Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2006., 19:07   #81
Quote:
Cartman kaže:
Zašto se ti nebi isplatilo,u mojoj grupi je bilo ljudi koji su išli skidat dioptriju od samo -1.5,a da ti ne govorim kako je to kad se ujutro probudiš i vidiš normalno,a ne prvo stavljat leće i tako dalje i dalje....

Zašto ne možeš u inozemstvo?
Opet ponavljam,a zašto ići u inozemstvo ? Ne znam zašto se uvijek mora gledati kao da je sve u Hrvatskoj sjebano. Meni ja sa okom (samo jedno operirano) sve u redu ,operirana sam lasik metodom (koja je, usput rečeno svugdje u svijetu ista ) u Zagrebu.
A to što se Štambuku "ugasio" laser (ako i to nije jedna od mnogih "provjerenih "informacija) to se moglo desiti bilo kad i bilo kome.
I da, nisam kod njega operirana.odnosno mislim da on jedno duže vrijeme ni ne radi.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 21:01   #82
Hm, ne bih o tome zasto ne mogu u inozemstvo... Mozda se i odlucim na to, no slicnog sam stajalista kao i Monika- cemu ako to mogu i ovdje? Sumnjam da mi se ista moze desiti. Uglavnom, 10000 kn za jedno oko? Voljna sam to dati... Doduse, imam tek 18, no cim malo zaradim, to mi je prva zelja Eh, da, jos me zanima ima li kakvih ogranicenja sto se godina tice?
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:26   #83
Quote:
monika13 kaže:
Opet ponavljam,a zašto ići u inozemstvo ? Ne znam zašto se uvijek mora gledati kao da je sve u Hrvatskoj sjebano. Meni ja sa okom (samo jedno operirano) sve u redu ,operirana sam lasik metodom (koja je, usput rečeno svugdje u svijetu ista ) u Zagrebu.
A to što se Štambuku "ugasio" laser (ako i to nije jedna od mnogih "provjerenih "informacija) to se moglo desiti bilo kad i bilo kome.
I da, nisam kod njega operirana.odnosno mislim da on jedno duže vrijeme ni ne radi.
Zašto ići u inozemstvo,pa npr. jedan dobar razlog je zato što si tamo 5 dana,ti si tamo na lječenju,24 sata na dan si na promatranju, i možes bilo kad ,nije vazno kolko je sati pitati ako nesto ne razumijes ili te zanima,dok kod nas ideš isti dan doma,po meni je to dovoljan razlog zašto ići tamo, i opet ponavljam naši privatnici nemaju tolko novca da mogu svake godine mjenjati laser,dok se u institutu dr.Fjodorov glava lasera se mjenja svakih 6 mjeseci.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 22:32   #84
Quote:
Belle kaže:
Hm, ne bih o tome zasto ne mogu u inozemstvo... Mozda se i odlucim na to, no slicnog sam stajalista kao i Monika- cemu ako to mogu i ovdje? Sumnjam da mi se ista moze desiti. Uglavnom, 10000 kn za jedno oko? Voljna sam to dati... Doduse, imam tek 18, no cim malo zaradim, to mi je prva zelja Eh, da, jos me zanima ima li kakvih ogranicenja sto se godina tice?
Pa ograničenja ima a to je 18 godina kad bi dioptrija trebala stati,a naravno svima dioptrija ne stane u 18 toj godini pa se na operaciju skidanja dioptrije ide kada ona stane, i da ako neko ima problema sa kožom primjer puno prištića,bilo je u petrogradu primjer da djevojku koja je imala puno lice prištića lječnici nisu pustili na operaciju nego se morala vratiti tek kad sredi probleme sa kožom zato jer rožnica slično reagira kao i koža.
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2006., 16:23   #85
Quote:
Cartman kaže:
Čekaj malo tebi se čini prejeftino, i kaj sad odmah nije istina,pa daj molim te,za neke nije ni to jeftino,s obzirom kolko oni plačaju operaciju u rusiji,onda baš to nije jeftino!

I još jedan razlog zbog kojeg sam odlučio ići u Rusiju na operaciju je to da se gospodinu Štambuku nasred operacije ugasio laser,tako da kod naših nisam imao nimalo povjerenja.
