Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2009., 20:30   #1
Seat vozila

Pozdrav.

Tražilica ne pronalazi srodnu temu, pa...

Interesiraju me vaša iskustva sa SEAT vozilima. Kakvi su, opčenito, kvaliteta izrade (lim, unutrašnjost).., jel skupo održavanje...

Konretno, Ibiza mi se sviđa najviše.
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 20:55   #2
Ja sam neko vrijeme vozio prijasnju generaciju Ibize. Neki slabasni motoric (mislim 1.4).

Nekako su ti Seati (posebno Ibiza) ostavili na mene dojam socijalnih sportasa. Dodaju kozni volan ,alu felge i malo jaci motor pa se prodaje pod nazivom sportrider.

Ostale modele nisam vozio, ali mislim da je i kod Leona i Altee glavni adut atraktivan izgled.

O kvaliteti ne mogu govoriti posto sam ga kratko imao kod sebe.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:34   #3
Ja ti vozim 2.0 tdi Alteu i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa njom...imam je godinu dana i nisam uopce pozalio sta sam je uzeo

..sportsko podvozje,ubrzanje,drzanje,izgled...sve 5
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:36   #4
Vozio sam Cordobu dizel 4 godine/120 000km. Toči-vozi i svakih 15000 km na servis. Dva manja kvara van garancije, prvo mi je zablokirao relej koji pali ventilator hlađenja motora drugi kvar-istrunula žica do rikverc šaltera. Po meni ok auto za tu cijenu.

@zekoslav u klasi di je Ibiza 1.0, 1.1,1.2 su slabašni motoriči, 1.4 je motor taman, a 1.6-2.0 su motorčine. Jasno ima iznimki ali kad pogledaš kaj se najviše prodaje ispada tak nekak.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 21:35   #5
Quote:
đura kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Tražilica ne pronalazi srodnu temu, pa...

Interesiraju me vaša iskustva sa SEAT vozilima. Kakvi su, opčenito, kvaliteta izrade (lim, unutrašnjost).., jel skupo održavanje...

Konretno, Ibiza mi se sviđa najviše.
https://www.forum.hr/showthread.php?t...ght=Seat+ibiza

Toliko o tome
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:27   #6
ja sam na ovom forumu napisao svoje mišljenje o seat ibizi 2003 god, ukratko 1.2 mašina, sada ima 230.000km, auto ni malo lošije ne vuće nego prvog dana, ulje je malo poćeo trošiti, a to koliko vidim najviše iskapa na brtvi kartera, i možda malo na semeringu bregaste osovine, ponavljam OPET bih ga kupio, i imam primjer da 7 ibiza, 5 identićnih kao moje jel su iz iste firme, a druge 2 od kolege, ali te su 2007 god... stvarno nikakvih kvarova, samo potrošni materijal, remenje filteri ulje disk ploćice, amortizeri...
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:48   #7
Ja isto pratim Leona i Alteu za kupnju, do max 2 godine starog ali mi se cijena čini previsokom. Jest da auti izvana izgledaju super, ali koliko su vani super, toliko su unutra strava. Opet da se razumijeno da bih ga kupio, ali samo ako bi ga našao po super povoljnoj cijeni. Dizela naravno...
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:03   #8
A jeb ga nesmiju iznutra bit dobri mora nešto ostati i za VW ko bi onda kupovao narodne aute po skupljoj cijeni.
Tacuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:09   #9
Vozio sam najjacu Ibizu TDI, a u Tunisu sam vidio taxistu sa Cordobom koja je imala iza sebe imala skoro 630 000 km i nisam mogao vjerovati brojci. Tip mi je pricao da auto dnevno odradi 3 smjene taxiranja i da jos nije stao. Super je sto je veliki dio djelova zapravo VW, a njihovih zamjesnkih ima zaista mnogo i odrzavanje je jeftino.
__________________
Vraćaj dedinu sliku da ne bi s tobom probao furunu!
insp_torrente is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:44   #10
Quote:
insp_torrente kaže: Pogledaj post
Super je sto je veliki dio djelova zapravo VW, a njihovih zamjesnkih ima zaista mnogo i odrzavanje je jeftino.
E to me interesira. Cijena održavanja.
Samo, malo mi je čudno, VW tak skupi a dijelovi su jeftini?
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:56   #11
tko ne vjeruje da dizel može ići? ma dizel ide ko mutav... još ibiza... a na njima odlaze dosjedi amortizera... vjerovatno su ti to mijenjali
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:59   #12
Imam Leona 1. 4 TSI (122ks) vec godinu dana i osim velike potrošnje, sve je

