Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 16:15   #1
Lightbulb Vidovitost u natalnim kartama

Ovo je jedna jako dobra tema nisam je ranije razradio a onda sam pročtiao jedan članak na stranici Kepler instituta pa ću neka njihova i moja zapažanja podijeliti sa vama:

Saturn je prošlost, Uran je sadašnjost a Neptun budućnost. Osobe koje su vidovite moraju imati snažne uplive ova tri vanjska planeta. Vidovitos nije karakteristična osobina čovjeka pa ju ne možemo ubrojiti u prvih 6 planeta. Simboli prošlosti i budućnosti su također određeni i u čvorovima koji označavaju prošlost (južni čvor) i budućnost (sjeverni čvor). Planete koje su u konjukciji sa čvorovima su od ekstremne važnosti. naime, nije sasvim točno da južni čvor je generalno loš. Imširagić navodi da planeta u konjukciji sa južnim čvorom dolazi do svoga savršenstva i brusi ono što je radila u prošlosti u ovom životu do krajnjih granica.

Postoji više tipova vidovitosti, retrognicija - ljudi koji mogu vidjeti prošle ali ne i buduće događaje, prekognicija - viđenje čiste budućnosti. Neki rade na dodir , neki rade putem slike, a neki pomoći misli. Nek pak dobivaju sve to u snu.

No ono ključno u cijeloj priči je činjenica da je sve usko vezano za poljem 12 i cijelom serijom 12 - Neptun i znak Riba. Jer Neptun je budućnost. A Neptun je magla tako da običnim ljudima budućnost nije poznata baš kakva je i simbolika Neptuna. Pored serije 12 treba gledati i seriju 9, vizija. Izdizanje izvan svijeta oko sebe, i shvaćanje istog.

29 stupanj i 0 nulti stupanj će uvijek donijeti jaku intuiciju i pristup budućnosti jer to su stupnjevi kulminacija i kolektivnog pamćenja.

Zapažena je česta konjukcija Mjeseca i Marsa kao prirodnih vladar 4 i 8 polja.

Mjesec Neptun u aspektu također ako ostale stvari to podržavaju osobi se javljaju slike , ovisno o elementu u kojemu se to nađe znati ćemo na koji način to rade.

Recimo, poznati vidovnjak iz engleske je imao ac jarac a saturn u vodenjaku konjukcija južni čvor, a njegov dispozitor ga vodi u polje 12. Elementarna važnost 12 polja je i ovdje došla do izražaja.

Bez 12 polja nema vidovitosti. Vladar ac-a je uvijek nekako povezan sa 12 poljem.

ima tu još detalja no ovo je dovoljno za sada.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:30   #2
Imam skoro sve aspekte , sem ovog Mesec-Neptun.
Mo0Ma
Ne u XII, na 1 stepen Jarca (no, ne kaže li se za Jarca da je baš neintuitivan znak, pa da je i Neptun ''osakaćen'' u Jarcu?), Ne0So
Sa u Sco na Južnom čvoru (ne razumem se baš u čvorove, oduvek mi je bilo simpatično što je baš na Južnom, a ne na Severnom ), a dispozitor otišao u IX u Sco.
Mars na 0 Riba
I stelijum u XII.

Nego, Suspiriume, ti si intuitivan i na mahove vidovit, pa pričaj šta je kod tebe na to moglo da utiče.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:38   #3
Ja ni jedan, a vidovita sam..kak to?!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:38   #4
Vidovitost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:44   #5
znam fish za tu temu ali ipak te molim da i ovo ostaviš jer ovime želim pristupiti na jedan drugačiji način .

Jarac je taj koji u sebi nosi sjećanje kolektivne genetike i zato nije loš. jedan od najvećih vidovnjaka je imao jarac ac saturn u vodenjaku kako sam naveo.

staviti ću vam link na file pa da možete pročitati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:47   #6
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Imam skoro sve aspekte , sem ovog Mesec-Neptun.
Mo0Ma
Ne u XII, na 1 stepen Jarca (no, ne kaže li se za Jarca da je baš neintuitivan znak, pa da je i Neptun ''osakaćen'' u Jarcu?), Ne0So
Sa u Sco na Južnom čvoru (ne razumem se baš u čvorove, oduvek mi je bilo simpatično što je baš na Južnom, a ne na Severnom ), a dispozitor otišao u IX u Sco.
Mars na 0 Riba
I stelijum u XII.

