Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 18:43   #1
HRT pretplata, inkasator šta na vrata dolazi

Nikako dosad nismo plaćali pretplatu za HRT, nova je zgrada.
Doša HRT na vrata sad da provjeri dali imamo uređaja, samo sam ga pozdravio s vrata i zatvorio.

Dali je moguće da ti svejedno počmu slat račune ako nisu stupili u stan?
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:49   #2
ako mogu dokazat da imas tv,mozda i mogu.pod uslovom da tako pise u zakonu.
ako ne mogu dokazat,opet mogu slat racune,ali gube na sudu.
__________________
Svuda je zivot proza,samo u Bosni je poezija.
Jack15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 18:56   #3
Prema čl. 34. st.1. i 5. Zakona o HRT-u (NN 137/2010.), imate li prijenosno računalo ili pametni telefon, HRT-u ga morate prijaviti najkasnije u vremenu do 30 dana od dana kada ste taj uređaj nabavili.

Nađu li kontrolori neprijavljeni uređaj u vašem domu, ne mogu vam odmah naplatiti jer je to u ingerenciji Suda, no oni će odrediti iznos koji se može razvući i na šest mjeseci, dakle 80 kuna za svaki mjesec.

Pokucaju li vam na vrata, niste im dužni otvoriti. Naime, prema Članku 34. Ustava RH, dom je nepovrediv. "Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži", stoji u Ustavu.



Dakle oni moraju ući u prostor i pogledati i naposljetku dobiti moj info na koga prijaviti uređaj, moje ime i oib te potpis. Koliko sam saznao googlanjem.
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:20   #4
Ja nemam TV i radio uređaj, samo komp. Bio je prije nekoliko godina kod mene inkasator, pogledao, popio kafu i otišao. Danas baš čitam da mi mogu naplatiti tih 80 kuna zbog kompa koji je spojen na internet... Jel kome poznato išta detaljnije?

A ovo za ulazak u kuću, koliko znam, nitko bez sudskog naloga ne može da samovoljno uđe u tvoj privatni prostor, odnosno u kuću.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 19:08   #5
Quote:
GroundZeroCro kaže: Pogledaj post
Prema čl. 34. st.1. i 5. Zakona o HRT-u (NN 137/2010.), imate li prijenosno računalo ili pametni telefon, HRT-u ga morate prijaviti najkasnije u vremenu do 30 dana od dana kada ste taj uređaj nabavili.

Nađu li kontrolori neprijavljeni uređaj u vašem domu, ne mogu vam odmah naplatiti jer je to u ingerenciji Suda, no oni će odrediti iznos koji se može razvući i na šest mjeseci, dakle 80 kuna za svaki mjesec.

Pokucaju li vam na vrata, niste im dužni otvoriti. Naime, prema Članku 34. Ustava RH, dom je nepovrediv. "Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži", stoji u Ustavu.


Dakle oni moraju ući u prostor i pogledati i naposljetku dobiti moj info na koga prijaviti uređaj, moje ime i oib te potpis. Koliko sam saznao googlanjem.
Nemogu vjerovat da je to istina......

Ja nikada nisam nista prijavio HRT-u niti sam ikada plaio pretplatu........

nikada ne gledam HRT i kaj se mene tice treba ga ukinuti odmah
kmicanakreku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 01:34   #6
Pozvonia na vrata i malo se sakrija da ga nevidim kroz rupicu na vratima, ja ono lagano otvoria jer san bolestan, pitan ja, recite gospodine, kaže on hrt inkasator, kažem ja, ništa ništa gospodine, on kaže, dobro momak, i zatvorim.
GroundZeroCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:55   #7
Da bi došao do vrata mora proći security.......

http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/im...ticle.jpg?v=19
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:08   #8
Može ti krivotvoriti potpis. Ja baš čekam poziv na sud zbog genijalca koji je upisao pretplatu na ruševinu bez struje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:58   #9
Mene je sreo ispred kuće na ulici i pitao šta imam. Ja kažem ništa.
Kaže on, pa imaš radio u autu. Ja mu kažem da nemam ni auto.

