Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 21:50   #8621
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
de iskuliraj, lijepo sam pitala mozes pristojno odgovoriti,nisam nikad cula da ima manja doza,zato sam se zacudila...
i ja sam lijepo pitala pa sam dobila nadrkan odgovor
dire Dawn is offline  
Old 18.09.2014., 23:52   #8622
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ja imam q-pin od 100 mg za spavanje, nekad dignem na 150 jer se isto tako često budim, baš sam danas na pt razgovarala sa šrinkom, kaže da mi ne bi htjela uvoditi nekakav novi sedativ i da ćemo se drugi put dogovoriti kaj ćemo

čekaj, pa piše da je to antidepresiv i to triciklički, a ne lijek za nesanicu
"Triciklički antidepresivi su lijekovi kao što su imipramin, amitriptilin, nortriptilin i desipramin. Veoma su se koristili od 50-tih do 80-tih godina prošlog stoljeća. Danas su zadnja alternativa kada se radi o izboru odgovarajućeg antidepresiva."
http://www.edepresija.com/antidepres..._depresije.php
imaš u ovom postu isto o tricikličkim ad-ima, članak je stručan, preuzet sa stranica plive



iam i ja trenuto,od 100mg,blago tebi za dtr

nEZNAM Kada je psih objasnjavao studentici rekao je,omami te i dobar je za spavati i kao ad
dayria is offline  
Old 20.09.2014., 00:27   #8623
E ljudi, trebao bi savjet. Bolujem od shizofrenije već 7 godina. Prvo sam pio, čak i prije punoljetnosti Zyprexu, do prije 3 godine kada mi je puklo pa sam ih prestao uzimati na svoju ruku. Onda sam rokno i prebacili su me na mrcinu od Zypadhere najveća 405 mg svaka 4 tjedna. Od tada sam konstantno dobivao na kilama. Sada sam već na povelikih 90. E sada, tražio sam da me vrate na tablete. Budim se oko 14-15 svaki dan. Imam užasnih problema sa nesanicom. I ne znam da li bi bilo bolje i da li bi bolje podnosio tablete sada? 10 mg da je recimo na dan. A ovdje je po danu blizu 15 mg ako se podjeli doza sa danima. Ono što bi htio napraviti da se ranije budim i da se manje debljam. Znam nije to samo do lijeka. Moram i ja. Ali ipak, da sam MANJE gladan i MANJE umoran. Neko vrijeme na tabletama sam se budio čak u 16, već je zimi mrak padao. Ali možda sam malo otupio na njih pa bi sada ipak bolje djelovale? Mislim, ne bi toliko rokale. I u biti što je prednost jedne nad drugom metodom? Moja psihijatrica je dosta konzervativna i ne mijenja baš često mišljenja, makar ima i gorih. Ali injekciju sam dobio zbog neuzimanja. Eto, uglavnom, što mi vi savjetujete? po mogućnosti netko sa iskustvom ili stručnjak. Tnx

Nije mi plan prespavati život i doći na kilažu slona.
I See Fire is offline  
Old 20.09.2014., 19:12   #8624
ljudi,
je li calixtu bolje popiti netom prije spavanja ili ranije?
popit ću večeras 1. 7.5 mg

čitala sam svakakva iskustva, zanimaju me vaša
hvala
valjda ću jednog dana i ja moći nekome pomoći, sada samo pitam li ga pitam
bejbilica is offline  
Old 20.09.2014., 19:45   #8625
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
ljudi,
je li calixtu bolje popiti netom prije spavanja ili ranije?
popit ću večeras 1. 7.5 mg

čitala sam svakakva iskustva, zanimaju me vaša
hvala
valjda ću jednog dana i ja moći nekome pomoći, sada samo pitam li ga pitam
Popij ju kad legnes u krevet, zaklopi oci i zaspat ces
moj savijet ti je da popijes cetvrtinu, bit ce ti i to previse
LadyStardust is offline  
Old 20.09.2014., 19:48   #8626
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Popij ju kad legnes u krevet, zaklopi oci i zaspat ces
moj savijet ti je da popijes cetvrtinu, bit ce ti i to previse
četvrtinu od koliko?
bejbilica is offline  
Old 20.09.2014., 19:50   #8627
Ok, vidim da se priča o calixti. Da li izaziva pospanost slijedeći dan? Radi se od dozi od 15mg-a.
Tox is offline  
Old 20.09.2014., 20:03   #8628
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Ok, vidim da se priča o calixti. Da li izaziva pospanost slijedeći dan? Radi se od dozi od 15mg-a.
reći ću ti sutra, valjda ću se nekad probuditi dosta ljudi piše o teškoj sedaciji i da pospanosti sljedeći dan, ali to bi trebalo proći kroz neko vrijeme

