Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2015., 10:31   #2661
svima na znanje u tijeku je akcija avionskih karata iz zagreba za 99€. datumi putovanja su kroz 4. mjesec http://www.putoholicari.com/povratne...dam-99e-22149/
ukoliko nekoga zanima muzejska kartica može mi se javit na PM.http://www.amsterdamtips.com/tips/mu...-amsterdam.php
karta omogućuje besplatan ulaz u oko 400 muzeja diljem Nizozemske (pokriva samo u amsterdamu 35 muzeja (sve glavne - anne frank, Rijksmuseum,Van Gogh Museum)
thurup is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 18:17   #2662
Mozete li mi napisati par savjeta u vezi izbora coffeshopova, gdje se hraniti i di izaci vani na nekakav party ili sl.
judge_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 09:49   #2663
Quote:
judge_man kaže: Pogledaj post
Mozete li mi napisati par savjeta u vezi izbora coffeshopova, gdje se hraniti i di izaci vani na nekakav party ili sl.
šta se tiče coffeshopova, komercijalnih, turističkih bilo gdje u red lightu, il od amsterdam centraal prema dam squareu (najviše ih je u ulici nieuwendijk).
meni je preporučen jedan lokalni -
Het Ballonnetje
Roetersstraat 12
nema gužve, opuštena atmosfera i čini mi se da su 99% lokalci.
za hranu imaš jeftinih (uvjetno rečeno) većinom azijskih u zeedijku, a jeftinih restorana za pice, špagete i tako to oko leidseplaina (npr. porto carrara, sve po 5€)
thurup is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 14:11   #2664
hallo!
Krajem marta putujemo u amsterdam, juuupiiiii!
Tako da cu vas smorit' ovih dana

Slecemo u Dusseldorf pa me zanima kako najjeftinije doci iz Dusseldorfa do Amsterdama ili Utrechta a mozda i neki simpa grad blizu Amsterdama...
Kako vidjeti polja tulipana, bez hodnanja po fensi parkovima (low cost)?

Hvala puno unaprijed!
chicha chvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 23:20   #2665
Quote:
chicha chvorak kaže: Pogledaj post

Slecemo u Dusseldorf pa me zanima kako najjeftinije doci iz Dusseldorfa do Amsterdama...
Meinfernbus.de,povratna busom oko 20E...ili
blablacar.de,mitfahrgelegenheit.de,da si nadjete nekoga ko ide za Amsterdam autom,pa se ubacite i podjelite troskove.Ali mislim da je 20E najjeftinija varijanta,osim autostopa.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 01:56   #2666
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Meinfernbus.de,povratna busom oko 20E...ili
blablacar.de,mitfahrgelegenheit.de,da si nadjete nekoga ko ide za Amsterdam autom,pa se ubacite i podjelite troskove.Ali mislim da je 20E najjeftinija varijanta,osim autostopa.

Hvala puuuno!!
Vec sam gledala na blablacar i za sad nema nista...
Mozda iskrsne nesto do kraja marta.. a i ovaj bus se cini najjednostavnije, osim ako se u zadnjem trenu ne odlucimo stopirat..
chicha chvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 23:45   #2667
Quote:
chicha chvorak kaže: Pogledaj post
Hvala puuuno!!
Vec sam gledala na blablacar i za sad nema nista...
Mozda iskrsne nesto do kraja marta.. a i ovaj bus se cini najjednostavnije, osim ako se u zadnjem trenu ne odlucimo stopirat..
Blabla car gledas par dana prije puta.To je mozda malo nezgodno za nabosti,da nadjes polazak bas kad sletis.Sto se cijene tice,bus iz Frankfurta i blabla car su me izasli isto.Jedino sto bus duze vozi.Posto je Dusseldorf puno blize granici i Amsterdamu nego Frankfurt,voznja busom nije neki extra zamor.Tako da ti je vjerovatno best bet uzeti povratnu za bus.Bus staje nedaleko Centraal-a,odmah do tramvajske stanice,znaci u centru si za cas.

Za bauljati okolo,preporucio bih bicikl.Nedaleko Centraal-a u De Ruyterkade je Starbikes,moja preporuka za najam omafiets-a odnosno bicikla.Druga varijanta je Recycled bikes u Spuistraat,nedaleko Dam-a.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 00:48   #2668
Quote:
chicha chvorak kaže: Pogledaj post
Slecemo u Dusseldorf pa me zanima kako najjeftinije doci iz Dusseldorfa do Amsterdama ili Utrechta a mozda i neki simpa grad blizu Amsterdama...
Kako vidjeti polja tulipana, bez hodnanja po fensi parkovima (low cost)?

