Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2008., 20:26   #1
Smile Mejdan odaja

Quote:
1.
Ja u jednoj ruci čašu, a u drugoj držim Kur’an,
Na krivome putu jedan, a na pravom drugi dan.
I pod ovim plavim svodom eto kakav izgledam:
Niti sam ti neznabožac, niti potpuni musliman!

2.
Daj, prođi se, hodža, uzalud ne gudi,
Prepusti nas Bogu, neka nam on sudi!
Mi idemo pravo, a ti gledaš krivo,
Idi – vidaj oči, pa gledaj ko ljudi!

3.
Da svećenik na svijetu za sve primjer dava
Svaki dan bi bio Bajram ili kućna slava.
Svak bi mogo barem jednom ispuniti želju,
Da prijetnje nije, koju vjera naučava.

4.
Kad o mom bezboštvu i bezvjerju zbori hodža,
Vidiš, iz njega govori.
Ja, priznajem, da sam ono što o meni veli,
Al’ on pozvan nije da me za to kori!

5.
Kad je udes odredio da uz vino spim,
Ne znam što se hodže opet bave s tim!
Da opija svaki haram, kao rujno vino,
Tko bi mogo iskazati sebe trijeznim?

6.
Pobožnjak tvoju dobrotu ne shvaća,
Bože, gdje stranac razumjeti te može?
Veliš: ”Ako griješiš, u pak’o ćeš doći!” –
To ti kaži hodžam’, što se za te glože!
Merhaba

Negdje već napisano al da se obnovi

Ah u banju jednom
neka ruka mila
dodade mi parče
mirisava kila
ja tom kilu rekoh
-Misk i amber ti si,
meno opajaju, Ah, tvoji mirisi

kil mi na to reče
ja sam zemlja prosta
samo sam sa ružom sijelio dosta
družnje je na me
tako djelovalo
inače sam samo
parče zemlje malo

pa sad polahko
hulusile


ya Hay
insaninside is offline  
Old 18.04.2008., 11:32   #2
Selam

Upravo, gledah jedan program, CMC, to je nešto slično MTV ali Hrvatska inačica i spotovi su domaći, nema stranih...Kaže meni žena, vidi ovo....

Kad tamo spot od Zabranjenog pušenja sa Zagrebačkim Arabeskama " Kad procvatu behari".

Mašallah lijepa spota i još ljepše pjesme...Taman da mi uljepša i ovako prelijep dan, uoči džume.

Neka ti je sa srećom ova tema i molim Boga da ti tema ostane ovdje, na duhovnosti.

Mejdan odaja...
Derviš is offline  
Old 18.04.2008., 13:57   #3
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 18.04.2008., 15:45   #4
OTVOREN MEJDAN


Otvoren mejdan postavljen divan
okupljen ihvan, El-hamdulillah.

Đul zelen boje značka je naša
Volimo svoje El-hamdulillah.

Bijelo Džemal, a crno Dželan
Zeleno Kemal El-hamdulillah.

Himmetom pira diže se perda
Eto murada, El-hamdulillah.

Zilir činimo, muniri nismo
Hakk govorimo, El-hamdulillah.

Čaše su esme do vrha pune
Aška miline, El-hamdulillah.

Beš vakta uč harf ašk to je naš zarf
Fel-jetelettaf, El-hamdulillah.

Očima aška gledamo Haqqa
Dobro činimo, El-hamdulillah.

I Selim Sami nađe čistinu
Okusi aška, El-hamdulillah.

Selam! MoRel vako ...
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Old 18.04.2008., 16:01   #5
Quote:
ašik kaže: Pogledaj post
OTVOREN MEJDAN


Otvoren mejdan postavljen divan
okupljen ihvan, El-hamdulillah.

Đul zelen boje značka je naša
Volimo svoje El-hamdulillah.

Bijelo Džemal, a crno Dželan
Zeleno Kemal El-hamdulillah.

Himmetom pira diže se perda
Eto murada, El-hamdulillah.

Zilir činimo, muniri nismo
Hakk govorimo, El-hamdulillah.

Čaše su esme do vrha pune
Aška miline, El-hamdulillah.

Beš vakta uč harf ašk to je naš zarf
Fel-jetelettaf, El-hamdulillah.

Očima aška gledamo Haqqa
Dobro činimo, El-hamdulillah.

I Selim Sami nađe čistinu
Okusi aška, El-hamdulillah.