Nego, Suspiriume, ti si intuitivan i na mahove vidovit, pa pričaj šta je kod tebe na to moglo da utiče.

Pa moramo biti sasvim jasni, ja mislim da su ovdje čak i ključni samo stupnjevi i to oni na 12,24, 0 i 29. također stupnjevi 4 i 5.

Ovo glede mene, ne znam bliži mi se 21 rođendan za 10 dana osjećam u sebi da se mijenjam, postaju mi stvari intenzivnije no ovisan sam na dodir osobe inače ide jako teško.

ne znam točno što je možda PRVI uzrok toga. Trigon Neptuna i Mjeseca sigurno, međutim mnogi to imaju pa im se ne ispolajva na taj način. Ja osobno vjerujem da je to zbog konjukcija Marsa i južnog čvora, mars je umetnut a i vladar je sjevernog čvora , a vladar mu merkur 0 pluton. mislim da bez toga ja ne bi imao ništa.

inače kako je i Srđan Stojić napisao u tome članku umetnute planete su ključne u cijeloj priči. umetnuta planeta utječe mnogo na psihu i stvaranje takvih spsobonosti.

ja moram sačekati još nekoliko godina da se to razvije do kraja.

međutim moram reći i sljedeće, svi ljudi koji to imaju su na neki način stradali, doživjeli veliki šok u životu.

ista nego reci nam kako se ovo pokazalo kod tebe ?
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:47   #7
cudno mi je samo kako je uran sadasnjost jel nije on buducnost,saturn bi mi vise pasao sadasnjosti,kao nesto stabilno jasno,sto je tu,ali isto može biti proslost,kao što mi neptun može biti i proslost i buducnost,kao nesto nejasno,ali nije nam jasno niti sve iz nase proslosti
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:49   #8
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
znam fish za tu temu ali ipak te molim da i ovo ostaviš jer ovime želim pristupiti na jedan drugačiji način .
Naravno.

Inače baš sam sada išla pogledati na Kepler taj članak. Odličan je.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:49   #9
ne saturn je definitivno prošlost. saturn je sve što je bilo, staro prošlo, saturn je vraćanje unatrag, saturn simbolizira i sat, vrijeme, ono što je proteklo. saturn je jasan i njega se jasno osjeti, međutim neptun ne možeš ,neptun je ono što ne vidimo. zato je neptun budućnost.

međutim, u pravu si kada kažeš u zadnjem redu misao - u 12 polju i neptuno je ujedinjen cijeli horoskop i sadašnjost i prošlost i budućnost. međutim samo neptun nosi komponentnu budućnosti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:50   #10
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Naravno.

Inače baš sam sada išla pogledati na Kepler taj članak. Odličan je.
aj ga skini pa uploadaj , tebi to bolje ide nego meni . da mogu ljudi ovako skinuti i pročitati.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:52   #11
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
aj ga skini pa uploadaj , tebi to bolje ide nego meni . da mogu ljudi ovako skinuti i pročitati.
Evo ga.

P.S. Baš me zanima kada je napisan, jer ima neke djelove vrlo slično napisane (pa čak i uvod) kao i onaj koji sam pisala. Možda je pokrenuta kolektivna svijest.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:53   #12
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ne saturn je definitivno prošlost. saturn je sve što je bilo, staro prošlo, saturn je vraćanje unatrag, saturn simbolizira i sat, vrijeme, ono što je proteklo. saturn je jasan i njega se jasno osjeti, međutim neptun ne možeš ,neptun je ono što ne vidimo. zato je neptun budućnost.

