Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 21:18   #101
Uf ovo je davno stalo, nabasao sam googleom. Ima li novih podataka?
imbrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 21:22   #102
Quote:
imbrod kaže: Pogledaj post
Uf ovo je davno stalo, nabasao sam googleom. Ima li novih podataka?
Što te zanima, upute kako koristiti saunu, ili preporuke mjesta?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 00:53   #103
Pokušao sam kod sebe doma improvizirati saunu (znam da je ljeto, al se pripremam za zimu ). Ako netko ima sa tim kakvih iskustava, neka podijeli, ak nije problem.

Evo mojih iskustava.
Išao sam na tzv.parnu saunu, jer finsku nemreš dobiti bez posebne opreme.

Mjesto radnje - kupaonica.
Nabavio sam mjerač vlage i temperature, grijalicu uključio na max, u kadu ulio vrelu vodu.
Za oko 10min dobio sam 35 stupnjeva, 82% vlage i dobro se iznojio.
Idealno bi bilo 40 stupnjeva i 90% vlage, ali ni ovo nije loše.

Izgleda da se sa malo novaca može napraviti mala sauna kod kuće.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 00:54   #104
Koliko će te koštati sanacija zidova?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 01:06   #105
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Koliko će te koštati sanacija zidova?
Sva kupaonica je u pločicama. Osim stropa. RAzmišljao sam o tom, al mislim da nema problema, jer se visoka vlaga i temperatura ionako stvara za vrijeme uobičajenog korištenja kupaonice (kupanje).
Bitno je da kupaonica ima mali odzračnik koji ipak malo "lufta". Zbog toga se naravno gubi koji stupanja, ali se sprečava nakupljanje vlage.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 01:07   #106
Daj ne fantaziraj bomac, navuci ces si tezu vlagu na zidove.
K tome suha sauna je efektivnija.
I nema veze sto je ljeto, u saunu se moze cijele godine.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 01:23   #107
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Sva kupaonica je u pločicama. Osim stropa. RAzmišljao sam o tom, al mislim da nema problema, jer se visoka vlaga i temperatura ionako stvara za vrijeme uobičajenog korištenja kupaonice (kupanje).
Bitno je da kupaonica ima mali odzračnik koji ipak malo "lufta". Zbog toga se naravno gubi koji stupanja, ali se sprečava nakupljanje vlage.
A 90% vlage nije nakupljanje vlage?

Za vrijeme uobičajenog kupanja ne stvara se 35° i 90% vlage na 15 minuta. Barem se ja ne kupam tako. Dobro, gle, slobodan si baviti se stropom crnim od plijesni, otpadajućom žbukom i sličnim popratnim pojavama koje se dešavaju i u blažim uvjetima, što se mene tiče.

U bau dućanima ima sauna za relativno male četveroznamenkaste iznose, ako hoćeš saunu doma, radije o tome razmisli.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2012., 11:09   #108
Quote:
LogicalStandBy kaže: Pogledaj post
Lece moras OBAVEZNO izvaditi inace ce ti sprziti oci.
Leće ostaju na temperaturi tijela. Neće ti spržiti oči.
Neki proizvođači polutvrdih leća (za meke ne znam i nije me previše briga ) eksplicitno navode za njih da se mogu nositi u sauni.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 07:44   #109
Pozdrav,
I tako nakon 46 godina života sjetim se da je moj organizam zaslužio da ga malo relaksiram. Vidjeh neke reklame za saunu. Počeo sam proučavati upute za korištenje. Drage kolegice i kolege su se potrudili da nam pojasne pravila ponašanja kojih se treba pridržavati ali neke ne shvaćam u potpunosti ili nisu napisana pa bih ovdje postavio nekoliko pitanja ako bi mi mogli pojasniti.
1. Jel se ulazi/izlazi u ciklusima ili kad dođem i jel ima sat da vidim vrijeme boravka unutra ili izlazim po nahođenju?
2. Jel smijem pozdraviti s "dobar dan" prilikom ulaska s obzirom da se ne smije razgovarati jer vlada kontemplacija i opuštanje?
3. Jel voda iz crijeva u parnoj sauni može oprati to kaj se pere, ne bi li trebalo koristiti deterdžent i četku? I to pranje radim neodjeven ako je parna tj. vlažna.
4. Teško mi je ući u bazen ako je malo hladnija voda a bacanje u hladan bazen nakon saune mi izgleda suludo. Molio bih pojašnjenje zašto se to radi i što se događa s organizmom prilikom toga?
5. Možda će biti svi obućeni pa neću imati problema ali ako neće jel smijem ipak malo škicnuti a da ne budem proglašen psihopatom? Mislim da je teško suzdržati se.
I na kraju jel možete preporučiti od kuda da krenem, mislim koja vrsta saune bi bila najlakše za svladati, u okolici Zagreba? Za sada ne znam da li ću ići i kada. Ako ću ići možda vam se javim sa iskustvom a možda se sjetim još kojeg pitanja. Bilo kako bilo hvala unaprijed na odgovorima.
Luzerzinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 09:22   #110
1. Ne kužim ovo "u ciklusima ili kad dođem". Obično ima pješčani sat u svakoj sauni.

