Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 18:49   #1
Anđeli / Kırgın Çiçekler [Nova TV]

Nova TV od ponedjeljka, 19. rujna u 18:15 umjesto vrlo uspješne "Crne ruže" donosi novu tursku priču - "Anđeli". Turska serija krenula je prošle godine, do sada broji 50 dvosatnih epizoda,
a uskoro u Turskoj kreće i njena druga sezona.



Priča govori o Ejlul kojoj je dosta očevog zlostavljanja i odlučuje stati na kraj tome. Govori sve majci, međutim, ona se odbija rastati od oca i radije daje Ejlul u utočište. Tamo Ejlul upoznaje nove prijatelje, susreće se s novim mentalitetom i svjetonazorima jer je utočište otvoreno usred luksuznog susjedstva. U tom utočištu upoznaje i cure koje su maltretirane od strane bogataških dječaka. Nakon što ih nijedna škola ne prihvaća, ravnatelj sirotišta upisuje ih u luksuzan privatan fakultet u kojem se moraju sukobljavati s bogatom djecom. Ejlul i njene prijateljice tako kreću na put potrage za obiteljima, na put grešaka, novih emocija, novih sukoba, ali i ljubavi.


exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 19:25   #2
Opa ovo je iznenađenje...
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 07:49   #3
Ova serija je stvarno iznenađenje. Odgledala sam prvih pet epizoda i barem za sada ćini mi se dobra. Iznenađena sam sa dobro razrađenim likovima, sa psihološke, ali i sa sociološke strane. Nemam pojma tko su ili tko je scenarist, ali dobro su se potrudili prikazati adolescente, njihove brige, dileme, strahove, želje. I ne samo adolescente nego i one koji brinu o njima.

Vesli me što nema one umarajuće patetike (a cijelo vrijeme mi je nešto "falilo"), radnja se dosta brzo razvija, nema scena koje su u RL nemoguće.

Napominjem,ovo su utisci prvih pet epizoda, do sada odgledanih.

Nadam se da je neće upropastiti, jako, jako to želim. Toplo je preporučam!
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 08:37   #4
Ja sam isto nesto sitno pogledala na netu i svida mi se. Mislim da cu nastavit gledat preko tv-a.

Mislim da je nisu upropastili jer vidim da im je kako odmicu epizode gledanost u Turskoj sve veca. Tih prvih 5 epizoda koje si pogledala su zapravo bile najmanje gledane.
millanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 12:12   #5
Da....odgledala sad..Tužna sam,pa ako nastave u tom tonu,ne znam kako ću izdržati.
Ne mogu odmah o likovima,prerano je,ali...ova mala buntovnica,Ejlul se zove...
Prava faca,bravo mala.Iako takve najprije upadaju u nevolje,ali je pravi borac
Svašta sam izrekla na račun matere,ogorčena sam,ali opet,valjda je takav status žene u Turskoj(nepravedan,apsolutno),gdje je neudana žena apsolutno nezaštićena,gotovo na usluzi svakom deliji kome se d....
Ovo je prvi dojam rekoh,vidjet ćemo dalje...
Posebno bih popljuvala ovu "elitu".Dabogda propali,već sutra..pa da vas vidim bijedne,vas koji ste toliko drugačiji od ovih drugih
I još jedna bitna stvar koja mi je odmah upala u oči!!!
Državna institucija koja se zove dom za nezbrinutu djecu(ili tako nekako),koja se nalazi k tome u elitnom dijelu,maltene otpala boja s drvenarije,fasada se ljušti...mislim
Ako se država tako brine o štićenicama...jadna im majka
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:25   #6
Htjela bih i ja nekoliko rečenica o prvoj epizodi.
I ja se kao i Tena zgražavam na ponašanju ovih bogataških klinaca naspram sirotinje.
I u RL mi je to too much,nemam opravdanja ni razumijevanja prema onima,koji podcjenjuju bilo koga,a pogotovo one,za koje ne znaju pod kojim su uvjetima postali sirotinja.
Ne osuđujem tu bogataške klince,nego u ovom slučaju njihove majke...one ih uče od malih nogu i produbljuju taj jaz,a tko zna "s kojeg su brda" same sišle i zaboravile svoje podrijetlo!!!!!Imale sreću pa sad dokoličare i zgražaju se nad sudbinom sirotinje,bez da im daju ikakvu šansu,da se pokažu i dokažu.Za takve mi uvijek padne na pamet ona pametna:dabogda imao,pa nemao!!!!!!
Život tih mladih djevojaka,različitih sudbina sveden na puko preživljavanje,bez ljubavi,razumijevanja,topline doma i jedino se vajda svojom inteligencijom,neka više neka manje,mogu oduprijeti tom prokletstvu,ostavljenog djeteta.
Zapravo ne volim ovakve teme,kad su djeca u pitanju,jer me to jako dotakne.Nikada ne bih svoje dijete ovako ostavila,jedino to mogu reći.
Ne znam,kako će se lik majke razraditi dalje,ali za sada mi nije neki lik,koji bih žalila.
Žena od 35 godina,zdrava,a podržava više nekoga neradnika,nego svoje dijete.Možda sudim prerano,ali mi ona za sada nema opravdanja za ovakav čin,pogotovo zato,jer je imala alternativu,da dobije materijalnu pomoć za kćer i da ju ne ostavi u tom internatu.Za mene-bolje bez oca,nego s ovakvim ocem!
Sama lokacija tog internata mi bode oči,kud to smješteno u bogataškom naselju....to mi malo ne drži vodu....ali valjda je to tako zbog samog scenarija.Ne vjerujem,da bi se takvi bogataši baš naseljavali u takvo okruženje,ako im toliko smeta sirotinja.
Pratit ću i dalje.
Vidim,da je sinoć prva epizoda nove sezone vodeća po reytingu,iako mi Turski reyting zapravo više uopće nije mjerilo za nešto što će i meni biti dobro.Imamo trenutno dobre primjere za to.
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 18:26   #7
Nema veze kaj sam odgledala pet ep. pa zato znam ono što vi neznate. Mama Od Ejlul je neshvatljiva već sinoć, ali dobro, valjda će biti bolje, nadajmo se. Ejlul mi nije odavala osjećaj buntovnice ni u ovih pola sata što ste vi odgledali, već isprepadano dijete, mala preplašena , nesnalažljiva srna.

