Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2015., 09:32   #2821
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Na kao natrij? On može biti povišen kad ne uzimamo dovoljno vode (ovo se meni zna dogoditi), kod uzimanja steroida... Jesi ti na kortićima i na kojoj si dozi?
Da, natrij.
Vodom se natačem redovito pa pretpostavljam da je od kortića. Zadnjih dva mjeseca si dajem i.m. flosteron, ne znam koja je to doza. Kako sam u lošem stanju, dajem si nešto češće od propisanog, jer mi decortin nije ni mrvicu pomagao.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:34   #2822
A i na decortinu si?

Nije isključeno da ti je od toga. Ostatak krvne slike je uredan?

Ja znam nekada malo zaštekati sa vodom (ono moram se povremeno tjerati na silu da je pijem jer uopće nisam žedna) i onda ako vadim taj dan bude mi natrij povišen, ali mi bude tamo i u krvnoj slici nešto sniženo/povišeno pa se vidi da sam dehidrirana. Ono dokica me zadnji puta pitala jel sam ja to malo vode pila.

Sad sam počela paziti da se natačem vodom, pogotovo prije vađenja krvi da mi ne prigovaraju da moram piti više vode.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:46   #2823
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A i na decortinu si?

Nije isključeno da ti je od toga. Ostatak krvne slike je uredan?

Ja znam nekada malo zaštekati sa vodom (ono moram se povremeno tjerati na silu da je pijem jer uopće nisam žedna) i onda ako vadim taj dan bude mi natrij povišen, ali mi bude tamo i u krvnoj slici nešto sniženo/povišeno pa se vidi da sam dehidrirana. Ono dokica me zadnji puta pitala jel sam ja to malo vode pila.

Sad sam počela paziti da se natačem vodom, pogotovo prije vađenja krvi da mi ne prigovaraju da moram piti više vode.
Izbacila sam decortin, samo sam na flosteronu. Ne mogu više toliko tableta piti jer mi je želudac/jetra/sve u komi a bzvz, kad ovo ne pomaže.
Leukociti i još neki *citi su mi povišeni, jetrene probe uobičajeno visoke, naročito GGT, kao i sedimentacija. Ostalo mislim da je ok, a CRP će mi raditi slj tjedan kad budu ponavljali Na.
Inače se redovito tjeram piti što više vode, osim kad jedem lubenicu.

Inače, meni su od medrola i decortina toliko otečene šake da prste ne mogu do kraja saviti, kao krafne. Od kad sam se prebacila na flosteron, već su na pola puta da budu normalne i to prvih par dana nakon injekcije budu skroz normalne. Znaš kad zadnje dvije godine uopće nisam mogla nositi prstenje, sad se sve to vraća u normalu. :klap:
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 10:39   #2824
Jesi probala za jetrene piti silimarin?
Nemoj mi se sada smijati , ali mome micku su užasno bili jetreni povišeni (imao je blokadu uretre nakon koje je nadlo smršavio i zaradio je hepatičku lipidozu i jetreni su otišli u nebesa, sve je bilo višestruko povišeno). Vetica mi savjetovala da mu dajem silimarin, prvo sam ljudski a onda za mačke i pse i za 2-3 mjeseca to se fino zarokalo u normalu (bio mu je samo bilirubin nešto zanemarivo povišen). Od tada svima hvalim silimarin, što za životinje što za ljude.

Ja razmišljam da sebi naručim sa iherba, pijem sada već dosta dugo ovo sve i iako su mi uredni za sada jetreni kontam da mi ne bi bilo loše koju turu odraditi.

Vidiš, meni su prsti splasnuli podosta otkako sam na kortićima i antimalaricima i ne bole me toliko ti mali zglobovi (što je logično, kad nije oteknuto manje i boli)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:10   #2825
Meni su jetrene povišene zbog knavon forte.a kojeg pijem protiv bolova. Mislim da ih i kortići malo dižu, ali nisam ziher. Mogla bi probati silimarin, neće škoditi.
Nisam te pitala, što spada u antimalarike i zašto bi ih trebala piti?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 20:23   #2826
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Krvna slika mi je standardno losa, sad imam i neke anomalije po pitanju Na. Ne znam, nadam se da ce se sto prije rjesiti ova agonija jer mi je bas lose i gubim strpljenje.

Duxi, CRP ti se radi i u DZ i bude brzo gotov, a za ostalo mislim da moras u bolnicu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
znam za CRP i RF, to sam vec radila kod nas u bolnici i gotovo brzo al ovo mi je sad sve na jednoj uputnici ,tako da ne mogu nesto ovdje nesto u Zg.vec sve skupa.
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Kakve anomalije?



Možda je u drugim bolnicama drugačijei ide brže, kod nas u Osijeku se tako nekako čeka (najbrže što mi je bilo došlo je mjesec i pol dana, al inače čekam 2 ili 2 i pol mjeseca).