Ajme, koja bespotrebna agresija
Samo sam rekao da mi zvuči smiješno jeftino, drago mi je da ima neka ne baš tako mala zdravstvena usluga u inozemstvu za koju operacija, put, smještaj i kompletna briga koštaju toliko da su dostupni običnom puku.
Jesu na ovom forumu svi ovako agresivni? Mislim, mogli bi malo i psihijatriju otvorit
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:55   #86
Laserska operacija očiju

Zanima me di se to može obavit, koliko košta, jel boli , i do koje se dioptrije to radi........
God soldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 23:39   #87
eh, to ti je jako dobra stvar. Ne znam koliko kosta u Hr, ali u BiH kosta oko 5000km pa preracunaj jer to svugdje kosta otprilike isto. Ako je jeftinije u BiH, mozes cak doci i ovdje, jer koliko ja znam, ovdje operise doktor koji operise i u Hr.
Ja sam cula da operisu i do -14.
Ne boli, daje se lokalna anestezija sto je super, budna si citavo vrijeme operacije, ne boli i tokom operacije i poslije.
Ide se kuci odmah, ustvari to ti je otprilike kao da legnes kod zubara, ista ona stolica samo sto te spusti skroz dole.
Ako ti je veca dioptrija, onda se OBICNO smanji dioptrija na negdje -0,5 i onda opet jos jednom dodjes. To je radi tacnosti.
Glavno tu ti je da je RETINA dovoljno debela, jer postoji mogucnost da nije i onda se ne mozes operisati. Ali to je bar u skandinaviji kod 30% stanovnistva slucaj tako da se nemoj nervirati bezveze. Odmah se ustajes i odmah ti se izostri vid samo ono malo suzis pa je bolje drzati oci skroz zatvorenim. Nista se nemoj bojati, tu operaciju su imali milione ljudi do sada.
Postoje tri metode. Najstarija je manje-vise izbacena, imas drugu metodu Lasik-ta se najvise koristi i jos jedna nova, zaboravila sam joj ime, ta je jos bolja ali preciznost je ista kao i kod Lasika pa narod obicno uzme Lasik. Jedino sto kod ove trece rade jeste sto tacno izmjere sve parametre u ocima i tacno znaju kako ti oko izgleda...najjednostavnije sto ti mogu reci.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 01:10   #88
zbog cega ne prosurfas malo ovim forumom ? tema je bila obradjena barem 10-tak puta...
poglec na https://www.forum.hr/showthread.php?t...ight=svjetlost...
ili idi na www.svjetlost.hr...
ili posalji pm.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 14:59   #89
Quote:
God soldier kaže:
Zanima me di se to može obavit, koliko košta, jel boli , i do koje se dioptrije to radi........
Koliko ima prednosti, a još više nedostataka... Šarenica ti bude užasna nakon operacije i postoji određeni rizik od sljepoće, pa upale...grozno! Da mi je dioptrija -15 ne bi eksperimentirala s laserom. Bar sada imaš super okvira i širok izbor kontaktnih leća.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 13:55   #90
gluposti prica piggy...
zena mi nikad nije sretnija bila neg nakon te operacije koju je obavila prije 5 godina.. i apsolutno nikakve komplilacije nema nit je imala..
a komplikacije su moguce.. vjerovatno.. i treba hrabrosti imati za odluciti se za to, ali... ona veli da se isplati i da bi to opet i bilo kada ucinila..
ali i opet u nekoj klinici u kojoj je to rutina, a ne experimenat.. ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 15:06   #91
Quote:
ZakS kaže:
gluposti prica piggy...
zena mi nikad nije sretnija bila neg nakon te operacije koju je obavila prije 5 godina.. i apsolutno nikakve komplilacije nema nit je imala..
a komplikacije su moguce.. vjerovatno.. i treba hrabrosti imati za odluciti se za to, ali... ona veli da se isplati i da bi to opet i bilo kada ucinila..
ali i opet u nekoj klinici u kojoj je to rutina, a ne experimenat.. ¤
Ne bi baš rekla da priča gluposti!
