Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2012., 14:53   #81
Srećom da se Astrologija ne bazira na nečijim osjećajima.

Ovako na brzinu, Vaga je zračni znak tako da ne znam gdje bi se tu mogla provući toplina. A ako nisi znala, Saturn je u Vagi u egzaltaciji što znači da tu na harmoničan način može izraziti svoju prirodu, plavo je boja Vage, sama slika lijepo prikazuje prirodu vage (pravda, ravnoteža...)....itd.

Kako si povezala Pluton sa ovom slikom?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 12:27   #82
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Srećom da se Astrologija ne bazira na nečijim osjećajima.
u ovom slucaju se bazira i te kako

eto on ovako vidi boginju Maat, ja ne vidim.
Ima nesto mracno u slici cak me podseca ne neko cudoviste iz crtanih filmova.One velike zle masine koje ispustaju krestece zvuke kad se pomeraju.
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 21:12   #83
Meni je Vaga ASC i slika je dobra,dobro oslikava unutarnje stanje a narocito one saturnove tipove. Verovatno ima vise nijansi,boja i nacina da se oslika ali konkretno ova slika je u redu
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 22:33   #84

Ribe



Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.01.2012. at 23:42. Reason: isparila slika
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:48   #85
Koja je simbolika slike o Ribama? Meni je tuzna devojka sto sedi zatvorena
Miranda333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:08   #86
Ovo je poprilično neuobičajena Pisces slika, zato sam ju stavila tu, baš me zanimaju vaši dojmovi.

Vidim simboliku..ali otkako sam vidjela sliku, još uvijek razmišljam o njoj i sređujem dojmove...bezbroj asocijacija ali nisu mi se još integrirale u jednu sliku, onu u glavi.

Vidimo dvije(dupli znak) žene(ženski princip). Nalaze se na pješčanoj obali... Tu je i sat koji simbolizira vrijeme. Jedna je žena unutar sata(vremena), a druga izvan(vremena). Umjesto pijeska, unutar sata teče voda... Kapljica po kapljica vode pada na djevojku zatočenu na dnu sata. Vidim suzicu na njenom licu. Ribice plivaju u vodi unutar prve polovice sata. Djevojka izvan vremena se popela na ljestve kako bi dosegnula otvor sata(vremena), bacila je nešto( ne mogu dokučiti što je to) u vodu...nešto što bi pomoglo djevojci na dnu?
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 14:55   #87
Meni je ova slika jako mucna.
Ova druga je mozda bacila kamen da zacepi rupu da ovoj ne ide dalje voda
a opet tako osaje bez vazduha
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 16:34   #88
...evo još jedne.


Ribe


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 15:14   #89
pokušati ću...

Utapanje…poniranje…onaj osjećaj kada te nešto povlači sve dublje i dublje do rastvaranja duha…umiranja, ali ne onog koje označava samo točku kraja i početka ciklusa(pluton). Ovo je umiranje koje obuhvaća cijeli krug(neptun). Utapanje, no ne i gušenje.
Na ovoj slici dolazi do kohezije dvije polarnosti(ali unutar jedne „osobe“ ). Baš kao što se i molekule vode međusobno privlače i spontano usmjeravaju jedna prema drugoj, tako i ovdje dolazi do stapanja. Prepustiti se ili oduprijeti? Snaga volje ovdje je slaba jer teži nježnom samouništenju … stoga je neminovno.
Žena koja pluta na vodi cijelim tijelom, glavom zaronjenom te pogledom u beskonačno, nejasno i pomalo mutno, na ramenu nosi crnu vranu koja navještava njenu smrt. Ona nema uporište u vodi, da bi se mogla oduprijeti potonuću.
Voda je simbol pročišćenja i uskrsnuća, ali i milosti: „spiritualno biće čovjeka može se svjesno vratiti u kozmički ocean odakle je jednom došlo“ .
Motiv ruku…“ruke služe za univerzalnu komunikaciju sa svime što postoji“.…lijeva ruka daje(sebe), a desna prima… nastaje krug…zagrliti svemir.
Ribe u vodi , mogle bi simbolizirati one duše koje su jednom prošle ovu transcendenciju i napokon postale ono čemu su težile i ono što uostalom jesu-ribe
p.s. Uočljiv je ovdje i odnos svjetla i tame, površine i dubine, udisaja i izdisaja, rađanja(u vodi) i umiranja(u toj istoj vodi), omjer dubine(vode) i visine(zraka)…

