Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 13:14   #12641
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Jebo te IT više, koja god tema na forumu ti nekako okreneš na IT i kako je ITu loše. Postao si trash.

Nešto slično kao i Godwin's law. Tako kod nas svaka tema će prije ili kasnije na "IT kod nas jadno živi i nije dovoljno cijenjen".
o kontrer...popravio sam se...počeo sam hvaliti IT. ista tema, samo u drugom smjeru..
sad se veselim i slavim elitni biznis IT
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 09.12.2016., 15:49   #12642
Proračun je unatoč manjim promjenama u prihodima i rashodima zadržao deficit od 6,8 milijardi kuna, odnosno 5,6 milijardi kuna manjka kad se u njega uključe i lokalna država i izvanproračunski korisnici. Godina pred nama godina je velikih dospijeća pa ćemo morati otplatiti više od 27 milijardi kuna obveznica i kredita. Država će platiti i 11 milijardi kuna kamata, a u refinanciranju duga Vlada računa na obvezne mirovinske fondove kojima će prodati 14 milijardi kuna duga, strane ulagače kojima će ponuditi 11 milijardi kuna te Svjetsku banku i EBRD kod kojih planira dizati kredite.

super strategija, kamo ovo vodi na koncu konca jel zna ko?
ico1 is offline  
Old 09.12.2016., 16:24   #12643
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Proračun je unatoč manjim promjenama u prihodima i rashodima zadržao deficit od 6,8 milijardi kuna, odnosno 5,6 milijardi kuna manjka kad se u njega uključe i lokalna država i izvanproračunski korisnici. Godina pred nama godina je velikih dospijeća pa ćemo morati otplatiti više od 27 milijardi kuna obveznica i kredita. Država će platiti i 11 milijardi kuna kamata, a u refinanciranju duga Vlada računa na obvezne mirovinske fondove kojima će prodati 14 milijardi kuna duga, strane ulagače kojima će ponuditi 11 milijardi kuna te Svjetsku banku i EBRD kod kojih planira dizati kredite.

super strategija, kamo ovo vodi na koncu konca jel zna ko?
Nigdar ni bilo...Dakle,kamo vodi:
U kalibraciju da ne velim djelomičan otpis duga.

"rasfordaja imovine"
mizuzul is offline  
Old 09.12.2016., 17:14   #12644
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
...........

Ljudi se trebaju naviknut da nema vise kruha od "solidarne" mirovine.
I.
veliš ljudi se trebaju naviknuti?

Mirovinski sustav u ovakvom obliku je obična Ponzi shema i ne tebaju se ljudi naviknuti nego država treba prestati otimati zarađen novac od plaća i reformirati HZMO, da znam ha-ha.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 09.12.2016., 17:19   #12645
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post

5. Ha to je pitanje. Ako budu dolazili zapadni penzioneri kupovati nase nekretnine, cijene nece pasti. Mozda na pocetku dok ne postanemo popularni pa se cijene dignu nazad na istu ili visu razinu.
.
koji to penzioneri i u koje nekretnine?

Mislš da će Hans kad se umirovi preseliti u državu koja je skuplja od Njemačke i u kojoj ništa ne funkcionira, a infrastruktura u primorskim mjestima, pogotovo u većim gradovima je već sad napregnuta do maximuma.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Old 11.12.2016., 10:03   #12646
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ok, sorry, jebiga, znam da godinama lajem isto. ali eto...imao sam tu neku ludu ađendu...

a ove se godine i ostvarilo to povlačenje rukava po Zagrebu. Skoro doslovno..
A taj posao sadašnji ovdje je toliko dobar da se može još dodatna brda naučiti, uzet usput rvatsku lovicu, pa i s tim znanjima onda dalje bježat nekud...ludovat.


a pogle recimo ovo, oglasa je sve više i više. Svako sa ikakvim kvalitetnijim iskustvom je sad kaj se IT-a tiče u luksuznoj poziciji. IT posao sam po sebi je duga priča, ali da je izbor, izbor je ogroman i sve veći iz dana u dan. IT poslovi u državi valjda rastu kao i sam IT...cca 10-15% ili više..i tako već 2 godine.
kaj se ponude poslova tiče, tj. količine solidnih poslova, u ovom momentu ovo je Švicarska a ne Hrvatska :
http://www.moj-posao.net/Pretraga-Po...a=&category=11
E, ono fakat ludilo brate, e.

