Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2007., 12:30   #2001
Quote:
BOSHNJAK kaže:
A kakva vam je korist bila da se odriknete nezavisnosti izvan Bosne. Pristaliste na ono cime ste se cijeli rat protivili, da budete zvanicni dio BiH. Tako ti si Serb sam za sebe a kad negdje putujes moras nacionalnost zvanicno da izjavis kao BOSNIAN.
Citizen of bosnia & hercegovina kada putujem.
Mada na individualnom nivou je ionako vazno jedino kakav sam ja kao osoba, a ne kom narodu pripadam.
Na nacionalnom nivou, vazno je da imamo zastitu i mogucnost razvoja u okviru RS.
Inace... to i jeste poenta kompromisa. Mi smo odustali od nezavisne RS, vi odustali od ukidanja RS.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 02.01.2007., 12:32   #2002
Quote:
rsbl:
RS još nije nezavisna ali je međunarodno priznata.
Kao entitet u okviru BiH drzave.
To je kompromis koji je zavrsio rat ali je potrebno jos nekoliko koraka ka drzavnost a tu se vec pitaju i Bosnjaci i Hrvati kao konstitutivni narodi.
Crni Guber is offline  
Old 02.01.2007., 12:48   #2003
Quote:
Crni Guber kaže:
Kao entitet u okviru BiH drzave.
To je kompromis koji je zavrsio rat ali je potrebno jos nekoliko koraka ka drzavnost a tu se vec pitaju i Bosnjaci i Hrvati kao konstitutivni narodi.
Kao sto rekoh, zadovoljan sam stepenom autonomije unutar bih.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 02.01.2007., 12:54   #2004
Quote:
BOSHNJAK kaže:
Neka ocekuju sta god hoce, znaju i oni sta im se pise. Drzava u drzavi nemore da postoji tako da ce se nastaviti proces (koji je poceo 95) smanjivanja ovlastenja RS dok na kraju ona ne bude nista vise od velikog kantona.

Ukinuta su imena i prefixi sa "Srpski" u imenu, stvoren je odvojen Brcanski distrikt, ukinuta vojska, ukida se policija, ukinuce se zastava, himna i eventualno i samo ime entiteta.

95te godine ste najvise imali izgled drzave a svake godine iza 95te ste bili polako utjerani u red, tako ce se i nastaviti i eventualno 2007 ili 2008 ce vas entitet postojati ali nad svim zvanicnim zgradama viorice samo jedna zastava...Bosanska.

Ja bih radje ekonomski jaku Federaciju i RS nego jebene ljiljane u Banjaluci a nezaposlenost 80%.
__________________
Sema je u igri
Takodjer ponosni nosilac JBFC certifikata "Retaj-9001"
USS Defiant is offline  
Old 03.01.2007., 10:32   #2005
I Doris Pack mijenja retoriku. Eto - ko fol velika svađa s Dodikom, a onda mijenja spiku u roku od par dana. No ne vjerujem da bi ju Dodik onako opleo da već nije dobio jasne indikacije o opstanku RS-a od malo jačih aktera nego je jedna Doris Pack.

Ipak, to što Doris veli, dodatni je pokazatelj za Srbe, i potvrđuje da je istina ono što govorim već mjesecima: nema nestanka RS-a. Bošnjaci su me zbog tog špotali na sva usta, ali to je istina koju oni nisu htjeli uvidjeti.

Citat iz Večernjaka:

