Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2011., 21:42   #61
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Ne, Miladin je Miladin. On predaje Trgovačko pravo i Prava Društva na 4. godini. Njega sam spomenuo jer si rekla da ako naučiš nemaš se čega bojati. To ipak nije istina.

Naime, ja sam na prvom roku iz TP pao a na drugom roku (2 tjedna kasnije) sam dobio 4. Na prvom roku iz prava društva sam pao (kod Miladina) a na drugom roku ( 2 tjedna kasnije) sam dobio 3. Znači, ipak sam nešto znao a ipak sam pao da bih cijela 2 tjedna kasnije tako dobro znao da sam dobio 4 odnosno 3. To naravno nije istina već je moje znanje i prvi put bilo prilično dobro ali na pravnom fakultetu kriteriji nisu dobri i puno ovisi o raspoloženju profesora.
Eto, trebao si tražiti komisiju!
Šalim se, znam da toga ima, ali ne toliko koliko se govori. Pretjerivanje ne vodi ničemu dobrom, već odgovornost i zalaganje.

Mah, mah.....
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:46   #62
Uff, dobra tema...

Spominju se tu neki profesori - s nekima sam i ja imao problema, s nekima nikakvih, dapače. Ali prva stvar koju sam naučio na Pravnom faxu - ne slušaj što ti trube ostali kolege o ovom ili onom profesoru jer je to toliko subjektivno da se ne možeš na to osloniti. Npr. spomenuti Gliha, Miladin i Miličić, nemam nikakve zamjerke protiv njih... A znam da su nekima krv isisali.

Ono što je kroničan problem na pravu su ocjene - ljudi su već naveli - sredine nema, gradiranja nema, ili si prošao ili si pao, a ocjenu dobiš ovisno o tome kako je profesor spavao prethodnu noć. Bilo je slučajeva kad mi je i mirne duše mogao dati 5 (ne umišljam si pritom), pa sam dobio 3. Ali ajde, bilo je slučajeva kad i nisam najbolje naučio, pa su me potrefila pitanja, i dobio sam 3 - ajd, valjda mora postojati neki kozmički balans.

Nažalost, ispiti na pravu često nisu objektivni i na tome bi trebalo poraditi.
A da i među studentima ima svakakvih padobranaca - to sigurno ima. Bilo je slučajeva kad profesor izvlači iz nekga doslovce osnovne stvari, koje ti se ponavljaju iz ispita u ispit (npr. pravnu i poslovnu sposobnost), a da student bleji ko tele. Ili kad ne može složiti tri jednostavne rečenice da odgovori na pitanje. Ja bi ih rušio istog trena, a profesor ih na kraju pusti.
Kyrales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:48   #63
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
... na pravnom fakultetu kriteriji nisu dobri i puno ovisi o raspoloženju profesora.
Tako je. Nažalost.
Kyrales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 21:57   #64
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

jer ću uvijek stati u obranu onih koji se zalažu za veću razinu izvrsnosti i odgovornosti. Pa bili to i sveučilišni profesori prezimena Josipović!
Slažem se s time da se treba zalagati i tražiti veću razinu izvrsnosti i znanja.
Ali treba shvatiti da su ljudi u mnogočemu ograničena bića, između ostaloga i u intelektualnom pogledu i da se ne može tražiti od njih nešto što je izvan njihovih mogućnosti. Mali je broj ljudi koji je u stanju reproducirati bez greške nekoliko tisuća stranica.
Ja ne mislim da bi bolje znala cjelokupnu materiju koja se uči u srednjoj školi da sam je odgovarala u jednom komadu umjesto po godinama, polugodištima.
Ovako kako je sada ne ide, nešto treba mijenjati.

A mislim da je ipak profesor a ne student taj koji uređuje koncept predavanja, literaturu, određuje na koji će se način raditi provjera znanja. On je taj koji bi trebao pomoći studentu da na što bezbolniji način usvoji gradivo. Traži se da bude i pedagog, a ne da se smatra uspješnim i kvalitetnim profesorom zato što traži da student uzme knjige od nekoliko tisuća stranica i nauči je napamet kod kuće. Ako ćemo tako, onda i ja mogu biti sveučilišni profesor ( ovdje uzimam samo kriterije rada sa studentima, izuzimam npr. pisanje znanstvenih radova).
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:10   #65
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Bilo je otprilke 130 studenata a prošlo je 9 što je nešto iznad 7% a ne znam da li su svih 9 položili usmeni ili je i na usmenom nekoliko njih palo

Vrlo lako bismo mogli saznati da li su njihova pitanja korektna i da li je znanje koje oni traže znanje koje bi svaki prosječni pravnik trebao posjedovati kako kaže Profesor Gliha u Jutarnjem listu. Znaš kako?

