Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2013., 18:07   #21
Da odmah očistim folder sa svim pikčersima....

__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 08:30   #22
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Iako, koliko sam shvatio, neće biti snimanja na pravim lokacijama.
Na pravoj lokaciji događaja nema se sta ni vidjeti. Na mjestu kuce "broj 55" podignuta je kapelica u znak sjecanja na 8. rujna (blagadan Male Gospe), a selo kao i svako drugo.
Bono_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:57   #23
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
A, čuj, glumac, redatelj... ista je to stvar, čemu se zamarat s takvim tehnikalijama (ali stvarno treba biti genije i ne vidjeti da mu piše pred nosom tko je čovjek)



Ovo sam i ja već negdje spomenuo. Grad je stvarno prošao svašta. Iako, koliko sam shvatio, neće biti snimanja na pravim lokacijama.
navodno da ce dio biti snimljen u mjestu kraj Pakraca gdje se to dogodilo, ne drzi me za rijec, ovo je bila informacija "preko kave"
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 11:48   #24
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
...
Upis ti spada na Politiku (pdf), kompletan.

Članovi filmske ekipe "Broja 55" ne zapošljavaju se trajno na HTV-u, kako si to uspio zaključiti? Mislim da je samo Schmidt, u funkciji urednika tog filmskog ciklusa, zaposlen tamo.

Boli me ku*ac za gospodarsku situaciju u zemlji, dio tog kolača od prikupljenih 1,3 milijarde kuna pretplatničkog novca konačno se preusmjerava u produkciju kvalitetnih TV filmova. Trebalo je i to stornirati (uz "bandićevski" argument, "bolje da su novac podijelili hrvatskim braniteljima i obiteljima ljudi koji su stradali u toj akciji, nego na snimanje jednog akcijskog filma"), dati paropopalici Škori još 10-ak milijuna kuna za agroshow "Drkaj na moju pjesmu," vratiti Šelebaja i Čuljakicu (iz Remetinca) na HTV, Vinka Grubišića i (Gričku) vješticu NGL, sapunice Ring Multimedia-e? Ta vremena su prošla, ne ponovilo se.
La Familia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 17:33   #25
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Članovi filmske ekipe "Broja 55" ne zapošljavaju se trajno na HTV-u, kako si to uspio zaključiti? Mislim da je samo Schmidt, u funkciji urednika tog filmskog ciklusa, zaposlen tamo.
Nisma ni tvrdio da se zapošljavaju trajno ili da se radi baš konkretno o filmskoj ekipi "Broja 55", odgovor je išao na tvoj upis: "...zapošljava se cijeli niz ljudi iz struke."

Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Boli me ku*ac za gospodarsku situaciju u zemlji, dio tog kolača od prikupljenih 1,3 milijarde kuna pretplatničkog novca konačno se preusmjerava u produkciju kvalitetnih TV filmova.


A o kvaliteti kad ju doživim, dakle o tom potom.

Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
Trebalo je i to stornirati (uz "bandićevski" argument, "bolje da su novac podijelili hrvatskim braniteljima i obiteljima ljudi koji su stradali u toj akciji, nego na snimanje jednog akcijskog filma"), dati paropopalici Škori još 10-ak milijuna kuna za agroshow "Drkaj na moju pjesmu," vratiti Šelebaja i Čuljakicu (iz Remetinca) na HTV, Vinka Grubišića i (Gričku) vješticu NGL, sapunice Ring Multimedia-e? Ta vremena su prošla, ne ponovilo se.
Non sequitur. Njima je još manje trebalo dati ikakvog državnog novca.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 17:28   #26
http://vimeo.com/95184510

evo i teasera
seg20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:58   #27
Thumbs up ‘Broj 55′: Prvi pravi hrvatski film o Domovinskom ratu

http://youtu.be/Y4zlabniQ5U

http://www.hrvatski-dom.hr/broj-55-p...ovinskom-ratu/

Na Filmskom festivalu u Puli u nedjelju 20. srpnja premijerno će biti prikazan hrvatski igrani film ‘Broj 55′. Riječ je o prvom pravom filmu o Domovinskom ratu čiju režiju potpisuje Kristijan Milić, scenarij Ivan Pavličić.

broj 55Film je za HRT snimila produkcijska kuća Telefilm Stanka Babića, a temelji se na istinitom događaju. U centru priče je prva satnija 105. brigade Hrvatske vojske iz Bjelovara koja dolazi na izvidnicu u selo Kusonje i dva dana i dvije noći tuče se s JNA, četnicima i srpskim specijalcima. Glavna ulogu nosi Goran Bogdan, a glume još Marko Cindrić, Alan Katić, Darko Milas, Jan Kerekeš, Slaven Knezović, Alen Liverić i Marinko Prga.