Nisam baš sklona takvim pridjevima, ali tako mi se ćini.
Meni tuga, tuga i to prevelika tuga, a sa druge strane bjes, nadmoć, šupljoglavost.

Vrijedi vrijeme trošiti na to, barem meni.

Nala, već se u prvim minutama vidi da to nije otac, već očuh (nadam se da sam dobro shvatila, znaš da ne znam rodbinske odnose).

Frajer, ne da je oduran, nego je ogavan, nemam riječi za njega. Rogovi mu vire nasred glavurđaće. Fujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj jjjjjjj!

Zadnje uređivanje zugica : 20.09.2016. at 18:40.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 18:54   #8
Stvarno je super serija. Prava drama,ali sve su realne situacije.

Zasad i dalje ne shvacam Ejlulinu mamu sto ju je ostavila u domu. Pa da nije mogla naci neko drugo rjesenje ili nesto. Kao da je ne znam kako ovisna o tom muzu. Bezveze..



Ovaj punasni klinac me uzasno zivcira.

Zugica mislis na ovog sto je prevario Feride ili ovog klinca sta ga je Ejluj osamarila?
millanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:26   #9
Odgleda sam ove prve dvije epke i serija obećava, barem meni, koja ospice dobijam od serija sa ljubavnom tematikom ( mislim turskih serija sa ljubavnom tematikom). Socijlana i životna može proći. jeste da ću pasmaterisati, ali nema veze.
Radije se ljutim, nego da slinim na glavni par, koji kroz 500 epizoda još uvijek ne zna kak se djeca prave.

Inače, curice su ok posložene, jedna buntovnica ( ona mala vječita trudnica iz bivše serije), jedna štreberica i plačljivka koja ima cilj u životu, jedna srna ( kako kaže @Zugica, i jedna željna boljeg života na način preskakanja regula.

Profačica ili zamjenica voditeljice je isto ok lik.

Mater od Ejlul ne razumijem , ali ovakvih žena koje sve žrtvuju za "svog" mužjaka su turske serije prepune pa joj zato želim najgoru karmu koja je može zadesiti.

Bogataška dječica standarno u mobitelima i krpicama, bogataške matere isto standardno bitch-ice, a bogataški tateki pred bankrotom isto standardno.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 19:57   #10
Zugić...ma to je bio samo lapsus...kužim,da je očuh,a ti još sumnjaš u svoje poznavanje rodbinskih veza!!!!?????Pa ti si to odavno usavršila.