I da, nemoj ic u Porsche Jankomir. Za servisnu knjižicu sam ih molila GODINU dana da mi daju, isporuka auta je kasnila, prodavači pojma nemaju o vozilima koje prodaju, šefovi su im bahati sve dok im to dozvoliš...uglavnom, grozno iskustvo s njima.

srećom je barem auto super
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:07   #13
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Imam Leona 1. 4 TSI (122ks) vec godinu dana i osim velike potrošnje, sve je

I da, nemoj ic u Porsche Jankomir. Za servisnu knjižicu sam ih molila GODINU dana da mi daju, isporuka auta je kasnila, prodavači pojma nemaju o vozilima koje prodaju, šefovi su im bahati sve dok im to dozvoliš...uglavnom, grozno iskustvo s njima.

srećom je barem auto super
vidis, interesantno, ja nemam apsolutno nikakvih problema s njima niti sa susjedima iz volkswagena...
akcija007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 22:00   #14
https://www.forum.hr/showthread.php?t...ght=Seat+ibiza

jos jedna tema
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 23:35   #15
u suradnji s njima jednako sposoban porsche mobility- jedina banka koja ti uzme knjizicu vozila, al ne da ovjerenu kopiju da je knjizica kod njih pa zajebancija kod registracije..

u AK Siget umirali od smijeha kad sam im rekla da ne daju nego da ih zovu da faksiraju...i ofkors ne rade do 20, nego moras doci registrirat auto do 16 sati, dok oni rade...taj porsche je bas 'organiziran' NOT
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 00:20   #16
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
u suradnji s njima jednako sposoban porsche mobility- jedina banka koja ti uzme knjizicu vozila, al ne da ovjerenu kopiju da je knjizica kod njih pa zajebancija kod registracije..

u AK Siget umirali od smijeha kad sam im rekla da ne daju nego da ih zovu da faksiraju...i ofkors ne rade do 20, nego moras doci registrirat auto do 16 sati, dok oni rade...taj porsche je bas 'organiziran' NOT
A kaj ce ti u AK Siget knjizica vozila ako smijem pitati?Zbog tehnickog ili?
Mislim, knjizicu vozila dobijes kod prve registracije i nakon toga se deponira u banci kao "garancija" i ne treba ti do prodaje vozila.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 09:02   #17
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Mislim, knjizicu vozila dobijes kod prve registracije i nakon toga se deponira u banci kao "garancija" i ne treba ti do prodaje vozila.
Meni ju nisu uzeli, knjižica je i dalje kod mene u autu... samo sam išao nekaj potvrdit na murju vezano za banku.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:24   #18
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
A kaj ce ti u AK Siget knjizica vozila ako smijem pitati?Zbog tehnickog ili?
Mislim, knjizicu vozila dobijes kod prve registracije i nakon toga se deponira u banci kao "garancija" i ne treba ti do prodaje vozila.
registracija.
traze prometnu, knjizicu vozila i osobnu. i nemoj me uvjeravat da nije jer sam tamo bila zadnjih dana- više puta
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 23:54   #19
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
registracija.
traze prometnu, knjizicu vozila i osobnu. i nemoj me uvjeravat da nije jer sam tamo bila zadnjih dana- više puta
Al to ti treba kod prve registracije, odnosno oni tu je i izdaju, pa se ide na MUP ovjeriti. Drugi put samo prometna i osobna.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2009., 00:46   #20
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
registracija.
traze prometnu, knjizicu vozila i osobnu. i nemoj me uvjeravat da nije jer sam tamo bila zadnjih dana- više puta
Treba ti prometna dozvola,a ne knjižica vozila. Knjižicu vozila trebaš samo kod prve rege ili kod odjave. A ako te ovi u Sigetu opet traže knjižicu vozila(vjerujem ti da su te to tražili) reci im slobodno da ih nabiješ na k.... jer su žešći kreteni.
btw; sve leasing kuce uzimaju knjižicu vozila kao garanciju. I kaj to onda znaci? Da bi ja svaki put trebal u banku po knjižicu pa na tehnicki,a po tom opet nazad....
Ovo pišem iz vlastitog iskustva.
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.