Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 10:39   #41
Ta ''konkretna'' rešenja zavisi od toga da li verujete da negativne aspekte treba izbegavati ili se suočiti s njima, to sve vreme govorim.

Kaže mi skoro žena koja se bavi kristaloterapijom (kojoj nikako ne verujem) onako poverljivo da obavezno izbegavam kamenje koje pojačava osobine koje su mi istaknute u natalnoj, jer tako povećavam negativnu energiju. Sad, pošto ja u to ne verujem, ja lepo uzmem oniks (Saturn) i hematit (Saturn-Mars-Škorpija), jer sam ubeđena da se ovako približavam energiji koja je već u meni, samo treba da je oblikujem i ispoljim kreativno.

Ako nekog zanima kamenje, npr. trigon Meseca i Saturna - dendritski ahat sa što više plavih i zelenih primesa.

Mesec u kvadratu ili opoziciji sa Saturnom - može gorski kristal da nam se osećanja iskristališu, a mesečev kamen da ta osećanja prihvatimo.

Kvadrat Marsa i Saturna - hematit.

Kod aflikcija Neptuna od strane Saturna - dobro bi došao epidot (unakit) - za stabilizaciju.

Kod jako ranjenog Saturna, preporučujem oniks, da vas veže za zemlju i ojača.

Pa možda nekom ko voli kamenčiće posluži...
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 16:18   #42
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Upravo to.


Nisam mislio neutralizirati već ublažiti. Slažem se da se neke stvari ne mogu izbjeći ali isto tako mislim da se mogu ublažiti.

Recimo, umjesto da te udari čekićom po glavi neka te udari po malom prstu. Akcija je ista ali sa manje drastičnim posljedicama.
E sad. Ako ti je 'zapisano' da ćeš dobiti čekićem po glavi, onda ćeš dobit po glavi, i nema teorije da dobiješ po malom prstu. Metaforički naravno. Jer, ako imaš neke aflikcije u znaku Ovna svakako ćeš dobit udarac u glavu jer Ovan je glava, pa nema nikakve teorije da dobiješ po prstima jer za takav udarac aflikcija bi morala biti u Blizancima. Neznam ako me razumiješ.
Evo ti primjer, recimo da imaš natalno Merkur/Neptun i to negativan aspekt. To je klasičan aspekt davljenja i sad, kako izbjeći simboliku tog aspekta? Misliš da ti može pomoć neki kristal? Pa da, stavi na sebe štajznam akvamarin i otplivaj...zaroni, odi na rafting...ma neće ti pomoć ni matra ni jantra ni kamen...Nego jednostavno treba izbjegavati aktivnosti koje te uopće mogu dovesti u situaciju davljenja...jel shvaćaš što želim reći? Daleko od toga da ti se može desit da padneš negdje u plićaku pa se nagutaš vode, al tko se ikad udavio u plićaku...
Ili recimo, evo ti moj primjer Sunce90Jupiter - problemi sa žuči i jetrom...da nosim uza sebe neki kristal ili da prestanem derat po špeku i kulenu?
Meni taj rad s aspektima zaista teoretski je toliko jednostavan da mi ne padaju na pamet ni mantre ni kamenje ni ništa sličnog...jer stvar je samo u volji i koliko je netko mentalno jak da sam sebi reče...e sad sam u emotivnoj bedari jer mi se aktivirao natalni mjesec/saturn pa ću dignut guzicu s kauča i otić otpješačit na neko brdo (saturn) uz neku vodu (mjesec)....najlakše je zakačit na se talismane, hamajlije i kristale...i čekat da tranzit prođe...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 16:05   #43
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Neznam ako me razumiješ.
Moj je primjer nije bio povezan sa konkretnim slučajevima već samo slikoviti prikaz onoga o čemu govorim a to je preusmjeravanje negativnih energija na područja gdje će imati manji učinak.

Quote:
Ili recimo, evo ti moj primjer Sunce90Jupiter - problemi sa žuči i jetrom...da nosim uza sebe neki kristal ili da prestanem derat po špeku i kulenu?
Za to ti horoskop nije potreban već samo liječnik. Mislio sam na tranzite koje ne možeš odraditi psihološki ili jednostavnom odlukom. Ako si npr. zaposlen na brodu i dolazi ti neki opasni aspekt na Neptuna, nije valjda da ce savjet biti da promjeniš posao?

