Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2008., 10:12   #81
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Koliko je meni do sada poznato, materijalna ravan je samo jedan vid manifestacije mnogobrojnih duhovnih svetova. Ima svoju posebnu draz po tome sto je, kako mnogi isticu, najgusci od ostalih sfera - zbog toga je to izuzetno mesto za ucenje i sticanje novih iskustava i znanja. Ovde se stvari resavaju ekstremno brzo - sa svega dvadeset godina, covek moze da se podigne na nivo Krisne (doduse u najboljem slucaju), ali isto tako moze jos vise da se upetlja u karmicki krug iz koga tesko moci naci izlaz i u narednih 20 inkarnacija. Na neki nacin, ova ravan predstavlja kockarnicu. S obzirom da je ovo vreme Kali Yuge (Gvozdenog doba) koje se, po mnogima, primice kraju, a time i novom pocetku - Sattva Yuge (Zlatnom dobu), to nije ni cudo sto je Zemlja sada prenaseljana covecanstvom. Vreme je da se nauce poslednje lekcije.

Zbog toga sto je ovo samo jedna od brojnih sfera, to je jasno da je duhovni svet superiorniji i da njemu treba poklanjati paznju u duhovnom razvoju, a ne materiji. Ipak, treba znati da vecina mistika dozivljava fizicko telo na dva potpuno razlicita nacina:

kao hram duha ili kao tamnicu duha.

Iz ta dva nacela, jedni dozivljavaju materijalni zivot kao radost, a drugi kao tugu.

Naravno, ovo je grubo povucena linija, ima tu jos nijanski izmedju. Pored toga, mnogi mistici cas dozivljavaju telo na jedan, pa na drugi nacin.
već sam par puta ponovio,ali ti imaš to istočnjačko poimanje svjesti i svijeta,ja nešto sasvim suprotno,ali to sad nije bitno...bitno je da većina vjera,redova,okultista ili kako god oćeš najavlja kraj 2012. ili novi početak...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 21:49   #82
Quote:
Ravih kaže: Pogledaj post


ako znanost sa sigurnošću potvrdi da se neki asteroid samo pokakao na zemlju a iz tog dreka smo nastali mi onda ti niš neće biti jasno, nakon toga češ eventualno drugačije gledati na drek,

a ako smo dio nečeg što je puno veće od naše sposobnosti rezoniranja tada nam i nebi bilo moguće razumijeti cjelinu, eventualno neke segmente.

Možda smo ovdje zato da otkrijemo sami zašto.
ocito je da smo materijalna bica, pa nas fino gravitacija drzi na okupu, no kako smo se materijalizirali?
kada energija postaje materija?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 03:51   #83
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Koliko je meni do sada poznato, materijalna ravan je samo jedan vid manifestacije mnogobrojnih duhovnih svetova. Ima svoju posebnu draz po tome sto je, kako mnogi isticu, najgusci od ostalih sfera - zbog toga je to izuzetno mesto za ucenje i sticanje novih iskustava i znanja.
genijalna veza gustoce sfere sa znanjima!
pa zapravo ta veca gustoca energija moze biti i razlog
naseg fizickog postojanja. a duhovni svijet koji je prisutan
svugdje, okusao se i ovdje u nasem svijetu pokretanom
fizickom genetikom.

svijest kreira, a duse se ponasaju prema tim kreacijskim zakonima
sigurna sam da one poznaju te zakone taa.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 04:08   #84
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Ipak, treba znati da vecina mistika dozivljava fizicko telo na dva potpuno razlicita nacina:
kao hram duha ili kao tamnicu duha.
Naravno, ovo je grubo povucena linija, ima tu jos nijanski izmedju. Pored toga, mnogi mistici cas dozivljavaju telo na jedan, pa na drugi nacin.

na koji nacin ti dozivljavas tijelo?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 04:17   #85
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
već sam par puta ponovio,ali ti imaš to istočnjačko poimanje svjesti i svijeta,ja nešto sasvim suprotno,ali to sad nije bitno...bitno je da većina vjera,redova,okultista ili kako god oćeš najavlja kraj 2012. ili novi početak...
Ma, te 2012-te i slične godine, to su sve sr..a! Može se napisat cijela jedna knjiga debljine njujorškog telefonskog imenika o svim tim godinama usuda ili promijene, pa nikad ništa. Čekala se i 1999. (kobna po Nostradamusu), pa 2000; sad 2012. Prije je također bilo mnoštvo takvih godina. To je bezveze.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 04:21   #86
život je smrt je život

Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Život je tijek energije
Rasprave o životu su sasvim deplasirane, ukoliko se smrt kao oblik i dio života ne uvrsti u raspravu. Kako možemo teoretizirati o životu ne sagledavši sve aspekte postojanja. Ako smrt nije kraj, nego drugi vid postojanja, kako se to uklapa u definiciju života. Smrt na ovoj dimenzionalnoj ravni, možda znaći početak na drugoj ili što već.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 05:07   #87
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Ma, te 2012-te i slične godine, to su sve sr..a! Može se napisat cijela jedna knjiga debljine njujorškog telefonskog imenika o svim tim godinama usuda ili promijene, pa nikad ništa. Čekala se i 1999. (kobna po Nostradamusu), pa 2000; sad 2012. Prije je također bilo mnoštvo takvih godina. To je bezveze.
no dobro, vidim da si i ti taj koji usporedjuje prorocanstva jehovih
svjedoka i nostradamusa sa znanjima starih civilizacija!
radi se o zavrsetku doba kali yuge, takodjer kraju ere riba,
a pocetku doba vodenjaka. a 21.12. 2012. se veze uz zimski solisticij, tj uz zavrsetak dugog racunanja vremena po mayanskom kalendaru. sto god im to znacilo.....
uostalom da li postoji neka znacajnija razlika u tim godinama koje si
naveo u odnosu na tisucljeca ili cak na puno veca razdoblja?
no sto god to znacilo, ocito je da dolazi do nekih promjena, koja je
djelomicno i talerman u gornjem postu objasnio, a dosta toga je i na nama da to prepoznamo.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 05:36   #88
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
no dobro, vidim da si i ti taj koji usporedjuje prorocanstva jehovih
svjedoka i nostradamusa sa znanjima starih civilizacija!
radi se o zavrsetku doba kali yuge, takodjer kraju ere riba,
a pocetku doba vodenjaka. a 21.12. 2012. se veze uz zimski solisticij, tj uz zavrsetak dugog racunanja vremena po mayanskom kalendaru. sto god im to znacilo.....
uostalom da li postoji neka znacajnija razlika u tim godinama koje si
naveo u odnosu na tisucljeca ili cak na puno veca razdoblja?
no sto god to znacilo, ocito je da dolazi do nekih promjena, koja je
djelomicno i talerman u gornjem postu objasnio, a dosta toga je i na nama da to prepoznamo.
Promjene su dio života, ali one ne dolaze onda kada ih mi očekujemo, jer ne ovise o nama, već mi o njima. Promjena je uvijek bilo i uvijek će ih biti, no mnoštvo, kako si ti navela, Jehovinih svjedoka, čak i Nostradamus, kao i proricanja drugih, zapravo dovode u sumnju takve fatalističke datume.
Jeste, astrologija, za one koji se znaju njome služiti, može biti mjerodavna i nisam nesklon vjerovanju kako planeti utječu na život na Zemlji (sjetimo se samo kako Mjesec utječe na plimu i oseku, ali i na razinu fluida u našoj lubanji), ali ipak...
Astrolozi nas uvjeravaju kako dolazi (ili je već nastupilo) novo doba, doba duhovnosti. To samo po sebi nije dovoljno... 2012. je smak svijeta, 2012. nas čeka med i mlijeko, samo pričekaj 2012. i život će nam se promijenit... Takvi i slični fatalizmi uopće nam ne pomažu. Mijenjajmo se mi sada i ovdje, a ne da čekamo kako će nas nešto s neba natjerat da uvidimo zablude u kojima živimo i kojima upropaštavamo i sebe (čovječanstvo) i prirodu oko sebe. Ako nekome treba nekakav datum kako bi ga natjerao da se trgne (evo sad će 2012. doći prilika da nešto napravimo, sad će povoljni aspekt itd.), onda nismo vrijedni promijene, osobito ne one nabolje.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 06:50   #89
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Promjene su dio života, ali one ne dolaze onda kada ih mi očekujemo, jer ne ovise o nama, već mi o njima....
Jeste, astrologija, za one koji se znaju njome služiti, može biti mjerodavna i nisam nesklon vjerovanju kako planeti utječu na život na Zemlji (sjetimo se samo kako Mjesec utječe na plimu i oseku, ali i na razinu fluida u našoj lubanji).........
Mijenjajmo se mi sada i ovdje, a ne da čekamo kako će nas nešto s neba natjerat da uvidimo zablude u kojima živimo i kojima upropaštavamo i sebe (čovječanstvo) i prirodu oko sebe...
usporedi sa:
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
S obzirom da je ovo vreme Kali Yuge (Gvozdenog doba) koje se, po mnogima, primice kraju, a time i novom pocetku - Sattva Yuge (Zlatnom dobu), to nije ni cudo sto je Zemlja sada prenaseljana covecanstvom. Vreme je da se nauce poslednje lekcije.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 08:26   #90
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
genijalna veza gustoce sfere sa znanjima!
pa zapravo ta veca gustoca energija moze biti i razlog
naseg fizickog postojanja. a duhovni svijet koji je prisutan
svugdje, okusao se i ovdje u nasem svijetu pokretanom
fizickom genetikom.

