Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2014., 07:47   #41
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Iznenadjujuće loše i traljavo ispalo za jedan hollywoodski A film.
Scenarij i dijalozi - katastrofa.

Jedino ga eventualno izvlači ono što kazu u opaskama da je originalni cut koji traje skoro 3 sata trebao biti više mystery thriller, ali je zbog teške cenzure završio ovako kako je završio.

Samim time je još i uljepšao kartele, pa njihovi pogotovo zetasi su brutalni, u rangu isila u Siriji...
SHOGO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:59   #42
Quote:
kvart99 kaže: Pogledaj post
Iznenadjujuće loše i traljavo ispalo za jedan hollywoodski A film.
Scenarij i dijalozi - katastrofa.
.
Zato što to nije holivudski fim A kategorije ni po marketingu ni budžetu.

Ovo je nešto između TV filma i visoke B kategrije.

Olinjali holivudski glumci koji više nisu tako popularni za Marvel/DC/Hasbro/CGI gluposti moraju pred mirovinu zablistati na TV-u.

A nekad popularni TV glumci uglavnom se srozaju za niskobudžetna akcijska sranja.

Ovaj film je solidna, jedva gledljiva kombinacija jednog i drugog.

.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 22:04   #43
Iznenađujuće loš film.
Od početka sam znao tko je uzeo lovu, finalni okršaj je koma teška.
Inače ne volim PG-13 gluposti, ali ovdje ako nije bar 5 puta u minuti bilo riječi "fuck", režem se.
Ne znam što reći, trailer je najavljivao spektakularnu akciju, a kad ono borbe izgledaju kao da su pretprodukcija.
2/10
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 18:37   #44
Arnoldu plus jer je...Arnold ! Film je isklišeizirano predvidivo sranje sa jakim glumcima ! Worthingtonova uloga nezahtjevna, nikakva...Mireille Enos nakon Killinga sami ćorci, prvo onaj zombie shit a sad ovo ! Glumci dobri a sad...možda drugi redatelj, producent, scenarist i onaj mali što nosi kavu, možda nešto a ovako ode u zaborav...
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 18:47   #45
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Iznenađujuće loš film.
Od početka sam znao tko je uzeo lovu, finalni okršaj je koma teška.
Inače ne volim PG-13 gluposti, ali ovdje ako nije bar 5 puta u minuti bilo riječi "fuck", režem se.
Ne znam što reći, trailer je najavljivao spektakularnu akciju, a kad ono borbe izgledaju kao da su pretprodukcija.
2/10
Mislim da dugo nisam gledao toliko nepovezan film, s toliko losom kemijom izmedju svih gluamaca.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 00:27   #46
Pogledao sam ga neki dan, i onak, Arnie je imao daleko bolje filmove.

Zapravo, cijeli film mi je zasrala ona ženska. Tako loša gluma, i ona "fak jea bičz, ju šud totali beng det" prekenjavanja da bi se i Michelle Rodriguez posramila gledajući to

Osim toga, ne želim bit seksista, ali realno kak ženska može bit dio nekog hardcore undercover DEA/rogue SWAT tima.
Takvi failovi mi generalno uvijek sjebu dojam bilo kojeg filma. Ne kažem da žene trebaju bit vezane lancem u kuhinji, ali u stvarnom svijetu, takav posao bi bio totalno fizički prezahtjevan za žensku osobu...
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 09:21   #47
najbolje je to rjesava sergio leone, zenske u filmovima mogu imat malu ili nikakvu ulogu (osim ako su claudia cardinale naravno, hehe). zapravo steta jer je arnie dobro glumio, no onakve bezveznjake nabacat oko njega... bez glave i repa, a takav je i rezultat.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 10:06   #48
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Zapravo, cijeli film mi je zasrala ona ženska.

Osim toga, ne želim bit seksista, ali realno kak ženska može bit dio nekog hardcore undercover DEA/rogue SWAT tima.
PA to i jest cijeli plot filma. I to je jednino što te drži ( jedva) da saznaš tko je ubojica. Iako sam naslov kaže da je netko od ekipe.

Da nije ženske film bi trajao 10 minuta.


I to što kažeš nije uopće seksizam. Ženama nije mjesto u takvim mjestima. Kod muškaraca postoje instinktivni kod ponašanja i poštovanja.

Žene su te koje su sklonije podmuklosti spletkarenju.


-
.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 10:48   #49
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Žene su te koje su sklonije podmuklosti spletkarenju.
Jedan od zadataka ženskog agenta u timu bio je navući i likvidirati onog drug lorda na početku i to je izvela uspješno baš zbog svojih ženskih kvaliteta tj. podmuklosti i spletkarenja kako kažeš, tako da... Za makar jednu ženu u timu se valjda nađe mjesta, eventualni nedostaci na fizičkom planu u vidu snage i možda izdržljivosti, mogu se nadoknaditi drugim kvalitetama, ovisno o zahtjevima misije.

