Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 10:16   #1
Bračni savjetnik

Poslije dulje vremena i problema u braku, želio bih sa suprugom posjetiti nekog stručnjaka za savjetovanje u braku. Probao sam naći preko interneta, ali bez uspjeha.
Molio bih vas ako netko zna dobre bračne savjetnike ( u Zagrebu) bio bih zahvalan na pomoći.
muzun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:30   #2
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:46   #3
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 19:49   #4
Quote:
gresnica kaže: Pogledaj post
Znala sam da ces se ovdje javiti , HAjd sad kazi covjeku gdje je to bracno savjetovaliste
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 21:46   #5
Question

Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Probaj u "Slavi Raškaj" u Ilici kod Britanca (u susjedstvu ALU).
Tamo ponedjeljkom poslijepodne profači sa faxa volontiraju.
Išao sam redovito godinu dana i mogu ti reći da su meni pomogli. Što se ne bi moglo reći za moju bivšu ženu.
Možete doći pojedinačno ili kao cijela obitelj sa djecom....
Sretno!
dali se to plaća i koliko??
marina1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 10:54   #6
dr.ljiljana bastaić.. terapija "imago"
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 11:26   #7
Možda sam brzao, no čini mi se da ovo zaslužuje biti top tema na ovom pdf-u.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 20:11   #8
Voljela bi da znam, pa da tom doci dam neke "instrukcije"
Al, ovo moje je specijalizirano savjetovaliste za brakove sa ljubavnicama, ne vjerujem da to covjeku treba.
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:19   #9
Nego, kako to izgleda kad dođete na savjetovalište?
Uglavnom, parovi se čupaju pred neutralnim strancem koji zapisuje njihove reakcije i što onda?

Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

Šalam se, šalam se....

Kako to izgleda, stvarno?
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 17:33   #10
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Nego, kako to izgleda kad dođete na savjetovalište?
Uglavnom, parovi se čupaju pred neutralnim strancem koji zapisuje njihove reakcije i što onda?

Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

Šalam se, šalam se....

Kako to izgleda, stvarno?
I mene to zanima, kako to oni pomazu i pomognu li, zlu ne trebalo?
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 08:54   #11
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
I mene to zanima, kako to oni pomazu i pomognu li, zlu ne trebalo?

Mislim da se tu najviše radi o tome da posrednik između partnera bude neutralna osoba koja bez emocija može objektivno sagledati situaciju. Za razliku od nekog člana obitelji ili prijatelja potpuno nepoznatu osobu ni jedan od partnera ne može optužiti da situaciju procjenjuje ovako ili onako zato što joj je netko od njih draži. Kad izube taj argument onda će lakše povjerovati kad im se kaže da u nečemu griješe, pa možda početi i raditi na problemu.

Zato je potpuno nebitno kakav brak ima terapeut. On/ona sagledava situaciju u kojoj nije emocionalno umješan/a, a diploma iz psihologije je tu zbog tehnika kojima se ljudi navode na razgovor i znanja što kada savjetovati i na koji način da to ljudi prihvate.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:19   #12
Može li mi tko reći ima li što u Istri, još bolje u Poreču ili okolici?
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 16:38   #13
Quote:
Mislim da se tu najviše radi o tome da posrednik između partnera bude neutralna osoba koja bez emocija može objektivno sagledati situaciju

ovo je istina...
samo...mi smo probali,al badava i to kad jedna strana čuje samo ono što želi čuti,od svih stvari tamo rečenih,a pričali smo i on i ja i psiholog i socijalna radnica on je zapamtio "ja imam pravo na svoju odluku" i kad mu je psiholog rekao da on širi krila,a ja kaskam 50 m iza. Jbt,kak je bio vazan.
danas 4 mjeseca poslije on se spizdio s tim svojim krilima,a ja ga prešibala puževim korakom....
Poanta...savjetnik će pomoći onome tko pomoć želi.
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:40   #14
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu najviše radi o tome da posrednik između partnera bude neutralna osoba koja bez emocija može objektivno sagledati situaciju. Za razliku od nekog člana obitelji ili prijatelja potpuno nepoznatu osobu ni jedan od partnera ne može optužiti da situaciju procjenjuje ovako ili onako zato što joj je netko od njih draži. Kad izube taj argument onda će lakše povjerovati kad im se kaže da u nečemu griješe, pa možda početi i raditi na problemu.