Hvala puno unaprijed!
Evo ti malo informacija kako najpovoljnije, ali i ne najbrže.

Autobus do centra grada Weeze i željezničke stanice vozi svakih sat vremena po cijeni od 2.5 eura, nakon čega možete vlakom po cijeni već od 19 eura do Amsterdama. Ipak za dobiti povoljnu cijenu željezničke karte potrebno je tu kartu kupiti mnogo ranije putem stranice Njemačkih željeznica. Dostupan je veliki broj mogućih kombinacija o kojima ovisi broj presjedanja, no u pravilu se radi o jednom presjedanju i dužini putovanja od tri i pol sata. Prema tome, putovanje od zračne luke Weeze do Amsterdama stoji već od 21 euro, što čini ukupnu cijenu putovanja od Zadra do Amsterdama već od 650 kuna na dalje.

više informacija kao i linkove na vozne redove imaš ovdje:

http://hrbackpacker.com/citybreak/?vrijednost=Amsterdam

Sretan put!
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:42   #2669
Živi li neko od forumaša u Amsterdamu? Kupili letove za Kings day (25.4.-28.4.) a stanova ni za lijeka (barem onih pristupačnih običnim smrtnicima). Imate li neke prijatelje, poznanike koji bi iznajmili stan za 5 ljudi, do 250 eura, a da ima neku vezu s centrom grada?
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:57   #2670
Za Uskrs idem u Amsterdam, prijevoz sam sredio, sa smještajem krećem.

Preporuka smještaja u hotelu sa noćenjem do 100€ za dvije osobe?
The_Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 23:56   #2671
Quote:
blebletalo kaže: Pogledaj post
Živi li neko od forumaša u Amsterdamu? Kupili letove za Kings day (25.4.-28.4.) a stanova ni za lijeka (barem onih pristupačnih običnim smrtnicima). Imate li neke prijatelje, poznanike koji bi iznajmili stan za 5 ljudi, do 250 eura, a da ima neku vezu s centrom grada?
Pogledaj si airbnb.com
Ima ih da mozes birati u tom periodu i u toj cijeni.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:05   #2672
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Pogledaj si airbnb.com
Ima ih da mozes birati u tom periodu i u toj cijeni.
Evo ponalazi ih 6 u širem centru grada po toj cijeni
blebletalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:32   #2673
museum card

ima li 'ko domaći gori da ima onu godišnju karticu za muzeje da posudi uz simboličnu naknadu
hydee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 14:00   #2674
Quote:
hydee kaže: Pogledaj post
ima li 'ko domaći gori da ima onu godišnju karticu za muzeje da posudi uz simboličnu naknadu

i ja isto tražim, možda ne idemo u isto vrijeme
fjora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 22:12   #2675
Domaci rade po cijele dane, nemaju vremena (niti snage) lunjat muzejima.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 15:08   #2676
Ima li iko od domacih koji rade po cijele dane da bi posudio gitaru od 20 do 24 marta?
Moze i u zamjenu za koju pivu

Ili ako neko zna kakav sajt gdje bi se moglo tako nesto pitat da proslijedi...

Thaaaaaanks!

Zadnje uređivanje chicha chvorak : 16.03.2015. at 16:02.
chicha chvorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 22:25   #2677
Nemam, ali probaj ovdje pogledat: http://bit.ly/1BKCzx7
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 13:30   #2678
Amsterdam

Bok ekipa!

Idem krajem 5.mjeseca sa 4 prijatelja u Amsterdam i bit ćemo 3 noći.
Može li se obići sve u ti par dana?
Koje hotele/hostele preporučujete? Poslao sam upit za 10 stanova na airbnb.com i niti jedan nije slobodan

Unaprijed hvala!!!
mateo777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 14:37   #2679
Obic mozes sve u jedan dan, ali ovisi koliko vremena zelis posvetiti pojedinom detalju. Mozes uzet turu busom, pa turu brodom ili biciklom, otic u muzej, na koncert, coffee shop,...

Meni se svidjela atmosfera u Boom Chicago kazalistu. Sjedis za stolicima i mozes narucit cugu ili klopu sa sanka. Nakon predstave su ponudili da ostanemo i na sljedecoj ako zelimo (imali dosta mjesta neprodanih), tako da preporucam odlazak na predzadnju predstavu.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:41   #2680
Evo nekoliko zanimljivih prijedloga: http://www.express.co.uk/travel/shor...erdam-for-free
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.