Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2003., 12:23   #41
Indi, pogledaj friz na glavi naseg premijera Balkija pa ce ti puno toga biti jasnije.

Inace, tu vijest o zabrani prodaje sam ja mozda zadnji put cula na pocetku same price pa mi je nesto drugo ostalo u glavi od ovoga sto vi pisete. Ja sam zakljucila da hoce zabraniti prodaju strancima i da trebas imati dokaz da si holandez ne bi li sta mogao kupiti. Ali, lako je moguce da sam pogresno skuzila jer ja slusam vijesti i radim druge tri stvari u isto vrijeme.

A, oko pusenja (duvana, ne travice ) postaju sve stroziji (na moju VELIKU radost) i od 1-1 ce u svim vlakovima biti zabranjeno i cak i na peronima.



Konacno neka pametna odluka od strane vlade dragog nam Balkija.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:25   #42
Quote:
Indi kaže:
Ak nis drugo bar sam se sad super provela. Mozda jos prije Bozica odem na vikend. Ak nis drugo, bar ces jos uvijek moc kupit
A zakaj rade sad odjednom takav zakon?
Zato shto su ovdje na izborima pobijedili domaci "HDZ" .

Nisu samo droge u pitanju, hoce i obican duvan eliminirati. Od Nove godine ne smijesh pushiti u vlakovima i stanicama.

Ma, bolje da ne pricam.....Ovdje je politika u zadnjih godinu - dvije ludnica.....Upropastice desnicari drzavu totalno ako nastave ovako.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:34   #43
Quote:
Lilly kaže:
Indi, pogledaj friz na glavi naseg premijera Balkija pa ce ti puno toga biti jasnije.

.

A, oko pusenja (duvana, ne travice ) postaju sve stroziji (na moju VELIKU radost) i od 1-1 ce u svim vlakovima biti zabranjeno i cak i na peronima.



Konacno neka pametna odluka od strane vlade dragog nam Balkija.
Ma, zadavit cu te!!!!!

Bem ti bak-ellende-Harry-Potter pojavu!

iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 12:44   #44
stimac pljuger ???

svi koji su jucer gledali pola ure torture, sigurno su morali primjetiti kada je Stimac na neko pitanje oko kaj on voli u zivotu i to...odgovorio..

volim piti, pusiti, duvati i sve ostalo

pa ga je nounarka priupitala a kaj je to duvati...

mislim stvarno....Stimac pljuger ???

ha sta cete weedara def. nije 4 every1
__________________
lavPisJuniti
go2:http://www.geocities.com/zeleni_spijun
zeleni_spijun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 13:02   #45
Iggix:

Sta se ti bunis, tebi vlakici vise ne trebaju.

CDA kao HDZ? Ma, nema poredenja za Balkija... one and only...


Nekako mi se nadovezuje prica o Amsterdamu i tim odlukama koje bi mogle s.ebati turizam tu. Balki vodi konzervativnu stranku (ne bi ih zvala desnica) i u koaliciji je sa liberalima (sto je zbilja jako mocna kombinacija ) a prati ih i jako mali broj demokrata (moji omiljeni, prevrtljivi, ni vino ni voda, nikad odluke od njih, samo beskonacno razglabanje-ma, kao da sebe opisujem kad njih opisujem ).

Oko ovih odluka vezanih za Amsterdam mi se cini da bi Balki sa svojim konzervativcima (kojih je najvise u 2e kamer) vrlo rado uveo mjere da se Amsterdam upristoji, da se skloni imidz sex, drugs and fill in yourself. Ali, liberali predstavljaju izmedu ostalih i bogate vlasnike firmi, segment kojem takve promjene mozda i ne bi sjele,... oni bi pristali na takvu promjenu imidza jedino kad bi im bile obecane druge mogucnosti za prosirenje novcanika. A, jako me zanima kako bi to konzervativci prekrojili Amsterdam jos uz to vodeci racuna da ostanu mogucnosti za domace firme.

Anyway, mislim da bi liberali i uopce biznis sektor morali biti ludi da u ovom mandatu dopuste bilo kakvo prckanje po imidzu Amsterdama. Ako pak popuste pod pritiscima, onda cu biti vise nego jako razocarana.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 16:09   #46
Quote:
Lilly kaže:
Iggix:

Sta se ti bunis, tebi vlakici vise ne trebaju.