Osobno smatram da je upitno funkcioniranje deset županija u Federaciji BiH, a entiteti sve dok ne opstruiraju funkcioniranje države imaju pravo na postojanje - novogodišnja je izjava Doris Pack, šefice Europskog parlamenta za jugoistočnu Europu, koja je među političkim krugovima u Federaciji BiH za razliku od njenog ranijeg istupa da postojanje RS treba dokinuti, prošla potpuno nezapaženo.
zelenbrijeg is offline  
Old 03.01.2007., 11:30   #2006
Quote:
zelenbrijeg kaže:
I Doris Pack mijenja retoriku. Eto - ko fol velika svađa s Dodikom, a onda mijenja spiku u roku od par dana. No ne vjerujem da bi ju Dodik onako opleo da već nije dobio jasne indikacije o opstanku RS-a od malo jačih aktera nego je jedna Doris Pack.
Zanimljivo kakav obrat u samo 10 dana..
Inace.. Ahmet Hadzipasic mi se cini kao jedan od neopterecenijih politicara kod bosnjaka.. mozda grijesim ali koliko vidim nema nista protiv privatizacije rafinerije, prvi je cestitao na prodaji telekoma, nije protiv prodaje aluminija...
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 03.01.2007., 12:51   #2007
Quote:
nema nestanka RS-a
Pa naprasno ukidanje rs bi moglo ovu zemlju uvesti u novi rat ali to nije iskljucena opcija. Isto tako Doris Pak je sa razlogom kritikovala rs i to se interpretiralo kao neprijateljski cin na jedan vrlo neprimjeren nacin? Time su u rs najvise napravili sebi stete a Pak samo pokazuje da nju ne interesuju entiteti vec funkcionalna drzava BiH.
Hadzipasic nije nikome zlonamjeran ali ne moze se stalno vaditi na to da je Dodiku lijepo a njemu tesko. Rad, rad i samo rad i ako je tesko treba napraviti takve okvire da bude lakse a ne vodu na mlin raznih truhlih kompromisa i ustupaka.
Crni Guber is offline  
Old 03.01.2007., 16:13   #2008
Quote:
balkanac kaže:
Zanimljivo kakav obrat u samo 10 dana..
Inace.. Ahmet Hadzipasic mi se cini kao jedan od neopterecenijih politicara kod bosnjaka.. mozda grijesim ali koliko vidim nema nista protiv privatizacije rafinerije, prvi je cestitao na prodaji telekoma, nije protiv prodaje aluminija...
Je. I Heco ga ne voli, sto moze biti samo dobar znak.
 
Old 03.01.2007., 19:55   #2009
Svjeze vijesti...

Quote:
Prijedorski Sconto-prom potpisao ugovor s IKEA-om Zbog povećanja proizvodnje u tvrtki će u ožujku biti zaposleno novih 50 radnika
Kompanija Sconto-prom iz Prijedora potpisala je sa svojim dugogodišnjim poslovnim partnerom, svjetski poznatom kompanijom IKEA, ugovor kojim je prijedorskoj firmi osiguran posao do 2011. godine, s tim što će iz godine u godinu povećavati proizvodnju za 25 posto, izjavila je vlasnica Sconto-proma Elizabeta Josipovic...
...
Ove godine poduzeće je ostvarilo prihod od 18 milijuna KM, koji je od lanjskog veći za tri milijuna KM. Sconto-prom trenutno zapošljava 320 radnika. (Bankamagazin)
http://www.bankamagazine.hr/dnevnevi...ovor-s-ikea-om
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 03.01.2007., 19:57   #2010
Quote:
zale kaže:
Je. I Heco ga ne voli, sto moze biti samo dobar znak.
A Hadzipasic je predlozio da se elektroprivrede probaju direktno dogovoriti sa aluminijem i mitallom o povoljnijim cijenama.
Kao i uvijek, u medijima je odmah podignuta hajka kao 'na racun gradjana'....
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 03.01.2007., 23:31   #2011
Quote:
Zanimljivo kakav obrat u samo 10 dana..
vjerojatno se uplasila dodika.strashan je.jebote.brrrr...ma sigurno se uplasila dodika.stoposto se uplasila dodika.kakav obrat.kad je on njoj reko da nije dobrodosla ona se jadna sva usrala i promijenila retoriku.dobri ste.

znam da sam reko da necu dolazit na ovaj topic,al evo...ubite me.

