Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2012., 10:27   #721
Moju kolegicu su sad zaposlili nakon sto je odradila to volontiranje. Zato kazem da uvijek postoji nada. Ali nije da se oslanjam na to.

Nisam nikad prije radila. I zasad sam zadovoljna sa međuljudskim odnosima, ali još sam nova i imam dojam da me zasad još štede. Tko zna što će biti kasnije...
Nije da se toliko bojim, ali svakako je lakše raditi u ugodnoj atmosferi. Nadam se da će ostati tako kako je.

Poznajem primjere volontera koji rade u neljubaznom okruzenju za 1600 kn, a stariji kolege još pritom na njih delegiraju svoje odgovornosti kako se oni ne bi previše namučili. To je sada trend- "Brigo moja, prijeđi na drugoga". Nije to maltertiranje koje bi se moglo prijaviti. Ali nije ni uzivancija.

Dovoljno nam je tesko sto radimo za 1600 kn. Za to nam ne treba i stres na poslu kao bonus.
__________________
''I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.'' Thomas Edison
TSkye is offline  
Old 26.06.2012., 13:25   #722
Quote:
malimrav85 kaže: Pogledaj post
kako je to izgledalo? ja sam za 10 dana...

Hey, bi li mogli reci pocetno slovo vaseg prezimena? cekam taj mail vec sto godina, polagano me nada napusta, pa se nadam da je po prezimenima :/ hvala
Furia is offline  
Old 26.06.2012., 13:57   #723
Quote:
Furia kaže: Pogledaj post
Hey, bi li mogli reci pocetno slovo vaseg prezimena? cekam taj mail vec sto godina, polagano me nada napusta, pa se nadam da je po prezimenima :/ hvala

Ja sam na S, ali ne ide to po abecedi jer je sa mnom u grupi bilo ljudi sa prezimenim na b,m,j,k,g...tako da to nema veze.
credica is offline  
Old 26.06.2012., 15:43   #724
E da, pošto taj postupak prijave i obrade zahtjeva traje 3 tjedna (psmtr) da li u međuvremenu moramo ić po mjesečni štambilj na burzu? danas sam bio tam kad ono 1000 ljudi čeka na dva šaltera pa mi se i nije baš dalo čekat
gylco is offline  
Old 28.06.2012., 09:17   #725
Pozdrav svima!
Htjela sam vas pitati je li preko ljeta, dakle za 6.,7. i 8. mjesec potrebno slati izvješće zavodu o našim dolascima u školu?
S obzirom na praznike ne znam ni što bi trebalo napisati u izvješću.
Hvala na informacijama
chiara13 is offline  
Old 28.06.2012., 12:00   #726
Jel ima tko kakvu informaciju o SO u Ministarstvu financija? Natječaji su trajali do početka lipnja.
__________________
Život je kratak, a želja beskrajna...
Mireille22 is offline  
Old 28.06.2012., 19:50   #727
Pozz svima
Uskoro završavam str. osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa, i polažem državni ispit. Zanima me dali ima kakvih sankcija ukoliko se ne položi taj ispit?
Dali to ima kakve veze sa bjanko zadužnicom koju sam predala u HZZ, pa da moram vratit kakve novce ili nešto?
Čula sam naime, da za volontere na osposoblj. bez zasnivanja radnog odnosa, polaganje stručnog nije obaveza..
Ja sam se prijavila, no ukoliko ne prođem, dali mogu odustati od ponovnog polaganja? Kakva su iskustva?
Puno hvala svima na odgovoru
next23 is offline  
Old 28.06.2012., 19:52   #728
Quote:
Mireille22 kaže: Pogledaj post
Jel ima tko kakvu informaciju o SO u Ministarstvu financija? Natječaji su trajali do početka lipnja.
Ima nas još koji čekamo, također još ništa!
Jel ima itko da je dobio kakvu povratnu informaciju?
london11 is offline  
Old 28.06.2012., 22:52   #729
pitanje za vas koji idete na testiranja i za vas koji vec idete na ta strucna osposobljavanja

jel istina da se ne smije imat ni dana radnog staza, igdje?

znaci radila ja mj dana u trgovini a dipl ing elektrotehnike sam recimo i to mi je sad recimo razlog da ne mogu dobit to strucno??
hvala
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 28.06.2012., 22:53   #730
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
jel istina da se ne smije imat ni dana radnog staza, igdje?
Istina je. S tim da sad imaju prednost oni koji su na zavodu preko 90 dana.
Lorraine is offline  
Old 28.06.2012., 23:01   #731
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Istina je. S tim da sad imaju prednost oni koji su na zavodu preko 90 dana.
krasno, veze nema sa strukom :S
a preko 90 jesam, al sta mi vrijedi :S

bas su super oni to osmislili :S
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 28.06.2012., 23:24   #732
smiješ imati do godinu dana staža na mirovinskom..pročitaj na hzz ovdje: http://www.hzz.hr/default.aspx?id=8546

isto mi je rečno i na grupnom savjetovanju

no osim ovog osposobljavanja, koje zapravo nije radni odnos, postoje i poticajne politike za zapošljavanje i to možeš vidjeti tu: http://www.hzz.hr/default.aspx?id=8390 :

3. Nezaposlene mlade osobe do 29 godina bez radnog staža, sa zanimanjima stečenim po programima visokoškolskog obrazovanja:

prijavljene u evidenciju nezaposlenih,
potpisani Profesionalni plan.


dakle, nemanje radnog staža se odnosi na poticaje za "prave plaće", a ne na ovih 1600 za osposobljavanje

Zadnje uređivanje neve_ergosum : 28.06.2012. at 23:34.
neve_ergosum is offline  
Old 28.06.2012., 23:30   #733
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
pitanje za vas koji idete na testiranja i za vas koji vec idete na ta strucna osposobljavanja

jel istina da se ne smije imat ni dana radnog staza, igdje?

znaci radila ja mj dana u trgovini a dipl ing elektrotehnike sam recimo i to mi je sad recimo razlog da ne mogu dobit to strucno??
hvala
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Istina je. S tim da sad imaju prednost oni koji su na zavodu preko 90 dana.
Nije istina.

