Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2008., 02:18   #1
Kad se dogodi provala...

Sta mi tocno zakonski smijemo napraviti provalniku koji je provalio kad smo mi u kuci.



1. Smijem i ga prebiti, i ako da, koliko jako?
2.Smijem li ga upucati, i ako da, jer smije biti smrtonosni pucanj?
3.Ako ja spavam a moja 3 psa ga rastrgaju, koje su sankcije ako ih ima.
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 08:10   #2
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
Sta mi tocno zakonski smijemo napraviti provalniku koji je provalio kad smo mi u kuci.



1. Smijem i ga prebiti, i ako da, koliko jako?
2.Smijem li ga upucati, i ako da, jer smije biti smrtonosni pucanj?
3.Ako ja spavam a moja 3 psa ga rastrgaju, koje su sankcije ako ih ima.
1. Naravno , to je poželjno , možeš dosta ..." u samoobrani "
2. NE , ako on nije naoružan , jer će ti se suditi za "prekoračenje nužne obrane" , pa ti se sudi za ubojstvo ( s olakotnim okolnostima )
3. To je isto OK , u tvom dvorištu ga smiju rastrgati , budu psi odgovorni.

btw. sjeti se prije 2 g onog slučaja kad je čovjek upucao u Vinkovcima onu dvojicu na stubištu svoje kuće ( kasnije se uspostavilo da je jedan ubijeni njegov rođak ) ... sudi mu se za dvostruko ubojstvo.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:32   #3
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
1. Naravno , to je poželjno , možeš dosta ..." u samoobrani "
2. NE , ako on nije naoružan , jer će ti se suditi za "prekoračenje nužne obrane" , pa ti se sudi za ubojstvo ( s olakotnim okolnostima )
3. To je isto OK , u tvom dvorištu ga smiju rastrgati , budu psi odgovorni.

btw. sjeti se prije 2 g onog slučaja kad je čovjek upucao u Vinkovcima onu dvojicu na stubištu svoje kuće ( kasnije se uspostavilo da je jedan ubijeni njegov rođak ) ... sudi mu se za dvostruko ubojstvo.

kako to mislis budu psi odgovorni, pa ne zelim da mi odvedu pse zato jer su me branili, tek bi onda poludio.

i jer treba biti na ulaznim vratima natpis "ostar pas" ili "privatan posjed"
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:47   #4
Quote:
sky cruiser kaže: Pogledaj post
2. NE , ako on nije naoružan , jer će ti se suditi za "prekoračenje nužne obrane" , pa ti se sudi za ubojstvo ( s olakotnim okolnostima )
I ako je naoružan ti pred zakonom time nisi toliko ugrožen da moraš prvi pucati. Idiotski, ali provalnik mora prvi pucati da bi se ti osjećao dovoljno ugroženim da se "primjereno" obraniš. To mi je toliko retardirano da boli glava. Ako ti prvi pucaš, prekoračio si nužnu obranu jer možda on ne bi pucao, a đubre je naoružano pištoljem provalilo u tvoj dom.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:36   #5
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
kako to mislis budu psi odgovorni, pa ne zelim da mi odvedu pse zato jer su me branili, tek bi onda poludio.

i jer treba biti na ulaznim vratima natpis "ostar pas" ili "privatan posjed"
prvo pazi da su psi cijepljeni svim obaveznim cjepivima, drugo ... privat posjed oznaku zaboravi, nema svrhe ... ostar pas obavezna oznaka ... da ne bi bilo nismo znali
mastif je preporučljiva pasmina
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 17:37   #6
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
I ako je naoružan ti pred zakonom time nisi toliko ugrožen da moraš prvi pucati. Idiotski, ali provalnik mora prvi pucati da bi se ti osjećao dovoljno ugroženim da se "primjereno" obraniš. To mi je toliko retardirano da boli glava. Ako ti prvi pucaš, prekoračio si nužnu obranu jer možda on ne bi pucao, a đubre je naoružano pištoljem provalilo u tvoj dom.
a nije loše imati elekrošoker pri ruci (ili kako god se ta simpatična naprava zvala....)
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:12   #7
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
prvo pazi da su psi cijepljeni svim obaveznim cjepivima, drugo ... privat posjed oznaku zaboravi, nema svrhe ... ostar pas obavezna oznaka ... da ne bi bilo nismo znali
mastif je preporučljiva pasmina