nego sta je s tom milijardom eura koja dolazi u Bosanski Brod?kolko ce svaki od 10000 stanovnika dobit?cek da izracunam.100000 eura?ocu li i ja dobit 100000 eura?
kolko sam ja shvatio tu privatizaciju rusi ce dat nekih 40 milijuna a ostalo kroz 4 godine ulozit u rafineriju koja ce postat njihova odmah?!ne kuzim tocno sto oni tu ustvari poklanjaju i koliko oni ustvari novaca placaju nekoc jednu od najrespektabilnijih exyu firmi i kako ce to tocno koristit gradjanima Bosanskog Broda.molio bih nekog eksperta iz "rs" da mi objasni.oce li im(radnicima rafinerije) podijelit svih 234 zaostalih neisplacenih placa?kako tocno?hoce li u sljedece 4 godine porasti place u rafineriji?hoce li se zaposlit novih 23523 radnika?evo cujem ima zainteresiranih nezaposlenih u Hrvatskoj koji bi dosli radit.
goldietrickz is offline  
Old 03.01.2007., 23:39   #2012
Quote:
i na kraju, treća stvar po kojoj će 2006. godina ostati upamćena su "privatizacije" premijera RS-a Milorada Dodika. Vješto se koristeći medijima i njihovim nepoznavanjem ekonomskih termina, premijer manjeg bh. entiteta je za kratko vrijeme stekao oreol privatizacijskog čarobnjaka. A u suštini, Dodik je u sve projekte koje je javnosti predstavio kao privatizacijske doveo kompanije u većinskom državnom vlasništvu iz Srbije i Rusije. Tako je, naprimjer, Telekom Srpske prodat Telekomu Srbije, čijih 80 posto dionica kontrolira Vlada Srbije. Rafineriju nafte Bosanski Brod, te banjalučki Petrol i Rafineriju ulja Modriča, Dodik je namjerio prodati ruskom Zarubezhneftu, čiji je 100-postotni vlasnik Ministarstvo vanjskih poslova Rusije.

Dovođenjem ovih državnih kompanija u BiH Dodik dopušta ustvari klasičnu kolonizaciju, predstavljajući je kao uspješnu privatizaciju. No, u ovim slučajevima nije došlo do promjene vlasništva iz državnog u privatno (dakle, nije bilo privatizacije), a građani ove zemlje će ubuduće, bezrezervno vjerujući u uspjeh Dodikovog modela, zapravo puniti budžete Srbije i Rusije. Za vjerovati je da će se ovaj trend nastaviti i u 2007. godini, samo sa jednom mogućom razlikom - naime, može se pretpostaviti da će ponešto od preostalog državnog kapitala u manjem bh. entitetu preći i u ruke državnih kompanija iz Rumunije, Bugarske, Grčke i Ukrajine. A pri tome će, nažalost, bh. mediji ushićeno izvještavati u uspješnoj privatizaciji premijera RS-a, dok BiH, polako ali sigurno, tone u mulj neokolonijalizma.
bhdani.ima tu i federalnih sranja ali nije to topic za to...
goldietrickz is offline  
Old 03.01.2007., 23:39   #2013
Quote:
goldietrickz kaže:
vjerojatno se uplasila dodika.strashan je.jebote.brrrr...ma sigurno se uplasila dodika.stoposto se uplasila dodika.kakav obrat.kad je on njoj reko da nije dobrodosla ona se jadna sva usrala i promijenila retoriku.dobri ste.


Quote:
goldietrickz kaže:
znam da sam reko da necu dolazit na ovaj topic,al evo...ubite me.
Nemoj više i sve OK !

Quote:
goldietrickz kaže:
nego sta je s tom milijardom eura koja dolazi u Bosanski Brod?kolko ce svaki od 10000 stanovnika dobit?cek da izracunam.100000 eura?ocu li i ja dobit 100000 eura?
kolko sam ja shvatio tu privatizaciju rusi ce dat nekih 40 milijuna a ostalo kroz 4 godine ulozit u rafineriju koja ce postat njihova odmah?!ne kuzim tocno sto oni tu ustvari poklanjaju i koliko oni ustvari novaca placaju nekoc jednu od najrespektabilnijih exyu firmi i kako ce to tocno koristit gradjanima Bosanskog Broda.molio bih nekog eksperta iz "rs" da mi objasni.oce li im(radnicima rafinerije) podijelit svih 234 zaostalih neisplacenih placa?kako tocno?hoce li u sljedece 4 godine porasti place u rafineriji?hoce li se zaposlit novih 23523 radnika?evo cujem ima zainteresiranih nezaposlenih u Hrvatskoj koji bi dosli radit.
bla, bla, bla
rsbl is offline  
Old 03.01.2007., 23:44   #2014
"*bem mater onom ko te ponovo ne banuje !"

po obicaju ekonomski ekspert googlas "rsbl" pun je kontraargumenata i pojasnjenja.evo ocu.dosadni mi ostali topici.i dosadno mi je trenutno opcenito pa idem provocirat.
goldietrickz is offline  
Old 03.01.2007., 23:51   #2015
Quote:
goldietrickz kaže:
dosadni mi ostali topici.i dosadno mi je
Vjerujem...

