Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2004., 17:37   #41
Netko je spomenuo ratnu tematiku u novijem Hr. filmu
Pa nisam baš primjetio. Koliko je meni poznato, osim: Vrijeme za i Četveroreda..., ajde, ima još onaj Nebo, sateliti koji je još i relativno OK. Ništa drugo mi fakat ne pada na pemet.

Starija kvalitetna filmska ostvarenja su u globalu nabrojana, ali tamo bi svakako trebalo pribroiti i Brezu, Ritam zločina i Izbavitelja.

Noviji-hm. Jako mi se svido Mondo Bobo, Maršal, Blagajnice i Fine mrtve djevojke.

vjerujem da ih snimamo koliko i Srbi da bi po broju kvalitetnih ostvarenja bili tu negdje.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 17:57   #42
Slažem se da je većina naših filmova koma osim Kako je počeo rat i Kad mrtvi zapjevaju...ali se nikako ne slažem s idejom da je to do glumaca...

Glavni primjeri su Rade Šerbedćija i Goran Višnjić koji su se pokupili i napravili uspješne karijere vani...A ako je netko gledao 'Behind Enemy Lines' i tamo je par naših glumaca (Goran Grgić i Tarik Filipović) koji su super odigrali svojih tridesetak sekundi...

Problem naše kinematografije je upravo u redateljima koji nemaju pojma kako treba snimit film i inzistiraju na tome da glumci glume 'stilski', bez normalnih pozadinskih šumova, glazbe, ičeg...kao da stvarno jesu na daskama koje život znače a ne pred kamerom...

Correct me if I'm wrong here, ali smatram da Višnjić djeluje totalno prirodno u Hitnoj službi i onih par filmova koje je snimio, a Šerbedžija je za ulogu 'Boris the Blade' u Ritchievom 'Snatchu' zaslužio Oscara koliko je bio jebeno dobar...i vjerujem da bi i ostali naši glumci jednako dobro ispali na filmu kad bi imali normalnu, opuštenu direkciju...To što nijedan od njih ne zna dovoljno engleskog da si spasi život je već drugi par rukavica...
LadyFel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 22:42   #43
H8 je najbolji hrvatski film svih vremena!
__________________
It's not the thing you fling, it's the fling itself.
Hai! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 13:10   #44
Glumatanje = kazalistarenje? :O

I opet: Sva ta garda tzv. starih glumaca je pekla zanat manje/vise u kazalistu! Ne moze se sakriti dojam kako zapravo ne pratim radnju filma vec gledam (u vecini slucaja - lose!) kazaliste!
Undertow is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 14:03   #45
Paaa... Meni se više ne plače kad gledam naše filmove. Prije bih rekao da mi se od većine od njih povraća. Izvještačena gluma, loša priča, jeftina produkcija, očajna režija... Povremeno se pojavi nešto vrijedno gledanja (Brešan npr.), ali uglavnom jad i bijeda. Kad bi napravio listu 50 meni najdražih filmova uopće, bilo bi tu bar desetak srpskih i bosanskih filmova, pa i makedonski "Prije kiše", ali teško da bi se neki naš tu ugurao. A kako stvari stoje, i slovenska produkcija je danas puno bolja od naše.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 14:58   #46
povracanje...

1. bilo je to khm..ima 5 godina valjda...bio je utorak navecer i cini mi se da je te veceri u klubu "kada" (nikad prezaljenom) svirao neki lokalni bend. sigurno je svirao jer su utorkom svirali lokalni bendovi zeljni slave i zemskih. uglavnom zato sto sam bijo bolestan nisam mogao vani gledati "uredne" vec sam ostao doma ispred televizora i sa starcima odlucio pogledat "morskog psa"..jelte rvacki film..koji jos k tome velica split i ingenioznost njegovih zitelja...k tome bio je to svojvrstan prekid posta zvanog "negledanje hrvatskih filmova"...igrom slucaja taj je film dobijo to pocasno mjesto da ispravi sve nepravde koje sam ja svojim negledanjem nanio hrvatskim redateljima...
....
2. isto tako jedan utorak navecer odlucio sam se ubit votkom..votka se zvala "trojka" toga se dobro sjecam...uglavnom trojku sam pio zato jer je bila najjeftinija...i ruska..i imala je ona tri konja plava sto jasu prema konzumentu, sto je garantiralo dobar provod...dosli smo na balotasko igraliste, napili se..pjevali smashing pumkins...a poslje isli u sdp-a i usli besplatno...i valjali se po travi andrea i ja...
...
jedina slicnost ovih prica je u kolicini zute tekucine koju je kasnije progutala moja skoljka...
...
..starci su mi rekli da se uozbiljim...
..vise ne gledam rvacke filmove...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 16:56   #47
Quote:
LadyFel kaže:

Problem naše kinematografije je upravo u redateljima koji nemaju pojma kako treba snimit film i inzistiraju na tome da glumci glume 'stilski', bez normalnih pozadinskih šumova, glazbe, ičeg...kao da stvarno jesu na daskama koje život znače a ne pred kamerom...
Sviđa mi se ovo. U principu, to je to.Kardinalni problem naše isuviše nekvalitetne realizacije filmova
PajaPatak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 20:52   #48
Evo topica na kojem se raspravljalo o više-manje istoj temi.
__________________
We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true.
kozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2004., 21:06   #49
Pa ja se ne slazem u cijelosti. Cinjenica je da hrvatskog filma nema dosta a ne da je los. Meni se zadnje svidjelo Ne dao Bog veceg zla. A osim toga u bosanskom filmu Nicija zemlja (odlican film) glume i hrvatski glumci. Nije stvar u losoj glumi, produkciji ili sta ja znam cemu vec filmova nema.
__________________
Kome jos nije jasno?
još jedan Vukovarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 19:44   #50
nedavno sam gledao prastari rondo
i bio je stvarno ok
vjerojatno bi trebalo pogledati neke starije filmove
ne radi nekog ludog optimizma, vec samo da se uvjerimo kako ipak nismo potpuno netalentirani za filmove
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 20:00   #51
hrvatski glumci glume glumu. hrvatska nema filmskih glumaca vec samo kazalisne koji kad glume zele da se njihove emocije vide i u 16tom redu, kao da se bas nisu naviknuli na blizinu kamere.
i zasto ali pobogu ZASTO moraju govoriti tako fonetski i gramaticki tocno...
Dawdler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 01:30   #52
Quote:
LadyFel kaže:
Slažem se da je većina naših filmova koma osim Kako je počeo rat i Kad mrtvi zapjevaju...ali se nikako ne slažem s idejom da je to do glumaca...

Glavni primjeri su Rade Šerbedćija i Goran Višnjić koji su se pokupili i napravili uspješne karijere vani...A ako je netko gledao 'Behind Enemy Lines' i tamo je par naših glumaca (Goran Grgić i Tarik Filipović) koji su super odigrali svojih tridesetak sekundi...

Problem naše kinematografije je upravo u redateljima koji nemaju pojma kako treba snimit film i inzistiraju na tome da glumci glume 'stilski', bez normalnih pozadinskih šumova, glazbe, ičeg...kao da stvarno jesu na daskama koje život znače a ne pred kamerom...

Correct me if I'm wrong here, ali smatram da Višnjić djeluje totalno prirodno u Hitnoj službi i onih par filmova koje je snimio, a Šerbedžija je za ulogu 'Boris the Blade' u Ritchievom 'Snatchu' zaslužio Oscara koliko je bio jebeno dobar...i vjerujem da bi i ostali naši glumci jednako dobro ispali na filmu kad bi imali normalnu, opuštenu direkciju...To što nijedan od njih ne zna dovoljno engleskog da si spasi život je već drugi par rukavica...
Oprosti, ali taj dvojac je napravio ključni potez u svojoj karijeri i pobjegao od hrvatskog filma. Ne glume niti u jednom novijem HR filmu, osim Višnjića u onoj komediji na moru. A to recimo nije loš film. A ovdje je riječ o lošim filmovima i razlozima zašto su loši. Višnjić i Boris the Bullet Dodger ne glume u njima...
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 08:48   #53
Quote:
robybaggio kaže:
Oprosti, ali taj dvojac je napravio ključni potez u svojoj karijeri i pobjegao od hrvatskog filma. Ne glume niti u jednom novijem HR filmu, osim Višnjića u onoj komediji na moru.
Šerbedžija glumi u "Je li jasno, prijatelju?". Iako mu to baš i nije trebalo.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 12:05   #54
Quote:
robybaggio kaže:
osim Višnjića u onoj komediji na moru. A to recimo nije loš film.
Mora da se šališ!? Ono jest loš film! Višnjić se zajebo pa je prije ER potpisao da će glumit onoj grozoti. Ono je komedija za ljude siromašne duhom. Ja kad sam ga u kinu gledao, samo su se dvije tuke smijale. Od ukupno 13 ljudi u cijelom kinu.
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:48   #55
Quote:
Dawdler kaže:
hrvatski glumci glume glumu. hrvatska nema filmskih glumaca vec samo kazalisne koji kad glume zele da se njihove emocije vide i u 16tom redu, kao da se bas nisu naviknuli na blizinu kamere.
i zasto ali pobogu ZASTO moraju govoriti tako fonetski i gramaticki tocno...
I opet samo zato što im redatelji tako dopuštaju...jer ni oni nemaju pojma...

