Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 14:00   #5361
Sasvim je izvjesno da Rimac ima lošu aerodinamiku.
bodulas is offline  
Old 07.12.2016., 14:31   #5362
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Sasvim je izvjesno da Rimac ima lošu aerodinamiku.
Pa cisto sumljam da su radili ikakva testiranja u tunelu; jer ga niti nemaju a da ga negdje iznajme - kosta. evenutalno neke simulacije. ako.
europe2seoul is offline  
Old 07.12.2016., 22:10   #5363
S obzirom na poziciju brisača na C_S, jasno je i vrapcima na grani da to auto nikad nije vidjelo zračnog tunela ili brže vožnje. A ni projektanti isto. To ti je to - sve je u aplikacijama, auto je danas sve manje strojarstvo
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 08.12.2016., 01:23   #5364
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Nisi skužio poantu. Sila trenja ovisi o sili pritiska i koeficijentu trenja. Koeficijent trenja između dva materijala je uvijek isti. Mijenja se samo ako promijeniš materijal (staviš druge gume). Silu pritiska možeš povećati (ili smanjiti) dobrom(lošom) aerodinamikom.
Pa čovjek je napisao da se trenje mijenja da jacim downforceom... Nije napisao da se koeficijent trenja mijenja. Zasto sporazumijevas da se trenje odnosi na koeficijent a ne na silu npr?
bozoou is offline  
Old 08.12.2016., 19:10   #5365
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Pa čovjek je napisao da se trenje mijenja da jacim downforceom... Nije napisao da se koeficijent trenja mijenja. Zasto sporazumijevas da se trenje odnosi na koeficijent a ne na silu npr?
Htio sam da on to pojasni, da ne bi bili izgubljeni u prijevodu.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 08.12.2016., 19:24   #5366
Nema se što objasniti, downforce..a odosmo van teme.
Ukratko guma na kotaču nije isto što i kuglični ležaj, proizvođači guma razvijaju upravo takve osobine, to se zove elastičnost-plastičnost ako se ne varam.
Dakle utječe se na frikciju.
Fantasist is offline  
Old 09.12.2016., 06:55   #5367
Rimac ne zna ni gume odabrati.
bodulas is offline  
Old 09.12.2016., 10:56   #5368
Kad će več ovaj Nurburgring...
Stric iz ozadja is offline  
Old 10.12.2016., 17:45   #5369
Čim skuže kak da im auto odvozi cijeli krug bez potrebe za resetom
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Old 11.12.2016., 16:46   #5370
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Kad će več ovaj Nurburgring...
tko normalan će riskirati glavu u kosilici bez airbaga:

nobrainer is offline  
Old 12.12.2016., 07:29   #5371
Nek si ti njemu pokazao, nakon ove fotke mislim da Mate nije noćas spavao od muke. Razotkriven u potpunosti
bodulas is offline  
Old 12.12.2016., 15:39   #5372
Pa od izbijanja ove teme Mate puno tanje sere u javnosti, u zadnje ga vrijeme nema ni čut ni vidjet. Evo već je godina dana od pokretanja teme, a Matino se auto nije maklo dalje od one točke di je bilo na početku teme

Al da ne budemo negativni, nedavno vidjeh u jednom magazinu električni podvodni skuter. Mali torpedo sa rukohvatima za mobilnost ronioca. E to bi mogao biti proizvod kojeg bi mogli brendirat. Jednostavno za napravit, a služilo bi kao fun gadget na megajahtama, di se traži brand, ne može se kupiti neko "kinesko smeće" za elitnu klijentelu. Ako su se pretvarali dosad kao brend, mogli bi barem probati nastaviti.
A mogli bi proizvoditi i jeftiniju verziju za iznajmljivanje, za ronilačke škole, za turiste, za ovo, za ono...


Samo mojih 2 lipe.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 12.12.2016., 17:58   #5373
Ta ronilacka igracka postoji vec koje desetljece.
AndrejX is offline  
Old 12.12.2016., 18:35   #5374
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Al da ne budemo negativni, nedavno vidjeh u jednom magazinu električni podvodni skuter. Mali torpedo sa rukohvatima za mobilnost ronioca. E to bi mogao biti proizvod kojeg bi mogli brendirat. Jednostavno za napravit, a služilo bi kao fun gadget na megajahtama, di se traži brand, ne može se kupiti neko "kinesko smeće" za elitnu klijentelu. Ako su se pretvarali dosad kao brend, mogli bi barem probati nastaviti.
A mogli bi proizvoditi i jeftiniju verziju za iznajmljivanje, za ronilačke škole, za turiste, za ovo, za ono...


