Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2005., 17:58   #81
Quote:
Anson kaže:
nije bitno kak mi nastupamo nego mi je pun qrac da svakom loncu moras bit poklopac

a meni je pun kuratz klonova
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:04   #82
Quote:
magic kaže:
vi nastupate kao trio?


mislim, da znam, jel svejedno kojoj shto napishem?
Gle mi smo ti zapravo jedna osoba, s tri karaktera(i kompa), i svaki je karakter manje svadljiv i cangrizav od tebe, sto nije tesko biti...
__________________
what good do your words do
if they cant understand you
don´t go talkin' that shit Badu, Badu
ElLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:05   #83
Quote:
magic kaže:
a meni je pun kuratz klonova
koji glupi izgovor.

da, da, svi oko tebe su klonovi. cijeli forum je pun klonova. u biti, ne znam kaj uopce jos radis tu?


pazi, pazi, magic, evo jedan klon na desno od tebe.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:08   #84
ko je kome klon, dajte me prosvijetlite

lonci, lonci..
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:10   #85
Quote:
Billi kaže:
ko je kome klon, dajte me prosvijetlite

lonci, lonci..
magic brije za anson i elLenu da su klonovi. a mozda i za mene, tko ce ga znat.
meg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:11   #86
Kooooooooookokkokokokokokodaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:12   #87
Quote:
Billi kaže:
ko je kome klon, dajte me prosvijetlite

brijem da magic ima neku fobiju od klonova
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 18:17   #88
Red face

e, ispadanje kose. kako usljed dugogodišnjeg farbanja imadoh tih nemilih iskustava - predlažem sasma prirodne pomoći. žumanjak, limunov sok utrljati u opranu kosu i držati -onak zamotanu glavu - jedno 20 min

nije loše ni ono čičkovito ulje, samo je masno ko vrag.


no, NEVJEROJATNO pomaže konzumiranje hrena, onak ribanog, NE ove s aditivima iz dučkasa. lavlja griva skoro pa raste od tog

nekakav pristojan šampon od koprive nije zgoreg

i voditi računa o tome da je smjena godišnjih doba te da stres iznimno sudjeluje u kosovitim ispadanjima
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 22:11   #89
Quote:
ElLena kaže:
Da, bas sam ti htjela napisati da si kupis vitamine za kosu...
Pretpostavljam da ti kosa otpada zbog nekih unutarnjih promjena.
Jel imas mozda problema sa zubima?
U kakvom su ti stanju nokti?
Ma zubi su mi super, bijeli, zdravi.
A nokti su mi jako krhki, ne znam kad sam zadnji put imala duge. Znam da je to povezano.
Ma uzimam ja vitamine vec dosta dugo, lai nista, jedan mi je lijecnik rekao da ako to ima veze s mojim janicima i hormonima, ali nije siguran, onda ce mi kosa tako jako ispadati dok god mi se hormonska slika ne dovede u red, a to moze biti nikad,jer se to uglavnom ne moze izlijeciti do kraja. Koja utjeha, covjece lubanja mi se vidi, a on meni tako.
A to za sampone znam, pogotovo mi je smijesno kad netko kaze stavi maslinovo ulje na kosu, pa to je vise za sjaj i protiv suhoce. Ljudi se u svasta petljaju.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2005., 22:50   #90
Krhki nokti daju na nedostatak zeljeza.


Ajde pusti to rekla kazala,lijecnik ti je rekao da ako ima veze blah blah truc truc.


Fino napravi krvnu sliku,pa hormone pa se popricaj s ginekologom(meni je bas ona sugerirala promjenu pilula jer mi je kosa ispadala kao lisce a sve drugo je bilo ok)....Kod dermatologa si bila?

Moze ispadati i od stresa....

Btw-kad vidim te vitamine za kosu,vitamine za oci,vitamine za rast nokta na palcu dodje i da se


Vitamini i minerali trebaju biti u odredjenim dozama i u odredjenom medjuodnosu...Uzmi multivitamin i multimineral,pa ako jos ima vremensko otpustanje,super.