Oni bi trebali staviti taj ispit na stranicu pravnog fakulteta te time omogućiti praktičarima, dakle pravnicima, odvjetnicima, sucima i javnim bilježnicima, da iskažu svoje mišljenje. Tada bi praktičari mogli stati na stranu profesora i reći studentima da se prime knjige ILI bi mogli kritizirati profesore.

Znaš što je katedra GP-a odlučila napraviti? Odlučila je da taj ispit neće nikome pokazati. Studenti koji tek namjeravaju izaći na taj ispit zamolili su katedru da im pokažu taj ispit no katedra je rekla da su odlučili da taj ispit neće nikome pokazivati. Ta njihova odluka je prilično indikativna, zar ne?
Ovo ti je dobra ideja, ali na žalost kad bi se ispit objavio imao bi jako malo pravnika koji bi iznijeli svoje mišljenje. Zašto? Pa vrlo jednostavno većina pravnika dakle sudaca, državnih odvjetnika, a o odvjetnicima i javnim bilježnicima da i ne govorim ne bi znali odgovoriti na ta pitanja i većina bi pala da sada ide na GP ili pak GPP. Većina pravnika zna jako malo prava, jaki su na riječima, pričat će danima, prepričavati svakakve dogodovštine koje je on/ona prošla, ali kad ih se konkretno pita o nečemu pogotovo ako je to materijalno pravo, nema odgovora, barem ne konkretnog.

To je žalosno i za to su krivi profesori koji su ih pustili ne samo na faksu nego i na pravosudnom ispitu. No o tome nitko ne brine, svi govore o nekoj reformi pravosuđa, ali toga nema ako nema sudaca i pravnika koji znaju pravo i koji znaju suditi, ali dobro sad sam već malo off topic

U svakom slučaju slažem se sa saurus da je potrebno puno više odgovornosti za ono što se radi, pa ko god da to bio bilo profesori na faksu, suci ili pak studenti.
Chakotay.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:13   #66
Ok, koliko uspjeh preletit, vidim da nitko ne spominje jednu stvar vezanu za taj famozan ispit.

Taj ispit je bio pismeni dio. Problem se stvorio kada je katedra odlucila uvest PISMENI na gp1 i gp2. S tim da je gp2 (dakle, ispit o kojem pricamo) prvi put pismeni vidio bas na ovom roku. Ovaj rok je ocito bio pokusni, a (skoro)svi koji su se nasli na tom roku, bili su pokusni kunici.

Katedra nije dobro razmislila o konceptu ispita. Oni su isli primjerom gp1, i na temelju toga zakljucili kako ce izgledat pismeni iz gp2, koliko ce trajati i kakvi ce bit kriteriji. WRONG! Gp1 i gp2 su totalno dva razlicita ispita. Mislim, jesu oni sve jedna materija, ali gp1 je nesto laksi od gp2. Ili puno laksi, kako kome.
Njihovo objasnjenje je bilo to da su smatrali da je 45min dovoljno zbog cinjenice da su studenti na gp1 izlazili i po 10, 15 minuta ranije sa ispita. Ne znam samo kako im nije palo na pamet da su ti koji su izlazili, lako mogli biti oni koji nisu znali dovoljno pa su otisli ranije
Cinjenica je da je veca prolaznost bila kad je bio samo usmeni, bez pismenog.

Tako da mislim da je katedra i sama skuzila da su sjebali stvar, i da iduci rok nece bit tolikih problema. Ali da im je pismeni munjen, je. Na nekim pitanjima doslovno moras uc u glavu profesora i razmislit o tome kako si je on mozebitno zamislio neke stvari kad je sastavljao pitanja, da bi uopce znao sta se trazi od tebe.

Isto tako, ako me pamcenje dobro sluzi, i prvi pismeni iz gp1 je bio podosta problematican. Ali razultati nisu bili bas ovako ocajni.
A istina je i da to nije jedina katedra sa uzasnim pismenim i sad jako malim postotkom prolaznosti.

