Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2012., 13:50   #101
Nije problem napisat cu popis samo da dodjem doma..pijesak treba biti vulkanski, ja uzimam isto iz pet shopa mislim onaj za 20 i nesto kuna i dobar je..njega vrlo rijetko kupujem jer nije potrebno bacat pijesak nakon svakog kupanja..dajem im jednom do dvaput tjedno po 15-tak minuta da se kupaju
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 21:20   #102
Poslastice:
- grožđe svježe i suho
- zob (bez ikakvih dodataka slatkoće)
- šipak sušeni
- jabuka svježa i suha
- kruška svježa
- brusnica suha
- borovnica svježa

Bilje:
- maslačak (sušeni i svjež)
- cvijetovi kamilice (svježi i sušeni)
- cvijet djeteline (svježi i sušeni)
- djetelina samo sušena
- neven sušeni
- hibiskus sušeni
- razlićak sušeni
- uskolisni trputac sušeni
- slez sušeni
- vrtna ruža sušena

Poslastice smiju dobiti samo jednu i to jednom na dan. Zubi im nesmiju biti bijeli jer ukazuju na nedostatak kalcija, moraju biti žute boje..za grickanje moraju uvijek imati nešto, mineralni kamen, sipinu kost, drvene igračke - paziti na deklaraciju jer ne smiju svi glodavci koristiti istu vrstu drva..ako berete sami paziti da drva nisu špricana..Sigurna drva za činćile su: jabuka, kruška, brijest, dud, glog, joha, vrba, breza, magnolija, dunja, musmula, vinova loza, drvo šipka. Nikada ne ostavljati činćilu u plastičnoj gajbi u kojoj nema na šta trošiti zube. Moji uvijek imaju barem jednu granu ili sipinu kost..non stop neš glođu hehe
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 08:06   #103
moji pojedu kavez i istrose zubice dok kazes keks
mi posle dokucavamo daske da imaju opet sta da pozderu hahahahha.
inace ja moram da se pohvalim da smo od pre malo jace od mesec dana ponosni vlasnici ukupno 5 cincia. usvojili smo jos dve a uskoro se nadamo da cemo usvojiti jos tri cincile. tada cemo imati ukupno 8 cincila. 5 curica i 3 deckica
uskoro se necemo videti od cincila
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 11:31   #104
Gdje ih drzite toliko? Sve u jednom kavezu ili? I ja bi imala jos jer su mi predobre, al nemam uvjeta, u malom sam stanu, a nebi ih htjela utrpati u jedan kavez. Ova moja dvojica imaju veliku visoku drvenu gajbu sa nekoliko nivoa za skakanje, to im je bitno da imaju jer vole skakat, znaci da kavez bude u visinu napravljen. I naravno da imaju kucicu unutar gajbe u kojoj core..Preslatki su
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2012., 18:30   #105
u kavezu
tri cincile zive zajedno u kavezu m sa m sa m i dve cincile takodje zive u jednom takvom kavezu.
stavljala sam u prethodnim svojim postovima snimke nasih cincila. doduse tad ih je bilo samo tri
kada dodju ove tri nove koje trebaju doci takodje ce da zive u jednom kavezu m sa m sa m
__________________
Zloca od svih zloca nad svim zlocama
zlakrvopijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 00:57   #106
Strijelčica hvala na infou

Nažalost propala mi je izrada kaveza,da li znate nekoga tko radi kaveze u Zagrebu za činče?( sad nam je već hitno jer smo računali na taj ) Ja bih da mi je visina 120, širina 45, dužina 80... Ja i cura smo gledali u Pet Centru i brutalno su skupi ali ako prije niš ne nađemo morat ćemo kupiti ovaj http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...45x142-cm.aspx
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 11:30   #107
Nema na cemu..uf taj kavez je preskup..meni je izradio stari i izasli me nekih 300 kn materijala, a puno je bolji od ovog u pet shopu. Znam curu koja je izradjivala po nekih 600 kn isto drvene velike jako lijepe kaveze, al neznam dal ih jos uvijek radi. Mozes joj poslat upit, ukucaj u google hobi cincila zagreb to ti je njena stranica..Ja sam od nje uzela svoje cincile i cura se zbilja razumije i voli cincile. No mislim da ih vise ne uzgaja, al nista te ne kosta pitat, mozda ti preporuci nekog ak nis drugo.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 14:38   #108
Može li činčila biti u drvenom kavezu,mislim jer bih ga ona izglodala?
AquaDorothy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 22:29   #109
Moze u drvenom moji su u drvenom i nisu ga izglodali imaju uvijek dostupne grancice i to, naravno da su probali glodat kavez, al ne mogu ga izglodat hehe..s prednje strane je zica metalna.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 20:50   #110
Exclamation Činčila jede sve oko sebe!

Imam jedno pitanje vezano uz naslov ovoga posta. Da li je normalno da činlila kad nešto grize (npr. drvo ili bilo što drugo) to i pojede?
Ivek789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:11   #111
Hm, mislim da ti oni to usitne tako da mislis da su pojeli..nemam pojma dal bas pojedu..?
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 19:32   #112
Moze li mi netko napisati da li se preporuca piljevina za cincilu ili ne? Negdje pise da se ne bi trebala stavljati u kavez zbog mogucih alergijskih reakcija, a drugi pisu da se preporuca piljevina.. nije mi jasno.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 12:45   #113
Ja sam cula da se ne preporuca isto. Ja im stavljam pin decor, super upija, odlicna stvar.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 22:31   #114
Moja beba činča
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:18   #115
Prekrasna je
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 15:18   #116
Nabavi joj onaj kotac za trcanje ak nisi vec, moji se stalno vrte po tom
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:40   #117
Hvala U nedoumici sam da li nabaviti taj kolut ili onaj tanjur.. tanjur nije fiksni, nego se mice po cijelom kavezu, a za kolut se bojim da si ne strga nogicu
Htio bih joj napraviti nesto ovakvo,samo moram dobiti ideju jer u pet shopu mi je preskupo
http://www.zoocity.hr/EasyEdit/UserF...1_720_540.jpeg
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 11:42   #118
Bolje nabavi tanjur, mislim da dodje oko 100 kn, zelene je boje moj barem, ja narucila od te cure od koje sam uzela cincile, neznam otkud je ona nabavila,
ali dala mi je jeftinije nego kaj dodje kod nas.
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 13:19   #119
Pozdrav! Rado bih vas upoznala sa svojim cincilicama

Ovo su Nai i Mucek


Tu je njihova beba sa mamicom


Ovo je Kayro


Tu je sa svojim deckom Pinom
communty5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 21:58   #120
Prekrasni su
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.