Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 20:33   #4141
Ma slobodno napraviš test. Ja sam ga napravila na dan kad sam trebala dobit i pojavio se plusić ko kuća.
Sretno u svakom slučaju!
Narona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 14:30   #4142
Meni je danas 23 dan ciklusa i vec pet dana imam takve bolove u trbuhu kao da trebam dobiti.Sexala sam se sa mužem od 13 dc svaki drugi dan ,ali nije bilo ispuštanja sjemena unutra.Sumnjam da sam trudna,ali me muće ti bolovi,nočas me stvarno jako bolilo,jucer na poslu isto,pogotovo nakon dizanja tezeg tereta.Možda da pričekam 25.3 kad trebam dobit pa da onda napravim test za svaki slučaj.?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:07   #4143
Trudna???

Joooooj... Nisam bila kod ginekologa niti sam kupila opet test. Jednostavno se činilo kao slučajnost jer sam i dalje dobivala menstruaciju. Međutim, sa onih dva i pol mjeseca trudnoće, kako sam mislila da sam trudna, sada mi se vratila misao da bi ipak možda mogla biti. Danas bi to iznosilo 5 mjeseci trudnoće. Čujte... Ja sam debeljuca. Imam 30 kg viška. Nije baš lako utvrditi po trbuhu, ali nešto sam primjetila. Hlače, koje su mi i sa 20 kg viška bile širije u struku, sada su baš taman. Uopće mi nisu široke i čak mi smeta gumb kada sjednem... Kao da će svaki čas eksplodirati! I... Nije debljina jer sam sve mršavija i mršavija. Noge su mi sve tanje, ali trbuh na istoj razini. Isto tako, jučer sam osijetila baš nekakva dva udarca s lijeve strane trbuha. Baš udarci. Nešto takvo nikada do sad nisam bila osjetila. Prije tjedan dana prvi put sam u trbuhu čula nešto kao balončići. Neopisivo, kao da se nešto kreće. Bradavice su mi potamnjele i imam tamni obruč oko njih. Grudi su mi tvrđe. Gadi mi se hrana koju sam prije jako voljela npr. sataraš. Danas sam nešto isto s paradajzom pokušala jesti, ali bilo mi je zlo od toga. Odlučila sam da više ništa neću jesti osim mlijeka i petita i griza. To mi jako odgovara. Ne znam... Baš čudno. Sve mi nekako vuče da sam trudna. Boljela su me leđa isprva donji dio, pa onda gornji. Jedino je čudno što imam menstruacije. Ipak, ako njih izbacim trudna sam, ako ih zbrojim nisam. Ne bih željela po njima gledati jer ja sam debeljuca. Sumnjam da kod mene išta može biti normalno. Vjerojatno su površne. Sa 15 godina mi je mentruacija bila curila 21 dan i bila sam u bolnici 4 dana. Zato. Žao mi je što sam se toliko raspisala, ali zanima me mišljenje vas o ovome što sam napisala. Prijateljica kaže da moram ići kod ginekologa i ići ću, ali samo me straši nekim pričama da to nije trudnoća, da to može biti krv koja se nakuplja u trbuhu i da od toga mogu umrijeti i sl.
__________________
cvrc

Zadnje uređivanje cvrcka : 01.05.2011. at 22:29.
cvrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:45   #4144
Quote:
cvrcka kaže: Pogledaj post
....
odi kod ginekologa... to je jedino pametno kaj ti bilo koja od nas može reći... i to odi sutra, reci da je hitno!

ne kužim zašto se mučiš? ako ne vjeruješ svom socijalnom odi kod privatnog (makar ti je sa 5 mj već svejedno)... ali i jedan i drugi mogu jedino pouzdano utvrditi trudnoći te vidjeti kako plod napreduje, i dalje dogovoriti za preglede kako bi ti odgovorno mogao nastaviti voditi trudnoću..

čak i ako imaš sad menstruaciju (unatoč višku kg), vjerujem da bi abdomalnim uzv bio u stanju potvrditi trudnoću...
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:59   #4145
cvrcka, pobogu, odi giniću. možeš imat menzes u trudnoći, nije neopisana situacija, i ako je tako, i ti i dijete trebate pregled i liječničku skrb. A ako nije trudnoća, očito se događa nešto što neće proći samo od sebe i ti trebaš liječničku skrb.

A usput sutra ujutro možeš napravit i test, čisto da ne dođeš dr-u ko da si pala s marsa, makar je to sad najmanje bitno.