Razumijem ljude koji sa strane promatraju i na temelju clanaka i svog nekog misljenja govore kako treba samo sjest i naucit.
Ali na pravu to jednostavno nije tako.
Vec su kolege gore spominjali, nije moguce nauciti 1000+ stranica, da se zna bas sve. Uvijek jedan dio ili manje znas, ili ga uopce ne znas. Tako da se vise manje sve svodi na srecu na usmenom.
(karikiram) Mozes naucit 9 od 10 lekcija, i bas te pitanja zapadnu iz te 10.lekcije i padas. A opet, mozes naucit 2 od 10, i dobijes pitanja iz te 2 i dobijes 5. Tako je to na nasem faksu.

Kriteriji su jebeno visoki, i najzalosnije od svega je bas to sto nema ucenja za prolaz. Nikad ne ucis za 2. Ucis SVE! I onda je razlika izmedju 2 i 5 skroz minorna. I stvarno (sto je tuzno) ponekad ovisi o raspolozenju profesora.

Zato me zivcira kada se nadju osobe koje nisu u tom sistemu, i pametuju. Sve to ovako izgleda izvana divno i krasno. Ali svi mi koji jesmo na pravnom, znamo kakve su stvari. I fkt nervira kad ti ljudi govore da si idiot ako ne mozes proc ispit, da ne ucis dovoljno, i pljuju po nama i cijelom nasem faksu, a pojma zapravo nemaju o cemu pricaju.

Ne zelim vrijedjat ili omalovazavat nekoga, ali ne mozes usporedjivat jedan ispit na ekonomiji, koji se uci iz skripte od 100str za kojega je potrebno par dana priprem, i jedan ispit od 1000 str za kojeg ti treba mjesec i vise dana.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:17   #67
Quote:
saurus kaže: Pogledaj post

Isto je i sa prof. Krapcem, koji je puno zahtijevao i kvalitetno ispitivao.
Prof. Krapac je na mene ostavio loš dojam.
Nas 15 koji smo prošli pismeni posjeo je u dvoranu i nismo odgovarali jedan po jedan nego smo svi skupa odgovarali. Po meni je to već prvi minus jer mislim da profesor puno bolje može utvrditi znanje studenta ako se tijekom ispitivanja skoncentrira samo na jednoga od njih.
Nadalje, ispitivanje nas 15 nije trajalo više od pola sata. Svakom su bila postavljena 2 kratka pitanja, s time da se odgovor na jedno pitanje nije mogao naći ni u zakon ni u knjizi nego je o toj temi Krapac pričao na predavanju. I to bi mi bilo prihvatljivo da prof. Josipović nije držao predavanja iz istog predmeta i da se moglo birati na čija će se predavanja ići. Znači ako si išao Josipovićeva predavanja ne na njegova odgovor ne možeš znati.


Ono što mu najviše zamjeram i što smatram potpuno nedopustivim je to što je na usmenom dijelu ispita rekao da svoj pismeni ispit mogu vidjeti i kontrolirati njegovo ispravljanje samo oni studenti koji su u tom trenutki imali kod sebe original knjigu iz tog predmeta koju je on napisao.
Znam da profesori imaju problema sa nedopuštenim kopiranjem njihovih knjiga, ali student bez ikakvih uvjeta treba imati pravo vidjeti svoj ispravljeni ispit.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:25   #68
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
Netočno. Imala sam više kolega čiji primjer demantira tvoje tvrdnje- izvrsni studenti, vrijedni, uložili jaako puno truda a nisu prošli.


Osobno, ne znam ni jedan primjer da je student nakon pada tražio komisiju iako je imao dosta znanja- tako nešto se doživljava previše neuobičajeno i traumatično.
A i kakvo je to način razmišljanja- nema veze ako te se sruši iako znaš jer ionako možeš tražiti da izađeš pred komisiju ( gdje odgovaraš pred 3 profesora a ne jednim, i gdje su pritisak i nervoza puno veći)
Ni ja.
A da ne spominjem slučajeve kad se zna da jedan član komisije ne smije protiv onoga tko te i srušio...Pa čemu se možeš nadati?
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:29   #69
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
Ono što mu najviše zamjeram i što smatram potpuno nedopustivim je to što je na usmenom dijelu ispita rekao da svoj pismeni ispit mogu vidjeti i kontrolirati njegovo ispravljanje samo oni studenti koji su u tom trenutki imali kod sebe original knjigu iz tog predmeta koju je on napisao.
Znam da profesori imaju problema sa nedopuštenim kopiranjem njihovih knjiga, ali student bez ikakvih uvjeta treba imati pravo vidjeti svoj ispravljeni ispit.
Ups to ne samo da nema logike (jer svatko može posuditi knjigu, bez da ju je kupio pa čak i bez da ju je pogledao, ali ju ima kod sebe za vrijeme ispita) to je ujedno i kršenje pravila Pravnog fakulteta u kojima je određeno da svaki studen ima pravo uvida u ispit koji je pisao. Ako je to točno što kažeš onda je to veliki minus za profesora.