Selam! MoRel vako ...
ma vidi mi oko moje!

mora tako, moraaaa :
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 18.04.2008., 17:25   #6
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Eto nas na Religiji
Selam oko!

Novi pocetak ... treba malo promjene ...

Pa sto rekao ovaj asikov sugradzanin ...

Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
pa sad polahko
hulusile

ya Hay
Selam!
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Old 19.04.2008., 17:22   #7
Angry Its A Mans Mans Mans World

Selam
evo nešto ovaj post , što ti je woman hocu reci curica, malo je pohvališ i odma vazove spretne drži.

Što ti je dunja ?

Kažu ovaj svijet je muski svijet. ..Vidiš.. opet dalje govori, Insan je, biva čovjek je napravio automobl-vozilo, da se može rahat putovati, lakše je sa autom, pa jel ?

Paaa, čovjek je napravio i vlak, da može prevoziti teške terete, ima i vlak za ljude, ima i čovjek što druge ljude navlače na hajvanluke, pravi ih budalama, taj čovjek nije jedan ima ih množina, nije jedan al je jadan ! Ima i suprotno tj. insan ima pa navodi svijeta na dobro, ni on nije jednina, čuo sam da je insan dvojina, ne znam jel to monožina, al je u insanu mnoštvo toga, i tih insana takodjer ima ne jedan, al kad vidiš jednog ko da si sve, eflak, vidjeo (... dig man ).....oni ne dvoje, i svi jedno govore ti, da ne dvojiš (ja-ti)da se ne zaboravljaš, ne gubiš nit, da je uvijek On rey of light trajni kanap od svjetla namaz , hajr da istraješ ....

eh jeste Čovjek je napravio i električno svjetlo, da nas izvadi iz mraka i kaže da je čovjek napravio i brod za vodu, k'o što je Nuh a.s. napravio barku

i tako ovo je muški, muški, muški svijet al bio bi ništa bez žene jal curice

da se insan smiri i odmori

glavu

ibelongtoyou&youbelongtometoyoumakemylifecompleteU makemesosweet

I jedan od dokaza Njegovih je to što za vas, od vrste vaše, stvara bračne drugove da se uz njih smirite, i što između vas uspostavlja ljubav i samilost; ...



selam
insaninside is offline  
Old 19.04.2008., 17:40   #8
Lijepo Insane

Baš se pitah prije par minuta 'što ostavi Mejdan na cjedilu'.. ... kad eto te


Da, da, dvojina... a nije množina

Lijepo ti to
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 19.04.2008., 22:21   #9
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Selam
evo nešto ovaj post , što ti je woman hocu reci curica, malo je pohvališ i odma vazove spretne drži.

Ljutiš se bez veze
pravi razlog nemaš
kad bi ja u društvo
ti se kući spremaš
Ali ja ću opet
preko svega preći
sto puta me pitaš
sto puta cu reći...


Selam.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 19.04.2008., 22:49   #10
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Selam
evo nešto ovaj post , što ti je woman hocu reci curica, malo je pohvališ i odma vazove spretne drži.

Što ti je dunja ?

Kažu ovaj svijet je muski svijet. ..Vidiš.. opet dalje govori, Insan je, biva čovjek je napravio automobl-vozilo, da se može rahat putovati, lakše je sa autom, pa jel ?

Paaa, čovjek je napravio i vlak, da može prevoziti teške terete, ima i vlak za ljude, ima i čovjek što druge ljude navlače na hajvanluke, pravi ih budalama, taj čovjek nije jedan ima ih množina, nije jedan al je jadan ! Ima i suprotno tj. insan ima pa navodi svijeta na dobro, ni on nije jednina, čuo sam da je insan dvojina, ne znam jel to monožina, al je u insanu mnoštvo toga, i tih insana takodjer ima ne jedan, al kad vidiš jednog ko da si sve, eflak, vidjeo (... dig man ).....oni ne dvoje, i svi jedno govore ti, da ne dvojiš (ja-ti)da se ne zaboravljaš, ne gubiš nit, da je uvijek On rey of light trajni kanap od svjetla namaz , hajr da istraješ ....

eh jeste Čovjek je napravio i električno svjetlo, da nas izvadi iz mraka i kaže da je čovjek napravio i brod za vodu, k'o što je Nuh a.s. napravio barku

i tako ovo je muški, muški, muški svijet al bio bi ništa bez žene jal curice

da se insan smiri i odmori

glavu

ibelongtoyou&youbelongtometoyoumakemylifecompleteU makemesosweet

I jedan od dokaza Njegovih je to što za vas, od vrste vaše, stvara bračne drugove da se uz njih smirite, i što između vas uspostavlja ljubav i samilost; ...



selam
It's a Man's Man's Man's World Once Again

Eh đe si Đemso Kahvaji...ja kad je to bilo, moj brate. Al neki od nas su se plaho obradovali Đemsi.