Quote:
Meni taj rad s aspektima zaista teoretski je toliko jednostavan da mi ne padaju na pamet ni mantre ni kamenje ni ništa sličnog...
Možda postoji još nešto osima kamenja i mantri.

Sto ljudi sto ćudi, sto žena....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 19:23   #44
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Moj je primjer nije bio povezan sa konkretnim slučajevima već samo slikoviti prikaz onoga o čemu govorim a to je preusmjeravanje negativnih energija na područja gdje će imati manji učinak.
Možda bi bilo pravilnije reći ... gdje bi imalo pozitivniji učinak... ne manji jer nemože biti manji, nemožemo smanjiti intenzitet, ali možemo birati način "trošenja" aspekta....

primjer ako je, recimo, ugrožena 3 kuća kao, recimo, štete u prometu , možeš ili svako malo imat nezgodu i trošak popravljanja ili recimo istu količinu novca trošiti na uljepšavanje auta, pa često mijenjati neznam, gume, navlake, radio,... znači trošiš aspekt na pozitivniji način ali je uvijek isti intenzitet... jer je materijalni trošak u prometu i jedno i drugo što se horoskopa tiče...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:43   #45
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Moj je primjer nije bio povezan sa konkretnim slučajevima već samo slikoviti prikaz onoga o čemu govorim a to je preusmjeravanje negativnih energija na područja gdje će imati manji učinak.


Za to ti horoskop nije potreban već samo liječnik. Mislio sam na tranzite koje ne možeš odraditi psihološki ili jednostavnom odlukom. Ako si npr. zaposlen na brodu i dolazi ti neki opasni aspekt na Neptuna, nije valjda da ce savjet biti da promjeniš posao?

Možda postoji još nešto osima kamenja i mantri.

Sto ljudi sto ćudi, sto žena....
Za početak, negativna energija? Ne postoji negativna energija sama po sebi u nekom nefizičkom smislu. Negativna energija nastaje kao posljedica konkretne materijalne situacije, događaja, osobe, predmeta itd. Dakle da bi preobrazio, preusmjerio, svejedno, negativnu energiju treba raditi na konkretnoj situaciji.
Znači, ukoliko imaš nadolazeći negativan tranzit na Neptuna, a radiš Neptunovski posao, ne moraš odmah mijenjat posao, uostalom posao se niti ne mijenja na tranzitne opozicije, već možeš npr otići na bolovanje jer uzgred rečeno bolovanje također spada u simboliku Neptuna.
Što se tiče mojih žučnih problema, evo oni su se javili prvi put negdje kad sam imala otp. 18 god. Kamo sreće da sam poslušala svoj horoskop, koji sam prvi put ugledala sa 15 god. i shvatila zaozbiljno taj moj Su90Ju....dakle lijepo je pisalo da Jupiter u Raku - pretjerivanje u hrani, donosi zdravstvene probleme (Sunce u 6.) akutnog tipa vezano za žuč i jetru. Da sam poslušala, uštedila bih sebi 10 godina muke....a opet, imaš ljudi koji i pretjeruju u hrani, pa ništa...ništa npr do neke poodmakle dobi...
Eto o tome ja govorim...znači na prvom mjestu treba iz natalne karte shvatiti o čemu se radi kada se proučava određeni aspekt i onda na tom aspektu raditi...u konkretnom, a ne nekonkretnom smislu.
Daleko od toga, da kad ponekad stavim na se neki komad nakita volim da ima i neko značenje, znači neki oniks, granat, privjesak koji doživim kao neki talisman, i tako....ali ne može ti to mnogo pomoći ukoliko sam sebi konkretno ne pomogneš. Sve te stvarčice djeluju na principu da se neko vrijeme bar malo bolje osjećaš jer nosiš sa sobom neku pozitivnu energiju, jel...ali nije to dovoljno da bi se neki aspekt sam po sebi promjenio na bolje...to je možda nekih 10,15% rješenja....ostalo je u volji i snazi čovjeka da donosi odluke i mijenja svoj život na bolje, odnosno da drži kormilo života u rukama...a u tome mu svakako velikim dijelom može olakšati njegova natalna karta...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 23:52   #46
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo pravilnije reći ... gdje bi imalo pozitivniji učinak... ne manji jer nemože biti manji, nemožemo smanjiti intenzitet, ali možemo birati način "trošenja" aspekta....