Ja imam dioptriju -3 i dosta sam se raspitivala za lasersku operaciju (ne da ju sad napravim, nego za par godina), ali me moja okulistica razuvjerila. Ona kaže da ti ta operacija stanjuje rožnicu, tj. laserom se odstranjuje sloj tkiva rožnice i da može doći do komplikacija i godinama nakon operacije. Rekla je da ona svojoj kćeri nije dopustila tu operaciju pa sad ti vidi. Naravno, na web stranici piše kako je cijela operacija divna i krasna, bez ikakvih većih komplikacija, bla, bla...
Stranica ti je www.visumed.hr pa si pogledaj.
Mene bi, da se odlučim za tu operaciju, više brinule dugoročne posljedice nego nekakvo peckanje oka ili suhoća oka odmah nakon operacije.
Ipak, ne kažem da ću skroz odustat od toga, ali svakako mislim pričekat još kojih 10-ak godina, nek se to još malo razvije!
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2006., 19:47   #92
Prvo, operacija je poprilicno bezbjedna u odnosu na ostale operacije. A svaka operacija nosi sa sobom i dozu rizika, to je tacno.
ALI, godinama vec, vise od dekade, ljudi idu na te operacije. Milioni ljudi su to odradili. U 4% slucajeva se desi neka infekcija, ALI nikad do te mjere da se izgubi vid ili nesto slicno.
A sto se okulista tice, eh, oni svi tako govore. Ode im posao inace.
Sto se tice stanjenja roznice, dragi moji i drage moje, dugogodisnjom dioptrijom se stanjuje roznica, znate li to.
Evo imam prijateljicu koja dugo godina ima visoku dioptriju i sad joj je skroz tanka roznica!!! I ima problema s tim, a nije se operisala. Prije rata su joj govorili da to uradi, ali ona nije htjela, isto je odgovorio ocni doktor. Sad ne moze.
Ovom operacijom se definitivno ne moze doci do sljepoce, a u 4% slucajeva dodje od upale, pa ko voli nek izvoli. Upala koja se moze desiti, nije ozbiljne prirode, a i uopstalom davaju antibiotike tako da se i to sprjecava. Sad neke dugogodisnje nuspojave...ne vjerujem u to.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 03:22   #93
Quote:
nordea kaže:
Prvo, operacija je poprilicno bezbjedna u odnosu na ostale operacije. A svaka operacija nosi sa sobom i dozu rizika, to je tacno.
ALI, godinama vec, vise od dekade, ljudi idu na te operacije. Milioni ljudi su to odradili. U 4% slucajeva se desi neka infekcija, ALI nikad do te mjere da se izgubi vid ili nesto slicno.
A sto se okulista tice, eh, oni svi tako govore. Ode im posao inace.
Sto se tice stanjenja roznice, dragi moji i drage moje, dugogodisnjom dioptrijom se stanjuje roznica, znate li to.
Evo imam prijateljicu koja dugo godina ima visoku dioptriju i sad joj je skroz tanka roznica!!! I ima problema s tim, a nije se operisala. Prije rata su joj govorili da to uradi, ali ona nije htjela, isto je odgovorio ocni doktor. Sad ne moze.
Ovom operacijom se definitivno ne moze doci do sljepoce, a u 4% slucajeva dodje od upale, pa ko voli nek izvoli. Upala koja se moze desiti, nije ozbiljne prirode, a i uopstalom davaju antibiotike tako da se i to sprjecava. Sad neke dugogodisnje nuspojave...ne vjerujem u to.
Kažeš, okulisti tako pričaju da im ne ode posao? Čisto sumnjam. Ta operacija košta 3000€ i vjerujem da si velika većina ljudi to ne može priuštiti, a to okulisti znaju i nema šanse da će izgubit posao zbog toga.
A ove argumente koje si ti navela, ne misliš da to ti "kirurzi" malo uljepšavaju kako bi PRIDOBILI ljude?
Ne znam, meni se to ne čini tako bezazleno, a sve i da postoji mali rizik, ne bi se upustila u to, ipak je riječ o OČIMA. A ljudi oči uglavnom uzimaju zdravo za gotovo dok se ne pojave problemi, kao uostalom za većinu stvari u životu...