ja namjeravam popiti večeras 7.5 mg - dok mi je dala isto od 15 ali je rekla da mogu prvo probati s pola

ova mala doza bi trebala pomoći za spavanje i nadam se za apetit
bejbilica is offline  
Old 20.09.2014., 20:04   #8629
Quote:
bejbilica kaže: Pogledaj post
četvrtinu od koliko?
Cetvrtinu od 15 mg, ja sam prvi put od osmine spavala valjda 15 sati
Ako ju pijes samo zbog nesanice, sto nizu dozu popijes, to je bolje djelovanje na histaminske receptore i posljedicno bolje spavas.

Moj srink kaze da je najniza efektivna doza za spavanje osmina.

lijepo spavaj bejbi, vjeruj mi, hoces
LadyStardust is offline  
Old 20.09.2014., 20:06   #8630
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Ok, vidim da se priča o calixti. Da li izaziva pospanost slijedeći dan? Radi se od dozi od 15mg-a.
Prva dva tjedna da, nakon toga se naviknes, meni sad treba ujutro oko pol sata da se skucam i nakon toga sam goody 2 shoes
LadyStardust is offline  
Old 20.09.2014., 20:06   #8631
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Cetvrtinu od 15 mg, ja sam prvi put od osmine spavala valjda 15 sati
Ako ju pijes samo zbog nesanice, sto nizu dozu popijes, to je bolje djelovanje na histaminske receptore i posljedicno bolje spavas.

Moj srink kaze da je najniza efektivna doza za spavanje osmina.

lijepo spavaj bejbi, vjeruj mi, hoces
ok hvala Lady onda ću probat s čevrtinom
bejbilica is offline  
Old 20.09.2014., 21:09   #8632
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Popij ju kad legnes u krevet, zaklopi oci i zaspat ces
moj savijet ti je da popijes cetvrtinu, bit ce ti i to previse
sve zavisi, meni ni 7.5 nije dosta nego moram i sanval, a na početku sam zaspala za 20 minuta, sad popijem 2 sata prije...
vegga is offline  
Old 20.09.2014., 21:26   #8633
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Prva dva tjedna da, nakon toga se naviknes, meni sad treba ujutro oko pol sata da se skucam i nakon toga sam goody 2 shoes
Ali kaj, u principu pospanost ne prolazi?
Tox is offline  
Old 21.09.2014., 00:34   #8634
imam pitanje za vs koji idete redovno na kontrole,kako to izgleda? o cemu pricate i dali pricate'?DA LI VAM ULAZE U susret i razgovaraju o problemima,???


ja sam bila kod troje razlicitih i samo pogledaju nalaz,kazu pisem ti .tipa sam sanval,amyzol etc. isprintaju i to je to,pred jednom sam izjavila da cu se ubiti ona se na to nasmijala...sad sam si za stalno uzela uzela mog psih koji je radio sa mnom dok sam imala 15.a s njihovim pitanjem kako si odgovorim ;na jako lose,ne osjecam uopce zoloft i imam epizode tuge.ma booli njih k, zbrda zdola ajmo slijedeci...........pa me zanima kak to kod vas izgleda
dayria is offline  
Old 21.09.2014., 11:03   #8635
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
imam pitanje za vs koji idete redovno na kontrole,kako to izgleda? o cemu pricate i dali pricate'?DA LI VAM ULAZE U susret i razgovaraju o problemima,???