primjer ako je, recimo, ugrožena 3 kuća kao, recimo, štete u prometu , možeš ili svako malo imat nezgodu i trošak popravljanja ili recimo istu količinu novca trošiti na uljepšavanje auta, pa često mijenjati neznam, gume, navlake, radio,... znači trošiš aspekt na pozitivniji način ali je uvijek isti intenzitet... jer je materijalni trošak u prometu i jedno i drugo što se horoskopa tiče...
E Saša odličan primjer. Evo ti moje sestre koja ima saturna u 3.k. 180 ma, i 90 mjesec. I šta sam ja napravila...trudim se već par godina da je uvjerim da do saturnovog ciklusa ne polaže vozački, odnosno da ne sjeda za volan. Evo sad ima 23.g. još nije položila...i kroz šta joj prolazi taj aspekt...kroz to što je nezadovoljna -Mjesec što nema -90 vozački Sa u 3. Sumnjam da će izdržat skroz do saturnovog ciklusa, al opet..bar joj je strah u kostima pa će bit opreznija za volanom, što nije običaj nekom sa marsom u blizancima koji pravi opoziciju na 3.k.....
Eto svaka čast mistici i okultizmu, pa i psihološkom tumačenju aspekata, ali zaista mislim da se ovako treba raditi sa aspektima...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:09   #47
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo pravilnije reći ... gdje bi imalo pozitivniji učinak... ne manji jer nemože biti manji, nemožemo smanjiti intenzitet, ali možemo birati način "trošenja" aspekta....
Pa na tako nešto sam i mislio.

Hm, ajmo ovako, najbolje da nas troje više ne raspravljamo jer na kraju ispadne da mislimo na isto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 00:27   #48
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa na tako nešto sam i mislio.

Hm, ajmo ovako, najbolje da nas troje više ne raspravljamo jer na kraju ispadne da mislimo na isto
Pa da, mislimo na isto i to smo očito utvrdili. Eto ko kaže da T-kvadrat nije konstruktivan.
Hajmo sad o aspektima konkretno, šta oni znače i kako s njima raditi. Koji aspekti su vam zanimljivi osim Mjesec/Saturn-šetnja il meditacija na brdu uz vodu...ili podizanje energije dok sijeva i tuku gromovi - Ma/Ju....
Možemo i o kamenju i nakitu, Sa/Ve - nakit s oniksom npr...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 03:31   #49
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
E Saša odličan primjer. Evo ti moje sestre koja ima saturna u 3.k. 180 ma, i 90 mjesec. I šta sam ja napravila...trudim se već par godina da je uvjerim da do saturnovog ciklusa ne polaže vozački, odnosno da ne sjeda za volan. Evo sad ima 23.g. još nije položila...i kroz šta joj prolazi taj aspekt...kroz to što je nezadovoljna -Mjesec što nema -90 vozački Sa u 3. Sumnjam da će izdržat skroz do saturnovog ciklusa, al opet..bar joj je strah u kostima pa će bit opreznija za volanom, što nije običaj nekom sa marsom u blizancima koji pravi opoziciju na 3.k.....
Eto svaka čast mistici i okultizmu, pa i psihološkom tumačenju aspekata, ali zaista mislim da se ovako treba raditi sa aspektima...
U principu ovo za tvoju sestru je vjerojatno ( trebalo bi vidjet kartu ) krivo... naime gdje se god nalazi Sa potrebno je iskustvo, te zbog toga upravo je poželjno da vozi čim više radi stjecanja tog iskustva... ovako to iskustvo će morati steći kad tad i to se nemože izbjeći... pametnije bi bilo da čim prije počne voziti ali recimo ne po gužvi i gradu već po mogućnosti čim praznijim cestama dok ne osjeti dovoljnu sigurnost... malo po malo da dobije sigurnost u sebe i da ne reagira panično...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:34   #50
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
U principu ovo za tvoju sestru je vjerojatno ( trebalo bi vidjet kartu ) krivo... naime gdje se god nalazi Sa potrebno je iskustvo, te zbog toga upravo je poželjno da vozi čim više radi stjecanja tog iskustva... ovako to iskustvo će morati steći kad tad i to se nemože izbjeći... pametnije bi bilo da čim prije počne voziti ali recimo ne po gužvi i gradu već po mogućnosti čim praznijim cestama dok ne osjeti dovoljnu sigurnost... malo po malo da dobije sigurnost u sebe i da ne reagira panično...
U polju gdje se Saturn nalazi ni ne možemo biti odgovorni niti se ponašati zrelo do Saturnovog povratka. S obzirom da je Mars vladar 3.k. i pravi 180 na tu istu 3.k. neodgovornost, neoprez i brzopletost je još više naglašena.
Dakle stjecanje iskustva da, ali ne prije saturnovog povratka. Drugi vladar 3.k. je Pluton 180 Sunce u 8.k. - jel vidiš ti koliko je život ugrožen upravo iz simbolike 3.k....dakle sjela ona za volan ili ne, i kao suvozaču nesreće su predodređene, kojih je nažalost već bilo...
Merkur, koji je također važan kod procjene 3.k. je u Ovnu...opet zdravog razuma fali, iako su rekacije brze i snalažljivost dobra.
E sad, izbjeći grad i gužvu...teško, kad živi u gradu....čini mi se da je tvoj post napisao vozač, a ne astrolog...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 08:41   #51
Kad me MO 180 SA dotuče (ah, a to je svako toliko), uskoči VE (muzika, ples) 120 SA i MO 60 VE i osjetim nevjerojatan unutarnji mir.