Evo još (po običaju) pozitivnih vijesti za Srbe !

Quote:
Dogovoreno formiranje vlasti

SARAJEVO - Predstavnici sedam stranaka juče su na sastanku s predsjedavajućim Predsjedništva BiH Nebojšom Radmanovićem postigli sporazum o formiranju vlasti na nivou BiH.

Parlamentarnu većinu činiće: Stranka demokratske akcije (SDA), Stranka za BiH, Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) BiH, HDZ 1990, Partija demokratskog progresa (PDP) i Narodna stranka Radom za boljitak.

Nakon što je potpisan dogovor o parlamentarnoj većini i rasporedu mjesta u Savjetu ministara BiH, dogovoreno je da se nastavak konstitutivne sjednice Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH održi 11. januara ove godine.

Predsjedavajući Radmanović kazao je da će danas biti održana sjednica Predsjedništva BiH, na kojoj će imenovati mandatara za Savjet ministara, te da je dogovoreno da ovo mjesto pripadne Srbinu. Iako nije želio da ranije govori ime mandatara, jedini kandidat iz reda srpskog naroda je Nikola Špirić iz SNSD-a.

Špirić, takođe, nije želio da govori o programu budućeg Savjeta ministara dok se ne završi procedura propisana Ustavom BiH, te je kazao da će o detaljima govoriti nakon imenovanja za mandatara Savjeta ministara BiH.

"Nakon što smo prvi put samostalno organizovali izbore, samostalno smo i postigli dogovor o formiranju vlasti i programskim ciljevima, što znači da je u BiH moguć kompromis", kazao je Radmanović i dodao da time treba da budu zadovoljni i učesnici u ovim razgovorima, ali i svi građani BiH.

Radmanović je kazao da su resori u Savjetu ministara BiH podijeljeni po nacionalnoj pripadnosti, a ne po strankama ili imenima kandidata.

Dogovoreno je da uz mjesto predsjedavajućeg Savjeta ministara BiH Srbima pripadnu ministarske pozicije u Ministarstvu civilnih poslova BiH i Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa. Predstavnici SNSD-a i PDP-a tek će uz konsultacije s mandatarom u narednim danima odlučiti koju će ministarsku funkciju preuzeti članovi njihovih partija.

Kako je "Nezavisnim" potvrđeno nakon sastanka, hrvatski predstavnici biće na čelnim pozicijama u Ministarstvu pravde BiH i Ministarstvu finansija BiH, što će pripasti HDZ-u BiH, dok će na čelu Ministarstva transporta i komunikacija iz reda hrvatskog naroda biti predstavnici HDZ-a 1990.

Stranka za BiH i SDA treba da dogovore raspored u četiri ministarstva namijenjena Bošnjacima i to: Ministarstvo spoljnih poslova, Ministarstvo ljudskih prava i izbjeglica, Ministarstvo bezbjednosti i Ministarstvo odbrane BiH. Beriz Belkić, potpredsjednik SBiH, kazao je da to još nije dogovoreno. Prema nezvaničnim informacijama, Stranka za BiH zainteresovana je za ministarska mjesta u oblasti spoljnih poslova i odbrane.

Mjesta zamjenika ministara takođe su raspoređena po nacionalnoj strukturi, te će Srbima pripasti resori spoljnih poslova, odbrane te transporta i komunikacija, što će dijeliti SNSD i PDP. Predstavnici Hrvata biće u resorima vanjske trgovine i ekonomskih odnosa, a za ovo mjesto zainteresovana je NS Radom za boljitak, te zamjenike u Ministarstvu bezbjednosti, Ministarstvu za ljudska prava i izbjeglice i Ministarstvo odbrane. Zamjenici iz reda bošnjačkog naroda biće u resorima civilnih poslova, pravde i finansija.

