Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2012., 21:38   #2101
thermoflux 25

jedno pitanje koje mozda i nije za ovu temu...ove godine sam kupio 6m drva da isprobam kako ce mi pec radit na drva. na pelete me izadje preko 6000kn a to mi trenutacno malo previse. pa me zanima ako je netko isprobao tu pec ili neku slicnu kombiniranu pellet/drvo da kaze svoja iskustva. da li treba sta nadogradit za lozit drva, da li moze drzat zar preko noci,...itd
nero81 is offline  
Old 07.08.2012., 00:12   #2102
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje koje mozda i nije za ovu temu...ove godine sam kupio 6m drva da isprobam kako ce mi pec radit na drva. na pelete me izadje preko 6000kn a to mi trenutacno malo previse. pa me zanima ako je netko isprobao tu pec ili neku slicnu kombiniranu pellet/drvo da kaze svoja iskustva. da li treba sta nadogradit za lozit drva, da li moze drzat zar preko noci,...itd
pa ovako , trebaš puno toga nadogradit , da bi taj kotao vozio na cjepanice i da ti bude toplo .


1 dobra sikira da možeš drva iscijepati .
2. drot kefa da možeš čistit katran svaki dan
3. bujna plavuša da skine u kupaoni garež s tebe i da te zagrije

eventualno spremnik topline od 1000 litara + glupa pumpa i neki miš ventil u krugu kotla i miš ventil u krugu radijatora + pametna Alfica,

ali vratimo se plavuši ona najbolje grije preko noći , a zaboravi da bu te ta peć grijala preko noći.
ramzay is offline  
Old 07.08.2012., 00:26   #2103
Quote:
klf kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Znam da se pisalo po forumu za centrometal, ali trebam savjet za privremeno
rješenje s tim da nisu prevelika ulaganja pošto se selim za godinu dvije . Posjedujem cntrometal peć EKO CUP M3 bg - od 35kw u kombinaciji
sa plamenikom na lož ulje. Pošto financiski nemogu više podnjeti grijanje na ložu
htio bih ugraditi plamenik na pelete ferroli sun p7 pa bi molio neke upute od kuda da krenem i dali mi se uopće isplati ta investicija. I ako imaš još kakav pametan savjet za poslat,( unaprjed zahvaljujem).Pisalo je po forumu da su već ugrađivali na te peći ali nemogu nigdi nać, ako znaš di da nađem pošalji link.
Investicija se isplati u prvoj godini , kad pređeš na pelet, odjednom ćeš osjetit da ti parket u kući škripi , jer se rasušio , i to je ozbiljna primjedba ženskog dijela obitelji # darkove kotlovnice #

Zašto Feroli , nemam dionice kod centrometala , ali mrzim žabare oni imaju male tanke prstiće i lako tipkaju po tipkovnici , a ja se moram naguziti i uzet povečalo da vidim u kom je modu kotao, i tipkati olovkom po njemu.
ramzay is offline  
Old 07.08.2012., 13:03   #2104
Interesira me grijanje na pelete i kakav je kotao od KOZLUSAN-a model SILMPEL?
Vjekoslav55 is offline  
Old 07.08.2012., 15:11   #2105
Quote:
Vjekoslav55 kaže: Pogledaj post
Interesira me grijanje na pelete i kakav je kotao od KOZLUSAN-a model SILMPEL?
imaš par stranica ranije objašnjenje za taj kotao

forumaš: agt
stmat is offline  
Old 07.08.2012., 22:10   #2106
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
pa ovako , trebaš puno toga nadogradit , da bi taj kotao vozio na cjepanice i da ti bude toplo .


