaju pravo javiti na ovu temu s "ja ne bih nikad".

i ja sam vikala da "ne bih nikad" dok nisam ostala trudna s jedva 19. od tad se više ne usudim tako nešto reći jer dobro znam što mi je prolazilo kroz glavu slijedećih nekoliko mjeseci.
jebeš "nikad" ako nikad nisi bio u takvoj situaciji.
E pa draga vidiš, ja sam isto ostala trudna sa 19 i rodila sa 20. I nikad nisam OPAKO RAZMIŠLJALA O POBAČAJU!!!

Eto kad sam sa 8 tjedana bila na ultrazvuku i vidjela to maleno biće i to maleno srce kako kuca rasplakala sam se, ali od neopisive sreće, a ne od jada....

A šta sad? Jel se podrazumjeva da ja tom djetetu nisam dobra majka jer sam ga rodila sa 20 a ne sa 30 ili 35???

Da sam ga odlučila ubiti sad mi nebi sjedio u krilu i grlio me svojim malenim ručicama, a meni to vrijedi više od bilo kakvih mladenačkih izlazaka, opijanja, uživanja itd.
wessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:35   #194
Ništa nije crno ili bijelo , ima puno sivog između.
Ako netko želi roditi 20 djece , trebao bi ih moći hraniti i odijevati i školovati.
Ako netko ne želi djecu uopće , to je njegovo pravo.
Sretna sam što imamo izbora.
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:42   #195
Teško mi je razmišljati o abortusu, sad kad moram čuvati svoju trudnoću ali neki dan sam pomislila da je sreća što ta mogućnost postoji. Situacija ko iz filma, splet okolnost samo takav: psihički poremecaj, pusenje i opijanje u trudnoci, ucjene i prijevare, a nitko se od majke do potencijalnih očeva i potencijalnih baka/djedova nije sposoban ili nije želio brinuti za bebu.
Priča je završila tako da je abortus platio potencijalni djed.
agni is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 22:46   #196
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Tebi sam već napisala u ranijim postovima da odhablaš ali obraz opanak je opet tu da meni kaže kako sam ja glupost i moje mišljenje također.Ma ti slobodno vjeruj da si djed mraz ili šta već, a ja vjerujem u ovo

http://zh-cn.facebook.com/note.php?n...31374886890843

i dio koji kaže"Tzv. kontracepcija je jedna vrsta nasilja- nad organizmom i dušom roditelja i nad tijelom nerođenoga, kada dođe do začeća Spirale, anti-baby pilule... nisu samo sredstva protiv neželjenog djeteta, umjetne tvorevine koje nagrizaju brak, pojačavaju silu bludnosti, tjeraju Gospodina iz bračnog života, donose velike i štetne posljedice po zdravlje itd., nego su sredstva koja ubijaju dijete u majčinoj utrobi.
Predstavljene su dvije pilule koje su zavele u crno srca i tijela milijun ljudi danas, te zasigurno milijuna nerođenih, čije su rođenje spriječile. To su RU-486 i pilula „dan poslije“. . U SAD-u ju branitelji života nazivaju „ljudskim pesticidom“.
Koliko sad fejspalmova da stavim????

Al nisam ni sumnjala da gospodin tu ima svoje prste

Bas me zanima nakon kolko djece ces prec na neki od oblika kontracepcije?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:42   #197
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ono što mene čudi je statistika koja jasno kaže da većinu abortusa naprave majke, a meni je logično da bi njima trebalo biti teže nego nekome tko nije imao prilike upoznati svoje dijete.
...to je čudno na prvi pogled, al ako dobro promisliš, meni i nije, čisto ako na trenutak zanemarimo ovo boldano...žene koje već imaju djecu svoje majčinske potrebe već zadovoljavaju, pri odluci oko toga vjerojatno između ostalog razmišljaju kako bi novo dijete srozalo mogućnosti koje oni mogu pružit rođenoj djeci, nisu više mlade i na trudnoću i planove za budućnost gledaju kroz manje romantične naočale, a na kraju krajeva mnogo ih manje brine i eventualna komplikacija u smislu neplodnosti nakon abortusa
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:34   #198
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Koliko sad fejspalmova da stavim????