Samo mojih 2 lipe.
Genijalno Za to mu ni domar ne treba, taj podvodni ventilator može i čistačica sastavljati
Očekivao sam više inovativnosti od guru-a ove teme ali kako kažeš tvojih 2 lipe...
bodulas is offline  
Old 12.12.2016., 19:45   #5375
Naravno da postoji već koje desetljeće. Postoji i auto već cijelo stoljeće, pa ga to nije pokolebalo
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 12.12.2016., 19:49   #5376
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Genijalno Za to mu ni domar ne treba, taj podvodni ventilator može i čistačica sastavljati
Očekivao sam više inovativnosti od guru-a ove teme ali kako kažeš tvojih 2 lipe...
Pa da, bolje je sastavljati kompleksna Potemkinova sela koja nikada neće proraditi nego nešto što je u okviru njihovih mogućnosti. S obzirom na prikazano inženjersko znanje, taj mali torpedo je taman u njihovim okvirima.

Uostalom velike talijanske firme rade i maske, peraje, ronilačka odijela i nije im ispod časti. Zarađuju milijarde na njima. Maska je stopa od silikona, komad plastične ploče i dva vijka. Maska je silikonski odljevak, plastični okvir, dva kaljena stakla, silikonski remen. Ronilačko odijelo je nekoliko zašivenih komada neoprena. Pa ti vidi...

A Rimcu neka smrde podvodni skuteri. To je preprimitvno za njih. Jebe se meni.
Uz ovakve advokate kao što si ti, Rimcu ne trebaju tužitelji
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Old 12.12.2016., 19:54   #5377
Imao sam masku ove kompanije. Najbolja maska koju sam ikad imao.

https://it.wikipedia.org/wiki/Mares

https://en.wikipedia.org/wiki/Mares_(scuba_equipment)
saurs is offline  
Old 12.12.2016., 20:05   #5378
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
...
Pršte argumenti na sve strane
Barem si cijenu svog prijedloga odredio. 2 lipe.
bodulas is offline  
Old 12.12.2016., 20:16   #5379
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Pa od izbijanja ove teme Mate puno tanje sere u javnosti, u zadnje ga vrijeme nema ni čut ni vidjet.


Da, očit je tvoj utjecaj na njega.

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Evo već je godina dana od pokretanja teme, a Matino se auto nije maklo dalje od one točke di je bilo na početku teme
Čekaj, zar je postignut konsenzus na temi oko postojanja automobila?

Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Al da ne budemo negativni, nedavno vidjeh u jednom magazinu električni podvodni skuter. Mali torpedo sa rukohvatima za mobilnost ronioca. E to bi mogao biti proizvod kojeg bi mogli brendirat. Jednostavno za napravit, a služilo bi kao fun gadget na megajahtama, di se traži brand, ne može se kupiti neko "kinesko smeće" za elitnu klijentelu. Ako su se pretvarali dosad kao brend, mogli bi barem probati nastaviti.
A mogli bi proizvoditi i jeftiniju verziju za iznajmljivanje, za ronilačke škole, za turiste, za ovo, za ono...
Samo mojih 2 lipe.


Kakva si ti veličina od čovjeka, i pored svih dokazanih tvrdnji protiv Rimca, ti i dalje želiš pomoći. Očito je da misliš ozbiljno, jer ovakva ideja je zlatna. Podvodni skuter! To bi stvarno stvorilo Rimcu brend, a ne nekakvi superautomobili, pa koga auti uopće zanimaju?

Rimac uvijek traži kvalitetne ljude, netko tvoga kalibra bi mogao određivati uvjete za poslovni odnos jer ovakve ideje bi izgradile tvrtku do svjetske razine!
Mingus is offline  
Old 12.12.2016., 20:18   #5380
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Imao sam masku ove kompanije. Najbolja maska koju sam ikad imao.

https://it.wikipedia.org/wiki/Mares

https://en.wikipedia.org/wiki/Mares_(scuba_equipment)
Da, i? Kakve to ima veze s temom ili s bilo čim?

Ili je to tvoj prilog ideji da Rimac počne proizvoditi podvodne skutere?
Mingus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.