Ne smijes imati vise od 12 mjeseci mirovinskog staza u radnoj knjizici, bez obzira dal u struci ili ne.
To je formalni uvjet za strucno osposobljavanje. Postoji medutim, jedna razlika za poslodavca ako ti je on prvi poslodavac - poslodavac je osloboden placanja zdrastveno osiguranje, sto mu je cca 350kn mjesecno.

Ti StarPrincess dakle, mozes se prijaviti.

Izvor: HZZ
MisMatch is offline  
Old 28.06.2012., 23:37   #734
no ako si već dugo na HZZ svakak imaš pravo na poticaje, pogledaj ovo: http://www.hzz.hr/default.aspx?id=8391
neve_ergosum is offline  
Old 28.06.2012., 23:42   #735
eto ljudi moji, hvala puno onda na info
jel meni je moja savjetnica na hzzz niej znbala tocno rec, jos dok nije ovo bilo toliko medijski popraceno
sve se nesh izmotava ovo ono

nemam jos 29 a na hzzzu sam bome od 1 mj :S
faks imam, iskustva nemam haha

pa mozda se nesh i nadje onda

hvala
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Old 29.06.2012., 13:08   #736
Quote:
MisMatch kaže: Pogledaj post
Nije istina.

Ne smijes imati vise od 12 mjeseci mirovinskog staza u radnoj knjizici, bez obzira dal u struci ili ne.
To je formalni uvjet za strucno osposobljavanje. Postoji medutim, jedna razlika za poslodavca ako ti je on prvi poslodavac - poslodavac je osloboden placanja zdrastveno osiguranje, sto mu je cca 350kn mjesecno.

Ti StarPrincess dakle, mozes se prijaviti.

Izvor: HZZ
Bila sam na šest različitih testiranja za stručno osposobljavanje i svi su rekli da se ne smije imati ni dana radnog staža, a oni koji su imali, nisu bili pozvani na testiranje (to mi je potvrdila i moja savjetnica jer kad se netko sa stažem prijavi, oni ga provjeravaju u bazi).
Lorraine is offline  
Old 29.06.2012., 14:00   #737
zna li tko mogu li učitelji razredne nastave volontirat za 1600 kn u cjelodnevnom boravku u OŠ?
bambambam is offline  
Old 29.06.2012., 14:57   #738
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Bila sam na šest različitih testiranja za stručno osposobljavanje i svi su rekli da se ne smije imati ni dana radnog staža, a oni koji su imali, nisu bili pozvani na testiranje (to mi je potvrdila i moja savjetnica jer kad se netko sa stažem prijavi, oni ga provjeravaju u bazi).
to je onda kršenje zakona.. članak 2, nn57/12 kaže:


1) nezaposlena osoba bez radnog iskustva u zvanju za koje se obrazovala, osoba koja se u evidenciji tijela nadležnog za vođenje evidencije onezaposlenima, kao nezaposlena osoba vodi duže od devedeset dana i koja nema više od jedne godine evidentiranog staža u mirovinskom osiguranju niti je staž mirovinskog osiguranja ostvarila kod inozemnog nositelja obveznog mirovinskog osiguranja, te se zapošljava na temelju ugovora o radu ili se korištenjem mjera aktivne politike u zapošljavanju, stručno osposobljava za rad bez zasnivanja radnog odnosa,


moguće je da oni krivo tumače, jer nemanje staža se odnosi na poticaje na plaću, a ne na stručno osposobljavanje, svakako upozorite svoje savjetnike!
neve_ergosum is offline  
Old 29.06.2012., 15:11   #739
Eto, izgleda da ni oni sami ne znaju.

Zna li netko tj. vi koji ste sad na stručnom osposobljavanju, kako je uređen "godišnji" i ima li ga uopće?
Lorraine is offline  
Old 29.06.2012., 15:12   #740
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Bila sam na šest različitih testiranja za stručno osposobljavanje i svi su rekli da se ne smije imati ni dana radnog staža, a oni koji su imali, nisu bili pozvani na testiranje (to mi je potvrdila i moja savjetnica jer kad se netko sa stažem prijavi, oni ga provjeravaju u bazi).
pda , i meni je moja tako rekla
i prije 10 dana je bilo tih javnih poziva i vidim da je neko iz Os piso da je povan natestiranje
za moju struku je bilo natjecaja, ali ja nisam pozvana bila :S

i kad su bili oglasi ev kopiram s druge teme di sam pisala

ovako je pisalo, kopirano sa hzzz

Uz navedene stručne uvjete osoba se može primiti na stručno osposobljavanje bez zasnivanja radnog odnosa ako:
a) je prijavljena u evidenciji nezaposlenih osoba duže od 90 dana
b) nema evidentiranog staža u mirovinskom osiguranju.

Osobe koje su prijavljene u evidenciju nezaposlenih osoba s akademskim ili stručnim nazivom, odnosno akademskim stupnjem stečenim prije stupanja na snagu Zakona o akademskim i stručnim nazivima i akademskom stupnju ("Narodne novine" broj 107/07.) stečeni akademski ili
stručni naziv, odnosno akademski stupanj izjednačava se s odgovarajućim akademskim ili stručnim nazivom ili akademskim stupnjem u skladu s odredbom članka 14. navedenoga Zakona.
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.