‘Broj 55′ je prvi veliki projekt Kristijana Milića nakon vrlo uspješnog filma „Živi i mrtvi“ koji je u Puli osvojio 8 od ukupno 11 Zlatnih Arena, te brojne međunarodne nagrade. ‘Broj 55′ je i prvi pravi film koji realno govori Domovinskom ratu i prvi je iz ciklusa 12 igranih filmova na tu temu. Snimanje je bilo dugo, budžet potrošen na pola snimanja, a završen je zahvaljujući pomoći MORH-a, MUP-a i Ministarstva branitelja.

Nema ženskog lika

‘Broj 55′ je priča o mladim momcima koji na početku agresije na Hrvatsku, u tenisicama i traperica uzimaju oružje i idu braniti Hrvatsku. O tome režiser Kristijan Milić za maxportal.hr kaže: ‘Dugo sam se pripremao za ovaj film jer je to jedna mučna i teška priča. I glumcima i meni bilo je jako stalo da se snimi i na taj način oda počast stvarnim likovima koji su se borili za nas’.

U filmu nema niti jednog ženskog lika, o čemu Milić kaže: ‘Trebali smo se držati realnosti, a u toj priči nije bilo ženskog lika. Da smo ubacili ženski lik, djelovalo bi to malo na silu i pomalo groteskno.’

Scenarij potpisuje Ivan Pavličić, koji je s Milićem uigran tandem još od velikog hita ‘Živi i mrtvi’: ’Ovo je akcijski ratni film, ima tragičnu tematiku, ali će biti zanimljiv gledateljima’, kaže Pavličić.

Odavanje počasti

Jedan od glumaca Marko Cindrić posebno je oduševljen filmom: ‘Ovo je film kakav Hrvatska još nije vidjela. ‘Broj 55′ je apsolutni ratni spektakl koji jako puno znači svima nama koji smo radili na njemu. Za mene nema veće časti nego biti dio ovakvog projekta u kojem pričamo istinitu priču o našim dečkima koji su dali živote za ovu zemlju. Hrvatska na filmu još nije odala počast dečkima koji su izašli van u tenisicama s puškom i išli braniti svoju zemlju. ‘Broj 55′ je prvi film koji o tome govori, mene je obuzeo iznutra i ne pušta me.’OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Film traje 90 minuta, a velika pozornost posvećena je scenografiji.’Scenografija je senzacionalna, transporter koji se koristi u filmu izrađen je prema snimkama originalnog vozila u kojem su momci stradali’ kaže Stanko Babić, izvršni producent filma.

Specijalni efekti djelo su Branka Repalusta, zahvaljujući kome imamo prigodu vidjeti gotovo sve pješačko naoružanje koje se koristilo u vrijeme Domovinskog rata. Glazbu u filmu potpisuje Andrija Milić, (ozbiljan kandidat za Zlatnu Arenu), kameru Mirko Pivčević, montažu Veljko Segarić, scenograf je Damir Gabelica a kostimograf Vedrana Rapić.

Nakon Pule film će premijerno biti prikazan u Zagrebu.
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:02   #28
Svaka im čast, napkon jedan pravi hrvatski film o Domovinskom ratu, nakon raznih gadljivih uradaka iz orijunaške radionice likova kao što je Brešan.

Sad bi valjalo snimiti i i poneki ratni spektakl, npr. o opsadi Vukovara ili o blistavim akcijama Oluji i Blijesku kojima je oslobođena Domovina od srbočetničkih hordi.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:11   #29
Bilo je već i vrijeme
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 17:50   #30
oce li bit u cinestaru? bude li ide se gledat sigurno.
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 00:18   #31
Jako dobar ratni film, na kraju čak i vrlo potresan, oko čega sam jedino imao rezerve prije gledanja.