2. Smijete, ali zašto bi... Bolje ne.

3. Ne može, naravno. U svaku ulazite neodjeveni, ili umotani u plahtu.

4. Ne znam, pretpostavljam šokiranje organizma.

5. Ne.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:07   #111
Wellness & spa šta je potrebno znati
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 10:19   #112
Quote:
Luzerzinjo kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
I tako nakon 46 godina života sjetim se da je moj organizam zaslužio da ga malo relaksiram. Vidjeh neke reklame za saunu. Počeo sam proučavati upute za korištenje. Drage kolegice i kolege su se potrudili da nam pojasne pravila ponašanja kojih se treba pridržavati ali neke ne shvaćam u potpunosti ili nisu napisana pa bih ovdje postavio nekoliko pitanja ako bi mi mogli pojasniti.
1. Jel se ulazi/izlazi u ciklusima ili kad dođem i jel ima sat da vidim vrijeme boravka unutra ili izlazim po nahođenju?
2. Jel smijem pozdraviti s "dobar dan" prilikom ulaska s obzirom da se ne smije razgovarati jer vlada kontemplacija i opuštanje?
3. Jel voda iz crijeva u parnoj sauni može oprati to kaj se pere, ne bi li trebalo koristiti deterdžent i četku? I to pranje radim neodjeven ako je parna tj. vlažna.
4. Teško mi je ući u bazen ako je malo hladnija voda a bacanje u hladan bazen nakon saune mi izgleda suludo. Molio bih pojašnjenje zašto se to radi i što se događa s organizmom prilikom toga?
5. Možda će biti svi obućeni pa neću imati problema ali ako neće jel smijem ipak malo škicnuti a da ne budem proglašen psihopatom? Mislim da je teško suzdržati se.
I na kraju jel možete preporučiti od kuda da krenem, mislim koja vrsta saune bi bila najlakše za svladati, u okolici Zagreba? Za sada ne znam da li ću ići i kada. Ako ću ići možda vam se javim sa iskustvom a možda se sjetim još kojeg pitanja. Bilo kako bilo hvala unaprijed na odgovorima.
1. U saunu se ulazi "u ciklusima". Najčešće to podrazumijeva dva do tri ulaska od po 10-15 minuta sa otprilike takvim rasponom odmora između svakog ulaska. Naravno, ovo je potpuno individualno. Početnicima se preporuča malo kraći boravak dok se postepeno ne naviknu na dulje boravke. Vrijeme provedeno u samoj sauni je isključivo osobna odluka jer svatko zna svoje limite i svoje mogućnosti.

Dakle, kombinacija može biti 10-15-10-15-10-15 (recimo tri boravka po 10 minuta u sauni s tri odmora od po 15 minuta) ili 15-15-15-15 (dva boravka po 15 minuta s odmorima od 15 min) ili 15-20-15-20 (dva boravka od po 15 minuta s odmorima od 20). Sve je individualno i ovisi o tome kako se čovjek osjeća, kakva je temperatura u pojedinoj sauni i sl. Ako čovjek nakon 5 minuta osjeti da mu je dosta, onda će izaći nakon 5 minuta. Ono na što je uvijek dobro pripaziti je da se prilikom ulaska i izlaska vrata ne drže otvorenima dulje nego što je to potrebno, dakle da se saunu ne hladi bespotrebno.

Pješčani satovi (sa 15-minutnim razdobljima) obično postoje na zidu saune, ali nerijetko se desi da se uđe u saunu kad je već isteklo neko vrijeme jer je netko prije započeo novu rundu pa je dobro zapamtiti otprilike kad se ušlo i prema tome pratiti vrijeme boravka.

2. Naravno, pobogu. Pristojno je pozdraviti prilikom prvog ulaska u saunu i pozdraviti kad se posljednji puta izlazi. Jednako kao i prilikom dolaska u svlačionu i odlaska iz nje. Isto tako, ako nema neke osobe koja bi figurirala kao "voditelj" saune (a kod nas obično nema) onda oni koji borave u sauni vode računa i o dodatnim stvarima. U finskoj sauni je to vlaga - dakle polijevanje peći odnosno kamenja vodom koja je dostupna u malom kabliću kad se osjeti da je presuh zrak. Prije polijevanja je, također, pristojno pitati jel svima odgovara da se to napravi (nagli "val" vrućeg zraka može biti neugodan za one koji borave na najvišim klupama). Najčešće nitko nema ništa protiv, ali stvar je kurtoazije.

