Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2007., 22:33   #21
Rastava braka - sporazumno

Pozdrav,
zanima me kakva je procedura kad se brak razvodi sporazumno, koliko sve košta, vrijeme čekanja.....
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 22:45   #22
oboje potpišete izjavu za sporazumnom rastavom zbog npr. neslaganja karaktera. cijela priča košta oko 500 kn, a traje, od dana predaje zahtjeva, pa do službene rastave oko 30 dana. sve to, naravno, ako nemate djece.
settembre is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:26   #23
Evo i ja sam bio s istim pitanjima te mi je jedna od učesnica u forumu dala slijedeće odgovore na čemu sam joj zahvalan.


Evo ovako :

Obrazac tj. šprancu zahtjeva za sporazumni je na temi "gle koliko razvedeih a nemamo podforum".. negdje na 5 ili 6 strani teme.
Procedura je:
- predaš zahtjev
- prvo ročište (na kojem će Vas uputit na centar za posredovanje)
- predaš zahtjev centru za posredovanje
- na centru dogovorite sve u svezi s djetetom
- predaš rješenje od centra na sud
- drugo ročište, sudac vas sasluša oboje i presudi kako stoji u rješenju centra...

Evo nadam e da će ti to pomoći.

Pozdrav.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 13:26   #24
stvar je u tome što mi nemamo dijece i što nismo u braku ni mjesec dana pa bi odmah to riješili
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:00   #25
Quote:
sanda77 kaže: Pogledaj post
stvar je u tome što mi nemamo dijece i što nismo u braku ni mjesec dana pa bi odmah to riješili


Ti svakako onda zaobilazis Centar za soc. rad.
Direktno podnesak sudu, obostrani potpisani zahtjev za sporazumni razvod i to je to.
Pozuri malo preko neke vezice i cica mica gotova je prica...

Sretno i glavu gore.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:31   #26
NI MJESEC DANA? Čekaj, čekaj... zar ne postoji neki zakonski rok za PONIŠTENJE braka? Zna li netko nešto o tome? E sad me ne uzmi za riječ - ali mislim da ima neki rok od .... dana kad možeš - poništiti brak.

A čemu rastava nakon nepunih mjesec dana? Ako nije prenjuškavo da pitam?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 08:07   #27
Mi nismo imali djece i rastava je brzo obavljena.
Zahtjev se preda na Sud, ročište je bilo za jedno mjesec i pol dana.
Najduže je trajalo dok je zapisničarka pisala zapisnik. Sutkinja je pitala da li smo se eventualno predomislili, razlog rastave i neke podatke za statistiku. Kako smo se odrekli prava na žalbu presuda je odmah postala pravomoćna. Rješenje je došlo za par dana na kućnu adresu.
Cijela parada je koštala 400 kn biljega.
Bilo je to prije godine dana.
ljubav-je-bol is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 16:28   #28
Quote:
sanda77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zanima me kakva je procedura kad se brak razvodi sporazumno, koliko sve košta, vrijeme čekanja.....
u mom slučaju je trajalo manje od mjesec dana i on se nije borio za djecu, samo se žalio na plaćanje alimentacije na viši sud misleći da ako nema primanja mora biti oslobođen plaćanja. Ali nije oslobođen.

Kod mene je veći problem imovinska tužba koju sam ja pokrenula jer imamo kuću, vikendicu i radionicu, vozila a on mi ništa ne želi otpustiti. Tu je borba nepoštedna i traje već pune četiri godine.
karmelićanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 17:30   #29
Gotovo jeeeeeeeee

evo dragi moji danas je sve riješeno, sad se samo čeka poziv na sud i to je sve......hvala i pozdrav
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 18:36   #30
3 primjerka isprintana a može i napisana
potpisi
i 200 kuna
gotovo za cca 2 mjeseca
T'pol Tucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 21:13   #31
Skroman doprinos iz licnog iskustva: i ako se dogovoris, sud svejedno procjenjuje da li je to u skladu s nekakvim 2financijskim smjernicama" koje ima.
Ogavno je kada cujes da je ministrica upravo podigla "cijenu kostanja" predskolskog djeteta na oko 1500 kuna, a skolskog na nekih 1600.
A toliko bi upravo oba roditelja trebala doprinositi (s time da sud uzme u obzir da strana koja nije s djetetom malo vise participira).
Fuj!
Ja fakat ne znam koliko moje dijete mene mjesecno kosta. Nikada nisam tako mjerila. Ali da ja necu prva zgrabiti sniclu s tanjura pa ni prva vode popiti, vec prvo rasporediti da moje dijete prvo dobije sve sto treba - to znam sigurno.
Beeboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:44   #32
Quote:
sanda77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
zanima me kakva je procedura kad se brak razvodi sporazumno, koliko sve košta, vrijeme čekanja.....
uglavnom sve je jučer riješeno i već sam dobila rješenja razvoda.....hvala svima na pomoći...sad sam slobodnaaaaa
sanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 00:21   #33
Quote:
sanda77 kaže: Pogledaj post
uglavnom sve je jučer riješeno i već sam dobila rješenja razvoda.....hvala svima na pomoći...sad sam slobodnaaaaa
Pa to je fakat brzo bilo!!! Congrats!!!
Meni je exica danas donijela na potpis zajedničku izjavu,i sa ostalim papirima odnjela na sud,pa sada čekam....Da...klinci ostaju kod mene(dogovorno) ...samo da se još i papirnato to složi,i nas troje dalje plovimo....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 11:37   #34
čuj, ovo mi zvuči kao reklama za slobodne strijelce, he, he.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 02:30   #35
U mom slučaju sve isto osim predaš rješenje od centra na sud. Bilo je ovako, na centru dogovorite sve... i stigne mi sudsko rješenje.

