Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2011., 15:00   #1181
Protiv seboreje; oliva mint (biljni melem), ujedno je i antiseptik kod akni.
Od kada koristim navedeni melem ni traga crvenilu,ljuštenju ili svrbežu.
leclerk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:18   #1182
Quote:
leclerk1 kaže: Pogledaj post
Protiv seboreje; oliva mint (biljni melem), ujedno je i antiseptik kod akni.
Od kada koristim navedeni melem ni traga crvenilu,ljuštenju ili svrbežu.
guglala. nisam nista dobila.
sto je to? gdje si nasao? koliko kosta?
daj par informacija..
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:18   #1183
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
guglala. nisam nista dobila.
sto je to? gdje si nasao? koliko kosta?
daj par informacija..

Kupio sam u Varaždinu na tržnici, tip pravi kreme, prije toga je radio u Njemačkoj, završio farmaciju, pribavio kojekakove recepte i zarađuje.

Inače ta kremica (biljni melem) je od 30ml, platio sam je 50kn.
Evo što na njoj piše, proizvodi; EKO-E.H
Udruga Zraka Sunca
Donja Voća 48-Varaždinska Županija

Sastav;
maslinovo ulje ZS
tinktura mente ZS
vitamin C+E
+f.osnova
Ja također svašta isprobavam jer me muči seboreja, i mogu reć da do sada samo pomaže krema od Dr.Theissa (Intensiv-salbe-21%nachtkerzenol,3%urea) i Oliva mint koju sam gore spomenuo.
leclerk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:21   #1184
a jel se to moze od njega naruciti?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 17:50   #1185
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
a jel se to moze od njega naruciti?
Kako ne. http://www.zraka-sunca.net/kontakti.php
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 19:26   #1186
Quote:
CroMan132 kaže: Pogledaj post
sto si i ti to narucivao? jel dobro?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 00:21   #1187
Ma ne samo sam ti dao link
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 00:26   #1188
tnx
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 17:36   #1189
helou

dakle, meni je seboreja malo pošizila, naročito u obrvama i u kosi iza ušiju i na zatiljku.

ne bih zasad ništa mazala, iako imam oronazol doma. kod dermatologa ne mislim ići, jer sam bila masu puta, nit me pogledaju, samo znaju prepisati šampon od 100kn.

sumnjam da mi se stanje pogoršalo zbog stresa, možebitnog poremećaja u muškim hormonima (čekam naleze) i preagresivnog šampona (doduše za često pranje, al krcat kemijom).

da sad opet ne isčitavam pola teme, koja je bila posljednja preporuka za neki šampon?
ne očekujem čudesa, samo da mi se to malo smiri.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:42   #1190
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
helou

dakle, meni je seboreja malo pošizila, naročito u obrvama i u kosi iza ušiju i na zatiljku.

ne bih zasad ništa mazala, iako imam oronazol doma. kod dermatologa ne mislim ići, jer sam bila masu puta, nit me pogledaju, samo znaju prepisati šampon od 100kn.

sumnjam da mi se stanje pogoršalo zbog stresa, možebitnog poremećaja u muškim hormonima (čekam naleze) i preagresivnog šampona (doduše za često pranje, al krcat kemijom).

da sad opet ne isčitavam pola teme, koja je bila posljednja preporuka za neki šampon?
ne očekujem čudesa, samo da mi se to malo smiri.
Ja sam primijetila da mi poludi kada prolazim kror stresno razdoblje, iako (sva sreca!) imam samo pored nosa ta mrlja mi bude crvena kao rajcica. Sada sam je uspjela smiriti, ali vise me brinulo vlasiste jer sam se stalno svrbila, a n mogu bas to na radnom mjestu raditi. Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 23:56   #1191
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam
uf, uf!
ta LPR kozmetika mi nikako ne odgovara

nema ništa blaže?

ali isto ciljam na apotekarske šampone

ovi drogerijski očito nisu za mene.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:22   #1192
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
uf, uf!
ta LPR kozmetika mi nikako ne odgovara

nema ništa blaže?