Sretno
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 00:55   #4146
Hvala na savjetu.
__________________
cvrc
cvrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 01:17   #4147
Quote:
bblack kaže: Pogledaj post

abdomalnim uzv bio u stanju potvrditi trudnoću...
abdominalnim uvz tek sam sad vidla kaj sam napisala
I cvrcka sretno!
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 13:43   #4148
Hvala, bblack.
__________________
cvrc
cvrcka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:33   #4149
mame imam pitanje jedno...i jaaaaako bi bila zahvalna kad bi neko dao svoje misljenje...ugl pijem pilule al sam blesava pa ih pijem neredovito (jedan dan zaboravim pa drugi dan popijem 2-3 -.-) uz to imam odnose bez zastite jer se oslanjam na te pilule :/ menga mi je ko svicarski sat (u cetvrtak popijem zadnju pilulu i dobijem u ned ujutro) a sad mi je menga dosla u ponedeljak navecer (nije neko kasnjenje al ziher je ziher) i to nekaj malo...tjedan dana prije neg sam dobila ovu mengu sam imala cudan pritisak u donjem djelu trbuha...cicke su mi cvrste (jeeej ) i gllava me boli (a inace koda sam imuna na glavobolje) cesto mi se piski (i po noci i po danu) i sad mene muci jel bi to moglo bit TO...trebam sam misljenje neke iskusne mame/trudnice...napominjem jos jednom PIJEM PILULE (al neredovio -.-) tnx
saraa90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:57   #4150
Ako si dobila, nisi trudna. Ako još nisi sigurna, napravi test. Nitko ti ovdje ne može reći jel jesi ili nisi trudna. I odi na podforum Trudnice, imaš ovakvu temu i puno iskustava.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:00   #4151
sve mi je smrdilo i jela mi se samo lubenica

poslije su se javile mucnine i povracanje ..dan i noc bez prestanka do kraja 4 mj...

Zadnje uređivanje ellyon : 02.05.2011. at 22:04. Reason: dodatak
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:02   #4152
Quote:
saraa90 kaže: Pogledaj post
mame imam pitanje jedno...i jaaaaako bi bila zahvalna kad bi neko dao svoje misljenje...ugl pijem pilule al sam blesava pa ih pijem neredovito (jedan dan zaboravim pa drugi dan popijem 2-3 -.-) uz to imam odnose bez zastite jer se oslanjam na te pilule :/ menga mi je ko svicarski sat (u cetvrtak popijem zadnju pilulu i dobijem u ned ujutro) a sad mi je menga dosla u ponedeljak navecer (nije neko kasnjenje al ziher je ziher) i to nekaj malo...tjedan dana prije neg sam dobila ovu mengu sam imala cudan pritisak u donjem djelu trbuha...cicke su mi cvrste (jeeej ) i gllava me boli (a inace koda sam imuna na glavobolje) cesto mi se piski (i po noci i po danu) i sad mene muci jel bi to moglo bit TO...trebam sam misljenje neke iskusne mame/trudnice...napominjem jos jednom PIJEM PILULE (al neredovio -.-) tnx
NIKAD ali NIKAD nemoj popiti 2,3 pilule odjednom da nadoknadish jer dan prije nisi tj zasto sta si preskocila..pa to su zeno hormoni...znash li ti sta radish svome tijelu
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:19   #4153
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
NIKAD ali NIKAD nemoj popiti 2,3 pilule odjednom da nadoknadish jer dan prije nisi tj zasto sta si preskocila..pa to su zeno hormoni...znash li ti sta radish svome tijelu
zar ne vidiš da je post klasik?
mislim...klasik trolanja
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:24   #4154
M mi kasni 8 dana...nema nikakvih simptoma osim pritiska u donjem djelu trbuha. Napravila sam test(hcg-1step quick) 17 dpo-NEGATIVAN, ponovila 21 dpo-(clearblue-al neki jeftiniji) slabo vidljiva crtica, puno tanja i svjetlija od kontrolne, otišla kod gin i tamo opet napravila test 22 dpo-NEGATIVAN, navečer ponovila(primastick) negativan, al nakon nekih 20,30 min crte ko kuća-al piše u uputama da test nakon pol sata može pokazati lažno pozitivan rezultat...