Da, ne budu svi u isto vrijeme, nama vole reći da će sve viti gotovo tada i tada da ljudi ne dolaze 100 puta i da ih ne zezaju. Ja nakon mjesec dana odem po dio nalaza koji bude gotov (mislim da reuma faktor, imunoglobulini i sl. budu prije gotovi)
Pa sad,isla budem sve skupa podici kad mi vele , a tako onda moram prilagoditi ako budem naravno mogla,pregled kod fizijatra.Inace sam u Vinogradskoj bila u bolnici kod dr Skale,a zadnji pregled kod dr Grubisica.
Tako da sad na kraju ni neznam kome moram ici na pregledno dobro, oboje su mi ok.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 20:15   #2827
duxi, uzmi si jedan dan, dodji u Zg napraviti nalaze i ostatak dana iskoristi za uzivanciju.
Mozda da vidis u bolnici kad budes isla vaditi krv, ako mogu da ti posalju nalaze kada ih kompletiraju, da se ne cimas bzvz i ne vozikas a oni to svakako prakticiraju. Pa meni su koliko puta znali poslati nalaze iako zivim 3 uluce od bolnice.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 21:29   #2828
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
duxi, uzmi si jedan dan, dodji u Zg napraviti nalaze i ostatak dana iskoristi za uzivanciju.
Mozda da vidis u bolnici kad budes isla vaditi krv, ako mogu da ti posalju nalaze kada ih kompletiraju, da se ne cimas bzvz i ne vozikas a oni to svakako prakticiraju. Pa meni su koliko puta znali poslati nalaze iako zivim 3 uluce od bolnice.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Budem to rijesila ovaj tjedan, nego danas me zbunili i vele da se treba naruciti za to svejel se ti narucujes?
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 09:00   #2829
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
Budem to rijesila ovaj tjedan, nego danas me zbunili i vele da se treba naruciti za to svejel se ti narucujes?
Ne. Ja sam takve parametre vadila u KB Dubravi i nikad se nisam naručivala za labos, samo dovoljno rano otišla, izvadili krv i rekli su kad da dođem po nalaze.

Najbolje da pošalješ mail ili nazoveš labos gdje bi to išla raditi, pa ih sve pitaš.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 18:45   #2830
Eto i mene nakon 1500 godina 27.4. izvađena krv, 26.6. podignuti svi nalazi imunološke obrade (KBC Osijek, jer brzina im je vrlina). Guess what? Sve savršeno, a mene zglobovi i dalje rasturaju... Živjeli
upomoc21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 09:55   #2831
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ne. Ja sam takve parametre vadila u KB Dubravi i nikad se nisam naručivala za labos, samo dovoljno rano otišla, izvadili krv i rekli su kad da dođem po nalaze.

Najbolje da pošalješ mail ili nazoveš labos gdje bi to išla raditi, pa ih sve pitaš.
Eto,samo da ostavim upis ako bude nekog zanimalo.
Dakle izvadila krv za te sve nalaze,četiri one epruetice, meni su se učinile povelike, poslje sam se skoro skljokala, uglavnom svi nalazi gotovi za 30 dana.
Naručivanje nije potrebno.
Ti si dobro?

