Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2008., 22:57   #201
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
ja sma kod svog gin. bila 16.7 i bila trudna 6 tjedana, u nedjelju 20.7 počela krvariti i u bolnici mi naprave uzv,doktor kaže da srce kuca,ali plod je mali kao da sam trudna 4 tjedna(što je nemoguće),pila sam one utrogestan tablete i u utorak 22.7 ponovno na uzv i bebe više nije bilo...nisam morala na kiretažu(hvala bogu).

jako puno istih ili sličnih priča ovdje...
ma sve ćemo se mi naći na trudnice-zbor uskoro!!!!
bit će sve ok...
Tebi je sa 6 tjedana bilo otkucaja?
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 10:38   #202
koliko se ja sjećam.... sa 6 tjedana mislim da se ne vidi otkucaj....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 11:07   #203
Meni se sa 6 tjedana nisu vidjeli otkucaji srčeka, išla sam ponovo za 2 tjedna i onda su ljepo kucali, čak sam ih i čula...no onda mi je dokica rekla da je plod star 10 tjedana

e sad znači da je to bilo zapravo 8 tjedana i nisu se vidjeli otkucaji... uf sad računam, to bi moglo značiti ne 3 tjedna do poroda, nego 5 , ajme poludit ću još toliko čekati...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:07   #204
Meni su se sa 6+3 vidjela oba srčeka,makar ja mislim da je stvar bila u ranoj ovulaciji(odnos 10.dan ciklusa)-u 2.trudnoći. U prvoj mi je sa cca 7 tj. u Njem. dr. rekla da vidi nešto ali da pojma nema što bi to moglo biti pa nek dođem za par tjedana. Ona je imala takav pristup i kad sam počela krvariti ona je bila smirena do te mjere da sam ja nastavila sa svakodnevnim aktivnostima i nisam ni trepnula. Imala sam mirnu trudnoću. U ovoj drugoj sam se požderala živa do 30.tj., uz svu silnu terapiju i mirovanje. Uh!Tek sam sad pred porod mirna.
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2008., 13:43   #205
ja sam prvi put bila sa 5+5, mislim da je bitno naglasiti da se srce tada vidjela kako kuca, čuli ga nismo - ne znam ni da li je tada "ton" bio uključen.
slijedeći predgled je bio sa 7+6, isto sam samo vidjela kako kuca.

zadnji put kada je rađen i miny anomaly scan, na 11+6 se i čulo srce - ja ne znam da li se to i prvi put isto već moglo čuti, ili samo vidjeti.
otac moje bebe se inače bavi baš sa UZV uređajima, to mu je struka, i ona mi je rekao da moja gin. im jako dobar uređaj, pa možda i o tome ovisi . jer to na prvom pregledu je sve toliko maleno, majušno, cijela beba je bila "velika" 3 mm. samo se vidi nešto kako jako brzo treperi - i to je bebino srce... idu mi suze sada - to je nešto najdivnije na svijetu, svim curama želim da to vide
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 21:24   #206
U osmom tjednu trudnoće, tri različita ultrazvuka i ginekologa (najprije moja ginekologica, zatim na poliklinici i neposredno pred kiretažu) potvrdili da nema otkucaja srca. U tih pet dana razmaka od prvog do drugog ultrazvuka sam se nadala da je ginekologica ipak pogriješila, jer sam i dalje imala mučnine, ali su mi kasnije rekli da je mučnina samo znak trudnoće, a ne da je s trudnoćom sve u redu. Već sam kod prve dijagnoze (moja ginekologica) oplakala svoje nerođeno dijete, tako da kada su mi pet dana kasnije na poliklinici potvrdili dijagnozu, iz mene je izašlo samo "ok". Kiretaža je obavljena i sad čekam patohistološki nalaz (iako mi svi kažu da on u velikom broju slučajeva ne pokaže ništa).
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:48   #207
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Teško bi se tad mogli vidjeti otkucaji.
Mislim kod rijetki se vidi, al mene je recimo naručio na 7+6 za otkucaje - kao tad se pod sigurnpo trebalo vidjeti - dakle sve OK - samo polako - a to je najteže
Bok! Evo danas sam bila na pregledu,trudna sam 7tjedana i 4dana,plod je narstao na 18milimetara i vidi se srce,ali nema otkucaja! Umrit cu od zabrinutosti,rekao mi je da dodem za 1tjedan.
m.grbesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 10:19   #208
Ja sam bila prvi put kod ginekologa sa 6 tjedana i vidjela se samo gestacijska (embrionalna) vrećica. Srce se nije vidjelo. Mislim da se nije vidjelo, jer moj ginić ima loš ultrazvuk!? Sad sam 28 tjedana trudna i sve je ok.
bloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:10   #209
I mene je zabrinuo gin sa 6+3 kad mi je rekao da su obje vrećice prisutne ali nema ploda.. :-( ..ne preostaje nista nego cekati iduci pregled..
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 17:19   #210
Kod mene su na prvom pregledu bile 2 gestacijske vrecice, ali u jednoj nije bilo ploda. Na drugoj kontroli sa 7 tjedana ta se jedna skroz resorbirala, a udrugoj se vidila samo zumanjcana vrecica i opet bez embrionalnog odjeka. Ginekolog me vec pripremio na to da nista od ove trudnoce, ali da dodjem za 10 dana oa cemo opet na uzv. Jel neka od vas imala slicna iskustva jer se ja ipak nadam da ce sve bit ok i da cu slijedeci put vidjet srce kako kuca?
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 19:08   #211
Quote:
marmi kaže: Pogledaj post
Kod mene su na prvom pregledu bile 2 gestacijske vrecice, ali u jednoj nije bilo ploda. Na drugoj kontroli sa 7 tjedana ta se jedna skroz resorbirala, a udrugoj se vidila samo zumanjcana vrecica i opet bez embrionalnog odjeka. Ginekolog me vec pripremio na to da nista od ove trudnoce, ali da dodjem za 10 dana oa cemo opet na uzv. Jel neka od vas imala slicna iskustva jer se ja ipak nadam da ce sve bit ok i da cu slijedeci put vidjet srce kako kuca?
Ja sam prvi put išla na pregled 6+4 tjedna. Vidjela se gestacijska vrećica i srce. Ali gin mi rekao da ću dehidrirat da nepijem dovoljno tekućine. U 11 tjednu mi nisu radili UZV jer da se to ne radi svaki put i vaginalno me pregledao i rekao da se plod razvija. U 15 tjednu na UZV ustanovio je da nema srčane reakcije i da je prestala u 8 tjednu. Nije mi htio radit UZV a već tada nije bilo živo.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 20:02   #212
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put išla na pregled 6+4 tjedna. Vidjela se gestacijska vrećica i srce. Ali gin mi rekao da ću dehidrirat da nepijem dovoljno tekućine. U 11 tjednu mi nisu radili UZV jer da se to ne radi svaki put i vaginalno me pregledao i rekao da se plod razvija. U 15 tjednu na UZV ustanovio je da nema srčane reakcije i da je prestala u 8 tjednu. Nije mi htio radit UZV a već tada nije bilo živo.