ali isto ciljam na apotekarske šampone

ovi drogerijski očito nisu za mene.
Ne znam sto bih ti drugo preporucila jer sam prvo koristila od Ducraya kada sam tek saznala da je to seboreja, ali je preagresivan i dermatologinja mi je dala ovaj Kerium. Probala sam i s koprivom, ali on mi je dobar nakon prvog pranja. Vec nakon drugog me jako svrbi vlasiste. Mozda da probas Vichy? To mi jedino pada na pamet. Ove druge (Pantene, Loreal, Garnier,...) sam probala i apsolutno mi nista nije pomoglo sto, naravno, uopce nije cudno.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2011., 00:43   #1193
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ne znam sto bih ti drugo preporucila jer sam prvo koristila od Ducraya kada sam tek saznala da je to seboreja, ali je preagresivan i dermatologinja mi je dala ovaj Kerium. Probala sam i s koprivom, ali on mi je dobar nakon prvog pranja. Vec nakon drugog me jako svrbi vlasiste. Mozda da probas Vichy? To mi jedino pada na pamet. Ove druge (Pantene, Loreal, Garnier,...) sam probala i apsolutno mi nista nije pomoglo sto, naravno, uopce nije cudno.
ma ja sam sve živo probavala tokom godina, vichy, phyto, lrp...

budem vidjela, možda se ipak odlučim na keruma

ne može biti gore nego što jest...ili može

tnx!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 14:48   #1194
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Dermatologinja mi je preporucila od La Roche Rosaya sampon Kerium DS (prvo sam koristila za intenzivnu perut, a sad razmisljam da prijedjem na onaj za svakodnevnu upotrebu) i prezadovoljna sam
ne znam kakva je fora s tim samponom. preporucili su mi ga svi dermatolozi kod kojih sam bila pa cak i tete u ljekarni.. sampon mi nije nista posebno i treba ga nanesti vise jer se slabo pjeni. meni je to bacanje novca.
ja se drzim dobrih starih sampona protiv peruti (trenutno mi je najbolji fructis) i vise ne padam na proizvode "za seboreju" jer sam se masu puta uvjerila kako mi se od njih samo pogorsa a ja bacim 100kn u vjetar
jedna zena u ljekarni (kojoj vjerujem jer joj nije bilo u cilju podvaliti mi nesto samo da proda) mi je rekla da ako mi pase obican sampon protiv peruti neka korisitm njega jer da su ovi samponi bas za one kojima nista drugo ne pase...
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 15:53   #1195
Koliko sam sampona isprobala, vise im ni broja ne znam. Nisu mi nista pomogli, jedino ispocetka onaj od koprive, a sada Kerium (da, i ja sam ga zvala Kerum ispocetka ). Ako on ne pomogne, uzimam Vischy.
Dugonoga is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:52   #1196
Evo da se i ja pridruzim klubu SD. Imam 22 god. a imam seboreju 2 god. Sa sela sam i imam skoro savrseno zdravu prehranu, i da, mlijecne proizvode bas ne koristim puno. Uglavnom, da hocu poboljsat prehranu ne bih mogao, a seboreja me ubija.

Koristim kombinaciju shampon Ducray Kelulal DS + Elocom losion (steroid) za ispod ociju kad me pocne jako peci. Uglavnom, htio bi izbaciti ovaj doping ali nemam ga s cim zamijeniti jer nista ne pomaze tako efikasno i skoro trenutno i mogu reci da sam skoro ovisan o tom Elocomu. No, drugi dan mi pobijele pigmenti u krugu od 3cm od mjesta di sam primijenio Elocom. Probao sam mazat s kremama tipa Nivea ili zg melem, ali one imaju takav ucinak da nisam uopce siguran dal imaju kakvog ucinka.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 20:52   #1197
Evo da se i ja pridruzim klubu SD. Imam 22 god. a imam seboreju 2 god. Sa sela sam i imam skoro savrseno zdravu prehranu, i da, mlijecne proizvode bas ne koristim puno. Uglavnom, da hocu poboljsat prehranu ne bih mogao, a seboreja me ubija.