međutim, u pravu si kada kažeš u zadnjem redu misao - u 12 polju i neptuno je ujedinjen cijeli horoskop i sadašnjost i prošlost i budućnost. međutim samo neptun nosi komponentnu budućnosti.
to je bilo moje pitanjece,moje razmisljanje
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:54   #13
ma sve ok , pa tako sam ja i shvatio
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 17:16   #14
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Pa moramo biti sasvim jasni, ja mislim da su ovdje čak i ključni samo stupnjevi i to oni na 12,24, 0 i 29. također stupnjevi 4 i 5.
Meni Saturn na 24 Škorpije, Pluton na 4 Škorpije, Sunce na 4 Jarca i Kiron na 4 Blizanaca, i, rekoh već - Mars na 0 Riba.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Ovo glede mene, ne znam bliži mi se 21 rođendan za 10 dana osjećam u sebi da se mijenjam, postaju mi stvari intenzivnije no ovisan sam na dodir osobe inače ide jako teško.
Stariš, druškane . Meni velika promena, doslovno - psihički i fizički (upadam u jedno od ''stanja'' i jedva se izvlačim)- tačno 26 dana pred 20 rođendan. Jasno se sećam.

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
međutim moram reći i sljedeće, svi ljudi koji to imaju su na neki način stradali, doživjeli veliki šok u životu.
Ne umem da definišem ''šok''. Pošto pre nešto što drugi u mom životu označe sa ''šok'' ja vidim kao srećnu okolnost i iskustvo . Mislim da bi zaključivanje pre ovako trebalo da ide - pošto je sama skrivena kuća - 12. i kuća izolacije, bolnica, zatvora, bla-ba, ona donosi i veliku moć spoznaje. Dualnost. U smislu da svaki dar vuče za sobom i neku pošast. Kao što je i geniju teško da se uklopi, većini izgleda čudno, čak i nenormalno. I rekla bih da energija može da se ''razmenjuje''. Da ne ulazim u detalje, kad sam bolesna, upadam u neka čudna stanja. Pa nisam ni sigurna da li izvlačim nešto iz bolesti, ili se osećam bolesno kad tu ''upadnem''. U svakom slučaju, teško razdvajam bolest i ''vidovitost'' .

Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
ista nego reci nam kako se ovo pokazalo kod tebe ?
Da ne ulazim u detalje, prvi put sam predvidela smrt jedne osobe sa dve godine. Ali, zanimljivo da umem da zavirim u podsvest osobe s kojom razgovaram, tako da kažem nešto grozno, da ljudi zinu od čuda kako ja to znam . Prestala sam to da radim, jer sam doslovno dovela do nervnog sloma jednu osobu, kad je videla da znam. Tako da uglavnom ćutim i kad osetim nešto.

Nego, rekla bih da je to normalno, nego ljudi ne obraćaju pažnju na osećaje, većinu plaši ono što se ne može matematički objasniti i izmeriti.
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 19:35   #15
Nisam vidovita. Ne znam dal da kažem nažalost li nasreću...Od prve svijesti svijeta oko sebe privučena sam "onosvjetskim", paranormalnim, mračnim.

Pri ovome mračnim ne mislim na sotonizam ili bilo kakvo nanošenje zla - upravo obrnuto, grozim ih se, kao da sam posebno svjesna njihovog užasa. Je li "kriv" stelijum u 12 kući (sve i jedan planet izvan te 12 kuće radi aspekt na planete u njoj), Mo na 29 stupnjeva Vodenjaka, ASC na 29 st Bika, kvadrat Neptuna/trigon Urana na južni čvor ili sto drugo, al imam nepogrešiv osjećaj za zlo i nevolju. Možda jer mi je Mars vladar 12 kuće i ujedno u 12 kući :nezna:

Dugo sam mislila da sam pesimist jer sam "u kostima" osjećala da dolazi nešto loše (manje ili veće zlo), i nepogrešivo je došlo.

Nisam predviđala budućnost, nekoliko puta sam sanjala događaje koji su se nedugo zatim ostvarili, do u najmanjeg detalja (12 kuća-snovi?), no bile su to samo pojedine scene iz života, ne brojevi lota ili pitanja sa ispita

Snažna intuicija, šesto čulo, kako god nazvali i velika privučenost mističnom, mračnom. I grozna autosugestija, dok sam čitala Steven Kingovu "Nesanicu" svaki dan sam spavala sve manje i manje, upravo kao i glavni lik iz knjige sve dok je nisam pročitala, tad se san vratio u normalu...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 10:07   #16
Fish je ovo odlično složila.

