Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 12:07   #1
Racun u banci u stranoj drzavi?

Zanima me da li je legalno otvorit nekakav racun u, recimo, sloveniji.
hvala
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:34   #2
Pa legalno nije (ako ne radiš tamo ili sl.) iako nikad nisam čuo da bi netko imao problema zbog toga i da uopće netko to provjerava.

Ako ćeš otvarati U Sloveniji najprije trebaš izvaditi slovenski porezni broj (davčna številka).

Ne znam za što ti treba ali pripazi da te tamo ne bi porezna pitala za zdravlje.
Jer da neku veću svotu staviš na račun mogli bi te pitati odakle ti (ne banka nego porezna).
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:36   #3
Ma pitam informativno. A sta je sa onim pustim svicarskim bankama? Kako tamo ljudi mogu imat tolike racune?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:41   #4
Pitaj Talijane kako je sa švicarskim bankama kada im izvrću džepove na granici (talijanski carinici ne švicarski).
Kao što rekoh nije problem sa našim vlastima nego čistim porijeklom novca ako se radi o većim iznosima.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:44   #5
Dobro, teoretski, ja smijem prenjet 3000 eura van hrvatske. Recimo, zelim racun otvorit zbog 1eura (dakle govorim o cisto teoretskom racunu). Po zakonu, da li ja smijem otvorit racun u EU/Svicarskoj/JAR...?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:58   #6
Po hrvatskom zakonu ne. Po zakonu države gdje ćeš uložiti moraš prijaviti na granici da imaš porijeklo novca.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:03   #7
a cemu onda sluzi nerezidentni dev. racun?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:09   #8
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
a cemu onda sluzi nerezidentni dev. racun?
Gdje, u kojoj državi?
Ne treba miješati hrvatske i strane zakone. Ako Hrvati ne smiju imati račune u stranim bankama to ne znači da ti ga zbog glupog hrvatskog zakona neće otvoriti u stranoj zemlji ako je to sukladno njihovim zakonima.

Ja odavno imam u Sloveniji račun,kartice... sada se to zove transakcijski račun (u biti tekući račun), i na njemu možeš držati i eure i strane valute.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:12   #9
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje, u kojoj državi?
Ne treba miješati hrvatske i strane zakone. Ako Hrvati ne smiju imati račune u stranim bankama to ne znači da ti ga zbog glupog hrvatskog zakona neće otvoriti u stranoj zemlji ako je to sukladno njihovim zakonima.

Ja odavno imam u Sloveniji račun,kartice... sada se to zove transakcijski račun (u biti tekući račun), i na njemu možeš držati i eure i strane valute.
Da, ali i hrvatske banke imaju termin nerezidentnog racuna. Znaci, stranci mogu u hrv., a hrvat ne moze u stranoj drzavi!?
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:22   #10
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Da, ali i hrvatske banke imaju termin nerezidentnog racuna. Znaci, stranci mogu u hrv., a hrvat ne moze u stranoj drzavi!?
Da!

Ja bi rekao i zastarjeli hrvatski zakon i stara terminologija. U Sloveniji je to jedan račun i za domaću i stranu valutu i za domaće i strance.

btw. i nema puno razloga zbog kojeg bi netko trebao račun u stranoj banci...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:28   #11
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da!

Ja bi rekao i zastarjeli hrvatski zakon i stara terminologija. U Sloveniji je to jedan račun i za domaću i stranu valutu i za domaće i strance.

btw. i nema puno razloga zbog kojeg bi netko trebao račun u stranoj banci...
a primjer je paypal, radi isplate, koju ne vrse ako imas hrvatsku karticu. pa otvoris u sloveniji...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:38   #12
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
a primjer je paypal, radi isplate, koju ne vrse ako imas hrvatsku karticu. pa otvoris u sloveniji...
I onda potpadneš pod slovenske porezne zakone
Ne znam pod kakvu vrstu dohodka to spada u Sloveniji ali nešto poreza bi svakako trebao platiti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 21:25   #13
mislim da je aircanadu zanimalo u banku koje zemlje skriti novac koji si podigao kao kredit prije nego si iscenirao vlastito samoubojstvo?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 21:57   #14
Znam pouzdano da se u Austriji može otvoriti privatni devizni račun, polagati i podizati novce s njega kako zatreba, a nikad nitko ne pita za taj račun... Niti njihova PU niti naša... Provjereno...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 22:07   #15
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
mislim da je aircanadu zanimalo u banku koje zemlje skriti novac koji si podigao kao kredit prije nego si iscenirao vlastito samoubojstvo?
ovo mi nije bas jasno
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 00:44   #16
Quote:
GricGric kaže: Pogledaj post
Znam pouzdano da se u Austriji može otvoriti privatni devizni račun, polagati i podizati novce s njega kako zatreba, a nikad nitko ne pita za taj račun... Niti njihova PU niti naša... Provjereno...
Zaista !? Koja je procedura potrebna, tj. što ti treba: putovnica, osobna. Možeš li dobiti Master card, npr. za primanje love preko PayPala ?
Mislim da je taj E-bay neoprostivo nedostupna mogućnost za nas Rvate.

Ja već duže razmišljam kako to napraviti, ali se bojim da se ne zeznem pa me Slovenci ili Austrijanci oderu ili zadrze na prisilnom boravku u ćuzi.

Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 10:07   #17
ma neće te zatvoriti njihovi (iako bolje ti je kod njih u ćuzi,pogledaj hag )dođeš s putovnicom i nešto keša i otvoriš račun

moja preporuka ti je austria bank,u gazu imaš odjel koji ti je za "naše" ljude,pričaju hrvatski (tj.srbsko-hrvatski) i nemaš problema
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:45   #18
Nakon što se otvori račun u Grazu, Austria Bank, ima li poslovnica u Radkersburgu, Leibnizu, da ne hodam stalno u Graz podizati novac.
Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:04   #19
u austriji možeš podići lovu na bilo kojem bankomatu bez provizije

vjerojatno posteje poslovnice i tamo,iskreno neznam ja kad idem staviti lovu nosim ju u graz,valjda centalu,kod glavnog trga,a podižem u saizbergu na bankomatu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:09   #20
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
u austriji možeš podići lovu na bilo kojem bankomatu bez provizije

vjerojatno posteje poslovnice i tamo,iskreno neznam ja kad idem staviti lovu nosim ju u graz,valjda centalu,kod glavnog trga,a podižem u saizbergu na bankomatu
Hvala na informaciji
Idem tamo rijesiti stvar, kad su već naše banke toliko blentave da se samo zadužuju, a ne bi se potrudile da omoguće ljudima da zarade na Ebayu, pa bi i one imale koristi od toga.

Pozdrav
Multiverzum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.