Koristim kombinaciju shampon Ducray Kelulal DS + Elocom losion (steroid) za ispod ociju kad me pocne jako peci. Uglavnom, htio bi izbaciti ovaj doping ali nemam ga s cim zamijeniti jer nista ne pomaze tako efikasno i skoro trenutno i mogu reci da sam skoro ovisan o tom Elocomu. No, drugi dan mi pobijele pigmenti u krugu od 3cm od mjesta di sam primijenio Elocom. Probao sam mazat s kremama tipa Nivea ili zg melem, ali one imaju takav ucinak da nisam uopce siguran dal imaju kakvog ucinka.

Edit: Ne znam kak se pojavio isti post pa molim moderatore da jedan izbrisu.

Zadnje uređivanje defs : 01.08.2011. at 21:01.
defs is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 23:47   #1198
pozdrav,

Citao sam ovu temu na ovom forumu u nadi da cu naci spas, bome, toliko ima seborejicara koliko vidim, da mi je trebalo par mjeseci citanja - i jos nisam procitao!!!

Dakle, molim vas pomoc, nadam se da ce moj komentar pomoci i drugima. pokusat cu u sto kracim crtama reci moj problem;

Ja se mucim s seborejicnim dermatitisom vec cca 5/6 godina i iskljucivo se nalazi u podrucju iza usiju (do nedavno). Doktorica mi je prvo dala elocom (kapi - kortikosteroidi) i oranozol (sampon - kortikosteroidi) i naravno, sve je nestalo u par dana. No, sve se vratilo za par mjeseci. prestao sam to koristiti zbog zloglasnih kortiklosteroida.

Pokusao sam s travarima, detoksikacijom, i Koristeci razno razna ulja, spravljena od travi i etericnih ulja, te kroz kuru s cajem korjena cicka, uspjelo se smanjiti za svega 10-15%. S vremenom, i s dolaskom zime se sve vratilo.

Kupio sam Dr.Temt medicinski sampon, i on je do sada bio ucinkovit, i smanjio je upalu za 50-60% (ako sam ga koristio redovito - prao kosu svaka dva dana) - no na netu sam procitao ucinke njegovog osnovnog sastojka- Sodium Laureth Sulfat - koji je krajnje los, otrovan i kancirogen. Pa sam odlucio maknuti se od toga.

U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?). Ponovnim odlaskom kod doktorice, dala mi je Belogent (krema - kortiklosteroid) koja je takodjer ucinila magiju - potpuni nestanak upale u trenu - no vratila se s vremenom.
Na svoju ruku sam potom kupio hvaljenu (i skupu) kremu Exomega s ekstraktom zobi i vitaminom B no ona samo odrzava taj stupanj upale na nozi da se ne pogorsava.

Stres se trudim (i nadam se uspjevam) reducirati. Slatko (gotovo uopce) ne jedem vec godinama, hranim se iskljucivo vocem i povrcem i ocito imam velike predispozicije za seboreju.

Stoga, moze li molim vas savjet za neki zaista ucinkoviti sampon bez ovakvih otrova, jer, toliko toga ste naveli, da ni sam neznam sto od toga valja... Dakle, mene zanima sve sto nije na crnim listama.

Uz to, postoji li PROVJERENO dobar dermatolog / dermatologinja koja je zaista pomogla ljudima i na dobrom je glasu?

Hvala
chiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 00:38   #1199
Quote:
chiril kaže: Pogledaj post
Ja se mucim s seborejicnim dermatitisom vec cca 5/6 godina i iskljucivo se nalazi u podrucju iza usiju (do nedavno). Doktorica mi je prvo dala elocom (kapi - kortikosteroidi) i oranozol (sampon - kortikosteroidi) i naravno, sve je nestalo u par dana. No, sve se vratilo za par mjeseci. prestao sam to koristiti zbog zloglasnih kortiklosteroida.
oronazol nije kortić. slobodno koristi, ako bar malo pomaže. meni nije.
elocom je, zato ga treba koristiti što je kraće moguće.

Quote:
Pokusao sam s travarima, detoksikacijom, i Koristeci razno razna ulja, spravljena od travi i etericnih ulja, te kroz kuru s cajem korjena cicka, uspjelo se smanjiti za svega 10-15%. S vremenom, i s dolaskom zime se sve vratilo.
vidim, nema šta nisi probao.
kako stojiš s prehranom?
trebalo bi minimizirati namirnice koje su inače loše za gotovo sve ljude, posebno za ljude koji imaju problema s probavnim traktom, kožom i alergijama.
brašno, šećer i sl.