Ako su u TR žene ovih mogula sve ovako "pametne",onda su oni svi blentavi,jer su tako nešto oženili!!!!!Pa to su fakat kokoši sa kokošjim mozgovima(da ne uvrijedim naše koke).Kakve živote vode,Bože sačuvaj.....ko da su našu Sarmu iz PR preslikali u ovu i ine serije....kokodaču,a veze s mozgom nemaju....već su mi na vrh glave.Zaista mi je to već zamorno gledati..sve na isti kalup....bogata i mora biti glupa!!!!!!

Ribica je isto lijepo detektirala tateke i mamice,pa i ovu dječurliju sa mobitelima i pripadnost zlatnoj mladeži.....bez ikakvih afiniteta za učenjem,jer,njih i tako čeka svijetla budućnost!

S druge strane ovih nekoliko jadnica,prepuštene na milost i nemilost društvu,zakonima,koji se samo na njih primjenjuju....dosta mi ih je teško gledati....nekako ih poistovjećujem sa situacijom i kod nas,jer i to je nažalost naša stvarnost.
Već sam napisala,da mi ovakve teme i taj jaz prema siromašnoj djeci užasno teško pada,ljutim se ili budem jako žalosna.....očito je,da ću "teško" pratiti ovu seriju....neću moći isključiti emocije.

Ejlulina "majka".....ni večeras mi nije bila jasna,ali se nadam,da će joj prisjesti taj njen alfa mužjak(neš frajera)....žao mi je samo,da će uz nju trpjeti njena nevina djeca.

Profačica mi je simpa,vjerojatno će rame za plakanje naći u susjedu,boriti se za prava svojih štićenica....onako djeluje mi sasvim o k.

Valjda ćemo saznati,zašto se taj internat preselio u ovaj kvart....blago pametnome,koji ih je tu uvalio!

Malo offa,preporučam novu seriju Babam ve Ailesi.Sinoć bila prva epka,jako dobro počela!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 20:12   #11
Millanka, mislila sam na očuha,mislim da se Kemal zove. Ježim se od njega i njemu sličnih. Mamica ima još jedno dijete, malu Bušru, koja nije Kemalova, ima jedno dijete u trbuhu i Ejlul. Ide žena linijom manjeg otpora. Ovu veću curu poklanja, daje, tjera, izganja, kako god želite, jer je nje najmanje šteta, odrasla je po njenoj logici, malena djevojčica je tu, uz nju, a ovo u trbuhu još za sada ne može nikome dati. Na njenu žalost vezano je uz nju. Pa lijepo, ajmo Ejlul zbrinuti u sirotište, a za ovo dvoje pobrinuti će se govno Kemal.

Ćim ju je dala bez riječi objašnjena, znala sam da zna, odnosno naslućuje što njen Kemo smjera. Već sam sad nabrijana na njih dvoje da bi im zakonom zabranila pristup djeci i na ulici.

Jako sam sretna i zadovoljna što nema nekih turskih ljepotana koji pljene svojom vanjštinom, a gluma odi mi, dođi mi. Konačno serija po mom guštu. Je teška tematika, ali nema veze.

Ova stara gujavica koja glumi ravnateljicu doma, je nesuđena svekrva od Fatmagul. Još jedna gadura kakva je i tamo bila. Valjda babi leže samo takve uloge. No, bez obzira na sve, odlično nosi gnjusnu rolu.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 12:02   #12
Sad lijepo,da odmah kažem na startu...Odustajm od serije i točka!!!
Fak Turke i njihovu pravdu i proceduru...Nemam snage za to..ne mogu i gotovo
11tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:00   #13
Tena...nisi sama i ja sam jako blizu takve odluke....teško mi je više gledati nepravdu i tuđu tugu....barem ako imam izbor,a imam,da u tako nečemu ne moram sudjelovati.
Radije ću u to vrijeme pogledati nešto drugo,manje depresivno.
Zbog mog negledanja i komentara i tako nitko neće biti ni u čemu oštećen.
Ne vjerujem,da će se u nekoliko epizoda išta promijeniti i da će curkama zasjati sunce,nego će se sigurno izmjenjivati neuspjeh za neuspjehom.
Već sam napomenula,da imam malo sličnosti sa ukusom TR publike....oni mazohistički očito uživaju u tuđoj nesreći....meni previše!!!!!!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 14:28   #14
Sinoć u ništa. Danas u pola pa nastavila uz
da ne propustim lekciju turskog.
Kad ono kažu vodit će cure na ginekološki. Ološu jedan
Nisam započela neću ni nastavit :
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:21   #15
Treća epka i sve je sasvim OK za mene.
Nepravde na bacanje, ali vjerujem i da će biti žilave borbe, samo da ne skrenu u sapunjare.
Hvala ti Bože nema ni jednog visokog, crnog ,polubradatog s pločicama ili bez pa da oči skrenu na pogled iskosa, a ne stvarnu sudbinu ostavljene djece.