A to za kosu i svasta nesto,pretpostavljam da ima biotina,B komplex,par aminokiselina i vit.C mozes i jeftinije kupiti u komponentama.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 09:04   #91
Quote:
Noemi kaže:
Krhki nokti daju na nedostatak zeljeza.


Ajde pusti to rekla kazala,lijecnik ti je rekao da ako ima veze blah blah truc truc.


Fino napravi krvnu sliku,pa hormone pa se popricaj s ginekologom(meni je bas ona sugerirala promjenu pilula jer mi je kosa ispadala kao lisce a sve drugo je bilo ok)....Kod dermatologa si bila?

Moze ispadati i od stresa....

Btw-kad vidim te vitamine za kosu,vitamine za oci,vitamine za rast nokta na palcu dodje i da se


Vitamini i minerali trebaju biti u odredjenim dozama i u odredjenom medjuodnosu...Uzmi multivitamin i multimineral,pa ako jos ima vremensko otpustanje,super.

A to za kosu i svasta nesto,pretpostavljam da ima biotina,B komplex,par aminokiselina i vit.C mozes i jeftinije kupiti u komponentama.
Ma naravno da sam napravila krvnu sliku i krv mi ne moze biti bolja. Bila kod 1000 ginekologa...Ne da mi se uvijek istu pricu ponavljati.
Vitamini...duga prica. Multivitamine uzimam jako dugo, ali nista.
A ove megavitamine sam kupila u jednoj trgovini koja samo to prodaje, kostaju 50 eura. Ako mi to ne pomogne onda ne znam vise.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 09:10   #92
evo jedan mali c/p na temu gubitka kose

Difuzni gubitak kose (alopecia diffusa) - istanjivanje kose na području cijelog vlasišta:

fiziološki uzroci - nakon trudnoće, u klimakteriju, starosti, nakon infekcija, kod mehaničkog opterećenja i neprikladnog održavanja i njege kose

metabolički uzroci - pomanjkanje hranjivih tvari, prije svega bjelančevina ili željeza, nekih drugih osnovnih bolesti, stresa, gubitka krvi, zračenja, lijekova i simptomatski kod bolesti kože.

Androgenetski gubitak kose (alopecia androgenetica) - ograničeni gubitak kose na centralnom dijelu vlasišta ili području čela:

uzrok - nasljedno uzrokovana preosjetljivost korijena kose na muške (androgene) spolne hormone

liječenje - nakon što liječnik postavi dijagnozu, slijedi obrada osnovne bolesti npr. smetnji u funkciji štitnjače, jetrenih bolesti, infekcije, šećerne bolesti, bolesti hipofize, smetnji cirkulacije.

Alopecia areata - poremećaj kod kojeg dolazi do ispadanje kose u krugovima:

uzroci - nepoznati.

Što je moguće poduzeti

Ukloniti mogući uzrok bolesti.

U slučajevima dokazanog pomanjkanja, uzimati preparate željeza i cinka.

Koristiti dodatne količine B vitamina i aminokiselina za pospješenje rasta kose i nadopunu nedostatne prehrane.

Kod lakšeg oblika androgene alopecije liječnik može propisati 17-alfa-estradiol. Preporučljiva je primjena u žena kao intenzivno sredstvo za suzbijanje muških (androgenih) spolnih hormona. Proizvodi s ovim hormonom ne smiju se primjenjivati u osoba mlađih od 18 godina te u trudnoći i razdoblju dojenja. Maksimalno dopušteno vrijeme korištenja je godina dana.

Koristiti preparate protiv ispadanja kose.

Nadopuna prehrane

Preparati željeza - primjenjuju se kod dokazanog pomanjkanja željeza tijekom najmanje 3 mjeseca.

Preparati cinka - primjenjuju se kod dokazanog pomanjkanja cinka tijekom najmanje 6 mjeseci.

B vitamini i aminokiseline - primjenjuju se kao potpora rasta kose kod pomanjkanja hranjivih tvari u organizmu. Sudjeluju u sintezi tvari potrebnih za stvaranje i rast kose. Ovo djelovanje nije u potpunosti dokazano.

Dodatne preporuke

Preporuča se primjena blagih šampona, izbjegavanje vrućeg zraka iz sušila za kosu, a osobito kemijska obrada kose kod frizera (kovrčanje, bojenje i dr.).