A kad zbilja zagusti aktiviram MA (sport)120 SA i s guštom odradim par treninga fat burn-a em se kile tope, em sva tjeskoba, nezadovoljstvo i kompleksi manje vrijednosti doslovno prerastu u mišiće Sve češće vikendom sa dečkom (VE 0 MA) krenem na Sljeme (opet MA 120 SA-planina), kakvo olakšanje čovjek osjeti kad nakon 1,5 sata sjedne za zdjelu graha i komadić štrudle sa jabukama (VE 90 JU)
Kao djevojčica sam bjesomučno pisala dnevnike (ME 120 SA), stelijum u 12 k (tajne).



SU 90 SA 90 MO je malo teže riješiti možda da pokušam sa kakvim kamenčićem Kakav je užasan osjećaj nikad ne biti zadovoljna sa postignutim, makar bila i najbolja bjesomučna ambicija razvodnjena prenaglašenim pasivnim bikom...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 09:54   #52
vidih vase rasprave o saturnu i plutonu u 3 kuci
pa ja se spremam na vozacki,a negdje next year,ne da mi se sad ova 2 mjeseca
dobro pluto nije loš,ali saturn je
mars u 4,a vladar 8
merkur iskvadriran
dosad nisam imala neke nesrece kad am se vozila
obicno bi neko nekog krcnio
to mi se desilo 3 puta,jednom s tatom,jednom s prijateljom,i jednom busom kad sam isla

totto vidim slicne aspekte imamao
ja volim kad odem u bosnu penjat se po planinama(a podrijetlom sam iz like :-)),cudno tamo sam sama,nemam straha,zrak svjezi,ma uzivancija
prosle godine kako je snijeg napado,prelijepo,plakalo mi se od ljepote
meni uvijek mrsko nesto radit,umorim se,ali po planinama hodam bez problema
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 10:45   #53
To je naglašen Saturn I ja volem Bosnu (krv ipak nije voda), moj je tata sa planine, pa mi Saturn proradi punom parom na 2 000 m i još je k tomu vladar 9 kuće

Nije baš on topic, ali ima li tko ideju koji aspekt može upućivati na fobiju od dubina? sa visinom nemam nikakvih problema, upravo zahvaljujući Saturnu

Neptun bi trebao predstavljati vodu, s njim i ostali vodeni znaci, a strah od dubine bi trebao imati "škorpionski" predznak, jel tako? 8 k općenito strahove...ne mogu naći poveznicu...
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 11:08   #54
neznam ja imam opet cudan jedan strah
http://cyberpsych.org/cgi-bin/penpals.pl?read=11255
zove se bathophobia(bataphobia,neznam tocno) strah od visokih zgrada
stavi me najvisi vrh i reci da gledam dole,nema straha,ali stavi me pred katedralu ja drhtim
dobro sa zgradama u os sam upoznata,kad upoznam zgradu :-) ne boojim se vise
npr,u ateni kad sam isla nisam se bojala,zasto sve zgrade max 4 kata,akroplola nema straha jer je zapravo gradjena ukoso,da zbog svjetlosti koja pada na nju izgleda ravno