Quote:
Kupio sam Dr.Temt medicinski sampon, i on je do sada bio ucinkovit, i smanjio je upalu za 50-60% (ako sam ga koristio redovito - prao kosu svaka dva dana) - no na netu sam procitao ucinke njegovog osnovnog sastojka- Sodium Laureth Sulfat - koji je krajnje los, otrovan i kancirogen. Pa sam odlucio maknuti se od toga.
joj, ja sam htjela taj temt kupiti, ali nikako, uvijek zaboravim pa kupim neki drugi.
od SLS-a ćeš teško pobjeći, ima ga 99% šampona. mislim da je on zaslužan za pjenu.

Quote:
U medjuvremenu, pojavila se seboreja i na nozi, s unutarnje strane gleznja, u obliku crvene fleke koja svrbi i prhuta se (dali je netko imao slican problem?). Ponovnim odlaskom kod doktorice, dala mi je Belogent (krema - kortiklosteroid) koja je takodjer ucinila magiju - potpuni nestanak upale u trenu - no vratila se s vremenom.
jesi siguran da je to na nozi seboreja?
nije baš uobičajeno mjesto.
mogla bi biti neka druga gljivica.


Quote:
Stres se trudim (i nadam se uspjevam) reducirati. Slatko (gotovo uopce) ne jedem vec godinama, hranim se iskljucivo vocem i povrcem i ocito imam velike predispozicije za seboreju.
aha, vidim sad spominješ prehranu.
kako to misliš isključivo voćem i povrćem?! pa to znači da unašaš same šećere u organizam.
proteini? masnoće?

Quote:
Stoga, moze li molim vas savjet za neki zaista ucinkoviti sampon bez ovakvih otrova, jer, toliko toga ste naveli, da ni sam neznam sto od toga valja... Dakle, mene zanima sve sto nije na crnim listama.
ne nažalost.

Quote:
Uz to, postoji li PROVJERENO dobar dermatolog / dermatologinja koja je zaista pomogla ljudima i na dobrom je glasu?
ako postoji, ja sam uspjela NE naletjeti na takvog/takvu.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 14:50   #1200
Prvo, zahvaljujem na temeljitom odgovoru=)

Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
oronazol nije kortić. slobodno koristi, ako bar malo pomaže. meni nije.
Tesko mi se vratit na njega jer rjesavao problem samo privremeno

Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
jesi siguran da je to na nozi seboreja?
nije baš uobičajeno mjesto.
mogla bi biti neka druga gljivica.
Vjerujem da nije gljivica jer dlaka uopce ne otpada a simptomi i izgled su gotovo identicni seboreji na glavi. Doktorica je takodjer rekla da moze biti vrsta seboreje prije nego gljivica, i sad cekam nalaze dermatologa - u sto se uopce ne pouzdajem.

Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
vidim, nema šta nisi probao.
kako stojiš s prehranom?
trebalo bi minimizirati namirnice koje su inače loše za gotovo sve ljude, posebno za ljude koji imaju problema s probavnim traktom, kožom i alergijama.
brašno, šećer i sl.

aha, vidim sad spominješ prehranu.
kako to misliš isključivo voćem i povrćem?! pa to znači da unašaš same šećere u organizam.
proteini? masnoće?
To znaci da sam iskljucivo na veganskoj prehrani, voce povrce- pa nije samo meso u masnoci i proteinima vec ga ima obilje u povrcu xD
No na stranu to, dakle, svi govore kako je potrebna redukcija prehrane, moja je odvec reducirana - s tim da trebam izbacit i secere, zacine, to mi je jasno. itd, poanta jest da sam sam smaknuo gotovo sve stvari koje mnogi ovdje navode, i sada me interesira postoji li neki preparat koji je nekome pomogao upravo za lijecenje seboreje iza usiju - ne na licu, jer s tim nemam problema.. Vecina postova je rasprava o seboreji na licu.

Ovdje se spominjala odlicna dermatologinja u Zgu i vise ne mogu naci taj post (
chiril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.