Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2011., 13:06   #981
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
uporabna dozvola nije uvjetovana etažiranjem
nego obrnuto

pogledaj što ti piše na vlasničkom listu zgrade
ako je dobila građ. dozvolu prije 91' onda ne triba porabna, (nabavi se potvrda da za te zgrade se ne izdaje uporabna)
McGrubi, gdje mogu dobiti tu potvrdu,tj. tko je izdaje. Koliko je to kompliciran / dugotrajan postupak i mogu li je sama zatražiti ili mi treba odobrenje svih suvlasnika?
Tomorrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 14:56   #982
Izdaje ju nadležni ured za graditeljstvo, samo se da zahtjev i kopija dozvole,ne treba suglasnost svih suvlasnika, a traje cca 10 minuta da se ispiše potvrda
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 15:44   #983
ako nema tereta onda je sve 5, već imaju zavedenu građ. dovzolu iz 18.st.
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 19:43   #984
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
stroži su prema neizgrađenim područjima

pretpostavljam da slijepa ulica vodi do vašeg terena
da li je ikako moguće da odvojite dio svog terena da bi se moglo formirati okretište?
Slijepa ulica vodi do naše čestice, s tim da je naša čestica zadnja, slijepa ulica završava sa našim zemljištem.
Terena ima i više nego dovoljno, 1700 m2.

Ako ćemo morati raditi projekt za to okretište, dali to znači da ga moramo i napraviti
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 01:10   #985
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
trebaš ići na legalizaciju kuće, dozvola se zove Riješenje o izvedenom stanju, to ti je lokacijska, građevinska i uporabna u jednom

postupak je isti kao i za novu kuću osim što imaš još i kaznu platiti
ne znam kako će tretirati prethodnu kaznu

za legalizaciju ti triba:

1. Odluka grada/općine da se mogu legalizirati kuće visine kao tvoja (ili više, za sada je prizemlje+potkrovlje dopušteno)

kada ti dopuste za toliko katova onda ide:

1.Posebni geodetski elaborat - snimak
2. Arhitektonsi snimak i Dokaz stabilnosti
3. adrese svih susjeda

tražiti će se suglasnost Vodovoda, HEP-a i drugih koji budu potrebni (posebni uvjeti)
tražiti će očitovanje svih susjeda upisanih na vlasničke listove susjednih parcela
i na kraju šalje se na naplatu komunalnog i vodnog doprinosa i kazne

ovisno o referentu, al to ne traje ispod 6mj

i ne možeš je prodati , zakonom zabranili
ja imam i svi mi susjedi tamo imamo komunalno rijeseno sve bas..njihove kuce su svima vece,moja je tamo jos najmanja..

kako mislis nemogu prodat kucu?sta zabranili zakonom?
__________________
http://www.hbr1.com/
mankiboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 09:29   #986
Quote:
mankiboy kaže: Pogledaj post

kako mislis nemogu prodat kucu?sta zabranili zakonom?
Ne samo da novi vlasnik ne može uknjižiti vlasništvo; čak kad bi i samo ugovor potpisali, ne vrijedi.
Uvijek možeš 'prodat', ali u takvim uvjetima teško bi netko dao više od desetine vrijednosti. Ja sigurno ne bi.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 12:31   #987
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Slijepa ulica vodi do naše čestice, s tim da je naša čestica zadnja, slijepa ulica završava sa našim zemljištem.
Terena ima i više nego dovoljno, 1700 m2.

Ako ćemo morati raditi projekt za to okretište, dali to znači da ga moramo i napraviti
može Vam arhitekt/ica napraviti okretište na vašem terenu, staviti prijedlog parcelacije da se odvoji to okretište od vaše buduće parcele , a Vi možete ga urediti u makadamskom stilu (samo šljunčana podloga , bez asfalta)

popričajte o tome sa referentom i arhitektom
i koje je najmanje potrebno okretište

ne treba raditi poseban projekt okretišta, samo se na situaciju u vašem projektu nacrta okretiše

kod nas bi ovo funkcioniralo, valjda će i vaš ured za dozvole to prihvatiit
sritno
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 15:03   #988
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
može Vam arhitekt/ica napraviti okretište na vašem terenu, staviti prijedlog parcelacije da se odvoji to okretište od vaše buduće parcele , a Vi možete ga urediti u makadamskom stilu (samo šljunčana podloga , bez asfalta)

popričajte o tome sa referentom i arhitektom
i koje je najmanje potrebno okretište

ne treba raditi poseban projekt okretišta, samo se na situaciju u vašem projektu nacrta okretiše

kod nas bi ovo funkcioniralo, valjda će i vaš ured za dozvole to prihvatiit
sritno
Hvala na pojašnjenju
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 17:12   #989
krivo ucrtana kuca

Imam kucu blizu glavne ceste,dvoriste nije ogradeno,sad smo mm i ja to htjeli ogradit (jer imamo malu djecu) i pozvali smo geodeta da nam ocrta parcelu....
(Moram napomenit da kuca ima sve potrebene dozvole i vasnistvo 1/1.)
Nakon sto nam je ocrtao parcelu,ispostavilo se da je kuca krivo ucrtana u katastru...
U nasem vlasnistu je (kako je zapisano u zemljisnom) 420 m2 (100 m2 kuca i ostalo dvoriste) no nakon sto je sve izmjerno parcela iznosi 620 m2 (upisano nam vise kvadrata a to se i prostim okom vidi na izvadku iz katestarkih knjiga).
Ispada po mjerenju geodeta da nam je kuca jednim coskom usla u opcinsko za 20 cm.