Da, još da spomenem da nalazi(neki od istih)su gotovi i prije i dobiješ papirić na kojem pise koji nalaz i za koliko dana,ima i broj telefona pa može se nazvati.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 23:58   #2832
Ajde valjda ce sve biti ok, javi kakvo je stanje. Kako se ti osjecas?.
Ja sam bas razocarana zadnjih dana, bila sam u utorak kod dr. Stalno mi se javljaju urtikarije zbog alergija i pocele su se siriti i po rukama, trbuhu a do sada su bile samo po vrstu i licu. Sad bi ona da otkrije od cega je to. Ja sam joj kulturno pod nos gurnula nalaze i rezultate za alergene ali nije je to impresioniralo, ona zeli znati sto je okidac za pojavljivanje. Opet mi je digla dozu decortina i rekla da si mogu davati flosteron ako mi decortin ne bude dovoljan. Nista od bioloskog lijeka, i dalje tapkam u mjestu.
Saznala sam da neki od dr rade i privatno i htjela bih otici po njihovo misljenje. Kako saznati te informacije?
Cak sam mislila ak Bosnicka radi i privatno da odem kod nje, pa mozda na taj nacin dodjem do nje i mogucnosti da se prebacim kod nje na lijecenje. Na rebru su mi, ako nista drugo, odobravali to sto se lijecim sama po osjecaju i bili su fleksibilniji po pitanju kod kontrola, skoro uvijek sam nakon posla isla a ovdje moram pola dana izgubiti da bi s dr bila 4 min. Fakat, bila sam 4 min s njom u utorak.
Obzirom da sam na razlicitim korticima i dozi vecoj od uobicajene, osjecam se dobro i uzivam u suncu koliko god mogu. Skuzila sam po kvartu da sam jedina koja u podne seta okolo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:55   #2833
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ajde valjda ce sve biti ok, javi kakvo je stanje. Kako se ti osjecas?.
Ja sam bas razocarana zadnjih dana, bila sam u utorak kod dr. Stalno mi se javljaju urtikarije zbog alergija i pocele su se siriti i po rukama, trbuhu a do sada su bile samo po vrstu i licu. Sad bi ona da otkrije od cega je to. Ja sam joj kulturno pod nos gurnula nalaze i rezultate za alergene ali nije je to impresioniralo, ona zeli znati sto je okidac za pojavljivanje. Opet mi je digla dozu decortina i rekla da si mogu davati flosteron ako mi decortin ne bude dovoljan. Nista od bioloskog lijeka, i dalje tapkam u mjestu.
Saznala sam da neki od dr rade i privatno i htjela bih otici po njihovo misljenje. Kako saznati te informacije?
Cak sam mislila ak Bosnicka radi i privatno da odem kod nje, pa mozda na taj nacin dodjem do nje i mogucnosti da se prebacim kod nje na lijecenje. Na rebru su mi, ako nista drugo, odobravali to sto se lijecim sama po osjecaju i bili su fleksibilniji po pitanju kod kontrola, skoro uvijek sam nakon posla isla a ovdje moram pola dana izgubiti da bi s dr bila 4 min. Fakat, bila sam 4 min s njom u utorak.
Obzirom da sam na razlicitim korticima i dozi vecoj od uobicajene, osjecam se dobro i uzivam u suncu koliko god mogu. Skuzila sam po kvartu da sam jedina koja u podne seta okolo.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Uh,na Decortinu sam ja jedno vrijeme bila,neznam zaista dal je na kraju veće zlo Decortin ili Medrol al kad neide onda se mora..
Šta se tiće dr., neznam kaj reći ,ja u pravilu dijagnozu još ni nemam ..
Bez obzira na zglobiće koji su malo, malo naotečeni,Rf povišeni,CRP takodjer,
sedimentacija i leukociti stalno,isto imam problema sa tim nekakvim urtikarijama(mažem kortic masti)..
Asmaticar sam postala poslje 30te,imam ozbiljnih gastro problema, a moja dr veli da je to sve zajedno povezano...
Izgubila sam lozinku u organizmu(tako ona veli),na licu kraj oka mi se konstantno pojavljuje crveni krug, e to mi malo smeta,inače me bole i oči,smeta mi sunce i jače svijetlo.
Moji limfni čvorići reagiraju , od jučer mi jedan se pojavio ničim izazvan skroz na čeljusti.
Pošto reagiraju prije same nekakve ajmo reći prije nekakvih komplikacija ,slobodna sam reći da će negdje neš buknuti,al kaj sad ,imam Medrol pa će da bude nekakoti se drži
__________________
🐾🌞

Zadnje uređivanje duxi : 09.07.2015. at 14:19.
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 19:54   #2834
Cekaj, ti kao leeloo isto nemas dijagnozu? Pa sta sam ja jedini aktivni RA bolesnik?!
Ma sve je to povezano, ne zelim ni razmisljati o svim onim sitnicama koje se odjednom pojave, a ni ne registriram ih.
U zadnje vrijeme pisem sve i svasta, cak i promjenu dioptrije, pa kad odem kod dr ona se samo hvata za glavu. Kao da ce to nesto poboljsati...
Sad moram ici raditi testiranje za celijakiju ali mi je rekla da nece raditi biopsiju, ne znam sto je zamislila.
Drzi se, neka za pocetak odluce sto ti je, da znas u kojem smjeru dalje.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 08:38   #2835
Angelsss a jesu ti se te alergije pogoršale sada kako ima sunca? Znaš da ne smiješ na sunce ako piješ kortiće baš zato jer mogu te kombinacije izbijati alergije?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 09:45   #2836
Nisu, zapravo, puno sam bolje kad ima sunca. Zadnjih par dana sam bila na mini GO i tijekom tih dana nije bilo problema. Ali par dana prije mi se upalilo to na ruci, a sunca uglavnom ni ne vidim kad radim.
Mene ti više muči zima, klime i tmurno vrijeme, kad je sunce sva procvjetam.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 11:51   #2837
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Cekaj, ti kao leeloo isto nemas dijagnozu? Pa sta sam ja jedini aktivni RA bolesnik?!
Ma sve je to povezano, ne zelim ni razmisljati o svim onim sitnicama koje se odjednom pojave, a ni ne registriram ih.
U zadnje vrijeme pisem sve i svasta, cak i promjenu dioptrije, pa kad odem kod dr ona se samo hvata za glavu. Kao da ce to nesto poboljsati...
Sad moram ici raditi testiranje za celijakiju ali mi je rekla da nece raditi biopsiju, ne znam sto je zamislila.
Drzi se, neka za pocetak odluce sto ti je, da znas u kojem smjeru dalje.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Nadam se da će ovi nalazi biti konačni,da je sve povezano to vjerujem..
Sve mi se događalo nekako povezano, jedno za drugim.
Celijakiju?Pa jel imaš i takvih problema koji upućuju na takvo nešto?

