Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2005., 10:20   #21
Sta e majstore, odjebao na duhovnosti, niko vise ne dolazi, pa moras balonice ega ispucavat na religiji
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 10:32   #22
Re: Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Zakaj? Pa nisu meni nista krivi.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 10:59   #23
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Sta e majstore, odjebao na duhovnosti, niko vise ne dolazi, pa moras balonice ega ispucavat na religiji
Baš tako!
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 11:44   #24
Re: Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
Zato nam i jest tako kako nam jest.
, a zato nam i nije tako kako nam nije...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 12:43   #25
daj reci nešto više o naslovu, ohol si jer se usuđuješ Njega nazvat poluinteligentnom osobom, nemaš veze za duhovnošču, a i ova nazivnja "majstorem"i podučavanju i škole su žalosne i bezumne!
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 13:30   #26
Majstore, nisi prvi. Prije tebe su utabanali put Nietzche, Hitler, a i mnogi drugi. Sretan put!
 
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 14:28   #27
Zato Bog njega preuzvisi
i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno
nebesnika, zemnika i podzemnika.
I svaki će jezik priznati:
"Isus Krist jest Gospodin!" -
na slavu Boga Oca. (Fil 2, 9-11)


Bez Krista ne znamo što je naš život niti naša smrt, ne znamo što je Bog, niti što smo sami mi. (Pascal)

Neznalico, potrudi se da ga upoznaš i priznaš još za života. Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. (Mt 7, 8)

Sretno!

P.S. Što se tiče lažnog proroka, moja podrška!
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 15:28   #28
Quote:
Tobija kaže:
Zato Bog njega preuzvisi
i darova mu ime,
ime nad svakim imenom,
da se na ime Isusovo
prigne svako koljeno
nebesnika, zemnika i podzemnika.
I svaki će jezik priznati:
"Isus Krist jest Gospodin!" -
na slavu Boga Oca. (Fil 2, 9-11)


Bez Krista ne znamo što je naš život niti naša smrt, ne znamo što je Bog, niti što smo sami mi. (Pascal)

Neznalico, potrudi se da ga upoznaš i priznaš još za života. Doista, tko god ište, prima; i tko traži, nalazi; i onomu koji kuca otvorit će se. (Mt 7, 8)

Sretno!

P.S. Što se tiče lažnog proroka, moja podrška!
Kako to da prozivas Muhammeda kao lažnog proroka, a u isto vrijeme govoris za Bozijeg Poslanika Isa´a - Isusa, da je bog ili boziji sin ?

Neshvatljivo je da u vasih 10 zapovjedi stoji nesto... a da nema namaza - molitve sto je mnogo vaznije od pojedinih "zapovjedi" u toj desetki.

Izmjenili ste kako vam godi pa sad proglasajete istinu neistinom.

Citaj slijedece: https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=116870

Da bas vidimo sta je lazno!
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 15:28   #29
Re: Isus i Muhamed - poluinteligenti u sluzbi straha

Quote:
MAJSTOR Ivan kaže:
MAJSTOR Ivan ljubazno umoljava sve ovdje NEUSTRASIVE da se dobro obrecnu na oba poluinteligenta iz naslova.
Ne iskljucivo po "pitanju" STRAHA, vec po svakom drugom detalju i dokazu u prilog Isusove i Muhamedove pakosne uloge u oblikovanju suvremenog covjeka.

MAJSTOR MAGNUS VELIKE SKOLE PROSVJETLJENJA skoro ce i sam iznijeti rukovet otrovnih cvjechki koje su receni dosjetljivci urucili svojim suvremenicima, a nashim predshasnicima. Zato nam i jest tako kako nam jest.
viš...a ja bi se bila zaklela da nam je upravo tako kako nam i treba biti...

ono što je neko uručio i ono što je neko primio ne znači nužno istu stvar....

ono kako nam je ne zavisi ni od koga drugoga osim nas....a ako zavisi od nas...ondak ne možemo nikoga drugoga ni pozivati na odgovornost...

sve dok druge vidimo odgovornima znači da smo slijepi i time u nemogućnosti da "razriješimo" problem...koji je narafski isključivo "naš" i u nama samima...

daklem je svaki neprijatelj izmišljen i borba sa njime uzaludna...a da li na žalost ili na sreću...ali svakako na zakonu... koju god metodu primjenjivali...milom ili silom...nije moguće onom "drugom" otvorit oči da progleda ...i da vidi "očito" ...
da je zapleten u vlastite borbe trice i kučine...što bi značilo da svak ima prije-svega zakonito PRAVO i zakonitu OBVEZU sam se(be)"osloboditi" pa i od umišljaja da može i zna oslobađati i spašavati druge....