ali kolodvor zagrebacki,katedrala u zg i s,kipovi,pisam u gace

ps.,islim da smo osle u offtop
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:57   #55
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
U polju gdje se Saturn nalazi ni ne možemo biti odgovorni niti se ponašati zrelo do Saturnovog povratka. S obzirom da je Mars vladar 3.k. i pravi 180 na tu istu 3.k. neodgovornost, neoprez i brzopletost je još više naglašena.
Dakle stjecanje iskustva da, ali ne prije saturnovog povratka. Drugi vladar 3.k. je Pluton 180 Sunce u 8.k. - jel vidiš ti koliko je život ugrožen upravo iz simbolike 3.k....dakle sjela ona za volan ili ne, i kao suvozaču nesreće su predodređene, kojih je nažalost već bilo...
Merkur, koji je također važan kod procjene 3.k. je u Ovnu...opet zdravog razuma fali, iako su rekacije brze i snalažljivost dobra.
E sad, izbjeći grad i gužvu...teško, kad živi u gradu....čini mi se da je tvoj post napisao vozač, a ne astrolog...
Gledaj slažem se ja s tobom da je presudno za prevazilaženje aspekta 28-30 godina no međutim neće se samim time riješiti jer je to prvi rok koji omogućuje prevazilaženje problema, no ukoliko do tada uopće nebude vozila to je izbjegavanje problema i to je potpuno krivo, bez obzira na sve. ako recimo tek bude počela voziti s 28 godina nemože prevazići aspekt do sljedeće kvadrature za 7,5 godina u najboljem slučaju ili čak 15 godina nakon početka vožnje... zato je bitno početi ranije da prikupi dovoljno iskustva do 28-30 godina

Može se i izbjegavati, no onda te klepi po glavi na bilo koji način... iz tog razloga je svakako bolje usmjeriti taj tijek ( to je ono što smo govorili na onoj drugoj temi... ) nego čekati da se desi pa što bilo...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:41   #56
Evo ja otvaram konkurs i obracam se svim ovim takozvanim borcima, fajterima, kämpferima, neee-oduuustajeeem(by Gibonni) tipovima.

Naime trazi se nacin borbe(!!!) protiv kvadrata Neptuna i Venere...konkretno da konkretnije ne moze biti.
Sve vrste blablastine tipa...pa joj znas to se rijesava kroz umjetnost, glazbu, slikarstvo i ine suplje price se ne prihvataju - konkretna primjena u medjuljudskim odnosma se trazi.

Eto ovnovi, jarcevi i staznamkojisvene "borci"...dajte da vas cujem.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 03:14   #57
nevidi ti se karta baš najbolje, no čini mi se da je i kvadrat s So , a ne samo s Ve... što se tiče odnosa s drugim ludima uvijek se ravnaš po filingu, želiš se osjećati ugodno , i "bježiš" iz odnosa kad to nije tako... Načelno Ne 90 Ve jest jedna vrst blokade na onim poljima života kojima Ve vlada a to je u tvom slučaju polje ličnosti i polje svakodnevnog života, sto bi značilo da se na neki način još uvijek tražiš kao ličnost, a kroz polje svakodnevnog života može biti više značenja... recimo nemogućnost nalaženja stalnog posla u ranijoj dobi ili pak recimo neki zdravstveni problemi i krive dijagnoze na primjer....

Ukoliko postoji kvadrat i sa So može donijeti nejasan indentitet osobe i u nekim slučajevima neprisutnog oca u razvoju osobe iz bilo kojeg razloga bilo da stalno putuje ili je recimo pomorac ili razvod roditelja... ili iz bilo kojeg drugog razloga nije bio prisutan u razvoju osobe

Dakle te blokade zahtijevaju vrijeme da se ličnost deblokira i to ne prije 36 pa do 39 godine u tvom slučaju...