Što se tiče komisije ni ja nisam čuo da je netko prošao na komisiji nakon pada. Jednostavno je to psihološki jako teško iako je jednom profesorica Garešić rekla da bi se žalila na ispit koji je pisao prof. Uzelac, ali to je bilo prije nekih 7 godina
Chakotay.zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:45   #70
ja nisam s pravnog ali imala sam na faksu ustavno pravo, Jelušić predavanje petak 20h - lik 90% nije dolazio...a kad bi došao pričao je na mobitel sa ženom/ljubavnicom što li... i tako prvi semestar.... drugi se vise nitko nije trudio ni dolazit jer cijeli dan nam je prazan a on je u 20h navecer petak.... radije smo isli doma iz zg nego njega cekali hoce se smilovat pojavit ili ne.

naravno da boga oca nismo znali i nismo baratali ni osnovnim pojmovima ni sta je federacija/konfederacija (prvih 20strana knjige valjda) a kamoli bilo cime drugime, jer nama je SVE BILO NOVO.... knjigu sam čitala uz POJMOVNIK PRAVNIH IZRAZA ili tako nešto se zvala.... e sad zamislite to učenje i svakog od nas????

prošla od druge pojma nemam ni sta je bilo ni sta me pitao ni ništa znam da sam ustav naucila napamet jer mi je to jedino bilo koliko toliko jasno! pa valjda me od tud za 2 potrefilo.

ni s jednog drugog faksa gostujuci profesori nisu bili tako neodgovorni i bezvezni (a on slovi navodno za laganog i dobrog profa)..... profesori sa Pilara ili sa ekonomije - nebo i zemlja od ove dvojice s prava.
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 22:52   #71
E pa 90% nasih profesora, predavanja i ispita je takvo.
Na predavanjima jako malo ljudi.
Nikako da ukinu izvanredne i dovedu to u red.
Vise manje procitas sto ti je literatura i uci.
Cijela organizacija nula bodova..
Ali naviknes se da si prepusten sam sebi skoro pa uvijek.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 23:20   #72
Naši fakulteti su zastarjeli,traži se monstruozna kvaliteta i monstruozna kvaniteta znanja,nemam ništa protiv da se bude zahtjevan ali rušenje učenika (na eng) radi jednog pogrešnog slova u riječi je teži oblik pshiopatije.
Netko je spomenuo učenje za ispit u trajanju od 8 mjeseci...pitam ja vas da li vama to zvuči normalno?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 23:26   #73
Pozdrav!
ne znam kako je danas na GP, sjecam se kad sam polagao prije 3g i meni je bilo ok....3 kod josipovicke i to sam malo zapeo, moglo je lako biti 4.....ali eto, sta ces....meni se cinila ok....stovise, najbolja od svih koji su tada bili tamo....onako, zena trazi razumijevanje i povezivanje....na jednom primjeru te ispita cijeli predmet....mozda su malo pretjerali s ovim pismenim....nisam vidio, pa ne mogu sudit....ali sto se tice samog predmeta.....taj predmet i jos par njih trebaju biti glavni predmetu studrianja....ucenje do u detalje+vjezbe....praksa....tokom cijele godine....a nekim predmetima na faksu dati manje vaznosti+izbaciti (upr.znanost)...

ugl problem ovog fakulteta je ogroman....ne zna se odakle poceti....kao prvo ne znaju se kriteriji....ne zna se sta je za 2, sta za 3, sta za 4....dakle prof trrebaju precizirati taj dio
disraeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 23:29   #74
Quote:
Drakon kaže: Pogledaj post
Oni bi trebali staviti taj ispit na stranicu pravnog fakulteta te time omogućiti praktičarima, dakle pravnicima, odvjetnicima, sucima i javnim bilježnicima, da iskažu svoje mišljenje. Tada bi praktičari mogli stati na stranu profesora i reći studentima da se prime knjige ILI bi mogli kritizirati profesore.
Pravni fakultet u Zagrebu je u prilično čudnom odnosu prema praktičarima, jer kada sam se prije nekoliko godina, nakon doktorata, raspitivao za mogućnost posla, uredno su mi rekli da ih "pravnici s iskustvom ne zanimaju".