Zadnje uređivanje forget-me-not : 19.04.2008. at 23:26.
forget-me-not is offline  
Old 19.04.2008., 23:23   #11
I ovo, eto, malo da se obnovi.

Nije kad ja podjoh na Bembašu, mislim jes to, ta muzika, samo treba ovaj tekst umetnut (tako je bilo u početku, al nije u ovoj verziji imalo dovoljne naklade) i eto možemo zapjevat i ovu staru ilahiju...

Ja sam griješnik neposlušan
I poznata skitnica
Ah, kako ću ja ovakav
Nečovječan pred Hakka…

Moj se gadni nefs fair'avnski
Sa Iblisom takmiči
I ovaj hal u me raste
Ja sam neizlječivi.

Na Hakkovim daćama, ja
Nemam asla ni šukura
Sa kakvim ću ja obrazom
Nezahvalan pred Hakka…

Nemam aška, ni kalb-nura
A ni zevki vidžana
Mizanu doći kako ću ja
Sa ovakvim manama.

Ja Resule, KENAN Tvoj je
Uvirdio riječi ove
Bivši Tvoja vrata lutfa
Zašto drugdje molit' se.
forget-me-not is offline  
Old 21.04.2008., 01:49   #12
Esselamualejkum
Alejkumusselam
Selam
Selam
Sa svih strana

To je pozdrav muslimana



The Agony of Wishing....

Ima malo avreta, al nema puno. Dance with me..
forget-me-not is offline  
Old 21.04.2008., 12:21   #13
kad procvatu behari...

opet smo se voljeli...

a odaje đenenetske...
od egbera zasjaše...

arabeske šućure ....

jahu, jahu, u uuulu jahuu...
burjum zasj au zraku...

skupiše se delije...
Milostivog da slave...

nema lepšeg prizora...
odavde do Prizrena...

svaki stvor je tu sada...
ispunjena je nada...

nek je mejdan ispunjen...
pjesme nek se pojeee...

tekija se razvija...
sufija se nasmija...

nek je radost opet tu...
radujmo se Bogu tu...
__________________
ne zaboravimo 9/11 ! Koko brat al nije svak, koko druže, jel ti cvetaju ruže?!!!!! God bless America! Koko legeda!!!
Izrail is offline  
Old 21.04.2008., 13:26   #14
Podnio sam zahtjev za ljepotu,
na šalteru za esencijalnu vrednotu...

Tekija na Buni
Derviš is offline  
Old 22.04.2008., 02:44   #15
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Podnio sam zahtjev za ljepotu,
na šalteru za esencijalnu vrednotu...

Tekija na Buni
Kad Arap izjavi da zna arapski,
on to potvrdjuje svojim govorom

Kad neko progovori arapski,
to je ujedno i izjava da zna arapski


kaze nash Mevlana....i jos kaza nemoj s drugim shege

Al ja ni mukajat.

Ajjj brate, presla mi od tebe ta kongitivna disonantnost....

Mislim, probo sam se ja vadit, haman da sam i uspio, kad dodje ono uzbrdo il nizbrdo i sve ode brate nizbrdo, sto bi rekli stari churluHUU....

Hud arap a mi ni mukajat, stash'. Ne valja to nikako.

Al na hajr Insallah. Tobejarabbi. Tobe nama treba.
forget-me-not is offline  
Old 22.04.2008., 08:50   #16
Zasto jecis moj dolape

Ašik Junuz ah ah ječi
Suza očna grijehe čisti
Illallah hu hu hu hu



Dobri stari hor Gazijine medrese ...
__________________

BEZ DEDA NEMA REDA
ašik is offline  
Old 25.04.2008., 01:16   #17
Quote:
NEKOLIKO STIHOVA IZ MESNEVIJE O ŽENAMA


U prvom dijelu /džuz/ Mesnevije, a u četvrtom svesku prevoda merhum Abidin paše, nalazi se poduža priča "O jednom seljaku /earabiji/ i njegovoj ženi i o tome što se medu njima dogadalo zbog siromaštva". Priča je vrlo poučna i zanimljiva, ali zbog dužine nemoguće ju je ovom prilikom obraditi u cijelosti