Jesi ti neki iz Algebre?

Taj hype oko programiranja mi pomalo ide na živce.
Jack Van Ras is offline  
Old 11.12.2016., 14:09   #12647
Quote:
Alasdair Macleod

The latest consequence of economic mismanagement in Europe was the failed attempt at constitutional reform in Italy this week.

The Italian people have had enough of their government’s economic failure, and is refusing to give it more power.

The EU and the euro project have been an economic disaster for all participants, including Germany, which will eventually be forced to write off the hard-earned savings she has lent to other Eurozone members. We know, with absolute certainty, that the euro will self-destruct and the Eurozone will disintegrate.

We know this for one reason above all. The political class and the ECB are guided by economic beliefs – I cannot dignify them by calling them reasoned theory – which will guarantee this outcome. Furthermore, they insist on using statistics that are incorrect for the stated function, the best example being GDP, which I have criticised endlessly and won’t repeat here. Furthermore, the numbers are misrepresented by government statisticians, CPI and unemployment figures being prime examples.

This article takes a column written by William Hague for the Daily Telegraph published earlier this week to illustrate the depths of misunderstanding even a relatively enlightened politician suffers, with this mix of nonsense and statistical propagandai. This article also refers to a speech delivered this week in Liverpool by Mark Carney, Governor of the Bank of England, showing how out of touch with reality he is as well. Many of his and Lord Hague’s misconceptions are shared by almost everyone, so for the most part go unnoticed.
Nastavak:
https://wealth.goldmoney.com/why-eur...t-end-in-tears
juro dens is offline  
Old 11.12.2016., 23:15   #12648
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
koji to penzioneri i u koje nekretnine?

Mislš da će Hans kad se umirovi preseliti u državu koja je skuplja od Njemačke i u kojoj ništa ne funkcionira, a infrastruktura u primorskim mjestima, pogotovo u većim gradovima je već sad napregnuta do maximuma.
Ne budi pesimista. Ima jedan švabo-udovac koji je kupio stan na 20 m do mene. I to prije 15 godina.
Konačno je naučio i nešto hrvatskoga.

Ostali će njemački penzioneri navaliti ko blesavi kada čuju ovu reklamu našeg dičnog pravosuđa :
http://zadarski.slobodnadalmacija.hr...47-tisuca-eura
NEVJEROJATAN EPILOG: SUD IZ KUĆE IZBACUJE NJEMAČKI BRAČNI PAR Unatoč sudskom postupku, izgubili kuću na Viru koju su uredno platili 47 tisuća eura!

A posebno ovog komentara:

Denise Klanericu ako ste glasnogovornik Zadarskog stakorskog kriminala kome to postavljate pitanje "ZASTO SE NISU UKNJIZILI" obitelji Schumacher koji 10 godina hodaju po sudu i placaju odvjetnike da se uknjize,ZASTO NE PITATE PREDSJEDNIKA SUDA ZASTO JE POTREBNO 10 GODINA DA BI SE NEKO UKNjIZIO NA VLASTITU IMOVINU,ZASTO NE POSTAVITE PITANJE SUCIMA PO KOJEM TO ZAKONU I USTAVU OTIMAJU LJUDIMA KUCU I GDJE KRIVAC KOJI JE ALJKAVOSCU SUDA I NJENIH NESAVJESNIH SLUZBENIKA DOVELO DO OVOG ZLOCINA I OTIMACINE. Vas cinizam da vam je nejasno zasto se nisu uknjizili je uvreda ljudske inteligencije i povreda ljudskih prava.Koliko traje uknjizba na sudu toliko dugo dok se ne otme kuca?.Kriminal koji vlada na sudu ne dozvoljava uknjizbe da bi se ljudima otimale kuce i izbacivali na ulicu i vama je to nejasno.Sigurna sam da bi vam bilo jasnije da se ta prcvarnica od suda zatvori a odgovorni za ovaj zlocin procesuiraju na golom otoku!
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...acuju-na-ulicu
p.s.