I poslije babe na centru ne možeš više uhvatiti ni za rep ni za glavu da mi objasne zašto je to tako?
A da ne govorim da su se ponašale kao slobodni zidari. Postupak gotov, predale mišljenje sudu i kao normalno, očekuješ poziv od suda za raspravu. Al ne, stiže odmah rješenje.



Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Evo i ja sam bio s istim pitanjima te mi je jedna od učesnica u forumu dala slijedeće odgovore na čemu sam joj zahvalan.


Evo ovako :

Obrazac tj. šprancu zahtjeva za sporazumni je na temi "gle koliko razvedeih a nemamo podforum".. negdje na 5 ili 6 strani teme.
Procedura je:
- predaš zahtjev
- prvo ročište (na kojem će Vas uputit na centar za posredovanje)
- predaš zahtjev centru za posredovanje
- na centru dogovorite sve u svezi s djetetom
- predaš rješenje od centra na sud
- drugo ročište, sudac vas sasluša oboje i presudi kako stoji u rješenju centra...

Evo nadam e da će ti to pomoći.

Pozdrav.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 18:39   #36
Može li mi netko pomoći kako da pronađem "Obrazac tj. šprancu zahtjeva za sporazumni je na temi "gle koliko razvedeih a nemamo podforum"." Naime, nikao ne mogu pronaći tu temu.
freelancerx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 00:39   #37
Sporazumni razvod, ali on nije u Hrvatskoj

Prije svega velika pohvala svim ljudima koji se ovamo javljaju! Kad sam se konacno odlučila početi interesirati za razvod, nisam znala uopće otkuda krenuti. Na internetu naše ustanove ne smatraju potrebnim davati informacije... A znam kakav bi me tretman dočekao da se samo pojavim u nekom uredu i počnem postavljati pitanja... Iskreno, čak da se to i usudim, ne bih imala pojma u koji ured otići!! Neki prijatelj mi je rekao da pogledam forum.hr, i stvarno, zakon ste ljudi!

Dakle, situacija je ovakva: pročitala sam relevantne dijelove obiteljskog zakona i teme na ovom forumu, ali u dilemi sam. Brak je trajao dvije i pol godine. Od toga je godinu dana bilo sretno, a ostalo... Oboje smo studenti, on je Amerikanac, tu smo živjeli godinu dana (Oženili se da bi on dobio vizu za Hrvatsku, vjerovali ili ne. Nije nam se ženilo tako mladima, ali nismo imali drugog načina za biti fizički zajedno. Pod fizički mislim u istoj zemlji.), a kad se vratio u SAD završiti fax, počeli su problemi. Uglavnom da u to ne ulazim, ja se konačno polako odlučujem riješiti i tu birokratsku stranu kraja naše veze, primarno jer želim natrag svoje prezime.

Razvod će biti sporazuman, tu se oboje slažemo. Nemamo djece niti nikakvog zajedničkog vlasništva tako da stvarno ne bi trebalo biti nikakvih problema. Jedino, on je u Americi, jelte. U zakonu piše da, ako je jedan supružnik izvan RH, onda čak to sve može ići i brže... Ali meni nije jasno, mogu li ja sama podnijeti zahtjev za sporazumni razvod? Mora li se on fizički tu pojaviti ili je dovoljno da potpiše taj dokument i pošalje mi ga poštom? Glupo bi mi bilo da ga sad moram tužiti, kad je sve sporazumno, samo njega nema u Hrvatskoj. A svakako neće dolaziti samo zato da bi predao nekakav papir negdje, to je i preskupo i preglupo.

Molila bih vas, ako ne znate odgovor, da me barem uputite u koju bih se ustanovu/ured trebala obratiti s takvim pitanjem. Hvala puno unaprijed!
hemidemisemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 01:16   #38
rado bih ti pomogla, al zaista ne znam, probacu se malo raspitati pa ako ista saznam javicu ti, inace mozes se obratiti nekom advokatu, mora neko znati.
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 10:28   #39
Dovoljno je da on potpiše zahtjev za sporazumni razvod i da ostavi točnu adresu na koju mu se pozivi moge slati. Kad dođe do ročišta dovoljno je da se jedno od vas pojavi ukoliko sud ima dokumentirano da je i druga strana primila poziv (time što ga je primio i nije reagirao daje svoj pristanak). Budući da nemate niti djece niti zajedničke imovine to bi trebalo biti riješeno u jednom ročištu. Možda ne bi bilo loše da zahtjevu za sporazumni razvod on doda neki kratak dopis po kojem moli da se to riješi bez njega, mada bi i bez toga trebalo ići relativno jednostavno. Sretno
__________________
Patnja je jedino obećanje koje život uvijek ispuni

(\__/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste Bunny into
(")_(") your signature to help him gain world domination.
corina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 21:59   #40
Koliko ja znam iz vlastitog iskustva tvoj suprug treba kontaktirati advokata,mozda se moze izvesti nekako da se on dogovori sa advokatom iz hrvatske,to bi mozda upalilo.Moj bivsi je pomorac i mi smo se bili dogovorili za sporazumni razvod,on je cak prije rocista bio na sudu jer rociste je bilo dogovoreno za termin kada bi on vec bio na brodu.Znam da je ok sve dok se jedan od vas pojavi na sudu.Ali stvarno mislim da njega treba advokat zastupat. Sretno
Fiona1972 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.