No, u svakom slučaju, svačiji posao u javnom sektoru treba biti podložan kritici, bilo pozitivnoj ili negativnoj. Ni rad u akademskom okruženju od toga ne treba biti izuzet.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:10   #75
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pravni fakultet u Zagrebu je u prilično čudnom odnosu prema praktičarima, jer kada sam se prije nekoliko godina, nakon doktorata, raspitivao za mogućnost posla, uredno su mi rekli da ih "pravnici s iskustvom ne zanimaju".

No, u svakom slučaju, svačiji posao u javnom sektoru treba biti podložan kritici, bilo pozitivnoj ili negativnoj. Ni rad u akademskom okruženju od toga ne treba biti izuzet.
Ako ste doktorirali, konzultirajte sada profesore sa katedri koje su "uklopive" u područje iz kojeg imate doktorat.
Tek u zadnje vrijeme, pažnja je posvećena vježbama i ima puno suradnika u nastavi, većina kojih nema ni završen magisterij. Tako da ste sigurno sa svojim referencama u najmanju ruku konkurentni.

Također možete sudjelovati u radu besplatnih pravnih klinika i koordinrati studente viših godina studija koji pravno pomažu ljudima kojima treba.
Cleoperla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:27   #76
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
Ako ste doktorirali, konzultirajte sada profesore sa katedri koje su "uklopive" u područje iz kojeg imate doktorat.
Tek u zadnje vrijeme, pažnja je posvećena vježbama i ima puno suradnika u nastavi, većina kojih nema ni završen magisterij. Tako da ste sigurno sa svojim referencama u najmanju ruku konkurentni.
Naivno. Što misliš da netko jedva čeka da mu dođe docent, tj. kolega na katedri koji ima pravo na vlastite projekte i kojemu ne može šefovati? Ja sam doktor znanosti u znanstvenom i nastavnom zvanju s objavljene dvije monografije, 8 znanstvenih radova i nekoliko desetaka drugih. Jako se dobro pazi da ne dolaze takvi.

Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
Također možete sudjelovati u radu besplatnih pravnih klinika i koordinrati studente viših godina studija koji pravno pomažu ljudima kojima treba.
Lijepo, a hoće mi one platiti kredit za stan? Trebam ja i plaću u firmi zaradit.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 01:30   #77
No, da sve ne bude crno, ima i sasvim drugačijih primjera:

LUXEMBOURG Ekipa studenata Pravnog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, prema njihovim osobnim očekivanjima pa i objektivnim mogućnostima, osvojila je vrh prestižnoga svjetskog natjecanja mladih pravnika.

Oni su 1. travnja, kao jedna od četiri finalne ekipe, pobijedili u najuglednijem europskom natjecanju iz prava Europske unije – European Law Moot Court Competition što se svake godine održava pred Europskim sudom u Luxembourgu.

- Pobjeda koju smo ostvarili u finalu na Europskom sudu pravde u Luxembourgu velik je uspjeh za nas, naše profesore te Pravni fakultet u Zagrebu – kaže član ekipe, Koprivničanac Vedran Barišić, i nastavlja:
- Sjajnim rezultatom još više smo oduševljeni budući da smo osvojili prvo mjesto u obje kategorije i to kao najbolji Nezavisni odvjetnik, nagrada koja je pripala Vandi Jakir te kao najbolji tim tužitelja i tuženika. Time smo ponovili prethodni rezultat iz regionalnog finala u Barceloni gdje smo također pobijedili u obje kategorije.
U više od dvadeset godina koliko se natjecanje održava, ovo je prvi put da je jedan tim ostvario pobjedu u obje kategorije. Također, mi smo prva ekipa koja je pobijedila u finalu u Luxembourgu, a da ne dolazi iz jedne od država članica Europske unije.