Inače , kurčevitost našeg pravosuđa nije ništa neobično. Evo moja je kćer pravnica skupa sa starijom kolegicom koja je specijalist za zemljišno-knjižne stvari ,napisala jednu "fornalnu tužbu". Naime, trebalo je prebaciti zemlju koja se vodi na pokojnicima na moju majku.
I sve je bilo u redu. I sudkinja koja je to vodila je dala pravomoćnu presudu.
I onda smo to dali na uknjižbu. A onda nakon mjesec dana - mina zvana odbijenica. Uknjižilo se samo što je bilo na pok. teti , ali ne i ona na pok. pradjedu. Jer je tako odlučila referentica sa srednjom školom. Dakle, referentice su kod nas JAČE negoli dvije pravnice skupa sa sudkinjom.

I što sada ??
Ništa , opet sastaviti novu formalnu tužbu koja je prije par godina "prošla na sudu". A to je da majka poklanja meni zemlju svoga djeda koja nije na njoj upisana. Dakle, opet jedan formalni proces koji će mene koštati još pola godine čekanja i troška od 500 kuna, jer mi je kćer pravnica. A da nije onda bi moja majka najprije bljunula za kurac 5000 kuna , a onda ja ponovo 5000 kuna

Zadnje uređivanje krena : 11.12.2016. at 23:44.
krena is offline  
Old 12.12.2016., 13:44   #12649
ZEMLJA U DUGOVIMA Hrvatska u desetak godina povećala troškove za 50 milijardi kuna

DRŽAVA sljedeće godine planira potrošiti oko 128 milijardi kuna uz manjak od 6,8 milijardi, čime je i ministar financija Zdravko Marić nastavio tradiciju svojih prethodnika - troši više nego što ima. U proračun od 2015. godine nisu uračunati troškovi Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, koji su oko 23 milijarde kuna.

Takva politika bacila je zemlju u dugove pa samo kamate plaćamo više od 11 milijardi kuna.
Ove godine država će se zadužiti za oko 34 milijarde kuna, kako bi pokrila dugove koji dolaze na naplatu. No čak ni u takvoj situaciji Vlada se nije odlučila na štednju, već se oslanja na daljnji rast BDP-a za koji očekuju da će biti veći od 3 posto.

Potrošnja države u posljednjih 10-ak godina porasla je za oko 50 milijardi kuna, no građani koji to financiraju teško da mogu osjetiti poboljšanje usluga koje zauzvrat dobivaju.

Na primjer, rashodi proračuna 2006. godine iznosili su oko 98 milijardi kuna, s time da je potrebno napomenuti da je tada u proračun bio uključen i Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje.

Prema prijedlogu proračuna za 2017. ako pribrojimo rashode Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje, koji je početkom 2015. isključen iz riznice, a iznose oko 23 milijarde kuna, država će potrošiti više od 150 milijardi kuna.

Kao što je vidljivo na grafičkom prikazu, državna potrošnja nije smanjivana ni za vrijeme krize, već je konstantno rasla dok je ekonomija koja to sve financira - padala.

Sada kada se pod utjecajem vanjskih faktora, ekonomija počela oporavljati, država ima "opravdanje" da nastavlja povećavati potrošnju.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...na/936901.aspx
svjpromatrac is offline  
Old 12.12.2016., 16:56   #12650
Svi mediji( osim indexa ) kao po dogovoru ( s političarima ) mantraju o proračunu od 128 mrld iako je on stvarno 151 mrld...........i to je cifra nikad prije viđena.......npr za usporedbu 2008. godine je proračun bio 119 mrld...........što reći ......

Fake ekonomija, fake statistika, fake mediji, fake valuta, fake društvo........

Stvarni su samo HNS uhljebi, a među njima vidim i neke koji nam na forumu drže predavanja o moralu........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 12.12.2016., 19:43   #12651
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Svi mediji( osim indexa ) kao po dogovoru ( s političarima ) mantraju o proračunu od 128 mrld iako je on stvarno 151 mrld...........i to je cifra nikad prije viđena.......npr za usporedbu 2008. godine je proračun bio 119 mrld...........što reći ......

Fake ekonomija, fake statistika, fake mediji, fake valuta, fake društvo........

Stvarni su samo HNS uhljebi, a među njima vidim i neke koji nam na forumu drže predavanja o moralu........
Mediji jako lijepo svuda manipuliraju javnošću

Neke priče danas malo van,sutra unutra....

Sve u svemu,ovo s HZZO-om je napravljeno lijepo ....i da 151 miljarda (da citiram Brankeca ) užasno teška godina,veliko zaduženje...

