Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 10:14   #1841
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Ljudi, za kaj je uopće taj Tegretol..redovno su mi ga utrpavali, obično na rehabovima, a dan danas nemam pojma koja mu je funkcija?
ja ga pijem za spavanje, navečer 2 komada, ali služi kao i stabilizator raspoloženja, tj. spriječava povratak depresivne epizode i sve ono što je girl navela.
ray of light is offline  
Old 15.11.2010., 10:18   #1842
meni, recimo, velafaks nije "sjeo", nisam uopće spavala po njemu i onda mi je trebalo desetak dana da se skinem s njega uz gadna preznojavanja. svatko reagira drugačije, tak to ide s tim ad-ovima.
ray of light is offline  
Old 15.11.2010., 10:42   #1843
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Skupljam.. oš đorat dupliće?
Neću, možda ja još skupim u međuvremenu
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Old 15.11.2010., 11:44   #1844
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ne, ovo ti je poluraspad, odnosno, period u kojem količina lijeka u krvnoj plazmi padne napola, kod psihofarmaka je taj period znatno kraći nego kod primjerica antikoagulanata čiji je poluraspad dulji. Svakih npr. 48 sati njemu će količina u plazmi pasti napola, tako će, ako piješ 5 mg, za 48 sati u plazmi biti 2,5 mg, za idućih 48 1,25mg, pa zatim opet 0,625, dok se sasvim ne disolvira.

U urinu je vidljiv otprilike mjesec dana nakon prestanka uzimanja, da, jer u tragovima ostaje prisutan i nakon kaj ga više nema u plazmi.

Sorry, malo sam ga sad zakomplicirala, a kaj ideš na neke pretrage pa misliš da bi ti mogli naći psihofarmak?
Ma tako nešto.

Za Novu Godinu idem u New York pa bi htijela malo popoit ,ne ide se u New York svaki dan.Pa da ne bi došlo do neželjenih posljedica između alkohola i ljekova htijela bi na mjesec dana prestat pit pa onda opet nastavit.Znam glupost.
__________________
lola

Zadnje uređivanje Lola 27 : 15.11.2010. at 11:59.
Lola 27 is offline  
Old 15.11.2010., 13:30   #1845
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ima Zana, ima, Dormicum se daje u bolnici pacijentima da ih se opusti i uspava prije operacija, i to pola tablete, to ti je tableta od 15 mg benzodiazepina, Gruden mi je to uvalio nakon neuspjelog suicida, ali sam ih bacila.
točnije midazolama,ali da spada u skupinu benzodiazepina.
Meni nije nista pomagalo,niti sanval koji je stvarno preeeslab,niti cerson.
Ok,cesron nekad pomogne ali kad ne onda uzmem dormicum i od njega se najbolje naspavam Nije samo duljina sna bitna nego kvaliteta sna,Dormicum mi daje oboje zato mi je i najbolji ali znam da je jak i sve ostalo tak da ga uzmem kad ono baš nemogu zaspati.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 13:33   #1846
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Micek, ja se skidam s terapije jako dobro, psihoterapiju sam prošla, nemam psihološku ovisnost o lijekovima, moja liječnica me čak i poticala da u početku liječenja razmjenjujem iskustva s ljudima ovdje, sada sam ovdje jer želim pomoći, to je sve, i volim čitati, ne brijem da sam ultra-pametna niti sam hipohondar, a moderator ne bi bila ni u ludilu, fala lepa!

Ne znam otkud to toliko tendencioznih gluposti o meni, fakat?
a od koje terapije se skidaš ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 13:38   #1847
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Kako je onda meni Misar bio kao da pijem vodu, a Helex mi je pomogao, a isti su?

Zakaj onda u grupi SSRI antidepresiva ima toliko njih ako su po mehanizmu djelovanja na ponovnu pohranu serotonina isti, zakaj nekome Zoloft paše, a nekom je smrt, recimo?
slažem se Misar je kao voda,dok Helex ili xanax rade kako treba
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 13:49   #1848
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Ma ne vidim uopće razlog da se na ovakvoj temi raspravlja o ponašanju pojedinih forumaša. Miligram je na tri strane napisao valjda dvadeset postova, gotovo nijedan nema veze s temom, samo zato što mu je nekoliko forumaša (a među njima sam i ja) reklo da piše gluposti. Jedna je stvar napisati svoje mišljenje, nešto sasvim drugo je uvjeravanje u nešto bez ikakvih argumenata te pljuvanje i vrijeđanje forumaša.