Film nije loš, ali moglo se to i bolje i u nekim aspektima uvjerljivije...
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 10:50   #50
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Jedan od zadataka ženskog agenta u timu bio je navući i likvidirati onog drug lorda na početku i to je izvela uspješno baš zbog svojih ženskih kvaliteta tj. podmuklosti i spletkarenja kako kažeš, tako da... Za makar jednu ženu u timu se valjda nađe mjesta, eventualni nedostaci na fizičkom planu u vidu snage i možda izdržljivosti, mogu se nadoknaditi drugim kvalitetama, ovisno o zahtjevima misije.
Jer naravno, ona ga je morala zavesti, da su samo napravili frontalni napad na kucu i pobili sve, kao sto su to napravili 5 min kasnije - onda to ne bi proslo? Njezin jedini zadatak u filmu je plot device, tak da je od starta bilo jasno da je upravo ona 'izdajica'.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 11:08   #51
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Jer naravno, ona ga je morala zavesti, da su samo napravili frontalni napad na kucu i pobili sve, kao sto su to napravili 5 min kasnije - onda to ne bi proslo? Njezin jedini zadatak u filmu je plot device, tak da je od starta bilo jasno da je upravo ona 'izdajica'.
A čuj, nije riječ o Odiseji u Svemiru, nego o akcijskom/trileru što već. U toj vrsti filmova logika često ustukne ispred atraktivnosti. Međutim, kod frontalnog napada se taj drug lord ako je dobro organiziran ima vremena za sakriti i pobjeći, a ovako imaju backup plan tj. nju koja ga riješi, a da i ne shvati što se dogodilo. Ali hajde, naravno da se to, kao i druge stvari mogu filmu zamjeriti, kažem nije mi katastrofalno loš, ali niti neki film koji ću duže pamtiti.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 13:14   #52
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Jedan od zadataka ženskog agenta u timu bio je navući i likvidirati onog drug lorda na početku i to je izvela uspješno baš zbog svojih ženskih kvaliteta tj. podmuklosti i spletkarenja kako kažeš, tako da...
Da , skroz sam zaboravio na tu scenu ......

Arnold se tu preračunao kad je zanemario tu žensku "kvalitetu", kod njegovog vjernog i poslušnog naivnog muškog čopora krađa bi prošla i bila zaboravljena kao što i jeste bila.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 15:28   #53
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
I to što kažeš nije uopće seksizam. Ženama nije mjesto u takvim mjestima. Kod muškaraca postoje instinktivni kod ponašanja i poštovanja.

Žene su te koje su sklonije podmuklosti spletkarenju.


-
.
Ma uopće se nisam osvrtao na karakter, nego na fizičku spremu. Žena nemre jednostavno bit dio takvog tima.

Drugo su Ellen Ripley ili Sarah Connor (u T2). To su odlično osmišljeni ženski likovi jer su im prikazane i slabosti.

Filmske likove ko ovu žensku iz Sabotagea jednostavno ne mogu shvatit ozbiljno i totalno mi sjebu film
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 16:01   #54
Quote:
p3r02d3r0 kaže: Pogledaj post
Drugo su Ellen Ripley ili Sarah Connor (u T2). To su odlično osmišljeni ženski likovi jer su im prikazane i slabosti.

Filmske likove ko ovu žensku iz Sabotagea jednostavno ne mogu shvatit ozbiljno i totalno mi sjebu film
A Ripley i Connor su kao ozbiljni likovi ...tj. iz SF filma.
Ni jedna ni druga nisu profesionalni vojnici ni policajci, i niti jedna nije dio nikakvog tima već djeluju samostalno.

A radi se, ipak, samo o karakteru an ne spremi jer ova ženska i Sabotagea je unatoč problemima s drogom i PMS-om superiornija Alijeki i Terminatorki.

Pokušaj je samo gledati kao pozitivan lik u filmu, sa svim njenim slabostima.


.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 16:21   #55
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
A Ripley i Connor su kao ozbiljni likovi ...tj. iz SF filma.
Ni jedna ni druga nisu profesionalni vojnici ni policajci, i niti jedna nije dio nikakvog tima već djeluju samostalno.

A radi se, ipak, samo o karakteru an ne spremi jer ova ženska i Sabotagea je unatoč problemima s drogom i PMS-om superiornija Alijeki i Terminatorki.

Pokušaj je samo gledati kao pozitivan lik u filmu, sa svim njenim slabostima.


.
Pa gdje sam ja napisao da su Ripley i Connor ozbiljni likovi? Napisao sam da su odlično osmišljeni likovi.

Ova iz Sabotagea je superiornija? Po čemu? Po tome koliko puta "fuck" uspije reći u jednoj rečenici?

Osim toga totalno si fulao poantu mog posta.
p3r02d3r0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 01:23   #56
Ma ona je odlična glumica ali ovdje ne paše nikako, moram reći i da je meni osobno jedna od najružnijih žena u Hollywoodu !
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 12:02   #57
ljudi, film je zajebancija od početka do kraja, i to veoma razrađena. svaki detalj je preterivanje, ali je potpuno na svom mestu. uverljivost i realističnost nisu tu ni u planu. zašto bi ayer, i sam scenarist, tražio pomoć od skipa woodsa, daleko inferiornijeg autora? gledati kao trash i uživati.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014/08/sabotage.html
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2014., 17:45   #58
Quote:
Nadopuna prehrani kaže: Pogledaj post
ljudi, film je zajebancija od početka do kraja, i to veoma razrađena. svaki detalj je preterivanje, ali je potpuno na svom mestu. uverljivost i realističnost nisu tu ni u planu. zašto bi ayer, i sam scenarist, tražio pomoć od skipa woodsa, daleko inferiornijeg autora? gledati kao trash i uživati.

više na:
http://film-na-dan.blogspot.com/2014/08/sabotage.html
Razbijač je trash, ali vrlo zabavan trash.
Ovo je samo isprdak.

Zadnje uređivanje Walkman : 02.08.2014. at 18:01.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.