Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 16:37   #7301
Aaaa, imaš pravo, tek sam sad skužila da sam krivo pročitala članak Zakona o radu.

Sori na dezinformacijama.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Old 18.09.2014., 18:17   #7302
Meni u ugovoru ne piše ništa za otkazni rok.


Kakve potvrde?
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Old 18.09.2014., 20:06   #7303
tu me puno pitaš, ne sjećam se točno.
isadora w. is offline  
Old 22.09.2014., 11:10   #7304
imam jedno pitanje koje se odnosi na stručno osposobljavanje i daljnje školovanje.

Naime, 3 mjeseca sam na stručnom osposobljavanju, i sad sam upisala postdiplomski. Problem se javlja u tome što su mi predavanja i petkom pa bih tada trebala izostajati s posla. Zna li netko, postoji li možda neka mogućnost produljenja ugovora za te petke koje bih izostala ili? Znači, to bi bilo nekih 30-tak petaka, dakle mjesec i pol produljenje ugovora i sukladno tome umanjenje mjesečne naknade.

Ukoliko netko zna, molim vas odgovorite, ne znam koga pitati, ovdje nitko nista ne zna. Poslodavac nema nista protiv tome, prbl je hzz, koji tvrdi da to nije moguće, a ne daju mi argument zasto nije moguce. S tim da su mi na info telefonu rekli da mozda postoji neka mogucnost ali da se obratim područnoj službi, međutim kazem, oni to odbijaju.
tina09 is offline  
Old 22.09.2014., 15:44   #7305
Pomagajte! Zavrsila sam srednju prije dvije godine i nisam se uspjela nigdje zaposliti.. nedavno su me primili da radim na zamjeni u jednoj trgovini na mjesec dana, kad je proslo tih mjesec dana dosla sam na ideju da pitam sefa za to osposobljavanje i on je rekao da moze.. e sad je problem sto su mi na burzi rekli da mi predamo zahtjev ali da ga najvjerovatnije nece odobriti jer sam vec radila u tom ducanu.. da li je netko bio u slicnoj situaciji i jesu li odobrili zahtjev?
Valentina999 is offline  
Old 22.09.2014., 20:47   #7306
Stručno osposobljavanje, evo pri kraju sam, odradiš kod privatnika godinu dana, uštediš mu 50000-100000kn, još k tome vjerojatno nećeš biti primljen u radni odnos, krasno je to osposobljavanje, istina da dobiš neko iskustvo i naučiš neke, ali raditi za 1600 kn + prijevoz kod privatnika ostavit će mnogima gorak okus, evo meni je, iako mi je lagana odskočna daska i prihvatio sam jer je sve u krasnom kurcu, ali muka mi dođe kad se sjetim da radim besplatno nekom.
Nisu žalopoljke ovo nego samo komentar, već je neko i napisao u prijašnjem postu za rad kod privatnika, vjerujem da nije bajno ni vama u državnim službama, ali bar radite za državu pa vas i država plaća tih bijednih 1600.

Evo sad jedno pitanje više manje, vi koji ste na osposobljavanju bili ili još jeste, da li ste primljeni u radni odnos, ima li naznake da budete ili burza opet ?
__________________
The iron never lies to you
majstor fantac is offline  
Old 22.09.2014., 20:54   #7307
Ja čekam odobrenje za mjeru Rad i nakon stručnog. Kako je sve apsurdno u našoj državi tako moram kroz par dana prijavit se na Zavod po završetku stručnog i čekat kao nezaposlena odobrenje. Poslodavac je predao zahtjev čim je prije mogao tj. mjesec dana ranije s prijedlogom ugovora dan nakon završetka stručnog, ali briga njih...
Missy Cat is offline  
Old 23.09.2014., 10:20   #7308
Quote:
majstor fantac kaže: Pogledaj post
Evo sad jedno pitanje više manje, vi koji ste na osposobljavanju bili ili još jeste, da li ste primljeni u radni odnos, ima li naznake da budete ili burza opet ?
Frendica koja je godinu dana bila na stručnom u privatnoj firmi IT usmjerenja je primljena poslije godinu dana, također druga frendica je nakoj obavljanja prakse odmah primjena u radni odnos. Ovisi koliko se trudiš na stručnom i dali pokazuješ zanimanje za to kaj radiš.
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Old 23.09.2014., 12:08   #7309
Da li se mogu prijaviti na SO u informatičku firmu koja se bavi programiranjem, ako nemam višu ni fakultet (što je navedeno u oglasu, no bavim se time privatno) , tj pitam da li burza to dopušta?
možda glupavo pitanje

Smatram da bi mi jako puno značilo zbog iskustva i znanja, a bome cijelo to vrijeme mogu i tražit pravi posao pa raskinut SO ako nešto bolje nađem (valjda?)
_filo is offline  
Old 23.09.2014., 15:44   #7310
Ne možeš, mora biti u zvanju za koje si se školovao.
Tj. možeš se prijaviti na oglas, ali s obzirom da ne ispunjavaš uvjete, na stručno ne možeš.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Old 23.09.2014., 17:13   #7311
dal mogu na natječaje slat i kopirane potvrde o nekažnjavanju da nejdem svaki put vadit nove?
zoomzoom888 is offline  
Old 23.09.2014., 17:26   #7312
mogu...ja sam dosad na sve natječaje slala kopije svih dokumenata, a originali idu na uvid kod sklapanja ugovora....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 23.09.2014., 21:03   #7313
Quote:
majstor fantac kaže: Pogledaj post
Evo sad jedno pitanje više manje, vi koji ste na osposobljavanju bili ili još jeste, da li ste primljeni u radni odnos, ima li naznake da budete ili burza opet ?
ja sam odradila taj pripravnički u privatnoj firmi
poslije toga sam odradila još godinu dana pripravničkog na račun firme (za minimalac) i od poslije toga su me premjestili na nižu poziciju (to je samo u ugovoru, a u praksi radim na istom radnom mjestu), produžuju ugovor svakih mjesec dana i smanjili plaću, uz to imam super ekipu koja me maltretira svaki dan i već lagano ludim

eto
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 23.09.2014., 21:19   #7314
evo ja sam već skoro dva mjeseca u upravom odjelu za provedbu dokumenata legalizacije. i stvarno mogu reći da mi je super. odlične kolege, dobar šef koji ne kljuca svako malo i sa svima je prijateljiski i jako je pristupačan.