Mislim, neko je u nekom postu nedavno napisao da leće pere s detergentom , i čak mislim da se nije šalio. Znam curu koja štedi pare na tekućini za leće i pere ih s običnom vodom, ima ljudi koji istu tekućinu koriste par dana... Dobro, to nije tema, ali uvijek se zgrozim na to koliko ljudi malo drže do zdravlja. I sad, dok se pojavio neki super cool bezopasan LASIK, odmah se svi zapale za to, jer ONI, tj. ti kirurzi kažu da je to potpuno bezopasno. Normalno, kako će drukčije privuć ljude? Mislim da 12 godina, koliko se koristi taj laser, nije dovoljno vrijeme da mogu reći da je laser potpuno bezopasan i da neće biti dugoročnih posljedica. Da to mogu reći, i potkrijepit dokazima, ja bi bila prva u redu za operaciju! Do tad ću radije vjerovat svojoj okulistici.
A to što si napisala da dioptrija stanjuje rožnicu, to prvi put čujem. Baš ću se raspitat , ali ne kužim na koji način to dioptrija može stanjit rožnicu...
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:06   #94
Quote:
green_eyes kaže:
A to što si napisala da dioptrija stanjuje rožnicu, to prvi put čujem. Baš ću se raspitat , ali ne kužim na koji način to dioptrija može stanjit rožnicu...
Vjerojatno je mislila na mrežnicu (retinu), koja se kod visokih dioptrija "razvlači" zato što je kratkovidno oko izduženo. Zbog toga može doći do odvajanja mrežnice, ali to nema nikakve veze sa LASIKom. Ako se i skine dioptrija, oko je i dalje izduženo, a mrežnica rastegnuta, tako da taj problem ostaje.
Bubu74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 15:35   #95
Quote:
nordea kaže:
Prvo, operacija je poprilicno bezbjedna u odnosu na ostale operacije. A svaka operacija nosi sa sobom i dozu rizika, to je tacno.
ALI, godinama vec, vise od dekade, ljudi idu na te operacije. Milioni ljudi su to odradili. U 4% slucajeva se desi neka infekcija, ALI nikad do te mjere da se izgubi vid ili nesto slicno.
A sto se okulista tice, eh, oni svi tako govore. Ode im posao inace.
Sto se tice stanjenja roznice, dragi moji i drage moje, dugogodisnjom dioptrijom se stanjuje roznica, znate li to.
Evo imam prijateljicu koja dugo godina ima visoku dioptriju i sad joj je skroz tanka roznica!!! I ima problema s tim, a nije se operisala. Prije rata su joj govorili da to uradi, ali ona nije htjela, isto je odgovorio ocni doktor. Sad ne moze.
Ovom operacijom se definitivno ne moze doci do sljepoce, a u 4% slucajeva dodje od upale, pa ko voli nek izvoli. Upala koja se moze desiti, nije ozbiljne prirode, a i uopstalom davaju antibiotike tako da se i to sprjecava. Sad neke dugogodisnje nuspojave...ne vjerujem u to.
Inaće to je istina da većinom okulisti tako pricaju i pokušavaju odgovoriti pacijenta od operacija jer je većina njih povezana sa nekom firmom koja prodaje leće i naočale te time dobiva neki postotak od zarade jer pošalje svog pacijenta da baš tu kupi npr leće! Ja sam obavio lasersku operaciju (lasik) u Rusiji i stvarno sam zadovoljan i to bi učinio opet bez razmišljanja,a oni koji govore o nekim rizicima da možeš osljepiti ak nešt ne bude dobro to su gluposti i kako je vec bilo receno moze doći do neke infekcije koja se brzo izljeći!
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:00   #96
Quote:
Cartman kaže:
Inaće to je istina da većinom okulisti tako pricaju i pokušavaju odgovoriti pacijenta od operacija jer je većina njih povezana sa nekom firmom koja prodaje leće i naočale te time dobiva neki postotak od zarade jer pošalje svog pacijenta da baš tu kupi npr leće! Ja sam obavio lasersku operaciju (lasik) u Rusiji i stvarno sam zadovoljan i to bi učinio opet bez razmišljanja,a oni koji govore o nekim rizicima da možeš osljepiti ak nešt ne bude dobro to su gluposti i kako je vec bilo receno moze doći do neke infekcije koja se brzo izljeći!
Uf, mozda je doslo do nesporazuma u vezi roznice i retine, i mreznice...ne poznajem hrvatske izraze pa sam pretpostavila da na to mislis.