1 dobra sikira da možeš drva iscijepati .
2. drot kefa da možeš čistit katran svaki dan
3. bujna plavuša da skine u kupaoni garež s tebe i da te zagrije

eventualno spremnik topline od 1000 litara + glupa pumpa i neki miš ventil u krugu kotla i miš ventil u krugu radijatora + pametna Alfica,

ali vratimo se plavuši ona najbolje grije preko noći , a zaboravi da bu te ta peć grijala preko noći.

po tvome bi se dalo zakljucit da ta pec nece grijat kur.a i da cu imat samo problema oko ciscenja sa njom?
sta nema sanse da zar izdrzi do ujutro? ne mislim da grije preko noci nego samo da drzi zar da ne moram ujutro lozit isponova.
nero81 is offline  
Old 08.08.2012., 22:48   #2107
Quote:
nero81 kaže: Pogledaj post
po tvome bi se dalo zakljucit da ta pec nece grijat kur.a i da cu imat samo problema oko ciscenja sa njom?
sta nema sanse da zar izdrzi do ujutro? ne mislim da grije preko noci nego samo da drzi zar da ne moram ujutro lozit isponova.
Po koncepciji izgaranja taj kotao je "Irsko" ložište znači da vatra i dimni plinovi idu prema gore kroz debeli sloj drva , pojava katrana je neminovna , i drva će ti vrlo brzo izgoriti i pregrijati sustav , ako nemaš akumulator.

Po pravilniku ako takav kotao voziš na cjepanice moraš imati termostatsku regulaciju primarnog zraka , to je regulator tipa SAMSON sa lančićem koji spusti klapnu za zrak kad mu je vruče , i stvori idealne uvjete da peć krene u proces kađenja ,i intenzivni razvoj katrana .

Ja sve te kotlove na pelet kad rade na cjepanice doživljavam kao ratnu rezervu , kad nije bitno kvalitetno grijanje nego spašavanje obitelji od smrzavanja.

budemo na jesen testirali cemtrometala od 25 kilovata na cjepanice , očekujem katstrofalne rezultate , zasran dimnjak , i pun kotao katrana.
ramzay is offline  
Old 13.08.2012., 16:43   #2108
Samostojeće peći na pelet

Pogledao sam malo postove, svi govorite o centralnom grijanju a mene zanimaju iskustva sa samostojećim pećima.
Živim u Istri, stan 50m2 sa klasično (za Istarsku obalu) loše napravljenom izolacijom. Do sada sam se grijao na drva (7m3 tijekom zime), a sada kada moram kupiti novu peć razmišljam o prelasku na pelet.
Molio bih savjete i preporuke, unaprijed zahvaljujem.
whiteman is offline  
Old 13.08.2012., 17:55   #2109
pošto želim u iduću zimu da uđem što spremniji po tom pitanju radim već po odavno. Čitam postove redom (stigao do 70 strane) i sakupljam informacije a kad bude rezultata bit će javni na forumu. Sad sam u fazi rekonstrukcije kotla i finiranja gorionika iz samogradnje pa me interesuje i sledeća stvar: Na koji način i šta je potrabno da se najjednostavnije izmjeri cug dimnjaka i podpritisak u kotlu? Redosled radnji, vakuummetar kojih vrijednosti i koje vrijednosti očekivati da su zadovoljavajuće? Obećavam da ću primjeniti dosta stvari sa foruma vezanih za ložište i sve će biti javno. Ako nekog interesuje moj dosadašnji rad po pitanju grijanja ima nekih stvari na You Tube a moj kanal je 25joks Pozdrav za sve samo gurajte pravac je dobar
dusanmijat is offline  
Old 13.08.2012., 20:33   #2110
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
pošto želim u iduću zimu da uđem što spremniji po tom pitanju radim već po odavno. Čitam postove redom (stigao do 70 strane) i sakupljam informacije a kad bude rezultata bit će javni na forumu. Sad sam u fazi rekonstrukcije kotla i finiranja gorionika iz samogradnje pa me interesuje i sledeća stvar: Na koji način i šta je potrabno da se najjednostavnije izmjeri cug dimnjaka i podpritisak u kotlu? Redosled radnji, vakuummetar kojih vrijednosti i koje vrijednosti očekivati da su zadovoljavajuće? Obećavam da ću primjeniti dosta stvari sa foruma vezanih za ložište i sve će biti javno. Ako nekog interesuje moj dosadašnji rad po pitanju grijanja ima nekih stvari na You Tube a moj kanal je 25joks Pozdrav za sve samo gurajte pravac je dobar
Na forumu centralno grijanje na drva (post 3483) imaš foto strip kako se može za par eura napraviti mjerač podtlaka i kako ga možeš kalibrirati bez potrebe da ga voziš u PTB u Darmstadt .