mišljenja?!
Tonnkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:28   #4155
Quote:
Tonnkaa kaže: Pogledaj post
M mi kasni 8 dana...nema nikakvih simptoma osim pritiska u donjem djelu trbuha. Napravila sam test(hcg-1step quick) 17 dpo-NEGATIVAN, ponovila 21 dpo-(clearblue-al neki jeftiniji) slabo vidljiva crtica, puno tanja i svjetlija od kontrolne, otišla kod gin i tamo opet napravila test 22 dpo-NEGATIVAN, navečer ponovila(primastick) negativan, al nakon nekih 20,30 min crte ko kuća-al piše u uputama da test nakon pol sata može pokazati lažno pozitivan rezultat...

mišljenja?!
E zbog ovog sam ja izvadila beta hcg iz krvi i s tim nalazom nema dileme i odmah sam znala na čem sam. To preporučam i tebi.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:03   #4156
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
E zbog ovog sam ja izvadila beta hcg iz krvi i s tim nalazom nema dileme i odmah sam znala na čem sam. To preporučam i tebi.
a di da u Zg to idem izvaditi? dal mi treba uputnica za to? nemam u Zg svog doktora :/
Tonnkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:31   #4157
Quote:
Tonnkaa kaže: Pogledaj post
a di da u Zg to idem izvaditi? dal mi treba uputnica za to? nemam u Zg svog doktora :/
Ja idem privat i nalaz dobim za cca 3 h na mail. Imaš lab. Saltzer na križanju Šubićeve i Zvonimirove, Labor centar na kraju Mašićeve ulice (to je neki trg, ali ne znam kako se zove), Breyer centar u Ilici 191, Poliklinika Sunce mislim da također to radi. A pokušaj nazvati i endokrinološki lab u Petrovoj ( mala niska zgrada iza Petrove bolnice) i pitati koliko košta vađenje bez uputnice. Ja sam kod Saltzer-a platila oko 130 kn ( a bojim se da si toliko već potrošila na one silne testove). Prije više godina sam na plaćanje vadila u Petrovoj betu, ali se čekalo nekoliko dana pa ako ideš tamo, svakako pitaj kad je nalaz gotov. Privatni ti izrade nalaz isti dan.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 16:34   #4158
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ja idem privat i nalaz dobim za cca 3 h na mail. Imaš lab. Saltzer na križanju Šubićeve i Zvonimirove, Labor centar na kraju Mašićeve ulice (to je neki trg, ali ne znam kako se zove), Breyer centar u Ilici 191, Poliklinika Sunce mislim da također to radi. A pokušaj nazvati i endokrinološki lab u Petrovoj ( mala niska zgrada iza Petrove bolnice) i pitati koliko košta vađenje bez uputnice. Ja sam kod Saltzer-a platila oko 130 kn ( a bojim se da si toliko već potrošila na one silne testove). Prije više godina sam na plaćanje vadila u Petrovoj betu, ali se čekalo nekoliko dana pa ako ideš tamo, svakako pitaj kad je nalaz gotov. Privatni ti izrade nalaz isti dan.
Hvala ti puno
Tonnkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 15:40   #4159
pozdrav svima! molila bih vas ako mi netko može odgovoriti na neka pitanja...

naime, ludim već nekoliko dana. zadnja menstruacija mi je bila 25.4., ciklus mi traje oko 25 dana (25 +/-1)... e sad, 3.5. sam imala nezaštićeni spolni odnos (prekinuti snošaj) i postoji mogućnost da sam ostala trudna (šta je-tu je, nema ispravka sada). nakon toga sam u četvrtak osjetila nelagodu kao pred menstruaciju i navečer vidjela oskudniji blijedo ružičasti iscjedak (ostalih simptoma- učestalo mokrenje, svrbenje, peckanje... nemam). iscjedak traje sve do danas, a od jutros je svijetlo smeđe boje, oskudan je i dalje (malena mrljica na dnevnom ulošku). znam da postoji više mogućnosti (ovulacija, upala...) koje bi objašnjavale sve to, ali također se bojim i moguće neplanirane trudnoće. budući da moram čekati na pregled kod ginekologa, već lagano živčanim... htjela sam vas pitati kada najranije mogu vaditi krv za beta hcg i kada bih mogla raditi kućni test najranije jer do menstruacije ima još dosta vremena (ubit će me neizvjesnost do tada). hvala vam!
luda_luda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:06   #4160
Najranije mozes vaditi 9-10 dana od ovulacije znaci otprilike 1-4 dana prije m ali opet ako je kasnija implantacija moze ti test biti negativan
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.