Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2016., 16:22   #41
Quote:
Geralt kaže: Pogledaj post

2.) Uz taj poslovni prostor, mi je stambena kuća, 5m dalje. Imam plan da mi odmah napravi i prenamjenu stambene kuće u stambeno - poslovni prostor, da imam odmah sanitarni čvor riješen + cura planira isto se baviti nekim nakitom, itd, pa neka se nađe. Jel to moguće tako riješiti?
od jednog tipa sam načuo prije više od tri godine (bio je građevinac koji nije u struci ali prati propise) da je uvjet (ili je bio u pripremi) za poslovni prostor neka visina i potvrda o marki betona (valjda za taj strop ili kako), e sad je to samo za novogradnje ili vrijedi retroaktivno?
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2016., 21:26   #42
ma nebitno to...određene djelatnosti zahtjevaju određene dimenzije visine itd, tipa skladište i takoc.

Moja ne, znači bitno da je iz vana sređena, (barem čelo do ceste), da ima potvrdu o struji, vodi, sve projekte i takoc.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 11:38   #43
Mislim da pauziram neko vrijeme, ovo je malo previše trenutno da u kratkom vremenu taj objekt prebacim na poslovni.

Sad mi je žao što sam to pjeskarenje naveo kao glavnu djelatnost u uredu za statistiku.
Jer jučer sa rođakom pričam i nudi mi da mu prodajem preko interneta određene stvari koje izrađuje doma.
On ima svoje skladište u najmu kod nekoga, znači meni treba doma samo telefon, računalo i jedini zadatak je svaki dan doći kod njega, zapakirati i prosljediti dostavom.

Znači, nemoram imati skladište, samo sjedište firme.

Jel se promjenilo šta u tim zakonima oko web shopa ili?

Mislim ovo mi je super, jer nema toliko posla oko te prodaje, da se zaraditi sasvim ok novci jer proizvode prodaje na veliko, (pogotovo kad za sjeveni dio RH bio mu ja bio prodavač), a pjeskarenjem bi se bavio ovako doma kako bi rekli - on black - i uspus ovaj prostor sređivao.
Geralt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 20:10   #44
Exclamation J.d.o.o Klasifikacija

Postaviti cu vrlo jasno i kratko pitanje, koje me dovodi do ludila jer mi nitko nista nezna odgovoriti, pa Vas lijepo molim, ako netko zna da mi pojasni. Hvala unaprijed.
Dakle otvorila sam J.d.o.o Primarna djelatnost su mi caffe barovi koji sam i otvorila, a ostalih djelatnosti imam more. Sto ako se zelim baviti sa bilo kojom drugom djelatnosti za koju sam registrirana. Sto trebam? (recimo zelim šminkati ili izvrsiti prijepis vozila)
virtualka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:16   #45
Quote:
virtualka kaže: Pogledaj post
Postaviti cu vrlo jasno i kratko pitanje, koje me dovodi do ludila jer mi nitko nista nezna odgovoriti, pa Vas lijepo molim, ako netko zna da mi pojasni. Hvala unaprijed.
Dakle otvorila sam J.d.o.o Primarna djelatnost su mi caffe barovi koji sam i otvorila, a ostalih djelatnosti imam more. Sto ako se zelim baviti sa bilo kojom drugom djelatnosti za koju sam registrirana. Sto trebam? (recimo zelim šminkati ili izvrsiti prijepis vozila)
sve djelatnosti koje su ti prijavljene obavljas jednako... odradis naplatis i proknjizis ... nema veze koliko su razlicite djelatnosti ako je prijavljena da se moze obavljati
__________________
prodajen uje
HrGa2112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:50   #46
Quote:
HrGa2112 kaže: Pogledaj post
sve djelatnosti koje su ti prijavljene obavljas jednako... odradis naplatis i proknjizis ... nema veze koliko su razlicite djelatnosti ako je prijavljena da se moze obavljati
Hvala HrGa2112, pretpostavljala sam da je tako, jednostavno naplatiti i proknjiziti, ali svi su toliko strucni da mi nitko to nije mogao reci Hvala jos jednom
virtualka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:38   #47
Tako i ja radim kako Hrga kaže Samo si memoriram druge šifre za te usluge, pošaljem ponudu,odradim i naplatim
Mislim da samo treba paziti, ali to nisam siguran, na neke namete. Ako su te druge djelatnosti povezane npr. s okolišem, turizmom i tim stvarima, onda bi se trebalo plaćati za npr. turističku zajednicu. Neka me netko ispravi ako pričam gluposti.
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.