Ja sa, ciljano od materijala kupljenog u Bauhausu i bez korištenja bilo kakve mjerne opreme osim školskog ravnala napravio uređaj kojeg sam usporedio sa državnim etalonom tlaka , i radi odlično.

Dimnjak bi trebao imati desetak paskala podtlaka ako je jučer ložen , ili ubaciš malo novina i zapališ da izgore , toliko da dim krene prema gore , začepiš rupu sa komadom kartona i u sredini ti je plastična cijev spojena na mjerač podtlaka

Alo ako imaš pelet set onda ti to nije bitno jer ventilator daje najmanje 50 paskala nadpritiska i progura sve kroz dimnjak
ramzay is offline  
Old 13.08.2012., 22:38   #2111
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
pošto želim u iduću zimu da uđem što spremniji po tom pitanju radim već po odavno. Čitam postove redom (stigao do 70 strane) i sakupljam informacije a kad bude rezultata bit će javni na forumu. Sad sam u fazi rekonstrukcije kotla i finiranja gorionika iz samogradnje pa me interesuje i sledeća stvar: Na koji način i šta je potrabno da se najjednostavnije izmjeri cug dimnjaka i podpritisak u kotlu? Redosled radnji, vakuummetar kojih vrijednosti i koje vrijednosti očekivati da su zadovoljavajuće? Obećavam da ću primjeniti dosta stvari sa foruma vezanih za ložište i sve će biti javno. Ako nekog interesuje moj dosadašnji rad po pitanju grijanja ima nekih stvari na You Tube a moj kanal je 25joks Pozdrav za sve samo gurajte pravac je dobar
http://www.youtube.com/watch?v=XXofvuKv8B8&feature=plcp

e ovo je stvarno za pohvalu

neki dan pričam ekipi kako bi transporter trebao biti transparentan,
da vidimo šta se unutra događa.

kad vidi vraga ne da je tamo netko bio brži u razmišljanju, nego čovjek i napravi transparentan transporter.

svaka čast !!!!!!
stmat is offline  
Old 15.08.2012., 16:21   #2112
Quote:
dusanmijat kaže: Pogledaj post
pošto želim u iduću zimu da uđem što spremniji po tom pitanju radim već po odavno. Čitam postove redom (stigao do 70 strane) i sakupljam informacije a kad bude rezultata bit će javni na forumu. Sad sam u fazi rekonstrukcije kotla i finiranja gorionika iz samogradnje pa me interesuje i sledeća stvar: Na koji način i šta je potrabno da se najjednostavnije izmjeri cug dimnjaka i podpritisak u kotlu? Redosled radnji, vakuummetar kojih vrijednosti i koje vrijednosti očekivati da su zadovoljavajuće? Obećavam da ću primjeniti dosta stvari sa foruma vezanih za ložište i sve će biti javno. Ako nekog interesuje moj dosadašnji rad po pitanju grijanja ima nekih stvari na You Tube a moj kanal je 25joks Pozdrav za sve samo gurajte pravac je dobar