ja sam bila kod troje razlicitih i samo pogledaju nalaz,kazu pisem ti .tipa sam sanval,amyzol etc. isprintaju i to je to,pred jednom sam izjavila da cu se ubiti ona se na to nasmijala...sad sam si za stalno uzela uzela mog psih koji je radio sa mnom dok sam imala 15.a s njihovim pitanjem kako si odgovorim ;na jako lose,ne osjecam uopce zoloft i imam epizode tuge.ma booli njih k, zbrda zdola ajmo slijedeci...........pa me zanima kak to kod vas izgleda
isto..i zato mislim mijenjat, vec 3 god mi ne mijenja calixtu jer kao dobro mi paše, ok, za spavanje da, ali anskioznost?
vegga is offline  
Old 21.09.2014., 21:59   #8636
Quote:
I See Fire kaže: Pogledaj post
E ljudi, trebao bi savjet. Bolujem od shizofrenije već 7 godina. Prvo sam pio, čak i prije punoljetnosti Zyprexu, do prije 3 godine kada mi je puklo pa sam ih prestao uzimati na svoju ruku. Onda sam rokno i prebacili su me na mrcinu od Zypadhere najveća 405 mg svaka 4 tjedna. Od tada sam konstantno dobivao na kilama. Sada sam već na povelikih 90. E sada, tražio sam da me vrate na tablete. Budim se oko 14-15 svaki dan. Imam užasnih problema sa nesanicom. I ne znam da li bi bilo bolje i da li bi bolje podnosio tablete sada? 10 mg da je recimo na dan. A ovdje je po danu blizu 15 mg ako se podjeli doza sa danima. Ono što bi htio napraviti da se ranije budim i da se manje debljam. Znam nije to samo do lijeka. Moram i ja. Ali ipak, da sam MANJE gladan i MANJE umoran. Neko vrijeme na tabletama sam se budio čak u 16, već je zimi mrak padao. Ali možda sam malo otupio na njih pa bi sada ipak bolje djelovale? Mislim, ne bi toliko rokale. I u biti što je prednost jedne nad drugom metodom? Moja psihijatrica je dosta konzervativna i ne mijenja baš često mišljenja, makar ima i gorih. Ali injekciju sam dobio zbog neuzimanja. Eto, uglavnom, što mi vi savjetujete? po mogućnosti netko sa iskustvom ili stručnjak. Tnx

Nije mi plan prespavati život i doći na kilažu slona.
Jebo takav forum kada ne možeš dobiti ni laičko mišljenje o temi.
I See Fire is offline  
Old 21.09.2014., 22:51   #8637
Quote:
I See Fire kaže: Pogledaj post
Jebo takav forum kada ne možeš dobiti ni laičko mišljenje o temi.
možda tu
i tu
"...Zato se ne može dovoljno naglasiti važnost uvođenja dosljednih promjena u životni stil svih, a posebno osoba koje boluju od shizofrenije. U prvom redu tu je prestanak pušenja (usprkos zakonskoj odredbi po kojoj je psihijatrijskim bolesnicima dopušteno pušenje), redovita umjerena tjelovježba, balansirana prehrana s manje masnoća (npr. mediteranska prehrana), smanjenje unosa soli u organizam i sl.."
http://www.cybermed.hr/clanci/metabo...skih_bolesnika

http://www.psihijatrija.com/psihijat...ipsihotika.pdf

Weight Gain, Schizophrenia and Antipsychotics

'Simple' Solution to Antipsychotic-Related Weight Gain
ray of light is offline  
Old 22.09.2014., 09:36   #8638
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Ali kaj, u principu pospanost ne prolazi?
Ako si mogu priuštiti da odspavam dovoljnu kvantitetu vremena (8 sati), idući dan ne osjećam uopće pospanost, čak ni kada se probudim, ako spavam ispod 7 sati, osjećam pospanost kad se probudim, ali me prođe kroz pol sata-sat i onda tokom dana dalje nisam pospana
LadyStardust is offline  
Old 23.09.2014., 15:44   #8639
Deprozel

Jeli tko pio? Danas mi je bio prvi dan.Smijem li piti ut njega kamilicu?i koju tabletu za glavu smijem piti?to sam zaboravila pitat psihij.
Projekcija is offline  
Old 23.09.2014., 18:27   #8640
Quote:
Projekcija kaže: Pogledaj post
Jeli tko pio? Danas mi je bio prvi dan.Smijem li piti ut njega kamilicu?i koju tabletu za glavu smijem piti?to sam zaboravila pitat psihij.
Smiješ piti kamilicu.
Uz AD nije dobro piti sve što sadrži acetilsalicilnu kiselinu, tipa Aspirina i Andola.
Ja uzimam Neofen forte za glavu.
Dvojba is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.