Inace, kao sto rekoh, milioni ljudi su to vec uradili tako da to nije tako nova stvar. Lasik je za mene makar dobar izbor, a sto se cuvanja ociju tice, mislim cak da narod, bar ovdje na ovom prostoru, ce i teze ici na te operacije jer misle da su oci OCI....CUVAM TE KO DVA OKA.
U svakom slucaju, sve je to od osobe do osobe. Danas, bar ovdje, vecina okulista ima dogovor sa nekom od optika gdje dolazi da mjeri dioptriju tako da ima i tu neke pare.
Vecina ljudi koji su uradili operaciju, ukljucujuci i mene, su zadovoljni. Stvarno nisam do sada srela nekog da je rekao da je nezadovoljan. Naravno, skeptici ce sacekati jos malo...na to imaju pravo.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:51   #97
Odbijam vjerovat da okulisti kao LIJEČNICI rade protiv svojih pacijenata kako bi dobili neku lovu sa strane. Iako znam da ima iznimaka, nažalost. A i sigurna sam da ta moja okulistica nije imala nikakve loše namjere. Ipak, raspitat ću se još sa strane, kod drugih okulista. Sigurno ne u visumed centru, na besplatnim predavanjima o bezopasnom lasiku.
Nije da meni taj LASIK ne zvuči primamljivo, baš naprotiv. Nadam se da će doći taj dan kada ću se probudit i vidjet svijet oko sebe. Mislim, jest da sam ćorava samo prvih 5 min nakon što se probudim, i pol min prije spavanja, al meni je i to previše... A da ne govorim o onom jednom danu u godini prije pregleda kad ne smijem nosit leće. Grozan osjećaj. Ali to što ti govoriš da smo MI narad koji oči čuva ko OČI U GLAVI, ili kako si već napisala, mislim wtf? 90% podražaja iz vanjskog svijeta percipiraš očima, fala bogu da ću ih čuvati i da mi operacija očiju nije mačji kašalj.
Drago mi je da je u tvom slučaju sve prošlo u redu, nadam se da će tako i ostati!
green_eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:13   #98
Mozda si me malo pogresno shvatila...i ja sam bila zabrinuta zato sto je to IPAK OPERACIJA ociju...to jeste veliko. Samo, ja nisam tako naglo to uradila. Prvi put sam cula za operaciju 95' pa sam onda tek 2003. otisla na operaciju. Operaciju sam obavila u Skandinaviji, ovdje je tada nije ni bilo a tamo se radila vec rutinski. LASIK se nije odmah upotrebljavao, nego LASEK, starija metoda gdje je trebao biti raspon izmedju operacije jednog i drugog oka sedam dana, te se nosio nekakav povez i tako to...LASIK je opet nesto drugo. U rasponu od tih 8 godina planirala sam i kopala sve moguce informacije o operaciji, vecinu tih informacija sam dobila mimo firmi koje obavljaju te operacije...iz medicinskih izvora...tek na kraju, kad sam se vec bila odlucila da ce se to desiti 2003. godine, otisla sam na njihovu internet stranicu, vise da zakazem pregled a ne da se informisem. U svakom slucaju, zelim ti ono sto sam ja sada, da ne nosis ni naocale ni lece, nego da se svaki dan probudis i pogledas u kalendar koji je udaljen 3 metra od tebe i da vidis koji je to danas datum
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 09:05   #99
kod nas je bilo operacija dosta prije 2003-e. kao sto rekoh - moja w isla je prije 5 godina na operaciju u ZGu, a nije bila prva ili experimentalna.. prije nje u toj klinici obavili su vec tisuce operacija... no, mislim da nije bio Lasik ni Lasek, vec Excimer, ali ne kuzim se u te sisteme.. ona je isla na oba oka istovremeno..
ja nebih imao hrabrosti tada za to- oba najednom.. uf..
ali eto.. ocito je to njima bila rutina..¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 12:44   #100
Operacija ociju,da vam velim ovo moj prijatelj je imao jako veliku dioptriju bez naocala je bio kao da je slijep i odlucio se na operaciju,koja je vrlo uspijesno zavrsila sada netreba NIKAKVE NAOCALE a doktor mu je rekao kao postoji mala mogucnost da bude ipak trebao nosit neku slabu dioptriju naocala,ali on je preko 10 g bez naocala.
maksica6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.