Ljudi moji,jeste li vi izgubili optimizam koji je još preostao u ovoj državi ?
Tomgold is offline  
Old 14.12.2016., 14:06   #12652
Odlazi sve u ambis polako. Ide prema pištolju u žepu i latino američki sistem. Država više ne postoji, samo je ostala papirnata kulisa. Dok ne dođu hrabriji ljudi ovo će propadati. Tko ima uvid u ministarstva i sl., zna osobito o čemu pričam...
Game over
FED is offline  
Old 14.12.2016., 15:44   #12653
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Odlazi sve u ambis polako. Ide prema pištolju u žepu i latino američki sistem. Država više ne postoji, samo je ostala papirnata kulisa. Dok ne dođu hrabriji ljudi ovo će propadati. Tko ima uvid u ministarstva i sl., zna osobito o čemu pričam...
Game over
Kakav je to točno lationoamerički sistem ?

Znam da sam dosta proučavao Čile i tamo je kapitalizam gori nego u ovim zapadnijim zemljama,Brazil isto tako. Izuzevši par % istih ljudi koji rade u državnom sektoru za masne pare,ostali daju 50% prihoda na zdravstvo....

Kad god poglem i čujem nešto o ministarstvima i kadrovima,požalim
Tomgold is offline  
Old 14.12.2016., 18:41   #12654
Od svih latino-američkih država mi smo najsličniji Argentini.........nas na životu održava mogućnost ( jeftinog ) zaduživanja i umjetni tečaj kune.........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 14.12.2016., 21:01   #12655
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Odlazi sve u ambis polako. Ide prema pištolju u žepu i latino američki sistem. Država više ne postoji, samo je ostala papirnata kulisa. Dok ne dođu hrabriji ljudi ovo će propadati. Tko ima uvid u ministarstva i sl., zna osobito o čemu pričam...
Game over
deder malo, ovaj, "statistike" . za nas koji nismo u ministarstvima
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 14.12.2016., 21:02   #12656
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Od svih latino-američkih država mi smo najsličniji Argentini.........nas na životu održava mogućnost ( jeftinog ) zaduživanja i umjetni tečaj kune.........
ja sam nevježa ekonomije...

ali zar nije šema da jaka kuna pogoduje "zlim bijednim uvoznicima" (tm), a u slučaju da kuna otklizi ukurac (gdje joj je i mjesto po snazi same države), izvoznicima odjednom postane izuzetno povoljno izvoziti..?!? :/


objasnite neukima
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 14.12.2016., 21:07   #12657
Zapravo stvar ne funkcionira baš tako.

Naime, bez obzira na snagu države, jako je bitna i količina novca u opticaju.

Isto tako, snaga valute, ovisi s kojom se valutom uspoređuje.

Recimo, primjerice, ako ECB ruši vrijednost eura tako što štanca lovu, kuna će biti sve jača i jača u odnosu na euro, totalno nebitno što je država u banani.

U biti, Hrvatska, ako će i raditi emisiju, mora biti velika, da bi kuna padala u odnosu na euro.

Još jedan problem je i to što euro ne slabi koliko je ECB očekivala, pa su sad malo i na mukama.
rocker1987 is offline  
Old 14.12.2016., 21:22   #12658
slabo ili jako, moze bit valuta ne znam kakva, nece se zemlja sama okopat zato sto je to odjednom "povoljno". mozda bi hrvati uvozili deset puta vise kad bilo "povoljno", mozda bi proizvodili deset puta vise. mozda. a mozda se nikad nista nece promijenit jer nema ko kopat. HNBu i inima neko treba javit da su dzabe krecili. cekamo detalje FEDa
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 15.12.2016., 09:55   #12659
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Od svih latino-američkih država mi smo najsličniji Argentini.........nas na životu održava mogućnost ( jeftinog ) zaduživanja i umjetni tečaj kune.........
mislim da ovo polako postaje prošlo svršeno vrijeme

nakon jučerašnje odluke FED-a pitanje je samo vremena kada će i ostale centralne banke početi dizati kamatnjake.

A mislim da je Mariću jučer zastala knedla u grlu. Pitanje je po koliko će moći refinancirati iduće godine.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Old 15.12.2016., 11:17   #12660
dokle god može utrpati državne obveznice ne diraju ga visoke kamate...
uostalom on računa da njegov mandat traje 3pune godine, a poslije ga nije briga za ništa jer njemu osobno nije loše u životu
homosapiens is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.