Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2005., 13:51   #1
Talking Slasticarnica Horak

Jel bio tko? Kakvi su kolaci? I zna li mozda di je to? Koliko sam vidjela u novinama kolaci im izgledaju jako fini
A bome i imaju jakoooooooo veliki izbor bome su dobra konkurencija Vinceku.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 13:59   #2
Nisam bila unutra. Izvana izgledaju vrlo... skromno.

Nalaze se na sjevernoj strani Ilice, kod parka (Republike Austrije ili republike Francuske ne znam kako se zove).
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:36   #3
To mi je bila kvartovska slastičarna do prije 3 godine.
Kvaliteta im jako varira. Ako su danas super to ne znači da buju i za 2 mjeseca. Pa se onda opet poprave.
Jedamput sam tamo dobila najgore kolače u životu. Ni pijana početnica ih ne bi takvima napravila. Najgore je bilo to kaj su namirnice bile pokvarene. A bilo je i jako finih.

Ulica republike Austrije
Trg Francuske republike - Keglbajs ili Keglić
a park mislim da nema neko službeno ime, poznato kao Rudolfove vojarne

A slastičarna se nalazi malo prije Vinogradske na desnoj strani Ilice kada se ide od centra.
Znam da su jedno vrijeme prodavali kolače po dučanima, npr. Metro.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:48   #4
pa i ona na zvonimirovoj izgleda vrlo skromno; ali ima super kolače.

sad se ne mogu sjetit imena; ali isto je prezime u pitanju.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 14:50   #5
pa kaj ja znam...
ja sam čula pohvale i pokude.
pohvale zbog finoće kolača koji se ne mogu usporediti sa nekim drugim kolačima (nisam probala, tako sam čula)
pokude jer su skuplji od ostalih.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 16:07   #6
Quote:
tilla kaže:
pa i ona na zvonimirovoj izgleda vrlo skromno; ali ima super kolače.

sad se ne mogu sjetit imena; ali isto je prezime u pitanju.
Jakšić (ako nije Vincek). Ja baš ne jedem kolače po slastičarnicama, ali iz Horaka sam nedavno naručila tortu i kažu da je bila jako fina; ono što je meni odlična fora je da imaju dostavu torte kući.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 16:09   #7
Quote:
verica kaže:
Jakšić (ako nije Vincek). Ja baš ne jedem kolače po slastičarnicama, ali iz Horaka sam nedavno naručila tortu i kažu da je bila jako fina; ono što je meni odlična fora je da imaju dostavu torte kući.

jakšić je.
vincek mi je bezveze, ali ja sam orijentov fan, takvih kolača nema nigdje drugdje.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 16:27   #8
Horak mi je delal svadbenu tortu, ne znam kak se zvala, možda Sedmo nebo?!
No, oni su mi sinonim za ono 'kak ti se digne' - mogu biti neopisivo ukusni, pravi domaći kolači, a možda odmah odeš pravo pa desno, u Vinogradsku na ispiranje želuca.
Jedna stvar je fakat interesantna kod njih - slip za tu svadbenu tortu otišo je na naplatu kad mi je klinka već imala 3 mjeseca.
Kuleri su to!
No, stoji ovo za dostavu kod Horaka, jerbo kod Vinceka moram sama ići po tortu, premda im je ona podružnica u Zvonimirovoj baš ukusna pa se potrudimo!! Torta parfe šumsko voće je fenomenalna!

Da li je istina ovo za Orient? Znam da ga Afro hvali, a moje dijete se zablejalo u onog Bambija kaj im je na torti u izlogu, no iskreno meni ne djeluju apetitlich, možda se varam?!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 16:44   #9
Slastičarna MELI

Najtoplije preporuke!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 17:41   #10
Off Topic

Quote:
polly kaže:
Ulica republike Austrije
Trg Francuske republike - Keglbajs ili Keglić
a park mislim da nema neko službeno ime, poznato kao Rudolfove vojarne
Hvala, polly
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 21:16   #11
ja bio! imaju jako dobru međimursku pitu, al stojajala je 10 kn prije 3 godine... skuupooo
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 22:29   #12
Quote:
maristella69 kaže:
No, oni su mi sinonim za ono 'kak ti se digne' - mogu biti neopisivo ukusni, pravi domaći kolači, a možda odmah odeš pravo pa desno, u Vinogradsku na ispiranje želuca.
Lokalna prica je da kak gazda trenutno stoji sa zenom, tak delaju kolace.

Joj, moja svadbena torta je bila od Malbase. Se njega ko seca? Kak je stari sedel ko jastreb kraj blagajne. A kak je staril i blizil se kraju kolaci su postajali sve manji i manji.
Tam je sad Vincek u Ilici.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 08:24   #13
meni su ipak najbolji Ivica i MArica u Tkalčićevoj. Skupo, jako, jako. Međimurska pita 12 kuna, al je mrak. I sve je, kao, zdrava hrana. Al mrak.
Prvi Vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 08:59   #14
Ne znam koliko je zdravo - ali da je mrak - mrak je.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:13   #15
ja ne volim kupovne kolache
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:14   #16
who cares jel je zdravo kad je onako fino? pa da mi kazu da ce mi svaka medjimurska od Ivice i Marice uzet 3-4 dana zivota, jebga, ionako nemam nist pametno radit pod stare dane i
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:16   #17
Da u Ivici i Marcici su mi najfiniji kolaci, ponekad pojedemo tamo ali pod zadnje kupim za doma. To mi je jedina slasticarna u kojoj mi kolaci nisu preslatki. Verice a zakaj nisu zdravi? Mislim bas na to se i furaju. I cijene isto
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:18   #18
Quote:
magic kaže:
ja ne volim kupovne kolache
To samo znaci da nisi jos u pravoj beckoj ili madzarskoj slasticarni bila. Ili francuskoj.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:19   #19
Quote:
magic kaže:
ja ne volim kupovne kolache
jesi probala kad medjimursku u Ivici i Marici?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 09:19   #20
Quote:
To samo znaci da nisi jos u pravoj beckoj ili madzarskoj slasticarni bila. Ili francuskoj.

kako god ti kazhesh
magic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.