Dogovoreno je da se otvori procedura izmjena Zakona o državnoj službi kako bi se stvorili preduslovi za izbor sekretara svih ministarstava u Savjetu ministara na mandat od pet godina.
rsbl is offline  
Old 04.01.2007., 00:00   #2016
Quote:
goldietrickz kaže:
vjerojatno se uplasila dodika.strashan je.jebote.brrrr...ma sigurno se uplasila dodika.stoposto se uplasila dodika.kakav obrat.kad je on njoj reko da nije dobrodosla ona se jadna sva usrala i promijenila retoriku.dobri ste.
Eto i da nije zbog dodika.. promijenila je retoriku... To je cinjenica.. uzrok je nebitan. Jedan od najvecih zagovornika ukidanja RS je prestao zagovarati ukidanje RS. Uzroci nisu niti bitni.

Quote:
goldietrickz kaže:
nego sta je s tom milijardom eura koja dolazi u Bosanski Brod?kolko ce svaki od 10000 stanovnika dobit?cek da izracunam.100000 eura?ocu li i ja dobit 100000 eura?
kolko sam ja shvatio tu privatizaciju rusi ce dat nekih 40 milijuna a ostalo kroz 4 godine ulozit u rafineriju koja ce postat njihova odmah?!ne kuzim tocno sto oni tu ustvari poklanjaju i koliko oni ustvari novaca placaju nekoc jednu od najrespektabilnijih exyu firmi i kako ce to tocno koristit gradjanima Bosanskog Broda.molio bih nekog eksperta iz "rs" da mi objasni.oce li im(radnicima rafinerije) podijelit svih 234 zaostalih neisplacenih placa?kako tocno?hoce li u sljedece 4 godine porasti place u rafineriji?hoce li se zaposlit novih 23523 radnika?evo cujem ima zainteresiranih nezaposlenih u Hrvatskoj koji bi dosli radit.
Probali smo sami pokrenuti proizvodnju u rafineriji i nije islo. Dijelom i zbog podmetanja na federalnoj strani i nestvaranja jedinstvenog trzista.
Sada imamo rafineriju koja ne radi vec godinama i puno dugova i jos ih gomilamo. Volio bih da bilo koji od onih sto govore kako rasprodajemo drzavna dobra predlozi neko konkretno rjesenje.
Rudnik Mittala u Ljubiji je dobar primjer, to je sada ponovo jedan od pokretaca privrede u tom kraju, nakon 10 godina lezanja jer nismo imali ni kapital ni trziste za uspjesno poslovanje.
U 2006 godini je rudnik mittal izvezao 61 milijun eura (http://www.poslovni.hr/29578.aspx)
U 2007 je dodatna investicija od 30 milijuna eura u novi kop.
U Brodu... Zarubezhneft ima resurse i kapital.
Ugovor ce najvjerojatnije biti potpisan u sijecnju.

Bice zaposleno 3000 radnika direktno. Znas li koliko je to poreza drzavi? Budzet ce biti puniji za 350 do 450 milijuna KM godisnje.
Bice pokrenuta proizvodnja hidrokrekovanog ulja (40 do 50 milijuna eura izvoza)
Gotovina koja ce biti uplacena za rafineriju, petrol i modricu je 120 milijuna eura. Ostalo je kroz investicije.
Cinjenica je da sami ne mozemo da pokrenemo dok zarubezhneft to moze.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 04.01.2007., 00:09   #2017
Quote:
kako rasprodajemo drzavna dobra predlozi neko konkretno rjesenje.
nema ga.za rafineriju nema vise spasa.shvati.
svo strucno osoblje izbjeglo je u trece zemlje da se nikad vise ne vrate.pola postrojenja unisteno u ratu(vi izgranatirali),pola zastarjelo do krajnjih granica.
i da rusi to sve obnove(u sto sumnjam,ne vidim kojeg interesa oni tu mogu imat osim mozda geopolitickih),tko ce tu radit?place NECE biti isplacene.radnika svakako i sad ima previse.svejedno nist ni ne rade.odu na poso zbog staza.jaki su mi.frend mi kao tamo radi.pecate neke lupa.

rafinerija bosanski brod nema vise nikakvog smisla.imala bi smisla kad bi cijela drzava bih stala iza nje i pokusala nesto napravit.ovako...