Ja zbog teške tematike ne prekidam gledanje pa ni komentiranje, ali zbog ušećerenog i nerealnog sadržaja s nebulozama prekidam.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:28   #16
Quote:
ribica0903 kaže: Pogledaj post
Treća epka i sve je sasvim OK za mene.
Nepravde na bacanje, ali vjerujem i da će biti žilave borbe, samo da ne skrenu u sapunjare.
Hvala ti Bože nema ni jednog visokog, crnog ,polubradatog s pločicama ili bez pa da oči skrenu na pogled iskosa, a ne stvarnu sudbinu ostavljene djece.

Ja zbog teške tematike ne prekidam gledanje pa ni komentiranje, ali zbog ušećerenog i nerealnog sadržaja s nebulozama prekidam.
Naravno, neka gleda tko što želi. Meni isto tematika normalna, realna, svakodnevna. Nema buljenja deset minuta u "voljenu" osobu i onda nagli zaokret, nema nedostatak dijaloga, nema visokih , crnih i zgodnih, hvala , hvala, konačno su izostali. I kaj je najvažnije , sad se možemo ljutiti samo na adolescente i njihove nebuloze, ali znamo da oni ne mogu protiv sebe i ne trebamo nikome ništa opraštati. Možemo ih shvaćati, a i ne moramo.

Ne mogu baš komentirati današnju ep. jer je nisam gledala, a dosta sam ispred tebe. Sutra!

Ipak zamjenica ravnateljice, a i profesor, odlični. Topli, dragi ljudi.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:35   #17
Quote:
zugica kaže: Pogledaj post
Naravno, neka gleda tko što želi. Meni isto tematika normalna, realna, svakodnevna. Nema buljenja deset minuta u "voljenu" osobu i onda nagli zaokret, nema nedostatak dijaloga, nema visokih , crnih i zgodnih, hvala , hvala, konačno su izostali. I kaj je najvažnije , sad se možemo ljutiti samo na adolescente i njihove nebuloze, ali znamo da oni ne mogu protiv sebe i ne trebamo nikome ništa opraštati. Možemo ih shvaćati, a i ne moramo.

Ne mogu baš komentirati današnju ep. jer je nisam gledala, a dosta sam ispred tebe. Sutra!

Ipak zamjenica ravnateljice, a i profesor, odlični. Topli, dragi ljudi.
Pa današnja epka završila s upisom cura u školu, razgovor u sobi kako moraju biti bolje od onih šmizli, a onaj propali tajkun razmišlja o smrti za večerom, puj, puj, puj!
Ejlul pljusnula šamar malom plavom.
__________________
"I'm gonna make him an offer he can't refuse."
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 19:43   #18
E, sad tek nastaje zavrzlama. Nije to jedini šamar. No nema veze, to su dječja posla.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:02   #19
Toliko se vec toga izdesavalo, a jos traje 1. turska epka. Nekad je cak i bolje kad nasi rezu, jos su dosad i smisleno ispale epizode.

Meni je svaka epizoda bolja od prethodne zasad. To sto se tice nepravde prema siromasnima ima u svim serijama. Zato i imaju visoku gledanost jer se ljudi poistovjecuju s njima i nadaju se da ce ih ipak kroz vrijeme zadesiti pravda.. meni ne pada na pamet odustajat od serije,jer se konacno nakon dugo vremena pokazuje drugacija serija i volim sto nema oruzja i fizickog nasilja kao u seriji koja je isla do proslog tjedna u ovom terminu.

Dzemrein tata cini se planira samoubojstvo prije nego sto mu sve uzmu. Bas me zanima hoce li se Dzemre i dalje rugati curama kad shvati da je i ona siromasna. Bilo bi dobro da ju mamica isto posalje u dom kod njih ako ju ne bude mogla financirat.
millanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 20:25   #20
Pozdrav svima
Meni se serija sviđa. Odličan prikaz kako društvo funkcionira i koliko je teško biti niko i ništa. Zasad je sve smisleno i na mjestu. Naravno neka gleda tko što želi ali dajte curke gledali smo i veće nebuloze (kad se samo sjetim serije Da sam oblak) pa nitko nije odustajao.
Za Ejlulinu mamu nemam riječi, tako plitka ženica, samo zaboravila je da doma ima još jednu kćer hoće li i nju dati u dom kad dođe vrijeme?
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.