kolegica s kojom dijelim stol je stvarno super. sa svima je odlična komunikacija. i najviše mi se sviđa što je 70% ljudi mlađe do 35 godina. i to jako pomaže u uhodavanju u posao i prilagodbu. stvarno sve super. za sad sam zadovoljan i nemam nikakvih primjedbi. posao mi se sviđa, zanimljivo mi je. već sam se poprilično uhodao, starije kolege koji rade na građevinskim dozvolama me često traže da mi pomognem oko dokumenata i tako toga. posla ima puno, radi se dosta. doduše, nekad ima praznog hoda, ali to je normalno za svaki posao.

o ostajanju nakon stručnog ne razmišljam previše, iako bih volio ostati. ali ima vremena do tad. treba položiti stručni, pokazati se i dokazati i ostalo je na šefovima. ja se nadam najboljem.

i preporučam svima ako nemaju drugog izbora da odu na stučno ako imaju šanse i ako su primljeni. jer bolje je imati i tih 1600 kn, nego doma stajati i kukati kako nema posla i kako smo svi jadni i propali. imaš za pokrit' se mjesec dana. bar ja imam

a sad jedno pitanje... 26. rujna mi ističe dopunsko osiguranje. zanima me trebam li otiči u hzzo i tamo produžiti policu osiguranja ili mi poslodavac plaća dopunsko?

bit ću vam zahvalan
__________________
prestani lagat ovaj napaćeni narod...
krimtim33 is offline  
Old 24.09.2014., 01:24   #7315
meni su rekli da na stručnom imam plaćeno obvezno zdravstveno i troškove prijevoza...dopunsko plaćam sama, ako hoću...a neću, nije da koristim zdravstvene usluge
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Old 24.09.2014., 11:31   #7316
Ljudi, ima li tko da je završio sa stručnim i da je polagao državni ispit? Kako izgleda, da li je dovoljna ona skripta na stranicama Ministarstva uprave? I najvažnije, da li se sastoji od općeg i stručnog dijela ili? Ja uopće ne znam što bi trebala učiti za stručni dio? I koliko dugo ste čekali od prijave za državni do polaganja? Pomozite da znam što točno učiti
Liki is offline  
Old 24.09.2014., 12:53   #7317
Dal je neko vec dobio odobrenje za SO u ministarstvu rada, natječaj je objavljen 22.07 ili se još uvjek treba čekati :/
Plavoki is offline  
Old 24.09.2014., 14:21   #7318
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
dal mogu na natječaje slat i kopirane potvrde o nekažnjavanju da nejdem svaki put vadit nove?
Trebalo bi proć ali mislim da ne smije bit starije od 6 mj.
__________________
When preparation meets opportunity you call it luck .
Wannabes is offline  
Old 24.09.2014., 15:32   #7319
Quote:
majstor fantac kaže: Pogledaj post
Evo sad jedno pitanje više manje, vi koji ste na osposobljavanju bili ili još jeste, da li ste primljeni u radni odnos, ima li naznake da budete ili burza opet ?
Ostao sam u firmi. Bilo nas je 24 na strucnom, ostalo nas je 9, ispocetka vise al su neki otisli vec nakon sto su primljeni na normalnu placu. Problem je sto postoji zabrana zaposljavanja, pa su tu svakakve kombinacije, vanjske firme, agencije, ugovori o djelu itd. Ali kako tko ode iz firme, otvaraju se mjesta i za nas
lukarak is offline  
Old 24.09.2014., 15:34   #7320
Quote:
majstor fantac kaže: Pogledaj post
Stručno osposobljavanje, evo pri kraju sam, odradiš kod privatnika godinu dana, uštediš mu 50000-100000kn, još k tome vjerojatno nećeš biti primljen u radni odnos, krasno je to osposobljavanje, istina da dobiš neko iskustvo i naučiš neke, ali raditi za 1600 kn + prijevoz kod privatnika ostavit će mnogima gorak okus, evo meni je, iako mi je lagana odskočna daska i prihvatio sam jer je sve u krasnom kurcu, ali muka mi dođe kad se sjetim da radim besplatno nekom.
Nisu žalopoljke ovo nego samo komentar, već je neko i napisao u prijašnjem postu za rad kod privatnika, vjerujem da nije bajno ni vama u državnim službama, ali bar radite za državu pa vas i država plaća tih bijednih 1600.
Ne vidim u cem je problem, a i pitanje je koliko mu ustedis. Istina da je to negdje iznos place koju bi ti isplacivao u bruto iznosu, ali poanta je da je sve manje firmi to moglo platiti, pa je dobiti mjesto bez iskustva, gdje si samo trosak i nikakva korist bilo nemoguce. Pa o tome ne treba razmisljati na nacin kako si nekom ustedio pare, jer te pare on ionako nema, a posljedicno ni ti mjesto da stices iskustvo.
lukarak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.