Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2010., 09:31   #61
evo mene opet i cim se javljam, znate da nije dobro.. Buduci da sam zadnji put napisala kako sam bila na tehnickom i rekli su mi kako je eko test dobar pa prema tome i lambda..ja ju nisam ni mijenjala, auto se ponasao ok, nije cukao, makar sam u zadnje vrijeme primjetila klasicno jutarnje cukanje i kad se danas upali lampica i na displayu antipollution faulty, lambda sonda, zar ne? nije mi jasno kako je prije mjesec dana prosao na eko testu (kada su mi ovi govorili da je otisla sonda) i sad mi se pali ta lampica??? jel postoji mogucnost da samo treba ocistiti nesti ili sto vec, imate iskustva s tim? stvarno nemam namjeru ici u ovlasteni nego zelim znati sto je kvragu otislo i da idem to kupiti i zamijeniti...
ne moram ni spominjati, da se OPET sranje dogadja prije godisnjeg
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:44   #62
gdje si točila gorivo ?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:45   #63
ma ja uvijek tocim na Tifonu ili OMV-u, zadnji put sam na OMV-u! ne bih rekla da je zbog goriva
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:54   #64
neznam, meni se to prije znalo palit, i svi su trpali, bobina, lambda sonda... Ja nisam ništa mijenjao, nego se lampica sama ugasila i auto je najnormalnije vozio, i vozi već godinu dana. Navodno je peugeot jako osijetljiv na kvalitetu zraka, te ima neki senzor koji pali tu APF lampicu (grešku) kako bi prebacio motor u "safe mode" tj, na manje okretaje.

Koliko u tome ima istine, neznam, velim, i sam sam istražiovao, pa kažem ono šta sam pročitao.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:05   #65
a tebi auto nije cukao prilikom prenosenja brzine iz prve u drugu, kad je hladan? jer meni se to sad opet dogadja tako da mislim da bi mogla biti ipak sonda..
i jel ti se pojavila ta poruka antipollutin faulty?
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:16   #66
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
neznam, meni se to prije znalo palit, i svi su trpali, bobina, lambda sonda... Ja nisam ništa mijenjao, nego se lampica sama ugasila i auto je najnormalnije vozio, i vozi već godinu dana. Navodno je peugeot jako osijetljiv na kvalitetu zraka, te ima neki senzor koji pali tu APF lampicu (grešku) kako bi prebacio motor u "safe mode" tj, na manje okretaje.

Koliko u tome ima istine, neznam, velim, i sam sam istražiovao, pa kažem ono šta sam pročitao.
Zraka? Smeta mu Zagrebački smog? Radije bi čisti planinski? Alpski?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:08   #67
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
neznam, meni se to prije znalo palit, i svi su trpali, bobina, lambda sonda... Ja nisam ništa mijenjao, nego se lampica sama ugasila i auto je najnormalnije vozio, i vozi već godinu dana. Navodno je peugeot jako osijetljiv na kvalitetu zraka, te ima neki senzor koji pali tu APF lampicu (grešku) kako bi prebacio motor u "safe mode" tj, na manje okretaje.

Koliko u tome ima istine, neznam, velim, i sam sam istražiovao, pa kažem ono šta sam pročitao.
Ma ispada da je pug osjetljiv na sve zivo jebate osjetljiviji su izgleda i od F1. Te im smeta "prljav" benzin,as ti tehnologije u posranom 1.4 motoru,te ima ne valja senzor zraka (mozda bi savrseno radili u francuskim alpama)
Ma nisu oni osjetiljivi to je jednostavno SIROVI POLUPROIZVOD 206-207-307-308-407 najgori modeli peugeota,uostalom cijela gama im je u K i iskreno divim se i skidam kapu ljudima koji kupuju taj poluproizvod. Jel tak tesko kupit Renaulta ako se vec zeli francuz!!!!
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:25   #68
A joj, renault ? hahaha, a nije peugeot bajan, ali ako je renault bolji....

Ja tih problema nemam godinu, pa čak i više dana, a to sam riješio tako da sam prestao slušat pametovanja i sam lagano uočavao kad mi se pali lampica. Ponajviše to je zbog nekvalitete goriva, i puno gradske vožnje. Povremeno "ispušem" auto, točim OMV Eurosuper 95 i problema nemam.

Velim, da sam slušao majsotre, već bi dvaput mijenjao bobinu, a lambda sondu da ni ne brojim. Neznam jel u pravu majstor ili ja, ali da pokucam o tvrdo, godinu dana se vozim bez problema.