---------------------------
Objašnjenje: One riječi "zujjine linnasi" jesu aluzija, išaret, uputa na 14.ajet sure Ali Imran koji u cijelosti glasi: "Zujjine linasi hubbuššehevati minennisai vel benine vel kanatiril mukantareti minezzehebi vel fiddati vel hajlil musewemeti vel en-ami vel harsi, zalike metaul hajatiddunja vellahu indehu husnul meabi".
To znači:
Ljudima je učinjena lijepom /
dato je da uživaju, da im se svida/
Ijubav prema ženama, i prema sinovima, i prema imovini u zlatu i srebru, prema odabranim konjima /
koji su posebno oznaćeni kao takvi/,
i prema stoci i poljoprivredi.
Sve su to blagodati i ljepote ovog /prolaznog/ svijeta, a kod Allaha je najljepše mjesto povratka /i boravišta kada Mu se ljudi povrate poslije smrti/.

Merhum Abidin komentariše
da je najjača ljubav ljudi prema prvom što je u ajetu spomenuto, a to su žene. I zato kada je Allah dž.š. kao Stvoritelj čovjeka, u njega usadio toliku
, kako onda čoyjek može da se oslobodi toga? Normalno, nikako.

2...................................
Prevod:
Kada je nju /ženu, Bog dž.š./ stvorio za to da bi se čovjek /muškarac/ kod nje smirio,- kako se /onda/ rnože Adem /a.s./ odvojiti od Hawe /a.s./ /t.j. muškarac od žene/?

3................................
Prevod:
Makar čovjek bio Rustem Zalov ili od Hamze /r.a./ veći junak, on je /ipak/ pod zapoviješću /komandom/ -zarobljenik svoje žene.

Prema tome koliko god se čovjek pravio važnim i hrabrim, on ipak sluša svoju ženu u krajnjoj liniji. Kolike li istine u ovom stihu! Nemoguće je i nepotrebno dalje to komentarisati, nego neka svaki čitalac - muškarac izvaga sebe na vagl ovog stiha, ali posve iskreno, pa će vidjeti da je ovo što je rečeno zaista prava istina.

5.......................
Prevod:
Voda pobjeduje /gasi/ vatru kada se na nju izlije, a vatra proključa vodu /učini da voda "igra"-ključa/ kada voda bude u posudi /ogradena/.

Tako i muškarac svojom tjelesnom snagom može da savlada
ženu, jači je od nje, ali kada se ona njemu približi on provre, uzbudi se, proključa i počne da "igra" oko nje /kao što voda igra kada ključa/, da je sluša i da udovoljava svemu što ona od njega zatraži.


6..........................
Prevod:
Kada se lonac postavi medu njima dvjema /voda i vatra/ /kada se voda u loncu postavi blizu vatre tako da se voda zagrijava od valre/, vatra uništi vodu i pretvori je u paru /voda se zagrije od vatre, pa ispari/.

Objašnjenje:
Poznato je da voljena žena razigra čovjekovo srce i pamet. Ako se izmedu njih nade i popriječi kakva smetnja ili zapreka, onda će njegovo srce biti izgubljeno kao što voda ispari kod vatre.

7................................................. ...
Prevod: lako ti formalno nadvladavaš ženu kao što voda gasi vatru,- stvarno, u biti ti si pobijedeni i ti nju tražiš.-

Objašnjenje:
Svojom tjelesnom snagom muškarac je jači od žene, ali zbog raznih svojih potreba on je ustvari pobijedeni i zavisan od nje, pa joj se mora pokoravati da bi zadovoljio te svoje potrebe kod nje i pomoću nje.

8..................................
Prevod:
Ovo i ovakvo svojstvo /čovjeka/ da voli jeste osobina ljudi i znak da je čovjek čovjek, jer ljubav životinja je manja /slabija/ od čovjekove ljubavi budući da su životinje manje savršene od čovjeka /čovjek je najsavršenije i najkomplikovanije stvorenje/.

Inače, može se zaključiti da grub, nemilosrdan, tvrd i osor čovjek, čovjek bez ljubavi prema drugima, pa i prema ženama, sam sebe srozava na stepen životinje iako je poznato da i mnoge, zapravo sve životinje imaju osjećaj Ijubavi bar prema svojoj vrsti.

Sada dolazimo do podnaslova u Mesneviji koji glasi: Der bejani in haber ki Innehunne jaglibnel akile ve jaglibuhunnel džahilu, O tumačenju riječi /Božijeg poslanika Muhammeda s.a.v.s.