Što se tiče drugih razgovora, najčešće nitko ne prigovara ako dvoje ili troje ljudi tiho razgovaraju među sobom. Sauna nije samostan da nitko ne bi smio progovoriti niti riječ, i ako je netko došao u društvu i ne ometa druge glasnim razgovorom nema razloga da se vrijeme ne prikrati na taj način.

4. Osvježenje i poticanje cirkulacije. Meni je omiljeno bilo bacanje u snijeg kad su za to postojali uvjeti. Naravno, nije preporučljivo to raditi ako organizam nije u stanju podnijeti šok. Puno je preporučljivije stati pod tuš i regulirati temperaturu od mlake prema hladnijoj, i tuširati se od ekstremiteta prema sredini tijela.

5. Škicanje sigurno ne bi smio biti povod za odlazak u saunu. U sauni bi se trebalo boraviti gol ili dijelom umotan u ručnik (intimni dijelovi i kosa). Svakako treba imati ručnik ili plahtu na kojima se sjedi ili leži - stvar higijene i obzira prema drugima. Generalno pravilo (kao i inače u životu) je da se ne radi drugima nešto što ne bismo voljeli da se radi nama. Što uključuje i buljenje u intimne dijelove. Naravno da je nemoguće u potpunosti izbjeći svijest o tome da su drugi ljudi goli okolo nas, ali ako netko nije komotan sa svojom i tuđom golotinjom, onda ne bi trebao ništa tražiti u sauni. A ako netko smatra da bi mu golotinja suprotnog (ili istog) spola mogla predstavljati probleme, kod nas niz sauna pruža i mogućnosti (obično su određeni dani) isključivo "muške" i/ili "ženske" saune.

Nemam neke posebne preporuke za lokacije. Bazenski kompleksi znaju imati saune, kao i fitnes centri i hoteli. Ponuda je svakakva i po cijenama i po širini. Ja sam fan isključivo finske saune tako da ne znam kakve su opcije s drugima.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 19:32   #113
Zene iz Splita, gdje idete u saunu?
Do sada samo nailazim na pakete gdje imaju ukljucene tretmane i masaze a to me ne zanima. Dakle, samo sauna
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 15:17   #114
Prije mjesec dana sam bio u sauni i sugerirao si kako je to dobro za zdravlje i kako ću sada biti zdrav. Eto, već tjedan dana kašljem, kišem i šmrcam.
Luzerzinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 15:19   #115
Pa nevjerojatno, jedan odlazak u saunu uparen sa snagom autosugestije nije te učinio trajno imunim na viruse.

Traži povrat novca.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 15:57   #116
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Pa nevjerojatno, jedan odlazak u saunu uparen sa snagom autosugestije nije te učinio trajno imunim na viruse.

Traži povrat novca.


Da je bar tako lako - odes jednom i - puf!

Sauna bi bila antivaxersko cjepivo.
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 16:00   #117
He, he chocolate, povrat love veliš. Ova vizija je bila tako jaka, niti trena nisam sumnjao u nju. A još idem i autom na posao.
Luzerzinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 16:17   #118
Quote:
Luzerzinjo kaže: Pogledaj post
He, he chocolate, povrat love veliš. Ova vizija je bila tako jaka, niti trena nisam sumnjao u nju. A još idem i autom na posao.
Probaj ići pješke umjesto autom, bolje je za imunitet.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 17:16   #119
Verona, baš sam si tako, kako kažeš, umislio. E da znaš, Brijana, svih godina do sada sam išao pješke, a ove zime glumim frajera (a možda sam i ostario) i eto ti bolesti, niti sauna ne pomaže.
Luzerzinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2019., 18:08   #120
Quote:
Luzerzinjo kaže: Pogledaj post
Verona, baš sam si tako, kako kažeš, umislio. E da znaš, Brijana, svih godina do sada sam išao pješke, a ove zime glumim frajera (a možda sam i ostario) i eto ti bolesti, niti sauna ne pomaže.
Meni je sauna uvjerljivo pomogla za imunitet kad sam je prakticirala već od jeseni, cijelu zimu, minimalno jednom tjedno nakon treninga. Uz pravila saune koja mi je objasnio trener.

Po ovom što kažeš bi se reklo da ti je hodanje do posla činilo dobro za imunitet. Prakticiraš li umjesto toga neku drugu vrstu fizičke aktivnosti?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.