meni ga rade svaki put...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 21:57   #213
Imam pitanje. Malo me zabrinjavaju ove prazne gestacijeske vrećice. Jel zna netko zašto su prazne? Dal se to vidi na beti hcg?
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 11:06   #214
Quote:
lina28 kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Malo me zabrinjavaju ove prazne gestacijeske vrećice. Jel zna netko zašto su prazne? Dal se to vidi na beti hcg?
Prazna GV ili Blighted ovum-unutar gv ne razvija se plod. Dosta cesta pojava, obicno zavrsi sp.pobacajem. ßhch u normalnoj trudnoci se svaka 2-3 dana udvostrucava, dok kod BO pocinje padat buduci se posteljica ne razvija.
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:18   #215
Quote:
marmi kaže: Pogledaj post
Prazna GV ili Blighted ovum-unutar gv ne razvija se plod. Dosta cesta pojava, obicno zavrsi sp.pobacajem. ßhch u normalnoj trudnoci se svaka 2-3 dana udvostrucava, dok kod BO pocinje padat buduci se posteljica ne razvija.
Hvala ti! Jučer sam radila betu i rezultat je 68, što je okej. U pon trebam opet raditi. Znači ako mi nije oko cca 150, tj. ako bude ispod 68 onda nije dobro? I moram pitati nešto mametmatičke prirode kad se kaže udvostručava, to znači, recimo 70+70 ili 70x70? Mislim da je + jao, ne bi niš rekla da nisam završila matematičku gimn
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:31   #216
Znaci da bi ti treba bit oko 140
marmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 13:50   #217
Quote:
marmi kaže: Pogledaj post
Znaci da bi ti treba bit oko 140
Hvala Ma glupa sam što uopće čitam takve stvari koje mi najmanje trebaju. Samo se uplašim i počnem razmišljati...hvala vam!!!
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:20   #218
Kada se vidi plod na ultrazvuku?

danas sam bila kod ginekologa......kao sada mi je prošao peti tjedan....i nije se vidio plod,vidi se inicijalni mjehur od 12mm.....on kaže kao pa to je normalno,a sestra se malo čudila......zanimaju me vaša iskustva.....rekao mi je da dođem tek za tri tjedna...a mislim da ću do tada poluditi od brige
adil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:29   #219
nisi ni trebala ići tako rano...samo se sikiraš bez potrebe.

rekao ti je da dođeš za tri tjedne.. znači tada ćeš biti trudna 8 tjedana... tada se mora vidjeti.....

do tada pokušaj se ne nervirati jer ćeš izluditi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:41   #220
Još ti je rano. Ja sam prvi put isla sa 6 tjedana-bila je točkica
Drugi put sam isla s 9 tj - vec se vidjelo.
A to kaj se sestra čudi, ne obraćaj pažnju. Prerano je za išta, pa tako i za njeno čuđenje. Strpi se jos malo, vidjet ces kako brzo raste
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.