Uglavnom, da, i ja znam ljude kojima je farmakoterapija više odmogla nego pomogla. No gotovo svi takvi ljudi su radili nešto pogrešno- ili su pili lijekove bez nadzora i kontrola (npr. frend koji ima shizofreniju nije bio na kontroli valjda dvije godine ali uredno pije lijekove koje mu je dao psihijatar s naznakom da mu se javi za dva mjeseca), ili su sami nešto muljali s dozama, ili su konzumirali sredstva koja se ne smiju konzumirati s terapijom itd.
Ne znam niti jednu osobu koja je uredno pila lijekove, išla na psihoterapiju, redovno obavljala kontrole i pukla. To ne znači da takve osobe ne postoje, ali ako ćemo gledati to- prijateljica mi je umrla nakon što su joj promijenili terapiju za astmu. Koliko ljudi ima koji su razvili neke teže posljedice prilikom konzumiranja puno "manje opasnih" lijekova? Jbg, i andol ti može naštetiti ako si preosjetljiv na salicilate, to ne znači da je andol otrov i da je liječnik koji ti ga je dao idiot.
jeste pisao sam,ali isto tako i Girl. šta studira kakva je osoba jer to tema ovog topica? naravno da nije) ,itd. - nemožeš reći da sam ja "jedini" . Budimo realni i objektivni. I na kraju je tako ispalo da sam ja 13.prase,jer na ovom topicu prevladava 98% ženskih forumnaša - odmah je sve jasno.
Kad sam već kod toga...pitam se zašto tako malo muške populacije ima na ovom topicu ? Isto tako vlada u društvu mišljenje kako žene kljukaju samo tablete,dok muškarci samo piju.Ja mislim da oni M koji uzimaju neke lijekove se stide to priznati ili zbog muškog ega tipa "ma sta ce to meni" ne zele uzimati.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 14:12   #1849
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
jeste pisao sam,ali isto tako i Girl. šta studira kakva je osoba jer to tema ovog topica? naravno da nije) ,itd. - nemožeš reći da sam ja "jedini" . Budimo realni i objektivni. I na kraju je tako ispalo da sam ja 13.prase,jer na ovom topicu prevladava 98% ženskih forumnaša - odmah je sve jasno.
Kad sam već kod toga...pitam se zašto tako malo muške populacije ima na ovom topicu ? Isto tako vlada u društvu mišljenje kako žene kljukaju samo tablete,dok muškarci samo piju.Ja mislim da oni M koji uzimaju neke lijekove se stide to priznati ili zbog muškog ega tipa "ma sta ce to meni" ne zele uzimati.
A ne znam, inače kažu kako anksiozni poremećaji češće pogađaju žene a lijekovi su kod nas tabu tema i za muškarce i za žene
SuperCow is offline  
Old 15.11.2010., 14:15   #1850
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Kakva kemoterapija? Antipsihotici su indicirani za suicidalne misli kod depresije, zato sam ih pila, da se opet ne pokusam ubiti, a to bi garant napravila, ovaj put uspjesno. Loquen pijem i sad, na terapiji sam odrzavanja jos 3 mjeseca, onda se skidam s lijekova.

Molim bez napada i agresije,pišem obican post

Samo malo....ako sam dobro shvatio ti si bila prvo samo depresivna pa je to prešlo u teži oblik depresije- imala si misli kako da se ubiješ ? jel ?
hm...a što si pila za vrijeme te prve depresije gdje još nisi imala suicidalne misli?
I jako me zanima,u vrujeme kada si se pokušavala ubiti jel ti bilo baš ono "hoč"-planirano ili samo krik za pomoć ? Kako si tako sigurna da bi se garant ubila?

Imam frenda koji je na na ad i antipsihoticima i moram reci da sam probao taj jedan njeov antipsihotik i tolko me udario u glavu da sam jedva hodao...ma u biti nisam mogao. Nesto najgore sto sam probao.
Sada pijes znaci samo taj Loquen bez ikakvih benzosa?

ajd...jako mi je bitno da mi odg na pitanja.
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 14:18   #1851
AD

Jel ima ovdje ikog da pije bilo koji ad duže od 5godina ? ako da,odkud tako dugo ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Old 15.11.2010., 14:51   #1852
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
Jel ima ovdje ikog da pije bilo koji ad duže od 5godina ? ako da,odkud tako dugo ?
zoloft, 5 g., prije toga prozac 7 g. otkud tako dugo, valjda jer je tako zahtijevalo moje stanje. onda se pojavila jača depresivna (nova) epizoda, i sad sam na fevarinu o0ko 2-3 g.
ray of light is offline  
Old 15.11.2010., 18:35   #1853
Quote:
Miligram kaže: Pogledaj post
[Samo malo....ako sam dobro shvatio ti si bila prvo samo depresivna pa je to prešlo u teži oblik depresije- imala si misli kako da se ubiješ ? jel ?
hm...a što si pila za vrijeme te prve depresije gdje još nisi imala suicidalne misli
Nisi me shvatio, ovo mi je bila PRVA i nadam se, jedina depresivna epizoda u životu, kulminirala je pokušajem suicida koji je jednim dijelom bio planiran, a drugim je dijelom bio izazvan serotoninskim šokom zbog nestručno doziranog Zolofta.