Znam da sam malo nespretno opisala dojam...
ali...
Ne mogu si priuštiti potonuće u sliku jer idem raditi...niti plutanje u vodi...ma ni prst u vodu umočit`...zapravo: gibam....
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 16:31   #90
http://api.ning.com/files/mwz54a44x4...orpio23014.jpg

meni je ovo fascinantna slika skorpiona. asocira me na neki bijeg od necega, mozda od samoga sebe i vlastitih emocija ?

nalazi se blizu vode, svog primarnog elementa, ali opet je na rubu obale, mozda to predstavlja rub u mentalnom smislu posto se skorpioni cesto znaju naci na rubu i boriti sami sa sobom ?
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 20:52   #91
Prva slika Riba (djevojčice i vodeni-pješčani sat) meni prikazuje podvojenu prirodu Riba i teškoću življenja u stvarnosti, materijalnom svijetu koju ja kao Riba i sama tu i tamo iskusim. Djevojčica koja je u satu je onaj dio Ribe koji živi na Zemlji, u materiji, i koji je na neki način zarobljen jer Neptun vuče u snove, u nematerijalno. Djevojčica koja je izvan sata i koja je razigrana je onaj dio Riba koji je sretan i razigran u svijetu mašte i mjesta na kojima nema granica.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:12   #92
Rak

http://virgogems.com/wp-content/uplo...gns_cancer.jpg





a ova me podsječa na skorpiju

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.01.2012. at 01:55. Reason: prevelika slika
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:41   #93
napokon jedna slika djevice gdje nije sva sjajna i blještava i "dobra"...
ovo je mnogo prikladnije
http://i39.tinypic.com/169kdc0.jpg

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.01.2012. at 01:54. Reason: prevelika slika
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:43   #94
ova mi je fora
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:30   #95
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
napokon jedna slika djevice gdje nije sva sjajna i blještava i "dobra"...
ovo je mnogo prikladnije
http://i39.tinypic.com/169kdc0.jpg
Ova je ispala iz nekog manga stripa i vidim samo karikaturu, a ne i simboliku vazanu za djevice

Ona druga mi je već zanimljivija ... kao umjetnički prikaz cijelog zodijaka.
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 23:40   #96
Quote:
Tonnie kaže: Pogledaj post
http://api.ning.com/files/mwz54a44x4...orpio23014.jpg

meni je ovo fascinantna slika skorpiona. asocira me na neki bijeg od necega, mozda od samoga sebe i vlastitih emocija ?

nalazi se blizu vode, svog primarnog elementa, ali opet je na rubu obale, mozda to predstavlja rub u mentalnom smislu posto se skorpioni cesto znaju naci na rubu i boriti sami sa sobom ?
Ovako izranjavanog tijela podsjeća na umor poslije bitke,što sa drugima što sa samim sobom. Traži okrjepu dok žarko sunce pospješuje njegovo umiranje ... prije nego se iznova rodi, uzdigne nad svojom sudbinom
Lind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 12:01   #97
sviđa mi se ova morska slika raka. mistična u neku ruku.
ali glavno da je ženska sirena na slici
__________________
with strong hearts full, our souls ignite
Neal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 17:07   #98
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:47   #99
Metal zodiak

__________________
Moja natalna karta:

http://de.tinypic.com/r/t5je52/5
Vega_21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 14:24   #100
Quote:
Vega_21 kaže: Pogledaj post
A shut!! Mora Vodenjak biti najbizarniji. A najoriginalniji mi je Rak!
Dinah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.