Na natjecanju je sudjelovalo više od 70 studentskih ekipa iz cijelog svijeta, a u finalu pobijedili smo američki tim sa sveučilišta Columbia te dva tima iz Belgije. Sudsku raspravu vodili su pravi suci Europskog suda pravde koji su postavljali mnoga pitanja na engleskom i francuskom jeziku. Nakon pobjede svima nam je ponuđeno stažiranje na Sudu u Luxembourgu, budući da su suci bili oduševljeni našim nastupom te načinom na koji smo argumentirali tvrdnje.

Pripreme su trajale više od šest mjeseci, a sastojale su se od svakodnevnog čitanja sudskih presuda, europskog zakonodavstva te velikog broja stručnih knjiga. Posebno se zahvaljujemo profesorima s katedre za Europsko javno pravo, znanstvenom novaku Filipu Kuhti, Pravnom fakultetu te Odvjetničkoj komori koja je namirila dio troškova. Bez njih ovaj uspjeh ne bi bio moguć.

Osobno, planiram ostati raditi u Hrvatskoj, a jedan dio članova tima planira zapošljavanje u europskim institucijama. Na taj način ćemo zajedničkim snagama pomoći Hrvatskoj da bude što uspješnija članica Europske unije – samo za ‛Glas’ izjavio je Vedran Barišić. (db)


http://glaspodravine.hr/2011/04/07/s...a-iz-prava-eu/

Čestitke studentima i ekipi profesora i asistenata koja ih je pripremala, jer ovo je zaista zavidni uspjeh.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 12:31   #78
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Pravni fakultet u Zagrebu je u prilično čudnom odnosu prema praktičarima, jer kada sam se prije nekoliko godina, nakon doktorata, raspitivao za mogućnost posla, uredno su mi rekli da ih "pravnici s iskustvom ne zanimaju".

No, u svakom slučaju, svačiji posao u javnom sektoru treba biti podložan kritici, bilo pozitivnoj ili negativnoj. Ni rad u akademskom okruženju od toga ne treba biti izuzet.


imam slicno iskustvo ali povezano s postdiplomskim. profesor je iz meni, neznanog razloga imao potrebu na nastavi komentirati kako se kod prakticara koji pohadjaju postdiplomski uvidja razlika od onih koji su zaposleni samo na faxu i taj postdiplomski im je u biti posao. ali nije on pri tome mislio da je to pozitivna razlika, da teorija beneficira od prakse nego u smislu, da mi prakticari cemo jako tesko savladati potrebno znanje koji oni nama predaju.... sta rec na to? a nista....

ugl., buduci da imam neko iskustvo s viskoobrazovnim institucija u europi, odgovorno tvrdim da ovako koncipirani fakulteti, i tu pravo nije jedino, produciraju nemastovite, nesnalazljive ljude koji kasnije imaju ogroman problem u samostalnom radu.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:27   #79
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
Ono što mu najviše zamjeram i što smatram potpuno nedopustivim je to što je na usmenom dijelu ispita rekao da svoj pismeni ispit mogu vidjeti i kontrolirati njegovo ispravljanje samo oni studenti koji su u tom trenutki imali kod sebe original knjigu iz tog predmeta koju je on napisao.
Znam da profesori imaju problema sa nedopuštenim kopiranjem njihovih knjiga, ali student bez ikakvih uvjeta treba imati pravo vidjeti svoj ispravljeni ispit.Quote:

na splitskom pravnom fakultetu ne možeš pristupit ni na ispit, kod nekih profesora, ako nemaš njihovu orginalnu knjigu i to zadnje izdanje.
maki83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 13:31   #80
Quote:
voorn7 kaže: Pogledaj post


imam slicno iskustvo ali povezano s postdiplomskim. profesor je iz meni, neznanog razloga imao potrebu na nastavi komentirati kako se kod prakticara koji pohadjaju postdiplomski uvidja razlika od onih koji su zaposleni samo na faxu i taj postdiplomski im je u biti posao. ali nije on pri tome mislio da je to pozitivna razlika, da teorija beneficira od prakse nego u smislu, da mi prakticari cemo jako tesko savladati potrebno znanje koji oni nama predaju.... sta rec na to? a nista....

ugl., buduci da imam neko iskustvo s viskoobrazovnim institucija u europi, odgovorno tvrdim da ovako koncipirani fakulteti, i tu pravo nije jedino, produciraju nemastovite, nesnalazljive ljude koji kasnije imaju ogroman problem u samostalnom radu.
A onda dekani drvlje i kamenje na reformu Odgovara im status quo, prevedeno: boli ih dupe za kvalitetu.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.