Al nisam ni sumnjala da gospodin tu ima svoje prste

Bas me zanima nakon kolko djece ces prec na neki od oblika kontracepcije?
Bog nema veze s tim no ako te žulja vjernica jesam, ali tako zarta ne,u suprotnom bi mi i kondom predstavljao problem. Za vas nevjernice- crkva se protivi i kondomima jer spriječavaju da se oplodnja dogodi i drugim već navedenim kontraceptivnim sredstvima i metodamakoje sam ja navela da koristim-tak da teorija o ispranom mozgu pada u vodu(jadne one kojima je ovo bila slamka spasa).
A odgovor na tvoje pitanje kaže ovako, Da imam 4-vero djece kao što vidiš. Nije planiran mali iza blizanaca mada smatram da bi pametne žene(naravno one koje su mene ovdje napale i prozvale)pobacile.Da se razumjemo imala sam i takvih prijedloga,ali ja sam se eto odlučila ne osporit mu pravo na život i sad sam ponosna majka 4 prekrasna dječaka,trenutno ne planiram 5-o dijete ali ako se dogodi, ne neću ga ubit,rodit ću ga(Iako sumnjam da će se dogoditi jer sam se savršeno dobro štitila 6 god. i to gle čuda bez pilule, spirale i abortusa).

Zadnje uređivanje mama rena : 11.01.2012. at 09:41.
mama rena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 10:12   #199
Quote:
mama rena kaže: Pogledaj post
Za vas nevjernice- crkva se protivi i kondomima
Čini mi se da više nije tako.


Quote:
(Iako sumnjam da će se dogoditi jer sam se savršeno dobro štitila 6 god. i to gle čuda bez pilule, spirale i abortusa).
Naravno da se može štititi i kondomima, ali u dužoj vezi oni mi nisu idealni jer smanjuju spontanost. S nekim drugim oblicima kontracepcije sam puno neopterećenija, opuštenija, a to doprinosi kvaliteti seksualnih odnosa.

Ne bih da se ovo pretvori u raspravu o kontracepciji.

Ja sam za pravo izbora, ali i edukaciju. Ove priče "nemoj se seksati ako ne želiš dijete" su malo nesuvisle u doba kad su nam dostupne razne vrste kontracepcije i kad se trudnoća može vrlo lako spriječiti. Nekad može zakazati, ali nije lako odlučiti se na pobačaj.

Ideja da je i sama kontracepcija ubojstvo mi je toliko suluda da nemam volje ni pokušati objasniti suprotno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 11:04   #200
Quote:
wessy kaže: Pogledaj post
E pa draga vidiš, ja sam isto ostala trudna sa 19 i rodila sa 20. I nikad nisam OPAKO RAZMIŠLJALA O POBAČAJU!!!

Eto kad sam sa 8 tjedana bila na ultrazvuku i vidjela to maleno biće i to maleno srce kako kuca rasplakala sam se, ali od neopisive sreće, a ne od jada....

A šta sad? Jel se podrazumjeva da ja tom djetetu nisam dobra majka jer sam ga rodila sa 20 a ne sa 30 ili 35???

Da sam ga odlučila ubiti sad mi nebi sjedio u krilu i grlio me svojim malenim ručicama, a meni to vrijedi više od bilo kakvih mladenačkih izlazaka, opijanja, uživanja itd.
joj, bas si lijepo ovo napisala, tako je i meni bilo, ja sam isto rano ostala trudna, s 21 i isto bas tako ko i ti razmisljala i plakala od srece. oduvijek sam bila za ab i mislila da bi ga napravila da mi se desi i onda sam bas nekako tih zadnjih godinu dana pocela mijenjati misljenje skroz, a kad sam ostala trudna nisam mogla vjerovati kako sam mogla ikad pomisliti napraviti takvo sto. bas se s godinama mijenjaju misljenja

a sad kad sam vec rodila i kad znam kako je to svaki mjesec gledati malo bice na uzv, gledati slikice doma, brojati tjedne do kraja, znam da nebi mogla nikako na ab...

al ga podrzavam i smatram da svatko ima pravo izbora...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.