Pa normalno da im sve smeta, nije to jugić da guta sve šta natočiš.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:36   #69
Ti reci sta god hoces al ljudi sa renaultima imaju jako malo problema ili mislis da o tom ne pisu.
I renaulta ima puno po hrvatskoj da su tolko ceste greske kao na pugovima culo bi se vec.
Na ovom forumu daleko najvise problema je sa peugeotovima,a kao fiat i opel su musicavi.
yoshimura-nipon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 12:37   #70
Na ovom forumu najveći problem su vozači, a onda auti. Nisam rekao svi vozači, nego največi dio. Da ne bi ispalo da nekog ponižavam, samo kažem, o autu se treba znati brinuti i koliko uložiš toliko ti se vrati. A ne samo lajati kako auto ne valja i je*ati mater servisima i svima redom. Ja opet imam drugu stranu priča o peugeotima, sestrična 207, 1.4 16v, ja 307, tetak 307, 2.0hdi, drugi tetak 406, 2.0hdi, kolega Partner 2.0hdi. Ne prodajem ja peugeot, niti ih branim, i ja sam imao mali "problema" sa servisom, ali sam to riješio. Ovi gore navedeni auti se ne kvare i vlasnici su zadovoljni. Ne kvare u smislu, da su svaki tjedan u sevisu, da odlazi elektronika, da nevalja kvačilo, da se pale lampice, s autom je sve ok, samo potrošni materijal.

Uz peugeota na ovom forumu, meni je zanimljivije spomenuti, nedodirljivi vw, ne, njima ne odlaze turbine, njima ne odlazi elektornika, kvačila, plivajući zamašnjaci, 1.4vw je savršen, passat b5 nema problema sa elektronikom i abs senzorima, i da dalje ne nebrajam.

Sve se kvari, ali samo je peugeot smeće.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:09   #71
Pa nitko ni ne kaže da postoji auto koji se ne kvari (sjećaš se debilne Toyotine reklame od prije koju godinu - "Jeste li ikad vidjeli Toyotu u kvaru?" - e bogme jesam. Milijune.) Problem je što ima servisa (servisne mreže) koji znaju popravit i onih koji ne znaju. Jebeš ti popravak ak on zbriše grešku iz memorije pa se lampica ugasi. A za 2 dana se opet upali - pa ti opet na servis. Pa opet izpočetka.

Dakle imaš auto koji je skloniji "mušicama" i servis kojem puca kurac kak će se problem rješit - na kraju se kupac osjeća posranim. Kupio je auto, nešto ne štima (može bit kontakt od 30 lipa) a servis pere ruke. Pa auto, takav poluispravan, kruži od jednog do drugog servisa ko mjesec oko zemlje.

Tu je problem.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:33   #72
Onda ne bi bilo loše otvorit peugeot servis, zatražit licencu, zaposlit iskusne majstore, bit čovjek, i imat pune ruke posla. Peugeoti se kvare, a svi idu u tvoj servis jel nisi pede* nego radiš pošteno ?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 15:49   #73
Čuj - znam nekoliko majstora koji ne mogu ni pomislit na godišnji jer stranke doslovno plaču u dvorištu kak im nitko drugi to neće/ne zna popravit ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:27   #74
bok decki..trebam jos malo vasih korisnih savjeta!
naime, kako mi se upalila lampica, otisla sam prema preporuci kod jednog decka u radionu koji ima uredjaj za dijagnostiku i on mi je rekao kako jedna sonda ne radi dobro i prema njemu, radi se o onoj koja je promijenjena prosle godine. Medjutim, on je rekao kako uredjaj ne moze stopostotno ocitati i kako je moguce da je u pitanju i nesto drugo zbog cega se pali ta lampica. Provjerio je katalizator i on nije, promijenio je tu sondu i vozio ga jedan dan, lampica se nije palila, i drugi dan mi javio kako se lampica opet upalila i da je ponovno ga stavio na dijagnostiku i pokazuje kako su sonde sad potpuno ok. Rekao mi je kako sumnja na dizne, da bi ih trebalo ocistiti te da ce ih staviti na ispitivanje. Nije mi znao reci koliko bi to kostalo, ali prema ovome sto citam, to ispada oko 200kn po komadu....
sto vi mislite koliko je vjerojatnost da se u isto vrijeme pokvari sonda i zaprljaju dizne i da zbog toga lampica gori? I koliko to stvarno kosta? I sto jos cetvrto moze biti uzrok paljenja te lampice??
Luda sam, izgubljena i ne znam vise sto da radim s tim autom..svaki put kad me nazove majstor, ja protrnem
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:29   #75
nema što, tebe se mora učiti od samog početka

lampica Check Engine se pali kada BILO KOJI od senzora oko motora ne daje ispravan signal. pa to može biti zbog lambda sonde, ali i zbog probušenog auspuha, loše svjećice, začepljenog injektora, probijenog dihtunga glave ili 300 drugih razloga.
srećom, kompjuter razlikuje te kvarove i ispisuje kod. kod je broj koji će majstoru reći KOJI od senzora je prijavio kvar.