Izbjegavati ili smanjiti jako zatezanje korijena kose (kopče, repovi, uvijači).

Preporučljiva je prehrana namirnicama bogatim bjelančevinama i vitaminima.



eto, da malko svi prochitaju
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 11:43   #93
Quote:
Xavi kaže:
Ma naravno da sam napravila krvnu sliku i krv mi ne moze biti bolja. Bila kod 1000 ginekologa...Ne da mi se uvijek istu pricu ponavljati.
Vitamini...duga prica. Multivitamine uzimam jako dugo, ali nista.
A ove megavitamine sam kupila u jednoj trgovini koja samo to prodaje, kostaju 50 eura. Ako mi to ne pomogne onda ne znam vise.
Nije bitna cijena vitamina, nego njihov sastav. I ono sto nam cesce nedostaje su minerali


Krvna slika se radi u obicnom laboratoriju, kaze ti koliko imas zeljeza, o kolesterolu, glukozi.....

Pretrage vezane uz hormone se, barem kod nas, rade u KBC-u , u posebnom laboratoriju, za njih je potrebna posebna uputnica. Napravi i estrogen, progesteron,testosteron i grupu hormona stitnjace.
Ako si i to napravila i sve je ok,onda stvarno ne znam.

Mora da je stres,kako to rado kazu kad ne nadju uzrok

Ali ako nisi,posjet ginekologu nece nista rijesiti, pa makar ih posjetila 2000.

Ajde sretno,ne napadamo te nego te pokusavamo usmjeriti prema stvarima koje eventualno nisi napravila, a mogu pomoci da se otkrije uzrok.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2006., 13:09   #94
Fitoval losion

Jeli netko koristio, kakva su iskustva. To je kao nekakav serum protiv ispadanja kose i utrljava se na tjeme suhe kose
anine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 13:48   #95
Koristim u kombinaciji s Fitoval šamponom i ok je. Al nikakva čuda od njega. Uz još par dodataka, kosa mi manje ispada, ali da se je nešto ekstra zgusnula... A-a! U biti, isto je ima, samo je ljepša i manje opada. Uglavnom, taj losion je ok proizvod i bolji od mnogih skupljih koje sam probala.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:34   #96
Previse kose ispada

Imam problem da mi dosta kose ispadne, nije da celavim (zensko sam) nego kad pocesljam ili nakon pranja mi bas dosta ispadne, dobro je da imam prirodno gustu kosu pa se ne vidi ali dali ima netko neki sampon ili preparat da koristim da mi manje pada? znam da je normalno jedna kolicina da padne al meni vise od toga ispad, moram ic na balkon cesljat da nebi bilo po podu svugdje
Ofca02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 19:36   #97
Meni je tako ispadalo, sad imam jako jadnu kosu. Kod mene je prolem u hormonima najvjerojatnije, možda ne bi bilo loše da odeš kod doktora.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 20:20   #98
Ja sam nedavno kupila Phyto šampon protiv ispadanja kose. Malo je skuplji (oko 120kn) ali meni odgovara.

Odi prije toga na provjeru vlasišta s kamerom - 1 ili 2 x tjedno ti imaju te promocije u ljekarni na početku Jurisiceve
__________________
Its amazing what goes into making something efortless
Naya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:40   #99
jel piješ kontracepcijske?
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2006., 23:52   #100
Quote:
Ofca02 kaže:
Imam problem da mi dosta kose ispadne, nije da celavim (zensko sam) nego kad pocesljam ili nakon pranja mi bas dosta ispadne, dobro je da imam prirodno gustu kosu pa se ne vidi ali dali ima netko neki sampon ili preparat da koristim da mi manje pada? znam da je normalno jedna kolicina da padne al meni vise od toga ispad, moram ic na balkon cesljat da nebi bilo po podu svugdje

Isti problem.
Katastrofa, moja kosa po cijelom stanu.
Najgore kada je tek operem.
Ja sam kod mene primjetila da je dosta do vode,
jer kad odem u Hrvatsku onda nista, uopce ne opada.
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.