Objašnjenje:
Poznato je da voljena žena razigra čovjekovo srce i pamet. Ako se izmedu njih nade i popriječi kakva smetnja ili zapreka, onda će njegovo srce biti izgubljeno kao što voda ispari kod vatre.
Prevod: Rekao je Vjerovjesnik /Muhammed a.s./ da žene nadvladavaju, pobjeduju pametne i tvrdo t.o posližu kod onih koji imaju srca /dakle kod osjećajnih ljudi/.


10......................................
Prevod:
S druge strane neznalice, nekulturni Ijudi, barbari postaju pobjdnici nad ženom, a to je zato, jer se oni obhode kruto i vrlo uobraženo.

objashnjenje.
Ako neznalica, grubijan, glup čovjek i dobije jednu lijepu i česlitu ženu, on neće biti svjestan kakvu je vrijednost dobio, pa će lakvu ženu maltretirati i zlostavljali i za najmanju sitnicu.

11..............................
Prevod:
U srcima takvih ljudi malo ima nježnosti, dobrote i Ijubavi, jer životinjsko nadvladava njihovu narav.-

Objašnjenje:
Istorijski je dokazano, da su u ogromnoj većini, ljudi koji su bili veliki mislioci, veliki pisci trajno vrijednih djela, istovremeno bili i dobre naravi, nježni, milostivi i puni ljubavi i čovječnosti.

12.................................
Prevod:
Ljubav i nježnost jesu svojstva čovječnosti, a mržnja i zaguljenost /strast/ jesu osobine životinja.-

13..............................
Lijepa i čestita, nježna i privlačna voljena žena jeste odraz sjaja i svjetlosti Istinitoga /Hakka/ dž.š. Ona nije samo ta u koju je neko zaljubljen,-nego ona kao da je stvaralac, a ne stvorena!

Objašnjenje: Merhum Abidin kaže: Ne treba naglašavati kakva je ovo visoka pohvala i priznanje lijepim, čestitim i nježnim ženama. Što se tiče drugog dijela stiha, kojem bi se moglo prigovoriti da je žena "halik" - stvaralac, budući da je samo Bog dž.š. istinski stvoritelj, halik, Abidin kaže da takav prigovor ne bi mogao biti usvojen iz slijedećih razloga:

1. Glagol "haleka; jahluku; halkun" pored značenja "stvaranje"
ima i drugih značenja. Tako u Kur'anu a.š. ima rečenica,
ajet, kqji glasi: "Fe tebarekellahu ahsenul halikin"- Uzvišen
je Allah Kqji je najbolji stvaralac." Prema tome ima još
"halika" - slvaralaca, ali je Allah dž.š. najbolji, jer on stvara
iz ničega. Da je stvaranje jedino značenje ove riječi ne bi
Allah dž.š. u Kur'anu a.š. objavio ovakvu rečenicu.

2. U Kur'anu a.š. takoder piše: "Jahlukune ifken" - neki ljudi
prave /izmišljaju/ potvore. Prema tome za one koji
potvaraju druge ljude izmišljotinama koje nisu istina,
upotrijebljen je izraz "halk".

3. Jedna lijepa i privlačna, čestita i duševno dobra žena nosi u
sebi dušu koja je odraz Allahovog dž.š. nura, svjetla kao dar
Njegov dat tqj ženi. Takva žena dokle god je živa privlači
svojom pojavom i svojim ponašenjem. Ako takva žena umre
iznenada i to bez kakvog vidljivog povoda, /bolest,
ranjavanje itd./ i iz njenog tijela nestane te njene duše kao
odsjaja Božijeg nura, ona će postati hladna i neće više
zračiti svojom Ijepotom i dobrotom niti će više biti privlačna
kakva je bila dok je bila živa. Prema tome ta njena
privlačnost, dobrota i Ijepota izazivaju, stvaraju ugodna
osjećanja kod onoga ko je gleda, ko s njom razgovara ili se
na bilo koji način s njom druži i kontaktira. To njeno takvo
djelovanje, jeste "halk".


4. Lijepa i privlačna, dobra i čestita žena, koju neko voli,
izaziva, stvara u njemu razna ugodna osjećanja,
razmišljanja i zamišljanja, pa je to jedna vrsta stvaranja,
halk.