Znači može biti još drugih značenja pa nebih dalje nabrajao jer nema smisla da te "plašim" s razno raznim mogućnostima, već bi jednostavno trebalo vidjeti u kojem smjeru si krenula u životu i na koji način je kod tebe moguća manifestacija ovakvog aspekta...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 10:07   #58
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
već bi jednostavno trebalo vidjeti u kojem smjeru si krenula u životu i na koji način je kod tebe moguća manifestacija ovakvog aspekta...
Ja zaista, i pored najbolje volje, ne mogu razaznati sta u ovom "stelium"-nicku ima zenstveno da me se tako i oslovljava.
Ili je to onaj moment kada se pogleda natalna i vidi onaj stelij u njeznim i zenstvenim ribama. Nisi ni prvi ni poslednji sa tom procjenom .
Vjerojatno trebam u potpis staviti: musko, muzjak, muskarcina

Sta mi je jos zanimljivo je cinjenica da svi prvo gledaju ono negativno u natalnoj-citaj moguci kvadrat Neptuna i Sunca dok bi recimo vjeovatniji bio trigon Neptuna sa Merkurom jer je orbis manji sto ja licno decidno odbijam.
Venera je na 7om stepenu ribe dok je Sunce na 16om Riba tako da je zbog tog orbisa od 9° apsurdno govoriti o bilo kakvoj interakciji energija tih dviju planeta.

Sto se tice plasenja mislim da iza sebe imam dovoljno fundamentalnog astroloskog i opsteg znanja da mogu procijeniti postoji li razlog za strah od neke konstelacije. To naravno ne iskljucuje volju da cujem koju od iskusnih astrologa poput tebe i ostale ekipe.
Ahh da, ipak postoji iznimka...samo me Susp moze uplasiti ako mi kaze da ce mi smrt nastupiti prilikom sexa sa rijetkom biljkom(Jup-Vod) na sajmu automobila(Ur u VI) u dalekom Japanu(Ma u IX).

I da se konacno vratim na temu.
Cak i da je sve tacno sto si naveo za ovu moju tesko afliciranu Veneru opet ostaje pitanje-kako takvu situaciju nadmudriti.
Negativna energija Marsa se i nekako da kanalizirati(najbolji primjer je onaj plivac-Amer sto sve zlatne na OI pokupi) ali kanalizacija Neptuna ili Venere vodi iz jedne u drugu zabludu- citaj zacarani krug.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:18   #59
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Naime trazi se nacin borbe(!!!) protiv kvadrata Neptuna i Venere...konkretno da konkretnije ne moze biti.
Sve vrste blablastine tipa...pa joj znas to se rijesava kroz umjetnost, glazbu, slikarstvo i ine suplje price se ne prihvataju - konkretna primjena u medjuljudskim odnosma se trazi.
Uh al’ ti radi van ovan.
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
ostaje pitanje-kako takvu situaciju nadmudriti.
Negativna energija Marsa se i nekako da kanalizirati(najbolji primjer je onaj plivac-Amer sto sve zlatne na OI pokupi) ali kanalizacija Neptuna ili Venere vodi iz jedne u drugu zabludu- citaj zacarani krug.
Zato jer to i nije "materijalni aspekt"...tj. on radi u materijalnoj ravni, ali glavni tulum se odvija na onoj drugoj, malo više gore.

Razmišljala sam kako da odgovorim na ovaj tvoj post pa sam se na koncu odlučila za jedan pravi pravcati riblji odgovor. Već sam nekoliko puta pisala o ovom aspektu, samo ću malo quotati što sam već napisala ranije vezano uz aspekt Venera kvadrat Neptun:

Kako je Neptun viša oktava Venere, Venerin senzibilitet u Neptunu je dignut na veću potenciju, pa je naglasak na idealu. Osim navedenog, ovaj aspekt pokazuje i nedostatak fokusa, pa kao takav ideal nije centriran prema konkretnoj osobi ili bilo čemu opipljivom. On je aspekt vječne inspiracije, žudnje i "mistične" potrage. Često se kvadrat Neptuna i Venere naziva i aspektom "božanskog nemira" jer napetost kvadrata tjera osobu u smjeru promjene nezadovoljavajućeg stanja, kako iznutra, tako i izvana. Ne rijetko se ovom aspektu pripisuje "ovisnička" nota. Makar s njim nije teško upasti u kaljužu ovisnosti o drugim osobama, potrebama, bijegu, izbjegavanju, nedostatku pouzdanja…..ona prava "ovisnost" ovog aspekta odnosi se na ovisnost o određenom stanju ispunjenja koje bi najkraće opisano bilo "stanje idealne ljubavi".