ti trebaš otići negdje u servis da ti očitaju kod greške, jer ovo je zamjena napamet, pa dok pogodiš kvar onda ćeš popraviti auto.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:49   #76
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
Na ovom forumu najveći problem su vozači, a onda auti. Nisam rekao svi vozači, nego največi dio. Da ne bi ispalo da nekog ponižavam, samo kažem, o autu se treba znati brinuti i koliko uložiš toliko ti se vrati.
Ok, što hoćeš reći s time? Da li se loše brineš o autu ako ti se pokvari bobina (npr. meni), crkne bilo što od elektronike (ABS kompjuter kao npr. meni), senzor ABS-a (kao npr. meni), prohrđave vrata na unutrašnjoj strani gdje nema dostupa kamenčićima (meni)...itd. itd.
Kako sam se ja to loše brinuo o autu da mi se tako vratilo? Što sam trebao raditi da mi ne crkne bobina? Što sam trebao raditi da mi ne crkne ABS? Kočiti s motorom i da ne upotrebljavam kočnice? Možda sam prenaglo kočio pa crknula elektronika? Zašto je auto prohrđavio unutra na mjestu na vratima gdje nema dostupa ničega pa čak ni oštećenja da ga zakačiš nečime kod izlaska/ulaska)? Da nabavim neki veliki kišobran pa da se ''beba'' ne vlaži?

Gle, ne možeš generalizirati da su si ljudi sami krivi što im auto ne valja. Priznajem, ima kvarova za koje su si ljudi sami krivi, ali generalno gledajući je Peugeot loš (s obzirom na postotak kvarova) plus izuzetno loši i nekvalitetni servisi u Hrvatskoj.

Nemoj braniti nešto teorijom koja ne stoji. To ti je kao da voziš auto npr. 50 kmh i netko se (ne daj Bože!!!) zabije na cesti u tebe, a ja ti kažem da si sam kriv jer:
a) što si uopće radio na toj cesti?
b) da si vozio 30 kmh prije bi ga uočio pa bi ga izbjegao sudar
c) da je babi ona stvar ne bi dedu trebala
... i da sad dalje ne karikiram.

Imaš sreće sa svojim Peugeotima, mnogo ljudi nema, glupo je generalizirati da su svi Peugeoti loši (loš je s obzirom na statistiku kvarova, posebno u Hrvatskoj), ali je isto glupo generalizirati da su si vlasnici sami krivi za kvarove jer se ne brinu o autu.
casper77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:55   #77
ok, ali sto nije taj uredjaj za dijagnostiku prilagodjen za te otkrivanje tih kodova? Svi su mi rekli da ne idem u ovlasteni i sad odem kod nekog decka, koji mi se svarno cini ok, on je cisti elektricar i ima taj uredjaj i tak mi govori. Nije mi jasno, kamo da idem sada?? Nije bas da radim sve na blef i da se ne raspitam, stalno se raspitujem okolo, svatko govori drugacije, ali za ovog decka mi puno kolega govori sve najbolje i dosta ljudi popravlja aute kod njega i zadovoljni su... Nisam uopce pametna i uzasno me zivcira sto se ne kuzim u takve stvari, a voljela bih znati sve..
dany25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:31   #78
Quote:
casper77 kaže: Pogledaj post
Što sam trebao raditi da mi ne crkne bobina? Što sam trebao raditi da mi ne crkne ABS? Kočiti s motorom i da ne upotrebljavam kočnice? Možda sam prenaglo kočio pa crknula elektronika? Zašto je auto prohrđavio unutra na mjestu na vratima gdje nema dostupa ničega pa čak ni oštećenja da ga zakačiš nečime kod izlaska/ulaska)? Da nabavim neki veliki kišobran pa da se ''beba'' ne vlaži?
ne kažem da si ti loš vlasnik, ali postoje cake...

za bobine, treba redovito mijenjati svjećice. za ABS senzor, možda se je vlasnik vozil po makadamu, blatu, šipragu....
za elektroniku, nije joj lako ako klima nema ispust pa voda curi po kablovima ili konektorima.
za vrata nema pomoći

ponavljam: neznam kak ti voziš i paziš svoj auto, samo hoću reć da zglancan auto izvana ne znači da je pažen.

Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
ok, ali sto nije taj uredjaj za dijagnostiku prilagodjen za te otkrivanje tih kodova? Svi su mi rekli da ne idem u ovlasteni i sad odem kod nekog decka, koji mi se svarno cini ok, on je cisti elektricar i ima taj uredjaj i tak mi govori. Nije mi jasno, kamo da idem sada?? Nije bas da radim sve na blef i da se ne raspitam, stalno se raspitujem okolo, svatko govori drugacije, ali za ovog decka mi puno kolega govori sve najbolje i dosta ljudi popravlja aute kod njega i zadovoljni su... Nisam uopce pametna i uzasno me zivcira sto se ne kuzim u takve stvari, a voljela bih znati sve..
pa jesi napisala: Medjutim, on je rekao kako uredjaj ne moze stopostotno ocitati i kako je moguce da je u pitanju i nesto drugo zbog cega se pali ta lampica
idi u servis koji može očitati grešku. ovaj dečko možda je dobar i pošten, ali kaj vrijedi kad nema alata za to kaj tebi treba.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:32   #79
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
a tebi auto nije cukao prilikom prenosenja brzine iz prve u drugu, kad je hladan? jer meni se to sad opet dogadja tako da mislim da bi mogla biti ipak sonda...
Auto nemre tak cukat zbog sonde. A s obzirom da su već obije mijenjane u kratkom roku, ili je problem nešto drugo ili zbog tog nečeg drugog sonda ponovno krepa.

Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
bok decki..trebam jos malo vasih korisnih savjeta!
naime, kako mi se upalila lampica, ...
sto vi mislite koliko je vjerojatnost da se u isto vrijeme pokvari sonda i zaprljaju dizne i da zbog toga lampica gori? I koliko to stvarno kosta? I sto jos cetvrto moze biti uzrok paljenja te lampice??
Luda sam, izgubljena i ne znam vise sto da radim s tim autom..svaki put kad me nazove majstor, ja protrnem
Moja preporuka - ako auto dobro ide, normalno troši i prolazi na tehničkom pregledu sa ispuhom, onda vozi i prestani bacat novce po mehančarima, nego se opusti - ali znam kak ti je, imal sam i ja nekad taj problem da sve mora biti "po špagici"

Lampica može svijetliti iz 500 razloga, a i iz 500 razloga će tupan sa ubodenom dijagnostikom eći da je opet lambda sonda.
Ljudi nekad krivo misle, odnosno ne znaju, da je ta takva autodijagnostika i u ovlaštenim servisima ono - ubodeš žicu i komputer ti odma napiše što trebaš mijenjati - moš mislit
A i plus to što su sve to trgovci i to u ova krizna vremena.

Dakle, lambda sonda kontrolira kvalitetu ispuha koja ovisi o količini benzina i zraka, pa je moguće da se pojavljuje ta greška zbog loših dizni, ali isto tako i zbog loših svjećica i lošeg mjerača protoka zraka i dakle još 498 stvari.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:48   #80
Quote:
dany25 kaže: Pogledaj post
promijenio je tu sondu i vozio ga jedan dan, lampica se nije palila, i drugi dan mi javio kako se lampica opet upalila
Jesam li ja negdje već napisao da, da sam slušao "majstore" sa kućnim aparatićima za dijagnostiku, već bi promjenio 5 bobina. Jel kad god upali lampicu motora ( a upali je zbog 500 mogućih razloga) mehanićari mam najdu kak ne valja bobina, a nova je 1000kn, ili je otišla sonda. Staviš novu a za koji dan ista priča.

Imal sam problema s tom lampicom, i dok nisam sam počel pratit kak se pali, nisam riješil problem. Najviše mi se palila zimi kad je motor vožen lagano, na malim okretajima, ili puno gradske vožnje, što donosi opet male okretaje motora.

Ja točim na OMV-u, barem jednom tjedno "ispušem auto" vožnja 130-140km/h, i po meni najbitnije, netreba jurit 180km/h, nego ga lijepo razvući kroz sve brzine, al opet ne tjerat u prvoj brzini na 7000okretaja, pa pisat kak ne valja peugeot getriba. Dovoljno je šaltat na 4000 okretaja, max 5000 i se ok.

Čitao sam nedavno na jednom stranom forumu, da taj motor ima ograničenje emisije c02 plinova (eco motor i te p.m.) i onda izgaranjem lošeg goriva nastaje puno plinova, te jedan senzor to zabilježi, i kako bi čuvao okoliš, stavi motor u "safe mode" način rada, i upali tu lampicu, pa motor radi na manjim okretajima kako bi manje zagađivao.

Ne stojim iza tog, velim samo šta sam pročitao, može bit a ne mora.
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.