svijest kreira, a duse se ponasaju prema tim kreacijskim zakonima
sigurna sam da one poznaju te zakone taa.
To je tako. Time se moze pojasniti nastanak coveka na Zemlji. Covek je, svakako, postojao i pre svoje materijalizacije. Njegovo fizicko postojanje povezano je sa njegovim padom. Biblijske predstave o padu su u osnovi tacne. Postoje brojne sfere u kojima zive ljude, ali ima i onih koje nisu ispunjene ljudskim bicima. Kada je jednom dosao red i na ovu nasu ravan da bude popunjem nama, to mora da je bilo povezano sa nasim padom.
Pad je, u stvari, bio u nasoj teznji da osetimo kako je to biti ziv, odnosno, biti zivotinja.
Astralni delovi Zemlje, bili su pre nase materijalizacije, naseljene ljudskim bicima.
Ljudska bica su, dakle, mnogo starija nego sto nam to govore pobornici razlicitih teorija evolucije. Mi nismo stvoreni niti smo nastali evolucijom, vec smo nadosli iz onostranog, i to odjednom, zajedno u gomili, kao vec izgradjena bica.
Kada se govori o zlatnom vremenu covecanstva, to treba razumeti kao epohu kada su ljudi ziveli u astralnom delu Zemlju. Sa svakom novom epohom, nase telo je postojalo sve vise materijalizovano, da bi smo, konacno, u Kali Yugi, pridobili konacno ovakva materijalna svojstva, postavsi direktno deo prirodnih zakona.
Nas cilj bi trebalo da bude odvajanje od materijalnog sveta, napustanje fizickog, prevazilazenje potrebe za zivotom, u cilju napretka prema visim sferama gde zive andjeli i ljudi koji su za sobom ostavili sve ove potrebe koje nas i dalje cine zivim bicima.

To sto sam sada ispisao, ne znaci da treba da se gnusamo zivota. Naprotiv, treba da uzivamo u zivotu, ziveti ga punim plucima, pogotovu kada znamo da nam je on poslednji.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 09:24   #91
Quote:
talerman kaže: Pogledaj post
Sa svakom novom epohom, nase telo je postojalo sve vise materijalizovano, da bi smo, konacno, u Kali Yugi, pridobili konacno ovakva materijalna svojstva, postavsi direktno deo prirodnih zakona.
talerman, da li si citao ili proucavao vede i te superkozmicke cikluse?
koliko su stare svete knjige?
mogu li se ti kozmicki ciklusi povezati sa ciklusima stvaranja covjeka, pocevsi od zlatnog doba satya yuge?

najstariji sveti indijski textovi vishnu purana, o kali yugi kazu:
"the leaders who rule over the earth will be violent and seize the goods of their subjects.
those with possessions will abandon agriculture and commerce and will live as servants, that is, following various possessions. the leaders,with the excuses of fiscal need, will rob and despoil their subjects and take away private property. moral values and the rule of the law will lessen from day to day until the world will be completely perverted and agnosticism will gain the day among men."

kao da te cikluse pokrece sam tao, po cijim
nacelima su i opisani kozmicki ciklusi u vedama.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:21   #92
Quote:
zuni9 kaže: Pogledaj post
Rasprave o životu su sasvim deplasirane, ukoliko se smrt kao oblik i dio života ne uvrsti u raspravu. Kako možemo teoretizirati o životu ne sagledavši sve aspekte postojanja. Ako smrt nije kraj, nego drugi vid postojanja, kako se to uklapa u definiciju života. Smrt na ovoj dimenzionalnoj ravni, možda znaći početak na drugoj ili što već.
Zašto tako agresivno, poštovani korisniče zuni9?
Zašto na kraju vašeg posta?
Uzevši u obzir kako previše kave, doduše, zna čovjeku dići tlak pa se je to možda dogodilo i vama, poštovani korisniče zuni9, obratiti ću vam se u dobroj namjeri.