Nismo se duuuugo cule. Sto mislish - kako idem u shkolu iz Utrechta - biciklom? Toliko se asimilirala nisam.

btw, mogu se oni predstavljati kako hoce - jaca su desnica od Pimitja. Da je Pim ziv presho bi u ljevicare od sramote...
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2003., 17:50   #47
Ja mislila autom...

Ma, od sramote bi se svi zajedno trebali prestati baviti politikom. Jos uvijek se nisam navikla na ove nove face pa kad na tv vidim ministra tamo nekog ne mogu se nacuditi i sve si prizeljkujem one stare, makar bili iz VVDa.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2003., 22:29   #48
Indi, fakat si rezerviraj taj vikend prije Bozica, jer ovi se izgleda ne sale. Evo link. Dolazi sa monitorove naslovnice, a ima sigurno jos kojekuda po netu.


(Vec si zamisljam zanimljive poslice za studente: obavljanje shoppinga za turiste... ) Indi, ne stignes li na vrijeme, za sljedeceg puta mi se javi, ja sam Dutch.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 13:48   #49
Smile amsterdam ...low budget

Stvari stoje ovako:

ovo ljeto čim zatopli i čim dam ispite namjeravam u Amsterdam, i to na stop. Jel to kao prvo uopće moguće. Kao drugo kolko bi mi novaca trebalo za preživjet u Amsterdamu, za neke provode i neko razgledavanje znamenitosti.
Dal da tražim hostele il je sigurno spavat na željezničkoj il nekom sličnom mjestu?
Mislio sam uzet nekih 4.ooo kn.... i idemo dvoje
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 16:21   #50
Re: amsterdam ...low budget

Quote:
kLošar kaže:
Dal da tražim hostele il je sigurno spavat na željezničkoj il nekom sličnom mjestu?
Mislio sam uzet nekih 4.ooo kn.... i idemo dvoje
S obzrom da se željeznička obnavlja, nije sigurna jer bi ti mogla pasti koja cigla na glavu..

Nađi hostel ili nešto slično. Sigurno ima i koji kamp. Nemoj pukušati spavati na ulici, jer policija je izrazito efikasna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 17:29   #51
koje su daljnje mjere ako me policija uhvati dok spavam u parkiću ?

hosteli su dosta skupi pogledao ja već to... a trebat će dost para za put jer treba dostopirat do tamo....

kakvi kampovi?
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2003., 19:28   #52
Quote:
kLošar kaže:
[B]koje su daljnje mjere ako me policija uhvati dok spavam u parkiću ?
Ako se baš zainate, mogu te deportirati (sigurno imaju neke odredbe tipa skitnja i sl.), a kako je u pitanju Shengen state, onda možeš narednih godina imati problema pri ulasku u EU, uključujući i Sloveniju te Mađarsku!!!

Quote:
hosteli su dosta skupi pogledao ja već to... a trebat će dost para za put jer treba dostopirat do tamo....
I to me zanima kako namjeravaš, jer cijela Austrija, Njemačka i Nizozemska - manje-više su u pitanju auto-ceste a gdje se ne smije stopirat, za to bi te odrapilo par stotina Eura!!!

A da probaš vlakom: Inter-rail, Euro Domino i slični sustavi s popustima?

Quote:
kakvi kampovi?
Klasični, šator i vreća za spavanje i to je to... Ima ih svugdje po Europi...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 14:34   #53
Quote:
kLošar kaže:
koje su daljnje mjere ako me policija uhvati dok spavam u parkiću ?

hosteli su dosta skupi pogledao ja već to... a trebat će dost para za put jer treba dostopirat do tamo....
Nema nishta od spavanja u parkicu....
Stopiranje:

gledala sam nedavno jednu emisiju na tv. Imaju odredjena mjesta gdje smijesh stopirati, na drugim mjestima te oderu dobro ako te uhvate. Tip ( Nizozemac) je pokushao u tri dana prec oko 300 km. Nije preshao niti 100 km.

Smjeshtaj:

Shto se tice smjeshtaja: imash ovdje zgrade (kraakpanden) koje se trebaju rushiti i u njima zive uglavnom mladji ljudi, studenti. Uglavnom na kraju dodje policija i izbaci ih van. Cesto je prljavo, ali barem imash krov nad glavom i mozesh se istushirati.