Više nikad nije došao.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:19   #10
Što se tiče kompa i mobitela, tehnički, na obadvoje možete pratiti rtv program Dakle, osnove po tom pitanju ima. Koliko to ima uporište u zakonu, ne znam
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 17:25   #11
pa i nema bas tu neke osnove za placanje jer na mobitel vec placas radijsku frekvenciju. "pametni telefon" ne postoji, to je samo marketinski naziv za proizvod. moja nokia 3330 je vrlo "pametna" pa nemogu hvatati rtv signal i gledati tv. racunalo ista stvar, bez rtv adaptera nemozes gledati televizijski ni radio program
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 02:33   #12
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kompa i mobitela, tehnički, na obadvoje možete pratiti rtv program Dakle, osnove po tom pitanju ima. Koliko to ima uporište u zakonu, ne znam
Nek stave login i password, pa nek riješe to.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 09:43   #13
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Može ti krivotvoriti potpis. Ja baš čekam poziv na sud zbog genijalca koji je upisao pretplatu na ruševinu bez struje.
Zahebavam se, sve komunalije uredno plaćam ( pa i tim govnarima ), samo kažem da nitko ne može doći do vrata bez mog ili dopuštenja securityija.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 19:13   #14
Evo jedan prigodan članak, kako su krenuli stvarno će ovako i biti.

http://news-bar.rtl.hr/vijesti/hrvat...-su-u-izlogu-g
Bezzeze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:54   #15
Quote:
GroundZeroCro kaže: Pogledaj post
Nikako dosad nismo plaćali pretplatu za HRT, nova je zgrada.
Doša HRT na vrata sad da provjeri dali imamo uređaja, samo sam ga pozdravio s vrata i zatvorio.

Dali je moguće da ti svejedno počmu slat račune ako nisu stupili u stan?
mogu jer je HRT u dosluhu s policijom od koje mogu dobiti tvoj OIB, tj OIB vlasnika stana. OIB im treba kako bi ti mogli slati mjesečne uplatnice...mafija je to.
Btw, imaju pravo naplatiti pretplatu i da nemaš tv ni radio u stanu. dovoljno je da imaš laptop ili tablet ili smartphone. Pročitajte si Zakon o HRT-u, sve piše.
__________________
02.06.2013. Bandić dobio Rajka - prvi šamar
01.12.2013. Gay referendum prošao - drugi šamar
11.01.2015. Kolinda pobijedila - treći šamar
Vedranowsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:55   #16
Meni frajer još uvijek dolazi na vrata, ja ga redovno izbjegavam.
__________________
Anonimnost laže.
CheckThisOut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 01:26   #17
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
Btw, imaju pravo naplatiti pretplatu i da nemaš tv ni radio u stanu. dovoljno je da imaš laptop ili tablet ili smartphone. Pročitajte si Zakon o HRT-u, sve piše.
a pc?
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:01   #18
Quote:
Vedranowsky kaže: Pogledaj post
mogu jer je HRT u dosluhu s policijom od koje mogu dobiti tvoj OIB, tj OIB vlasnika stana. OIB im treba kako bi ti mogli slati mjesečne uplatnice...mafija je to.
Btw, imaju pravo naplatiti pretplatu i da nemaš tv ni radio u stanu. dovoljno je da imaš laptop ili tablet ili smartphone. Pročitajte si Zakon o HRT-u, sve piše.
Ovo su, naravno, same gluposti.

Htio bih vidjeti kako će bilo tko od njih dokazati da imam tv.

Smartphone?

Plaćam naknadu za radijsku frekvenciju.

Dakle, nula bodova.

Laptop ili tablet MORAJU imati tv karticu da bi primali tv signal, a kako će mi to konkretno dokazati?

Znaš li da je neovlašteno davanje podataka kazneno djelo?

Isto što je i netko prije napisao; htio bih da falsificira moj potpis. Oooooo kako bih to htio.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:56   #19
Zar nije ta bagava pretplata u stvari porez na predajnik radio i TV signala?
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:18   #20
Uživajmo u ne plaćanju pretplate dok ne prepišu njemački ili slovenski model.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.