Ovako, ono što je navedeno u članku zapravo nije neko veliko otkriće, to je opže poznata stvar, radi se samo o tome da je autor to jako dobro kompilirao. I ja da idem pisati sada o tome ne bi mogao nikako izbjeći i ono što je on napisao. Jedino što sam od njega saznao a da ranije nisam obratio toliko pažnju, je važnost umetnutih znakova i planeta u njima.

Međutim ovaj članak ima jednu veliku manu.

Ne kazuje nam na koji način razlikujemo vidovite ljude od onih koji to nisu. Ne odgovaraju nam na ključno pitanje što je to presudno po čemu će netko biti vidovit.

- ima ljudi sa aspektom Mjeseca i Neptuna koji nisu vidoviti.
- ima ljudi koji imaju po 3-4 planeta u seriji 12 a nisu vidoviti
- ima ljudi sa jakim Neptunom pa imaju dosta jaku intuciju a nisu vidoviti


I zaključno nije ni postavljena razlika između ljudi sa jakom intuicijom i vidovitih.

U tom smislu ovaj članak smatram kao odlično polazište.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 10:25   #17
No, kako razgraničiti intuiciju od vidovitosti?
Meni se često dešava da jednostavno znam da će se nešto dogoditi.Npr., osjetim hoću li ili neću proći na ispitu.Kada učim, obavezno osjetim da će mi neko pitanje biti u testu, pisanom ili usmenom, i uvijek bude.Jednom, kada sam kao klinka bila ludo zaljubljena u nekog starijeg dečka, jednu subotu sam cijelo vrijeme razmišljala o njemu i plakala, neki čudni nemir mi se uselio u grudi i nije me napuštao, da bih ga to veče vidjela vani u zagrljaju s nekom drugom.Kada me nešto jako zanima, dovoljno je samo da se zagledam u svoju nutrinu i odgovor dođe sam i ja bih dala ruku u vatru da je tako.I uvijek se ispostavi da jest tako.No, ono što sam primjetila je da sve što se tiče te moje intuicije mora biti duboko povezano sa mnom i/ili ljudima do kojih mi je jako stalo, u protivnom ne funkcionira.A Neptun mi nije izražen u horoskopu (osim što je u 1. kući, skupa s Uranom), nemam aspekte Mjeseca i Neptuna i nemam ništa u 12. kući.No, dobro, ionako sam ustanovila da nisam vidovita nego pojačano intuitivna, pa je zato tomu tako.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 11:15   #18
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
Fish je ovo odlično složila.

Ovako, ono što je navedeno u članku zapravo nije neko veliko otkriće, to je opže poznata stvar, radi se samo o tome da je autor to jako dobro kompilirao. I ja da idem pisati sada o tome ne bi mogao nikako izbjeći i ono što je on napisao. Jedino što sam od njega saznao a da ranije nisam obratio toliko pažnju, je važnost umetnutih znakova i planeta u njima.

Međutim ovaj članak ima jednu veliku manu.

Ne kazuje nam na koji način razlikujemo vidovite ljude od onih koji to nisu. Ne odgovaraju nam na ključno pitanje što je to presudno po čemu će netko biti vidovit.

- ima ljudi sa aspektom Mjeseca i Neptuna koji nisu vidoviti.
- ima ljudi koji imaju po 3-4 planeta u seriji 12 a nisu vidoviti
- ima ljudi sa jakim Neptunom pa imaju dosta jaku intuciju a nisu vidoviti


I zaključno nije ni postavljena razlika između ljudi sa jakom intuicijom i vidovitih.

U tom smislu ovaj članak smatram kao odlično polazište.
Kako nije?

Ovo što si naveo crvenom bojom sve spada u domenu intuicije (serija 12. i Neptun), dok je aspekt Mjesec/Neptun vezan uz jaku maštu i hipersenzibilnost, opet ne na konkretan detalj. Čovjek je lijepo napisao na kraju članka o važnosti Merkura i svjetala(prvenstveno u točci 3. i 4.).