1. Ja ne zelim tih tudih (neznam ciji vec,susjedovih il opcinskih) 200 m2
2.Kako ja mogu znat sta je sad tocno(jer svekar i svekrva su kupili tu parcelu i kazu da nem veze sa onim sto je geodet izmjerio,takoder izvadak iz katestra ne stima)
3.Opcina mi (ako je tocno ono sto je geodet izmjerio) nemoze nista (s vezi tog djela 20 cm u njihovu) jer kuca je napravljena 1986 i sve je po p.s (ima sve dozvole)
4.Jeli ja mogu kako dokazat da je sve to krivo zavedeno il provjrit da je ispravno?

Nadam se da sma sve dobro navela,i ako itko moze da mi odgovori
hvala
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 22:33   #990
potražite u katastru Izmjeru
prvi geodetski elaborat ucrtavanja kuće
pokušajte doći do njega
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:21   #991
hvala jesam
jutros sam to napravila
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 21:29   #992
Postovani, zelio bi na svom privatnom zemljistu napraviti montaznu halu, i staviti onaj balon za tenis.

Citam malo po netu i pise da ako je objekt montazni da onda ne trebaju dozvole.

Jeli to istina ili ipak trebam ishoditi dozvole ?

hvala
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 08:08   #993
Molim savjet
Opcina namjerava kopati kanal za obnovit postojecu cestu te ce istu nadogradit i povecat (ta cesta ce sluzit kao prilaz dvorani koja ce se skoro radit,koja "navodno " ima svu potrbenu dokumentaciju )
Ono sto mene zanima ;
1.Moraju li stavit neku oglasnu plocu o obavjestavanju pocetka radne par dana prije izvodenja radova?
2.Mogu li se ja osigurat kucu od vibracija kopanja (mislim da to oni moraju napravit ,izvodaci radova,jel)?
3.Smiju li oni kopat po mojih pola metra zemlja bez moje dozvole?

Ukratko ,koja su moja prava?
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 10:28   #994
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Citam malo po netu i pise da ako je objekt montazni da onda ne trebaju dozvole.

Jeli to istina ili ipak trebam ishoditi dozvole ?
Gdje to piše?
(nije istina)
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 14:31   #995
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Postovani, zelio bi na svom privatnom zemljistu napraviti montaznu halu, i staviti onaj balon za tenis.

Citam malo po netu i pise da ako je objekt montazni da onda ne trebaju dozvole.

Jeli to istina ili ipak trebam ishoditi dozvole ?
hvala
Nije istina, trebaš dobit dozvolu.

Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Ono sto mene zanima ;
1.Moraju li stavit neku oglasnu plocu o obavjestavanju pocetka radne par dana prije izvodenja radova?
2.Mogu li se ja osigurat kucu od vibracija kopanja (mislim da to oni moraju napravit ,izvodaci radova,jel)?
3.Smiju li oni kopat po mojih pola metra zemlja bez moje dozvole?
1.moraju
2.možeš sam otić u bilo koju osiguravajuću kuću i osigurat svoj objekt,a investitor nije dužan plaćat osiguranje susjednih objekata, ali je prilikom radova dužan postupati u skladu sa pravilima struke, što ne uključuje premije osiguranja susjednih objekata
3.ako si vlasnik tog zemljišta, i ako nije izvršeno izvlaštenje, onda ne mogu.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:36   #996
Pozdrav!
Može li mi netko objasniti ovu uredbu:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._109_2147.html

Da li se ona odnosi na plaćanje priključka za vodu, i da li vrijedi i za prije izdana rješenja. Imam rješenje da se mogu priključiti na vodovodnu mrežu, u kojem stoji da jedan dio iznosa moram platiti vododvodu a drugi gradskoj upravi. Da li to i dalje stoji ili se s ovom uredbom nešto mijenja?
Članak 7.

Jedinice lokalne samouprave dužne su uskladiti odluke o priključenju donesene prije stupanja na snagu ove Uredbe s odredbama ove Uredbe u roku 3 mjeseca od njezinog stupanja na snagu.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:35   #997
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Nije istina, trebaš dobit dozvolu.


.
A kakve dozvole ? Evo kolega mi se kune da ne treba gradjevinska ako je montazni.
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 14:38   #998
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Gdje to piše?
(nije istina)
Nemogu sad naci link.

Evo gledam balone na netu. Za tenis.

I pise tamo: "....pogodno jer nisu potrebne skupe dozvole kao za gradnju objekta..."

ovo nije citat al tako je pisalo.

Sto spada u montazni objekt ? Ne mogu naci pravu definiciju. Jel to ono sto s emoze razmontirat u 24 sata ?
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 20:03   #999
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
A kakve dozvole ? Evo kolega mi se kune da ne treba gradjevinska ako je montazni.


istina , ne treba građevinska jer nju izdaje sami Ministarstvo za državno-važne građevine

treba: Riješenje o uvjetima građenja
jer je manja od 400m2 BRP-a

jedni šta može ići bez dozvole je na ovom linku:
Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima
Narodne novine 21/09, 57/10, 126/10, 48/11

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...02_21_465.html
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 21:35   #1000
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može li mi netko objasniti ovu uredbu:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._109_2147.html

Da li se ona odnosi na plaćanje priključka za vodu, i da li vrijedi i za prije izdana rješenja. Imam rješenje da se mogu priključiti na vodovodnu mrežu, u kojem stoji da jedan dio iznosa moram platiti vododvodu a drugi gradskoj upravi. Da li to i dalje stoji ili se s ovom uredbom nešto mijenja?
Članak 7.

Jedinice lokalne samouprave dužne su uskladiti odluke o priključenju donesene prije stupanja na snagu ove Uredbe s odredbama ove Uredbe u roku 3 mjeseca od njezinog stupanja na snagu.
Nitko?
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.