Quote:
Bice zaposleno 3000 radnika direktno.
pojasni.gdje ce se zaposlit?u samoj rafineriji?jebote pa nece ostat nijedan nezaposlen u bos.brodu.jedinstven primjer u svijetu.
goldietrickz is offline  
Old 04.01.2007., 00:16   #2018
Quote:
goldietrickz kaže:
nema ga.za rafineriju nema vise spasa.shvati.
svo strucno osoblje izbjeglo je u trece zemlje da se nikad vise ne vrate.pola postrojenja unisteno u ratu(vi izgranatirali),pola zastarjelo do krajnjih granica.
Bio bi to jedinstven primjer u svijetu. U ovo vrijeme krize sa naftom otpisivati resurse u preradi iste
Inace... Ako i nema.. ovaj put se ne radi o nasem novcu.. ako rusi hoce da uloze milijardu eura (od toga plate 120 milijuna u gotovini). Neka to ucine.

Quote:
goldietrickz kaže:
i da rusi to sve obnove(u sto sumnjam,ne vidim kojeg interesa oni tu mogu imat osim mozda geopolitickih),tko ce tu radit?place NECE biti isplacene.radnika svakako i sad ima previse.svejedno nist ni ne rade.odu na poso zbog staza.jaki su mi.frend mi kao tamo radi.pecate neke lupa.
Isto to se govorilo za rudnik ljubija. Da je propao, da to niko nece, da je gubitas....

Quote:
pojasni.gdje ce se zaposlit?u samoj rafineriji?jebote pa nece ostat nijedan nezaposlen u bos.brodu.jedinstven primjer u svijetu.
To je samo 'da komsiji crkne krava' politika. Ja tebi sa argumentima ti meni sa nekim neutemeljenim teorijama. Nezaposlenih u brodu je svakako vise od 3000.
Inace, offtopic, moram priznati, jedan si od rijetkih hrvata koji ne zeli 3. entitet.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 04.01.2007., 00:21   #2019
Quote:
jedan si od rijetkih hrvata koji ne zeli 3. entitet.
ovo vam i jeste politika.divide et empora.jes pametna politika.sta sad se furas na rsbl.kao ono predstavljam se kao hrvat.os rodovnicu,domovnicu.sve hrvati u zadnjih 200 godina.zato ni nemam kompleksa.
ja sam za FEDERALNE jedinice.jedna od tih ce svakako bit i Herceg-Bosna.pa ti sad vidi.tamo gdje su Srbi bili vecina svakako ce bit i dalje vecinska srpska federalna jedinica.ja sam za.no frks.

koji argumenti?jesu to rusi svecano obecali zaposlit jos 3000 radnika u propaloj firmi.pa mogli su napravit potpuno novu rafineriju za te pare u Jakesu.

Quote:
U ovo vrijeme krize sa naftom otpisivati resurse u preradi iste
evo imate 2 rafinerije u Hrvatskoj.u Srbiji bleke nemam.sigurno barem jos 2.kazem jedino su igri geopoliticki razlozi.
goldietrickz is offline  
Old 04.01.2007., 00:24   #2020
Quote:
goldietrickz kaže:
ovo vam i jeste politika.divide et empora.jes pametna politika.sta sad se furas na rsbl.kao ono predstavljam se kao hrvat.os rodovnicu,domovnicu.sve hrvati u zadnjih 200 godina.zato ni nemam kompleksa.
Pa jebemgaja.. upravo nam je sada daleko lakse. Funkcionalna RS protiv krajnje nefunkcionalne FBiH? Da nam je interes da se nasladjujemo nad vasom nesrecom drzali bismo fige fbih kakva jeste.

Quote:
goldietrickz kaže:
koji argumenti?jesu to rusi svecano obecali zaposlit jos 3000 radnika u propaloj firmi.pa mogli su napravit potpuno novu rafineriju za te pare u Jakesu.
Rusija nije clanica cefte, dakle ne moze bez carina i poreza da izvozi naftu u 10tak drzava potpisnica.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.