Dobila sam na početku terapiju koja se sastojala od Helexa, Velafaxa, Loquena i po potrebi Nozinana, sad sam na Velafaxu i Loquenu, i to na malim dozama, pijem takozvanu terapiju održavanja da se bolest ne bi vratila. S benzodiazepina sam se skinula bez ikakvih problema, pod nadzorom moje liječnice, nakon što sam ih pila nekih 6 mjeseci, antipsihotik mi je morala dati da mi smiri suicidalne ideje i dugotrajnu nesanicu, a SNRI, odnosno, Velafax, jer mi zbog serotoninskog šoka nijedan SSRI AD nije dolazio u obzir.

Jebi ga, da sam se fakat mislila ubiti, prerezala bi si vratnu arteriju, to sam i namjeravala, ali eto, nisam, samo sam je zarezala, očito sam u tom ludilu ipak bila svjesna da ako to napravi, gotovo je, groblje.
GiRL is offline  
Old 15.11.2010., 18:38   #1854
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Pa da ne bi došlo do neželjenih posljedica između alkohola i ljekova htijela bi na mjesec dana prestat pit pa onda opet nastavit.Znam glupost.
Iskreno, radije bih ti sugerirala da ipak malo alkohola popiješ uz terapiju nego da je u potpunosti prekidaš, može ti biti samo gore, simptomi se mogu vratiti, tzv. rebound je navodno još gori od same bolesti zbog koje si pila lijekove kako bi je stavila u remisiju.
GiRL is offline  
Old 15.11.2010., 19:48   #1855
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Iskreno, radije bih ti sugerirala da ipak malo alkohola popiješ uz terapiju nego da je u potpunosti prekidaš, može ti biti samo gore, simptomi se mogu vratiti, tzv. rebound je navodno još gori od same bolesti zbog koje si pila lijekove kako bi je stavila u remisiju.
Vrlo smiono savjetovanje.Sad si i specijalizirani psihijarar,jel?pusti psihijatrima nek rijesavaju ovakva pitanja a ti se drzi svojih jer ako bude sranja ako netko poslusa tvoje savjete ,što onda?Nisam siguran da je djeljenje zdravstvenih savjeta i liječničko ordiniranje bez diplome po forumu u skladu sa pravilima foruma.
robert_smith is offline  
Old 15.11.2010., 20:51   #1856
Ah, here we go again, someone's got a mean fetish on my nick.

Nit' ja umišljam da sam nekome doktor, ali ako moram birati između blage sedacije i rebounda, radije bi ovo prvo izabrala, a i sama je autorica svjesna da je to potencijalno opasno, tako naglo prekidati terapiju.
GiRL is offline  
Old 15.11.2010., 23:38   #1857
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Neću, možda ja još skupim u međuvremenu
Nisu vam to Pokemoni, pa da morate skupiti baš sve.
Martian7 is offline  
Old 15.11.2010., 23:49   #1858
Quote:
robert_smith kaže: Pogledaj post
Vrlo smiono savjetovanje.Sad si i specijalizirani psihijarar,jel?pusti psihijatrima nek rijesavaju ovakva pitanja a ti se drzi svojih jer ako bude sranja ako netko poslusa tvoje savjete ,što onda?Nisam siguran da je djeljenje zdravstvenih savjeta i liječničko ordiniranje bez diplome po forumu u skladu sa pravilima foruma.
Jel ljudima južina udarila u glavu zadnjih dana ili? Svi su popizdili koliko vidim

I ja bi prije popila koju čašu uz AD nego na mjesec dana zbog nove godine prekidala terapiju. To nije savjetovanje nego moje mišljenje i ne moram imati diplomu da bi tako nešto napisala.
SuperCow is offline  
Old 16.11.2010., 13:00   #1859
Quote:
GiRL kaže: Pogledaj post
Ah, here we go again, someone's got a mean fetish on my nick.

Nit' ja umišljam da sam nekome doktor, ali ako moram birati između blage sedacije i rebounda, radije bi ovo prvo izabrala, a i sama je autorica svjesna da je to potencijalno opasno, tako naglo prekidati terapiju.
Autorica je alkoholičarka i imam na poslu slučaj kako je izgledala kombinacija alkohola sa tabletama kod alkoholičara,ovakav recept nije dobar jer će to kombiniranje alkohola i tableta nastaviti kombinirati kad jednom počne a to je opasno.
robert_smith is offline  
Old 16.11.2010., 19:12   #1860
Da, a to nisi mogao reći tako odmah nego si usput morao i mene popljuvati da bi dokazao svoju silnu pamet? I onda kažu da sam ja luda, majke ti...

Osim toga, shvatila sam da cura razmišlja da to jednom napravi, a ne planira doživotno rokanje alkoholom i tabletama, to je ipak malo far-fetched, u najmanju ruku, a sve i da jest tako, sumnjam da bi prvo išla tražiti forumaški blagoslov, osim ako nije potencijalni darivatelj organa.
GiRL is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.