Ako hoćeš ..i koja bi bila razlika između tvoje "pakosti" u ukazivanju na njihove "pakosti",i njihove "pakosti" u ukazivanju na neke druge "pakosti"....???
Strah ne ulazi u čovjeka "izvana" on je rezultat njegovog "pogrešnog" viđenja "sebe" odnosno "pogrešne" samo-volje i kroz prostor-vrijeme-tvar-život-borbu-smrt traži OSVJEŠTAVANJE ili
ISPRAVNO VIĐENJE kad ondak lipo "sam od sebe" nestaje....

Na žalost majstore ne podržavam ovu tvoju akciju...
a mislim i da nećeš uspjeti u svom naumu....naime da nekoga uvjeriš u to što govoriš...a najprije mislim da ti to nije ni uopće potrebno..
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 16:14   #30
Quote:
Tobija kaže:



P.S. Što se tiče lažnog proroka, moja podrška!
A sto to tako slabasno, tiho...ispod glasa...sapatom... ko biva samo za Majstorove usi?
Vidi kako Ivan glasno i odlucno izrazava svoje stavove, pa i PODVIKNE ako treba.
Tobija- nemoj da stojis malen ispod zvijezda
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 17:51   #31
Quote:
smjeskica kaže:
A sto to tako slabasno, tiho...ispod glasa...sapatom... ko biva samo za Majstorove usi?...nemoj da stojis malen ispod zvijezda.
U zadnje vrijeme Post Script pišem manjim fontom. Nikad nisam krio što mislim o islamu i o vašem "proroku". Evo samo za tebe par izvadaka:

Nemoguće je da su i kršćanstvo i islam istiniti. Isus Krist Jedinorođenac od Oca - pun milosti i istine, proglašen je od strane Muhameda običnim prorokom koji je "odglumio" smrt i koji je lagao da je bio Sin Božji. Nemoguća je "tolerancija" između te dvije religije kao religije, ali je itekako moguć dijalog i razumijevanje između ljudi, pojedinaca. Ne moramo se mrziti ako mislimo da su oni drugi u zabludi.

Da islam nije u takvom strahu od kršćanstva i od kršćanskih misionara već STOLJEĆIMA, da ne zabranjuje "konvertiranje" pod prijetnjom smrti, pitanje je koliko bi danas bilo muslimana. Iako se ne nadam previše da će muslimani kolektivno "progledati", na pojedinačnom planu se to itekako događa, posebno među onim muslimanima koji žive na našem, SLOBODNOM zapadu. Oni ovdje imaju pristup svim relevantnim informacijama za razliku od fundamentalističkih islamskih zemalja, u kojima se dnevno događaju strašni, barbarski zločini društva nad pojedincem.

Najveća izopačenost islama je upravo u finom, đavolskom izokretanju istine. Dobro je Neprijatelj znao da je nemoguće posijati tako monstruozne laži ako ih se ne bude zapakiralo u celofan istine. 90% Kurana je sasvim prihvatljivo i slično Bibliji, u stvari više Starom Zavjetu, što nije ni čudno jer je odatle i prepisano. "Prorok" je napisao ono što je iz Biblije zapamtio i razumio, a budući da je bio nepismeni beduin vrlo dubiozne moralnosti, nije ni čudno da ga je Sotona uspio preveslati i iskoristiti za svoj cilj. Poznato je da ni sam "prorok" nije u prvo vrijeme bio siguran tko to njemu govori i tko ga "nadahnjuje". Mislio je da je to nekakav zao duh, "jinn", sve dok ga njegova bogata i "mudra" ženica nije uvjerila da je to sam bog zvani Alah.

Netko se s pravom može upitati kako je moguće da je jedna tako golema laž uspjela preživjeti sve do danas? Ključ tog problema je u samoj strukturi islama. To je religija neslobode, ropske pokornosti i straha. Religija bez prave Ljubavi, bez Otkupljenja, kojoj je jedini cilj preživjeti i širiti se. Duhovni "otac" svih lažnih religija i krivovjerja je isti: Sotona ili Lucifer, veličanstveni i pali anđeo, lažac i otac laži, čovjekoubojica od početka.

Ipak, svi su ljudi po svojoj biti upućeni našem Bogu, koji je jedini pravi Bog: Stvoritelj, Otkupitelj i Branitelj. Otac, Sin i Duh Sveti, Bog Ljubavi. Kršćanstvo poznaje Boga onakvog kakav on uistinu i jest, a Sveta Crkva Katolička jedina čuva PUNINU istine o njemu.
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 18:18   #32
Quote:
Tobija kaže:

P.S. Što se tiče lažnog proroka, moja podrška!
E moj nepristrani suče Pjerluiđi Tobija, a što je s riječima Isusa o trunju u oku brata tvoga ili o bacanju kamena na griješnika? Te su dijelove prašnjave knjige popapali mišeki?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 19:27   #33
Moja opaska se nije ticala sadrzaja tvog post scriptuma niti je zahtijevala opsirniju disertaciju istoga buduci da mi je sama po sebi vrlo nezanimljiva a samim time i suvisna te me zanima koliko i dilema da li se u gori zelenoj bijeli snijeg ili labudovi.
Prosto sam naglasila nepotrebnost saputanja
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 19:44   #34
Quote:
Tobija kaže:
...Da islam nije u takvom strahu od kršćanstva i od kršćanskih misionara već STOLJEĆIMA, da ne zabranjuje "konvertiranje" pod prijetnjom smrti, pitanje je koliko bi danas bilo muslimana. Iako se ne nadam previše da će muslimani kolektivno "progledati", na pojedinačnom planu se to itekako događa, posebno među onim muslimanima koji žive na našem, SLOBODNOM zapadu.
Majko mila. Post iz kojeg navodim ovaj dio je svakako najgori post kojeg sam vidio otkad sam na forumu i bojim se da mi autor neće odgovoriti jer je u međuvremenu umro od srama.

Ipak se nadam da si preživio, i da si ovo tek kopirao odnekud, da ovo nije tvoj originalni uradak.

U toj nadi ti, Tobijo, odgovaram, inače bih te jednostavno smatrao jednim vrlo opasnim idiotom. Na stranu tvoje nastrano proglašavanje onih koji (po tebi) nemaju PUNINU religijske istine upravo đavolom opsjednutima... ali to što si u gore navedenoj rečenici velikim slovima naglasio riječ STOLJEĆIMA je zbilja sramotno.

Jer je u istim tim STOLJEĆIMA je Katolička crkva npr. palila na lomači ljude koji nisu prihvaćali njihovu istinu i npr. aktivno sudjelovala u genocidu nad indijanskim stanovništvom u Amerikama, sve u ''slobodnom preobraćanju''.

Dok podržavaš takvu praksu dotične organizacije morao bi sapunom oprati usta prije nego li izgovoriš riječ sloboda.

Zapad nije slobodan onoliko koliko je slobodan zbog kršćanskih Crkava, nego nasuprot kršćanskim Crkvama.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 19:52   #35
Quote:
nitko i ništa kaže:
Majko mila.

Dok podržavaš takvu praksu dotične organizacije morao bi sapunom oprati usta prije nego li izgovoriš riječ sloboda.
A ja kažem....majko draga...nemreš bilivit.


I počinjem se pitati gdje i kad nastaje, pa netragom nestaje, gdje prestaje a gdje posustaje sloboda pojedinca u procesiranju svojih misli kad prihvaća svesrdno pravila svoje vjerske organizacije?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 19:57   #36
Bože,molim te da oni koji se nadmeću u uvredi Tebi shvate da to i nije trka...da su stigli odmah po startu...i zakucali na vrata svog srca.
Zar prosuti jal do Boga stiže?
Za njemu stići...misao mora imati krila.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 19:59   #37
Quote:
planinar kaže:
E moj nepristrani suče Pjerluiđi Tobija, a što je s riječima Isusa o trunju u oku brata tvoga ili o bacanju kamena na griješnika? Te su dijelove prašnjave knjige popapali mišeki?
Nisam rekao da su muslimani grešnici samo zbog toga što su muslimani. I gdje si to pročitao da pozivam na mržnju i kamenovanje? Uostalom u tim odlomcima koje spominješ Isus govori o odnosu prema konkretnom čovjeku a ne o odnosu prema ideologijama i religijama. Laž treba raskrinkavati i time im uopće ne činim zlo. Ti u svojoj sljepoći ne vidiš da je tolerancija postala "zlatno tele" suvremenog svijeta. Svjet je postao vrlo tolerantan prema laži i grijehu, ali u isto vrijeme vrlo netolerantan prema onima koje etiketira "netolerantnima".
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 20:11   #38
Quote:
nitko i ništa kaže:
Majko mila. Post iz kojeg navodim ovaj dio je svakako najgori post kojeg sam vidio otkad sam na forumu i bojim se da mi autor neće odgovoriti jer je u međuvremenu umro od srama.
Hoće.
Quote:
nitko i ništa kaže:
Ipak se nadam da si preživio, i da si ovo tek kopirao odnekud, da ovo nije tvoj originalni uradak.
To sam pisao prije par mjeseci, pod starim nickom. (Serenellian)
Quote:
nitko i ništa kaže:
U toj nadi ti, Tobijo, odgovaram, inače bih te jednostavno smatrao jednim vrlo opasnim idiotom. Na stranu tvoje nastrano proglašavanje onih koji (po tebi) nemaju PUNINU religijske istine upravo đavolom opsjednutima...
Nisam rekao da su đavlom opsjednuti nego da su sve lažne religije i krivovjerja u većoj ili manjoj mjeri sotonskog porijekla. Demoni su se oduvijek izdavali za bogove.