Meni sunce smeta jako.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 13:34   #2838
Quote:
duxi9 kaže: Pogledaj post
Nadam se da će ovi nalazi biti konačni,da je sve povezano to vjerujem..
Sve mi se događalo nekako povezano, jedno za drugim.
Celijakiju?Pa jel imaš i takvih problema koji upućuju na takvo nešto?

Meni sunce smeta jako.
Sve ti se to lako poveže ako počneš pratiti. Nadam se da će što prije biti dg, da znaš u kojem smjeru ići i na koji način se liječiti.
Kako ti se manifestira to smetanje sunca?

Ja se ful napušen i imam probavne smetnje prilikom konzumiranja većih količina pšeničnog tijesta, kruha i sl. Najčešće si doma pečem kruh gdje veći dio budu brašna bez glutena a manji pšenično i tada mi ne smeta, ali ako pojedem npr sendvič s kupovnim bijelim kruhom, pizzu ili tjesteninu, to je koma.
Ne znam da li mi i manje koncentracije smetaju ali znam da ne izazivaju probleme, ili ih ja ne povezujem s glutenom. Vidjet ćemo što nalazi kažu.
Nekako, od kad imam RA sve puno lakše prihvaćam, valjda zato što je i mene na početku toliko toga zaskočilo istovremeno pa se više ne uzrujavam oko novih dg. Bitno je da znam što sve imam, da si mogu život tome prilagoditi.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:57   #2839
HEEJ LJUDI! znači moja priča ide ovako-prije god ipo dana dobijem nekakv osip po tijelu i počela naticat, pošalje se krv i ustanovi se Parvovirus. Bolovi bili sve jači i jači, prsti otiču koljena jako bole,stalno umorna i odem reumatologu,pošalje vadit sve nalaze, postoje naznake da bi mogao biti RA i dr.Marasović Krstulović iz ST me liječiti kao da imam RA. znači Decortin i Resochin na početak, nakon par mjeseci i Salazopyrin jer je UZV šaka pokazao velike upale (sva voda koje treba biti u čašicama zglobova se razlila). Nakon 4 mj.ponovno dolazim sa istim bolovima,bez ikakve promjene i ukida Salazopyrin (kaže da ne djeluje) i prepisuje Aravu. Znači nakon 1,5 god stanje je nepromjenjeno, i dalje bolje zglobovi,prsti natiču, koljena jako bole i stalno sam umorna!
Ne znam što bi dalje,nisam sigurna u ovu terapiju jer ne vidim nikakav pomak....Heeelp
jopina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:59   #2840
Quote:
jopina kaže: Pogledaj post
HEEJ LJUDI! znači moja priča ide ovako-prije god ipo dana dobijem nekakv osip po tijelu i počela naticat, pošalje se krv i ustanovi se Parvovirus. Bolovi bili sve jači i jači, prsti otiču koljena jako bole,stalno umorna i odem reumatologu,pošalje vadit sve nalaze, postoje naznake da bi mogao biti RA i dr.Marasović Krstulović iz ST me liječiti kao da imam RA. znači Decortin i Resochin na početak, nakon par mjeseci i Salazopyrin jer je UZV šaka pokazao velike upale (sva voda koje treba biti u čašicama zglobova se razlila). Nakon 4 mj.ponovno dolazim sa istim bolovima,bez ikakve promjene i ukida Salazopyrin (kaže da ne djeluje) i prepisuje Aravu. Znači nakon 1,5 god stanje je nepromjenjeno, i dalje bolje zglobovi,prsti natiču, koljena jako bole i stalno sam umorna!
Ne znam što bi dalje,nisam sigurna u ovu terapiju jer ne vidim nikakav pomak....Heeelp
Prvo - moraš biti strpljiva. Evo ja imam dijagnosticiran RA već više od 11 godina i dan danas čekam odgovarajuću terapiju. Puno ljudi ima problema da im ne odgovaraju lijekovi koje piju. Tebi je preostao još metotrexat, on je u velikoj većini slučajeva djelotvoran, nadam se da će i tebi biti.
Svakako razgovaraj s reumatologom i pitaj ga za mišljenje da te prebaci na novi lijek akosi sigurna da ti Arava nije djelotvorna.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.