Zato je potpuno nebitno kakav brak ima terapeut. On/ona sagledava situaciju u kojoj nije emocionalno umješan/a, a diploma iz psihologije je tu zbog tehnika kojima se ljudi navode na razgovor i znanja što kada savjetovati i na koji način da to ljudi prihvate.
Amen.

Quote:
ali poanta je da nam objasni KAKO da razgovaramo a da se ne posvađamo u roku od dvije minut
Tako da. Preduvjet je da oboje uopce zele razgovarati.

Anice - nitko ne rjesava tvoje probleme. Nego te uce kako da to ucinis sama. Da ljudi znaju rijesavati probleme, ne bi ni bili u losim vezama i brakovima.
U biti pises dobre postove ali polazis od toga da svaki par moze svoj problem rjesiti sam. Ne ne mogu svi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 16:50   #15
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu najviše radi o tome da posrednik između partnera bude neutralna osoba koja bez emocija može objektivno sagledati situaciju. Za razliku od nekog člana obitelji ili prijatelja potpuno nepoznatu osobu ni jedan od partnera ne može optužiti da situaciju procjenjuje ovako ili onako zato što joj je netko od njih draži. Kad izube taj argument onda će lakše povjerovati kad im se kaže da u nečemu griješe, pa možda početi i raditi na problemu.

Zato je potpuno nebitno kakav brak ima terapeut. On/ona sagledava situaciju u kojoj nije emocionalno umješan/a, a diploma iz psihologije je tu zbog tehnika kojima se ljudi navode na razgovor i znanja što kada savjetovati i na koji način da to ljudi prihvate.
iu potpunosti se slazem sa cordeliom da je skroz nebitno kakv brak ima psihoterapeut. ono sto je jedino vazno za kvalitetnog psihoterapeuta da jasno zna razlkovati svoje unutarnje sadrzaje od tudjih. tako npr. ako je p. terpeut prosao sam kroz razvod ili bracnu krizu da se podrazumjeva da je po mogucnosti s drugim terapeutom proradio sve aspekte te krize, sve moguce razloge razvoda ili emotivnih krizi. u tom slucaju ce pt moci zauzeti jednu poziciju objektivnosti i neutralnosti i sagledati bracne parove kao jedan sistem sa posebnim nacinom funkcioniranja i pokusati zajedno sa klijentima vidjeti na kojim mjestima taj sisrem najvise steka i d li se tu moze nesto napraviti.
__________________
I never think of future - it comes soon enough!
sleepyhead is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 17:49   #16
Jel bi mi mogao netko reci gdje je bracno savjetovaliste koje je free? Oni postovi gdje piše da ima bracno savjetovaliste u Ilici kod Britanca je iz 2007. pa ne znam jel to još uvijek postoji.
Eto, da i to probam kao zadnju stepenicu...
Čula sam na telki za psihijatra i komunikologa Pavao Brajsa, ali je lik u Cakovcu, a ja bi nekog u Zagrebu.
Ne bi vjerska savjetovalista.
LupiLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 01:02   #17
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Mislim, jesu li ljudi koji im pomažu neki sa superuspješnim brakovima ili?

?
ova žena koju sam navela, je rastavljena...ja sam se odvalila smijati kad sam čula,,,

mi smo kod nje bili-prošli tu imago terapiju kao dio prof. edukacije i taj mi se pristup čini dosta ok...

onda ona taj pristup imago-objašnjava vama kroz terapiju,daje vam zadatke i na taj način se shvati prvenstveno što je bit problema i kako to onda riješiti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:30   #18
Mislim da je njihov glavni ako ne i jedini zadatak natjerati partnere na iskren razgovor.
gresnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 12:43   #19
bračni savjetnik

pozdrav!
Da li netko zna da li u Rijeci postoji bračni savjetnik?
jossip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 20:44   #20
Quote:
jossip kaže: Pogledaj post
pozdrav!
Da li netko zna da li u Rijeci postoji bračni savjetnik?
ja znam za obiteljsko savjetovalište u sklopu centra za obitelj riječke nadbiskupije.
ne znam koliko ti to odgovara??
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.