imam njemackog ovcara, rotvajlera, dobermana i malu micu, jel mislis da je dovoljno, da ubacim jos koju macku???
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:16   #8
pa ubaci još jednog mačića(tigra) od pola tone, da vidiš što će svi bježat
-vuk- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 19:29   #9
Quote:
-vuk- kaže: Pogledaj post
pa ubaci još jednog mačića(tigra) od pola tone, da vidiš što će svi bježat
mijauuuuuu uz nesquick
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 20:04   #10
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
mijauuuuuu uz nesquick
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 20:56   #11
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
I ako je naoružan ti pred zakonom time nisi toliko ugrožen da moraš prvi pucati. Idiotski, ali provalnik mora prvi pucati da bi se ti osjećao dovoljno ugroženim da se "primjereno" obraniš. To mi je toliko retardirano da boli glava. Ako ti prvi pucaš, prekoračio si nužnu obranu jer možda on ne bi pucao, a đubre je naoružano pištoljem provalilo u tvoj dom.
ako ima gun u ruci , to je dovoljno da ga napuniš olovom! uvijek možeš reći da ga je digao i htio pucati...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 08:32   #12
A da možda investiraš u dobra protuprovalna vrata? S tim bi izbjegao premlaćivanje, gun ili da ti kućni ljubimci komadaju neželjenog gosta... Prevencija je najbolja obrana
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 09:05   #13
...to će ti sigurno pomoć ako netko odluči ući u tvoju kuću!
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:34   #14
pa ako vrata nisu dosta, može se ugraditi i alarm (koji će u pravilu dići pola zgrade na noge u bilo koje vrijeme)
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:07   #15
zgrade? ... a ako si u kući?
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:30   #16
A gle, onda fino ostaviš svog ljubimca dobermana da čuva kuću dok te nema. Kad se vratiš, ako ga vidiš da zadovoljno maše repom, a u gubici ima nečiju nogu, znat ćeš da je dobro obavio posao
__________________
Reality is almost always wrong...
laci is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 11:27   #17
2 CEO: Skycruiser ti je dobro odgovorio.....ja sam recimo imao prije nekoliko godina takvo iskustvo provale kad je neki narkos mi ušo u kuću u 6 ujutro, stara ga čula i počela vrištat...ja se digo i vidim staru na izlaznim vratima(otvorenim)...u prvi čas onak snen ne kužim kaj se dešava, mislio sam da stara mjesečari.... a onda sam pogledo kroz ulazna vrata kuće i vidio otvorena vrata od ograde....mislio sam da sanjam....odvedem staru nazad do sobe, kad ono frajer utrčav u kuću s uperenim pištoljem ručne izrade u mene...napravio sam par koraka unazad i kad se dovoljno približio, ulovio sam ga za ruku i bacio na pod...tu smo se hrvali u skoro totalnom mraku, ja sam mu cijelo vrijeme držao zglob desne ruke uz pod da ne može uperit pištolj prema meni....tada je uspio ispucat i jedan metak(propuco mi fotelju)...kak je bio sav znojan izmigoljio mi se iz zagrljaja(kakva šteta, taman sam mislio ubit boga u njemu) i pobjego van....ja u boxericama i bos baš i nisam imo šansu trčat za njim....ali kak se zadržo u kvartu (valjda je tražio nekog da mu mazne auto), presreli su ga dečki u civilu i ubili Boga u njemu....poslije je došla ekipa za očevid, forenzičari(imo sam kompletnu epizodu CSI doma uživo)...kad smo išli na prepoznavanje, frajera sam jedva prepozno kak su ga izubijali u murji....naravno, postojao je diskretan dogovor između mene i inspektora da ako neko pita ko ga je tolko razbio, da ja skrušeno izjavim da sam ja to napravil(naravno nisam imal niš protiv)...
Tada sam u razgovoru s dečkima sazno sve o mogućoj samoobrani...istina je da smiješ koristit samo ono sredstvo samoobrane koje odgovara napadačevom sredstvu...dakle ne smiješ pucat u njega ak ima nož i slično....ali kak su oni meni objasnili da iako napadač prvi ne zapuca u tebe, nego samo prelaskom tvog kućnog praga uperi pištolj u tebe, smatra se da si dovoljno ugrožen da smiješ pucat...vani na cesti nije tako....
 
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:11   #18
u principu nije loše imat još jednog extra TT-ejca bez papira , pa mu ga staviš u ruku , i eto ... zadovoljio si sve zakonske normative.

btw. U Texasu uđeš u dvorište nekom , više ne izlaziš van! Sve po zakonu.
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 00:21   #19
Američki zakoni su mi po tom pitanju i prihvatljivi i logični. Ljudima je dom privatno mjesto gdje se osjećaju sigurno. Čim je tu netko sa zlim namjerama, ta sigurnost objektivno nestaje. Osoba bi trebala imati pravo povratiti je. Ako policija bez naloga ne smije ući nekome u dom baš iz tog razloga, zašto da toleriram(o) nekog kriminalca?

Ne znam kakve se ozljede mogu nanijeti gumenim mecima, no možda bi to bio ključ sa ovakvim zakonom.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 11:31   #20
da i mislio sam na gumene metke

smrtnost je puno manja i oni mogu pentrirati u zrtvu ali ako ga ne pogodis u glavu mala je sansa smrti

pogledaj si jackass film pa ces vidjeti sta rade gumeni metci
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.