Za vidovitost su presudni što egzaktniji aspekti Neptuna (serije 12.) s osobnim tijelima, a prije svega Merkurom (čulo vida) i svjetlima (Sunce, Mjesec). Em egzaktnost podrazumjeva točnost, em Merkurov položaj opisuje koncentraciju na detalj i preciznost. Dakle, osim mašte (Mjesec-Neptun) i intuicije (serija 12.) treba imati "preciznost na sitnicu" (Merkura) i vezu intuicije s svjetlima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 11:24   #19
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
No, kako razgraničiti intuiciju od vidovitosti?
Meni se često dešava da jednostavno znam da će se nešto dogoditi.Npr., osjetim hoću li ili neću proći na ispitu.Kada učim, obavezno osjetim da će mi neko pitanje biti u testu, pisanom ili usmenom, i uvijek bude.Jednom, kada sam kao klinka bila ludo zaljubljena u nekog starijeg dečka, jednu subotu sam cijelo vrijeme razmišljala o njemu i plakala, neki čudni nemir mi se uselio u grudi i nije me napuštao, da bih ga to veče vidjela vani u zagrljaju s nekom drugom.Kada me nešto jako zanima, dovoljno je samo da se zagledam u svoju nutrinu i odgovor dođe sam i ja bih dala ruku u vatru da je tako.I uvijek se ispostavi da jest tako.No, ono što sam primjetila je da sve što se tiče te moje intuicije mora biti duboko povezano sa mnom i/ili ljudima do kojih mi je jako stalo, u protivnom ne funkcionira.A Neptun mi nije izražen u horoskopu (osim što je u 1. kući, skupa s Uranom), nemam aspekte Mjeseca i Neptuna i nemam ništa u 12. kući.No, dobro, ionako sam ustanovila da nisam vidovita nego pojačano intuitivna, pa je zato tomu tako.

također.ali mislim da se to objasnjava pojmom sinkroniciteta,npr kad ono o cemu si razmisljo se dogodi odjednom,npr razmisljas o nekome koga si vidio davno i vidis ga za par dana,iako se niste vidjeli godinama.
tako sam ja sanjala kolegicu da mi je dosla na vrata da se pomirimo,mismo se vidjele preko 6 mjeseci niti komunicirala,i sutradan ju vidim na stanici za bus,naravno joj ispiricam jer obe obozavamo te stvari,ona meni odma prorocica,uvijek kaže da sam prorocica,tko god me pozna,ali ja nisam prorocica,ja zakljucujem iz ljudskog ponasanja,kako bliskih ljudi tako i ljudi koje rijetko srecen
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 12:30   #20
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kako nije?

Ovo što si naveo crvenom bojom sve spada u domenu intuicije (serija 12. i Neptun), dok je aspekt Mjesec/Neptun vezan uz jaku maštu i hipersenzibilnost, opet ne na konkretan detalj. Čovjek je lijepo napisao na kraju članka o važnosti Merkura i svjetala(prvenstveno u točci 3. i 4.).

Za vidovitost su presudni što egzaktniji aspekti Neptuna (serije 12.) s osobnim tijelima, a prije svega Merkurom (čulo vida) i svjetlima (Sunce, Mjesec). Em egzaktnost podrazumjeva točnost, em Merkurov položaj opisuje koncentraciju na detalj i preciznost. Dakle, osim mašte (Mjesec-Neptun) i intuicije (serija 12.) treba imati "preciznost na sitnicu" (Merkura) i vezu intuicije s svjetlima.
Sve to stoji. On je napisao što je važno, no on je navodio primjere gdje se vidi čista vidovitost. I pokazao je zašto se vidi. No on nije jasno razgraničio što to čini kritičnu masu, nije što je najvažnije naveo zbog čega netko možda neće biti vidovit. Što ako netko ima zastupljenu točku 3,5,6 , da li će biti vidovit ? ili neće ?

o tome ti pričam.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:20.