5. I posljednje, možda najglavnije, što ne treba ni naglašavati, jeste činjenica da se čovjek pojavljuje u životu na ovom svijetu sa Allahovom dž.š. dozvolom i zapoviješću "kun fe jekun - Budi! i bude.", ali čovjek se pojavljuje posredstvom rodnice i cijelog tijela svoje majke, pa je ona - majka čovjekov formalni, vanjski, vidljivi stvaralac, a stvarni, nevidljivi jeste Bog dž.š.


Evo, čuli smo šta je o ovej temi rekao jedan stari muderris i šejh derviškog reda, a po našem današnjem vjerovanju nikako se ne bi moglo očekivati da ovako kaže jedan takav čoyjek, nego bi se prije moglo očekivati da on kaže mnogo negativnije i strožije riječi na štetu žene, a u korist muškarca.

Medutim, evo vidjesmo da nije tako, jer je on govorio na osnovu riječi Kur'ana a.š. i hadisa - riječi Božijeg poslanika Muhammeda a.s.

Ja (ne insaninside nego autor texta)sam se odlučio da opet pišem o ovoj temi iz razloga, jer se često pojavljuju informacije po kojima bi se moglo zaključiti da je po islamu žena u ropskom položaju, da je ona stvar, a ne živo biće i da je predmet izrabljivanja od strane muškarca. Stoga smalram da je potrebno saopštiti i obznaniti teoretski stav islama prema ženi i to kako šeriatsko pravni tako i

moralno etički, da bi objektivni posmatrači mogli uporediti teoriju i praksu u životu onih koji sebe ubrajaju u pripadnike islama.
Obzirom da se dječaci glože na religiji,a curice mudro šute, možda i salavate donose , evo jedan tekst iz Šebi Arusa, to je godišnjak, kao neki almanah, oni koji vole Mevlanu tako nekad u decembru 17og u Sarajevu mogu ophoditi jednu tekiju i tamo sresti ugodno društvo poslušati ilahiju u izvodjenju Velije ili Strika ili koga drugoga a kasnije sve to izadje uredno zapisano u jednom broju.

No nebitno koliko je meni draga ova priča, koja nadam se neće izazvati neke negativne emocije kod dijela pripadnika ummeta a posjetioca ovoga foruma.

ono što je broj pa tačkice .....to piše orginalni tekst pa sam mislio da nije nužno i to da se tipka

Selam alejkum i svako dobro i nek ruže cvjetajusvimštoimanimaju

.
insaninside is offline  
Old 25.04.2008., 04:49   #18
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
Obzirom da se dječaci glože na religiji,a curice mudro šute, možda i salavate donose , evo jedan tekst iz Šebi Arusa, to je godišnjak, kao neki almanah, oni koji vole Mevlanu tako nekad u decembru 17og u Sarajevu mogu ophoditi jednu tekiju i tamo sresti ugodno društvo poslušati ilahiju u izvodjenju Velije ili Strika ili koga drugoga a kasnije sve to izadje uredno zapisano u jednom broju.

No nebitno koliko je meni draga ova priča, koja nadam se neće izazvati neke negativne emocije kod dijela pripadnika ummeta a posjetioca ovoga foruma.

ono što je broj pa tačkice .....to piše orginalni tekst pa sam mislio da nije nužno i to da se tipka

Selam alejkum i svako dobro i nek ruže cvjetajusvimštoimanimaju

.
Osjećam se prozvanom a i Smješkica se smiješi, kooo da je vidim

Evo jednog spešl kudsi koji je pokrenuo koješta

Svake noći kada preostane zadnja trećina noći, Naš Gospodar, slavljen i uzvišen je On – silazi na najbliže nebo i kaže: Ima li ko da Me moli pa da mu molbu udovoljim? Ima li ko da od Mene traži pa da mu dam? Ima li ko da traži oprost pa da Mu oprostim?


edit: pogled prema satu

Eh, da, opet edit: Smješkice hvala na recepturi, pomoglo je, al bit će bolje nadam se
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2

Zadnje uređivanje sjena. : 25.04.2008. at 05:41. Reason: tvrde jabuke
sjena. is offline  
Old 17.06.2009., 05:21   #19
Quote:
insaninside kaže: Pogledaj post
NEKOLIKO STIHOVA IZ MESNEVIJE O ŽENAMA

.
sad bi ti do podne Amla nasihate davala,
insaninside is offline  
Old 28.05.2008., 07:12   #20
nostalgija

Dervo brate
zašto me ovaj momak podsjeća na tebe?! Prva pomisao: jer je mlad i hladnokrvan.
A možda sam samo ja ostario? Ovi klinci gaje neki novi stil! Selam alejkum
Shady is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.