Pišem prema svojoj savjesti i uvjerenju, ako ćeš me ti zbog toga smatrati "vrlo opasnim idiotom", samo izvoli, ali argumentiraj i na druge načine a ne samo "ad hominem".
Quote:
nitko i ništa kaže:
Jer je u istim tim STOLJEĆIMA je Katolička crkva npr. palila na lomači ljude koji nisu prihvaćali njihovu istinu i npr. aktivno sudjelovala u genocidu nad indijanskim stanovnišvom u Amerikama.
Naravno da je i u kršćanstvu bilo zla i grijeha, ali suvremena mitologija je svašta nalagala, pogotovo o inkviziciji.
Quote:
nitko i ništa kaže:
Dok podržavaš takvu praksu dotične organizacije morao bi sapunom oprati usta prije nego li izgovoriš riječ sloboda.
Zlobno podmećeš. Pronađi gdje sam to pozivao na mržnju ili opravdavao grijeh i zlo.
Quote:
nitko i ništa kaže:
Zapad nije slobodan onoliko koliko je slobodan zbog kršćanskih Crkava, nego nasuprot kršćanskim Crkvama.
Zapad polako propada u sveopćoj dekadenciji upravo jer se odriče svojih kršćanskih korijena.

Dostojevski je u 19. stoljeću napisao: Zagovornici materijalizma i ateizma koji dokazuju čovjekovu samodostatnost, pod krinkom obnove i preobrazbe pripremaju čovječanstvu neopisive strahote i mrak. (Dostojevski)

Svi znamo kakvo je bilo 20. stoljeće. Po svemu sudeći 21. će biti još gore, pa ti budi optimist.

__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Tobija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 20:12   #39
Quote:
Pagala Baba kaže:
Pagala Baba spremno guta udicu da pokaže Majstoru Ivanu kako se love velike ribe: perem noge majstorima Yeshua Ben Pantera i Hazrat Muhamad 1008 X najvećima!

Writing around 300, the Christian writer Arnobius records a belief that "he [Jesus] was a magus who performed all these [miracles] by means of secret arts," having learned hidden doctrines and the names of angelic powers in the underground temples of Egypt.
...
The Koinobi lived in Egypt, where Jesus passed his early youth. They were usually confounded with the Therapeutae, who were a branch of this widely-spread society. Such is the opinion of Godfrey Higgins and De Rebold. After the downfall of the principal sanctuaries, which had already begun in the days of Plato, the many different sects, such as the Gymnosophists and the Magi -- from whom Clearchus very erroneously derives the former -- the Pythagoreans, the Sufis, and the Reshees of Kashmere, instituted a kind of international and universal Freemasonry, among their esoteric societies. "These Rashees," says Higgins, "are the Essenians, Carmelites, or Nazarites of the temple." ("Anacalypsis"). "That occult science known by ancient priests under the name of regenerating fire," says Father Rebold, "...a science that for more than 3,000 years was the peculiar possession of the Indian and Egyptian priesthood, into the knowledge of which Moses was initiated at Heliopolis, where he was educated; and Jesus among the Essenian priests of Egypt or Judea; and by which these two great reformers, particularly the latter, wrought many of the miracles mentioned in the Scriptures."
...
To indicate the universality of the Sun-god myth it is only necessary to enumerate some thirty of the chief figures known as Sun-gods amongst the nations about the Eastern Mediterranean, before the advent of Jesus. There were in Egypt, Osiris, Horus, Serapis, Hermes or Taht (Thoth), Khunsu, Atum (Aten, Adon, the Adonis or Phrygia), Iusa, Iu-sa, Iu-em-hetep; in Syria, Atis, Sabazius, Zagreus, Kybele (femine); in Assyria Tammuz; in Babylonia, Marduk and Sargon; in Persia, Mithra, Ahura-Mazda and the Zoroasters; in Greece, Orpheus, Bacchus (Dionysus), Achilles, Hercules, Theseus, Perseus, Jason, Prometheus; in India, Vyasa, Krishna, Buddha; in Tibet the Boddhisattvas; besides many others elsewhere.
Ucenice Pegula, MAJSTORA Ivana ne zanimaju nikakve ribe. To bijashe sav dohvat par pecajuchih sljednika prvoga spomenutog poluinteligenta.
Lako li t je ribichima podmjestati muda pod bubrege.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2005., 20:15   #40
Quote:
Balkanijan Pig kaže:
Sta e majstore, odjebao na duhovnosti, niko vise ne dolazi, pa moras balonice ega ispucavat na religiji
MAJSTORA Ivana niti kakve svinje ne zanimaju, Ucenice Pig-u.
To bijase tik i odium drugoga spomenutog poluinteligenta.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.