gledam tvoj video i zanima me koji prijenos reduktora koristis i koliko okretaja ima motor?
koji je promjer peleta i koliki je zazor izmedju valjaka i sita?
nero81 is offline  
Old 15.08.2012., 23:03   #2113
nero81
Ako misliš na peletirku onda to izgleda ovako: motor 5,5 kw 1400 ob/min. izlaz iz reduktora odnosno valjci 120 ob/min. pelet prečnika 6 mm mada sam radio i 8 mm a zazor što manji (knjige kažu do 0,3 mm) Sa ovim pogonom čistog peleta proizvedem oko 50 kg/h odnosno za za jedan zimski dan, a agro peleta koji sadrži i do 80 % piljevinu može da izbaci preko 100 kg/h. Ako natjeram gorionik da to proguta bez većih problema onda ću se grijati veoma jeftino, mada i ovako se ne žalim jer sve proizvedem u svojoj režiji samo bi proizvodnja bila brža a mašina malo pošteđena. Sve informacije oko peletiranja su na raspolaganju
dusanmijat is offline  
Old 17.08.2012., 08:58   #2114
pozdrav!

trebam savjet za peć za centralno, kombinacija drva i pelete... dosad sam imao peć na drva sa plamenikom za lož ulje... dobio sam preporuku za ACV (ne znam točan model)... da li netko ima navedenu peć ili zna nešto o njoj? da li je to ok, ili molim preporuku za nešto drugo...

snaga 25 kw

hvala!
__________________
Jel´ što će ti sloboda kad nemaš čast...
drabotic is offline  
Old 17.08.2012., 10:37   #2115
Koliko sam shvatio, pelet je izmedju drva iplina po cijeni energenta, a isto tako se nalazi po komforu (manipulacija, čiščenje).

S time da je peć za pelet najskuplja.

Potpuno sam novi u tome, a gledam da bi radio kuću.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Old 17.08.2012., 16:09   #2116
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, pelet je izmedju drva iplina po cijeni energenta, a isto tako se nalazi po komforu (manipulacija, čiščenje).

S time da je peć za pelet najskuplja.

Potpuno sam novi u tome, a gledam da bi radio kuću.
Delaj kaj očeš, pelet ti je skuplji od plina.
Sve ti piše - čitaj i pitaj.
Drva (cjepanice) griju dvaput u peći + koji je užitak udisat friški zrak u jeseni ili zimi (osim pomješan sa piljevinom bukve ili hrasta).
Koliko kvadrata, koja izolacion itd.?
Možda je bolje neki kamin potpomognut sa zmajem iz podruma kad je stvarno zima?


I reci nam kak računaš skupo naspram jeftino.

Zadnje uređivanje Gigi75 : 17.08.2012. at 16:28.
Gigi75 is offline  
Old 19.08.2012., 17:42   #2117
Pelet skuplji od plina???
dep is offline  
Old 19.08.2012., 20:03   #2118
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
Koliko sam shvatio, pelet je izmedju drva iplina po cijeni energenta, a isto tako se nalazi po komforu (manipulacija, čiščenje).

S time da je peć za pelet najskuplja.

Potpuno sam novi u tome, a gledam da bi radio kuću.
prvo ti napravi kuću, tko zna što će do tad biti
stmat is offline  
Old 20.08.2012., 08:04   #2119
Kuća bi bila mala, 70 kvadrata. Jednog dana bi imala 140 (dizao bi se kat), ali to najvjerojatnije ne u narednij 10-15 godina.

Znači, projekt, nacrt i izgradnja ne ovise o načinu grijanja? Naknadno odlučim kakvo grijanje želim?

Jedino, ako ne bi bilo grijanje na plin, onda ne bi uzimao priključak za plin.

Buni me šti čitam i vidim da je puno muke sa čestim čiščenjem peći na drva, one centrometalove što sporo gore.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Old 20.08.2012., 09:58   #2120
Pozdrav svima!
Dosta sam pratio ovu temu pa bi Vas molio koji plamenik na pelete odabrati.
Naime dobio sam ponudu Ferroli Sun P7 5 500 kn a Centrometal 10 000kn.
1.Dali je centrometal toliko bolji ?
2.Koje su greške kod ferolija jer vidim da svi pljuju po njemu ali nitko nije napisao zašto.
3 koji plamenik preporucujete u kategorji do 10 000 kn (20 kW)
plc-64 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.