Nazalost, dalje ti ne mogu pomoc - nemam kontakta s nekim tko ima vishe informacija.

U svakom slucaju imam adresu jednog foruma:
http://squat-info.host.sk/viewforum.php?f=3

Iako je sve na Nizozemskom - vjerojatno ce ti se ljudi javiti ako se obratish za pomoc na Engleskom.

Ajd, sretno!

iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 14:38   #54
Eh, da! Josh jedna stvar!

Koliko znam s putovnicom ti ne treba viza, pa te ne mogu bash deportirati, a uvijek mozesh rec kako si malo vishe popio i sl.
No, kazna ti ne gine....
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2003., 14:52   #55
Quote:
iggix kaže:
Eh, da! Josh jedna stvar!

Koliko znam s putovnicom ti ne treba viza, pa te ne mogu bash deportirati, a uvijek mozesh rec kako si malo vishe popio i sl.
No, kazna ti ne gine....
U, da vidiš samo kako ga mogu deportirati... I to van EU... A onda će kod svakog ulaska u Sloveniju morati pokazivati da ima novac, kartice i slično, jer će biti u bazi podataka...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 15:01   #56
evo da se i ja javim na ovu temu, morala sam
bila sam samo jednom u amsterdamu i to samo 3 dana. i bilo je predivno! predivan grad! zivi po noci, po danu, stalno je zivo. imas di izaci. bila sam u onoj brusionici dijamanata, zanimljivo za vidjet. van gogh-ov muzej isto treba svakako pogledati.
ima se sta vidjet i svakako je grad za mlade!

tako se smijem kad se sjetim tog izleta. predivno!
svakako bi voljela ic ponovno. nadam se da ce mi se ta zelja ostvariti...do tada.....pozdrav..
Phard is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2003., 18:34   #57
znači tak....zabranjeno stopirati
Ovo sa skvotom zvuči prilično dobro mada ćemo po noći tulumariti tak da od tih 5-6 dana il kolko bu već to jednu noć ćemo sigurno prespavati u hostelu bar da se pristojno otuširamo i najedemo ak ništ drugo, a od tih naših skvoterski provedenih noći ....pa neće valjda taj dan doć murija

sve u svemu ljudi tanx...

ak još ko ima koji zanimljiv prijedlog (i jeftin ) rado ću ga saslušat
__________________
esta revolution est eterna
kLošar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2004., 23:54   #58
Quote:
kLošar kaže:
znači tak....zabranjeno stopirati
Ovo sa skvotom zvuči prilično dobro mada ćemo po noći tulumariti
I to pokušajte unaprijed štogod saznati, jer baš po centru grada i nećete noću tulumariti... Ne znam gdje su mjesta za cjelonoćni izlazak, ali u krugu par km od centra mislim da nisu, barem ih ja nisam vidio (kako tijekom dana budem na predavanjima/seminarima/poslu onda europske metropole obično obilazim noću obružan fotoaparatom s filmom za noćno snimanje).

Što se smještaja tiče, možete porazmisliti i o boravku u Utrechtu, grad od nekih 200.000 ljudi i univerzitetski centar Nizozemske - restorani i sl. su jeftiniji nego u Amsterdamu i dosta toga je prilagođeno studentima koji nigdje nisu bogati... A ljeti vjerujem da bi se i boravak povoljno mogao naći!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2004., 20:02   #59
Evo vam jedna iz Amsterdama Znate li koja je ova treba sa pljugom??
__________________
spiro
spiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 02:37   #60
Bio sam prvi put u Amsterdamu sad od 28.12. do 2.1. Kao prvo, uzasno ti je skupo, pizza oko 10 eura, piva oko 6 eura, a u skoro cijelom Amsterdamu (mislim na centar) ne mozes besplatno pisat. Pisanje ti se u skoro svim bircevima naplacuje 50 centi, jedino ako naletis na koji McDonalds, ali i njih su izbrijali par vez wca sto je prilicno cudno. Naime takvi se zovu McDonalds expres. Sto se tice tulumarenja vjerujm gi grad je MRTAV do 1. Jedino ako imas nekog domaceg tamo da te vodi po klubovima. Naravno, pricam o centru. Sto se tice pljuganja ja sam normalno kupio i pusio 2.1.-og sto znaci da se zakon (ako su ga donijeli) jos ne provodi. Sve u svemu treba ti jako puno para. Uzivaj
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.