Iskreno se nadam da će ovo Kristijanu Miliću biti wild card za uspješnu inozemnu karijeru.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 08:57   #32
Kad je premijera u Zagrebu ? Jel moguće da smo konačno uspjeli ?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 23:08   #33
Prepoznatljiv Milićev stil, odlična kinematografija, a specijalni efekti su stvarno na vrhunskoj razini.
I baš zato je šteta što je cjelokupni ritam filma u banani. Imamo kadrove šuljanja nakon kojeg slijede kadrovi vojnika koji pucaju, nakon čega ide smrt u spektakularnom slow-motionu. I tako doslovno kroz cijeli film. Šteta, a mogao je biti stvarno odličan da se ponegdje razbio ritam.
Ali da ne budem partibrejker, pohvale cijeloj ekipi, stvarno vrijedi pogledati film unatoč njegovim problemima.
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 23:44   #34
Quote:
Seagull92 kaže: Pogledaj post
Prepoznatljiv Milićev stil, odlična kinematografija, a specijalni efekti su stvarno na vrhunskoj razini.
I baš zato je šteta što je cjelokupni ritam filma u banani. Imamo kadrove šuljanja nakon kojeg slijede kadrovi vojnika koji pucaju, nakon čega ide smrt u spektakularnom slow-motionu. I tako doslovno kroz cijeli film. Šteta, a mogao je biti stvarno odličan da se ponegdje razbio ritam.
Ali da ne budem partibrejker, pohvale cijeloj ekipi, stvarno vrijedi pogledati film unatoč njegovim problemima.
Onaj koji kameru zove kinematografija niti ne može biti partibrejker, eventualno "tip koji cijelu večer stoji kraj ženskog WC-a i pijucka appletini".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 17:31   #35
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Onaj koji kameru zove kinematografija niti ne može biti partibrejker, eventualno "tip koji cijelu večer stoji kraj ženskog WC-a i pijucka appletini".
Smoogj, sladak si kao i obično kad pročitaš stvari koje nigdje ne pišu. Samo zbog tebe mi je nedostajao ovaj forum.

Ali to ne mijenja činjenicu da je ritam filma mogao i trebao biti bolji, jel tako?
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 13:39   #36
Quote:
Seagull92 kaže: Pogledaj post
Smoogj, sladak si kao i obično kad pročitaš stvari koje nigdje ne pišu.
Što to nigdje ne piše? Nisi naveo "odličnu kinematografiju"?

Quote:
Seagull92 kaže:
Ali to ne mijenja činjenicu da je ritam filma mogao i trebao biti bolji, jel tako?
I opet krivo koristiš termine. Riječ je o tvom osobnom doživljaju odgledanog, a ne o "činjenici". Ritam filma je takav kakav jest, kakav je redatelj tog filma htio da bude. Tvoja opaska iz ranijeg posta o potebi "razbijanja ritma" je tek frazetina koju si negdje čuo, a koju niti ne znaš što zapravo znači (jer ne znači ništa).
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:36   #37
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
I opet krivo koristiš termine. Riječ je o tvom osobnom doživljaju odgledanog, a ne o "činjenici". Ritam filma je takav kakav jest, kakav je redatelj tog filma htio da bude. Tvoja opaska iz ranijeg posta o potebi "razbijanja ritma" je tek frazetina koju si negdje čuo, a koju niti ne znaš što zapravo znači (jer ne znači ništa).
Osobni doživljaj? Meni se čini da ti imaš nečeg osobnog u ovom filmu kad ne želiš vidjeti mane koje su objektivne.
Redatelj tog filma je htio da ritam bude takav? Stvaaarno? Aha, onda u redu, onda nije bitno što sam u svakom trenutku znao što će se dogoditi za nekoliko trenutaka. Točno se znalo što slijedi nakon šuljanja, što slijedi nakon puckaranja i što slijedi kad nastupi slow-motion - a ta tri segmenta su doslovno cijeli film. Dobro odrađen, ali pred kraj zamoran. Činjenica, a ne subjektivnost, jer meni je subjektivno film u globalu dobar.

Ma puno je toga, dragi moj Smoogj, o čemu bih mogao pisati, ali ne da mi se jer će sve to na kraju biti frazetine koje sam negdje čuo, a ne znam što znače.
Seagull92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:44   #38
Čekaj, što je činjenica? Da je film pred sami kraj pomalo zamoran, ili da u filmu ima šuljanja, pucanja i slow-motiona?
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:00   #39
čekaaaj... čekaaaj...

a ja jedva čekam da 593 ovo pogleda.
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 01:33   #40
Ovo mi izgleda veoma veoma dobro. "Živi i mrtvi" je imao dobru režiju, ali nedostatak budžeta se pokazao. Svejedno, najbolji domaći ratni film i jedini koji ima dobre akcijske scene umjesto da se koriste airsoft oružja i njihov originalni zvuk.
Brundlefly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.