Paa...zbog svega ovoga, ovo je prije svega duhovni aspekt. A ako mu s prilazi na bilo koji način osim toga, nema previše vajde.


Noo to nije sve.... jutros uz kasnu jutarnju kaficu malo zipah po TV-u i zapeo mi za oko jedan simpa film - "Ljubavno pismo". Pravi sinhronicitet....gledala sam ga davno, ali eto danas je baš bio pravi trenutak za njega jer onako čak i na pomalo smiješan način prikazuje baš baš kvadat Venera/Neptun.

Radnja se odvija u jednom malom mjestašcu u koje igrom slučaja dolazi nepotpisano ljubavno pismo, a djelatnici pošte ne znajući što da rade s njim odluče ga dati na uvid stanovništvu ne bi li se netko u njemu prepoznao i na taj način pismo pronašlo vlasnika. No tu počinje prava frka, jer svatko tko pročita to senzualno, čarobno ljubavno pismo želi ga zadržati za sebe jer se zaljubi, zaljubi se u samu ljubav, a onda i gle čuda odmah ima i u okolini osobu koja mu je to pismo kao poslala. I tako je to jedno bezazleno ljubavno pismo napravilo dosta pomutnje, pobudilo puno uspavanih osjećajčića, željica i neispunjenih žudnji u stanovnicima tog mjesta. Glavna likica u filmu na kraju i zabrije u krevetu s tim svojim young objektom ljubavi, no to nije poanta filma. Poanta je da te hoću pitati (sada kada si pročitao sve ovo s filmom ) a to jest:

Da možeš mijenjati taj aspekt recimo za sekstil...bi li više volio npr. zabrijati u krevetu s objekticom svojih žudnji ili zadržati u sebi svoj "božanski nemir" nemir iznutra? .....baš kao što je "nemir iznutra" napravilo i jedno pismance kada je uspjelo pobuditi interese stanovnika da napokon počinju primjećivati jedni druge.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 23.11.2008. at 18:40.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 19:26   #60
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Uh al’ ti radi van ovan.

draga Fish... cijeli zivot se nosim sa tim aspektom ... pa dosadio bi vise i nekome sa steliumom u jarcu ili biku...a ne mojoj jadnoj vatrenoj ovan-luni.
Mislim da iz mene progovara vise onaj Saturn iz prve kojemu i nije bas do skakanja sa oblaka na oblak u smislu umjetnosti, visih sfera i slicnih etaza.
Smisao za umjetnost imam, od toga i ne bjezim ...samo od toga jednostavno ne zivim niti mislim zivjeti.Da nemam ovaj stelij u ribama bio bih najveci materijalista centralne Evrope.
O idealnoj ljubavi sam mastao u pubertetu (a ko nije) ...danas mi ni na pamet ne pada takvo nesto.Ono sto mi smeta jesu signali koje sam nesvjesno editiram kao i oni koje apsorbujem od strane suprotnoga pola.
Te stoga odgovor na tvoje pitanje :
Quote:
Da možeš mijenjati taj aspekt recimo za sekstil...bi li više volio npr. zabrijati u krevetu s objekticom svojih žudnji ili zadržati u sebi svoj "božanski nemir" nemir iznutra? .....baš kao što je "nemir iznutra" napravilo i jedno pismance kada je uspjelo pobuditi interese stanovnika da napokon počinju primjećivati jedni druge.
...niti mi je do zabrijavanja u krevetu-ne zudim bas nesto za nekim objekticama (sve sam svoje fetishe i fantazije dovoljno izivio da mogu reci da stojim iznad njih) niti mi je do izazivanja bilo kakvih cunamija(nemira) sto u nekim love-city-jima tako i u sebi samom .
Ono cemu tezim jesu stabilni i pouzdani odnosi, ne idealni(!)-oni bez konstruktivnih svadja...as simple as that.
A to mi se sa ovim kvadratom kadkad cini kao "Mission Imposible".

I da odgovorim Sasi na pitanje da li mi je tacno vrijeme rodjenja.
100% sigurnost u pouzdanost podatka ne postoji ali ipak mislim da dosta toga govori o njegovoj pribliznoj tacnosti.Asc u Biku jesam sigurno - o tome svjedoci i fizicka konstitucija + sto uz to jos dolaze neki faktori koje sad ne bi nabrajao.

Zadnje uređivanje S T E L I U M : 23.11.2008. at 19:34.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.