A da nema filmova nije istina...Samo autori scenarija inzistiraju na tome da ih i režiraju...Tipovi poput Brešana, Vrdoljaka i Nole super odrade dio posla koji je na papiru...I onda to uprskaju svojom režijom jer imaju neke fiks ideje kako to treba izgledat...Plus to što nema love iz proračuna pa se ne može nabavit ni kvalitetna oprema

Višnjić i Šerbedžija su dobili priliku da se maknu, ali i politika stranih filmaša je dosta zajebana prema našim glumcima...evo vam primjer iz prve ruke:

Kad se snimao film 'Behind enemy lines', prva ideja pisaca je bila da Hrvate i Srbe glume domaći glumci jer bi se govorilo na hrvatskom. Dva dana prije audicije mi se jedan od dečki koji su išli na audiciju javio s molbom da mu na brzinu prevedem scenu i pomognem oko izgovora jer su pizde odlučili to ipak snimit na engleskom. OK, ja odradila, isprobali smo i na engleskom i na hrvatskom, sve super i on ode na audiciju. Zbog lošeg engleskog je dobio neku sitnu ulogicu a ne ono za što se natjecao...ali bolje išta nego ništa...Da bi u međuvremenu gospoda odlučila to IPAK snimit na hrvatskom, i umjesto da samo preinače tri rečenice koje bi povezale dva lika u jedan, oni su se fino odlučili za nove glumce...tako da je 'end-product' bio taj da su naši dečki glumili po trideset sekundi, dvojica bez da su riječ rekli, a Hrvate i Srbe su glumili ČESI s naglascima koji su me natjerali u suze.

I onda slušam ljude kako se smiju i komentiraju 'da kaj bi oni glumili u stranim filmovima kad nemaju talenta'...i popizdim.
LadyFel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 00:19   #56
slazem se sto se tice preglumljavanja i gramatike u hr filmu. da li je tko od vas gledao Sigurnu Kucu, kratki igrani? u njemu sigurno nema gore nabrojanog.
__________________
Death to the Deadites!
EvilDead is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:23   #57
TINTA MI SE PROLI - po HRfilmu

Gledan malo taj naš domaći film i mislim si tko to može platiti. Put lubenica, Blagajnica hoće ići na more, Što je muškarac bez brkova (s izuzećem vrhunske TINTA MI SE PROLI) i sve Vrdoljakove i Sedlarove idiotarije partizana i ustaša. Ako sam s ove dvije rečenice nekome ostao nedorečen sa svojim mišljenjem o domaćem filmu, neka mi se slobodno javi na mail.

E sad, da još nemamo scenarista i to bi progutao, ali samo se treba sjetiti palunka i Mišolovke (po meni mrak ideja vrijedna razrade) iz koje je izvedeno cijelih 11 min. Strašno.... No strašnije je to da postoji još masa mladih autora koji jednostavno ne mogu doći do izražaja. Ne vjerujem da je ono što se na kraju snimi i ono najbolje što u HR postoji. Ne vjerujem da ne postoje mogućnosti digitalne obrade i specijalnih efekata. No još je nevjerovatnije da se na svim našim "BACK" festivalima ne može iskristalizirati dobra ideja za neki horor ili triler snimljen u nezavisnoj produkciji u kojem nema prste trenutna garnitura naših genijalnih redatelja. Znači film bez partizana, ustaša, neuvjerljive patnje kineza po rukavcima Drave i Thompsonovih (mislim da se točno tako piše) karikatura na obroncima uz Čavoglave. Dajte nam Borata, Karaulu, Scarface...
Melkiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:51   #58
Ja isto vjerujem u moc nazavisne produkcije. Mislim da je samo pitanje vremena kada ce doci do velike produkcije malih ultra-nezavisnih filmova produciranih u lokalnim kino klubovima. Do sada je kvaliteta tih filmova (ne svih) bila podosta losa, pogotovo tehniciki, ali i sadrzajno...

Vjerujem da ce doci novi mladi koji ce se okrenuti nekim drugim temama i sadrzajima... i nadam se - udaljiti se malo od narativnog kao glavnog sredstva u filmu i okrenuti se vizualnom.

Mozda sam malo pre-optimistican, ali nadam se...
knockwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:22   #59
Meni smetaju glupavi neprirodni dijalozi, i ukočena, drvena gluma naših glumaca kao prvo.

Kao drugo posvemašnji izostanak urbanih tema, skoro svi filmovi se rade na selu...

Kao treće ratni filmovi su nam očajni. Mogu se snimitipuno bolji takvi filmovi za puno manje love...

Četvrto, vrlo malo komedija koje bi doista nasmijale gledatelja (ja se ne sijećam ni jedne takve).
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:32   #60
Nadam se da će isplivati ti mali nezavisni autori kao npr. sada Matija Kluković, da se neće jednostavno zaboraviti... naravno ako se zaboravi to neće biti njegovom krivnjom.

O sadasnjim autorima nemam o cemu raspravljati, ima ih nekoliko koje iznimno cijenim i oni rade dobro. A za druge, nadati se njihovoj nagloj promjeni mislim da je suludo. Ali ne i nemoguće!

I ne bih se slozio da je gluma losa, ona je u principu losa, ali postoje iznimna ostvarenja.
knockwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.