Smrt je, po mom mišljenju, kraj života kakvog ga znamo.
Je li ista zapravo označava prijelaz u drugu dimezniju bivstvovanja, ne možemo znati. Možemo samo pretpostavljati ili se pak nadati.

U cjelokupnoj slici Života (sa velikim Ž), dakle sumi svih energija, što se međusobno dodiruju, preklapaju, privlače i odbijajau, smrt je samo neznatni dijelić, onaj koji danas mnogima prouzrokuje tugu ili strah, jer radi smrti zaboravljaju koliko je život poseban.

Reći da je život = smrt nije ispravno, jer život traje, a smrt se dogodi.

Razmislite malo o tome...i, smanjite unos kave.
enky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:31   #93
Pa kad već pišete o lucidnosti, nudim vam sliku, pa razmišljajte:
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:38   #94
Quote:
enky kaže: Pogledaj post
Zašto tako agresivno, poštovani korisniče zuni9?
Zašto na kraju vašeg posta?
Uzevši u obzir kako previše kave, doduše, zna čovjeku dići tlak pa se je to možda dogodilo i vama, poštovani korisniče zuni9, obratiti ću vam se u dobroj namjeri.

Smrt je, po mom mišljenju, kraj života kakvog ga znamo.
Je li ista zapravo označava prijelaz u drugu dimezniju bivstvovanja, ne možemo znati. Možemo samo pretpostavljati ili se pak nadati.

U cjelokupnoj slici Života (sa velikim Ž), dakle sumi svih energija, što se međusobno dodiruju, preklapaju, privlače i odbijajau, smrt je samo neznatni dijelić, onaj koji danas mnogima prouzrokuje tugu ili strah, jer radi smrti zaboravljaju koliko je život poseban.

Reći da je život = smrt nije ispravno, jer život traje, a smrt se dogodi.

Razmislite malo o tome...i, smanjite unos kave.
neznam...slažem se s tobom da se možemo samo nadati,al onda se ja ipak "nadam" da smrt nije kraj...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:39   #95
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Pa kad već pišete o lucidnosti, nudim vam sliku, pa razmišljajte:
sorry,al neznam kaj ta slika znači,odnosno što si njome mislio reć...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:50   #96
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
sorry,al neznam kaj ta slika znači,odnosno što si njome mislio reć...
Pa evo ovo:


uz dodatak da se nakon oplođene jajne stanice stanice umnožavaju - nakon čega se stvaraju TRI listića.

Dalje zbrajaj i oduzimaj sam.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:00   #97
bozansko stvaranje.

Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Pa kad već pišete o lucidnosti, nudim vam sliku, pa razmišljajte:


materija (tijelo), energija (duh) i svijest (svjetlost)
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:17   #98
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
materija (tijelo), energija (duh) i svijest (svjetlost)
Primi moje poštovanje!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 14:45   #99
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
ocito je da smo materijalna bica, pa nas fino gravitacija drzi na okupu, no kako smo se materijalizirali?
kada energija postaje materija?
--> U stvari mi smo multidimenzionalna bića.
To što smo svjesni samo svoje fizikale je tuđa zasluga ali to je druga tema.
Materija jest energija.
Sve je u stvari energija, samo je frekvencija presudna kada će energija postati opipljiva a kada ne.
__________________
Believe not because some old manuscripts are produced, believe not because it is your national belief, believe not because you have been made to believe from your childhood, but reason truth out, and after you have analyzed it, then if you find it will do good to one and all, believe it, live up to it and help others live up to it.
- “Buddha”
Sup3I2Son1c is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 08:53   #100
Poslednjih 10 minuta filma "2001 Odiseja u svemiru" sjajno prikazuje poslednje etape u procesu budjenja.
Pocinje sa promenama boja zenice. Prelomni trenutak je kada glavni junak obara vinsku casu - to je taj kljucni trenutak budjenja - sticanja duhovnog znanja - i zavrsava se konacnom transfmoracijom starca, preko crnog monolita, koji predstavlja kamen mudrosti - u kosmicko dete.
Interesantno je da se ta transformacija odigrala, a da nije pre toga nastupila smrt fizickog tela - u cemu se moze videti paralela sa nekim mitovima o ljudima koji su se jos dok su bili zivi bili uzdignuti medju andjele.
Ova poslednja sekvenca filma prikazuje, takodje, put kojim ce ici covecanstvo transformisano u svojoj svesti.
U svakom slucaju, epohalan zavrsetak jednog od najboljih filmova svih vremena.

http://www.youtube.com/watch?v=c1IPr...eature=related

trenutak kada pada vinska casa stola je na: 5:53-5:57.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.