Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2013., 23:42   #3641
Smile moje rješenje!!!!!!!!!!!

bok ljudi!
ovo je moj prvi post na ovoj temi:
Quote:
sMb00 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
stavila sam temu na zdravlje o prekomjernom znojenju pod pazusima i naletila na druge takve teme i da su slali ljude ovamo. pa, evo me.
dakle... mokri pazusi 24/7. mogu se trest od hladnoće, ali lokvice će biti tu. inače nemam problema sa prekomjernim znojenjem, ali me ovo užasno smeta u zadnje vrijeme (naime, prije sam nosila ugl crne majice). ne mogu se opustiti, bojim se dignuti ruku... ne smrdi, ali imam osjećaj da će se svi okrenuti prema meni i puknuti smijati...
Probala razne deziće, dermatolog mi dao kremu excipial deoforte, pljunula 50 kn - niš, unazad nekoliko dana koristim kremu vichy, također bez pomaka, iako se i dalje nadam...
zanima me što ste još probali da je pomoglo. jer, kako se zasad čini, moja potraga za spasom će se nastaviti. :/
našla sam rješenje! prije nekoliko mjeseci sam skupila snage za isprobavanje nečeg novog (što je moglo završili još jednim razočaranjem) i tako sam kupila sprejić Odaban u Bipi (čisto slučajno sam odabrala baš to).
link: http://www.odaban.com/
staviš ga navečer i užasno peće, ali ako nekako uspiješ zaspati.... definitivno vrijedi! niti jedne kapi! ništa! mogu nositi majice u boji
košta nekih 80 kn i nije baš najugodniji, ali dovoljno je staviti ga 1-2 puta tjedno (djeluje i nakon tuširanja).

pa, evo, nadam se da će nekima od vas pomoći
sMb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 11:26   #3642
Moja mama muku muči sa prekomjernim znojenjem, koje joj jako smanjuje kvalitetu života. Liječnici se uopće ne obaziru kad im naglasi taj problem, totalno su nezainteresirani, uhvate se drugih problema, a taj zanemaruju. A nju to strašno muči i iscrpljuje. Malo sam preletila po ovom pdf-u, nisam sigurna je li ovom pitanju tu i mjesto pa ako je i ako netko može pomoći, bila bih mu jako zahvalna.

Naime, mama je odavno prošla menopauzu, ali su godinama iza nje ostali valunzi vrućine i znojenja. Presvlači se po nekoliko puta dnevno, bude sva mokra. Znači, znoji se po cijelom tijelu: glava, prsa, ruke, noge, sve, bude potpuno mokra. I zimi i ljeti, s tim da joj je ljeti još gore. Ima faze i kad joj je hladno i kad se ne znoji, ali ne prođe dan bez nekoliko rundi preznojavanja. Dođe samo od sebe, često i u stanju mirovanja, ali je uvijek prisutno dok nešto fizički radi ili dulje hoda.

Ima li tu pomoći? Čak pije i antidepresive, koji bi mogli pomoći u regulaciji znojenja, ali nisu joj pomogli. Znači, razlog znojenju nije poznat. Pls, ako netko zna što bi joj moglo pomoći, nek' napiše, ja bih bila jako zahvalna, a mama presretna (i ja zbog nje :-).
Strelicija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 13:03   #3643
Bok ekipa,
napravila sam već 18 tretmana i nikako do potpune suhoće ruku Koliko je vama trebalo? Pomalo se obeshrabrujem... Jel možda stvar u tome što sam dva puta prekinula tretman odnosno preskočila dva dana (ne zaredom) jer tada stvarno nisam bila u mogućnosti raditi tretman. Inače, ruke su suhe otprilike 90% i stvarno se vidi poboljšanje, ali potpune suhoće nikako.
Deeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 15:22   #3644
Verovatno je zbog preskakanja dana...Meni su se danas malo orosile jagodice prstiju, pa ću večeras ponoviti tretman, za svaki slučaj...
Meni je bilo potrebno oko 15 dana do potpune suvoće...individualno je, ne odustaj, vidiš da ti je već puno pomoglo.
marijana987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 16:23   #3645
Nemoj biti obeshrabrena. Meni je trebalo 14 dana svakodnevne terapije do suhoće. Izgleda da je prosječno potrebno 15 dana, ali nekima i preko 2 i pol tjedna.

Inače, ovaj osjećaj se ne može mjeriti sa ničime - prekrasno je zaista uživam u dodiru. Onaj tko nema tih problema ne zna kako obične svakodnevne stvari napravljene suhim rukama mogu veseliti čovjeka.
Anavee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 19:16   #3646
marijana,zaboravih reć, ako imaš pretjerano suhe ruke, koristi neutrogenu to je najkoncentriranija krema,mislim da će ti ona pomoć
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 11:57   #3647
Thumbs up

Milla ti si anđeo koji je pao s neba. Hvala ti puno na izumu ovom i predivnom objašnjenju. Ja sam prošla težak period u životu i prevazišla sam depresiju i panične napade, ali simptomi znojenja su mi ostali. Već godinu dana se borim s tim i paralizira mi život, jednostavno nisam ta osoba koja sam bila prije toga. Radim tretmane i ja sam od prvog osjetila pomak. Hvala ti puno, samo sam se zbog vas registrovala. Da vam pružim podršku i kažem da ne odustajete.

Ljubim vas

P.s. Za svaku bolest i poremećaj postoji lijek samo što postoje neizljećivi ljudi. Znači cure moje volje i vjera i to je to, naša psiha je ključ svega.
Mayicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 08:05   #3648
sori ako ce ti ovo glupo zvucat, mozda govorim iz sebe, ali mozda te strah da uspije. sto onda? mozda je kod nekih od nas znojenje nacin na koji se oslobadamo viska anxioznosti, nesto kao obrambeni mehanizam. naglasavam mozda i ne inputiram nikome nista, samo stavljam na stol psiho opciju. once again.

Quote:
slinky kaže: Pogledaj post
Nisam jos me strah ne mogu ti opisat. Krenem da cu,pa me neki napadaj panike uzme, pa se rasplacem i spremim sve. Ne znam,mislim da me podsvjeno jakp strah da ne uspije jer znam da je ovo zadnja sansa. Pa mi u glavi se stvori slika ako ne uspije sta cu cili zicot s ovim itd uglqvnom bas me kriza pere. Da je bar netko tu ko zna ,bilo bi mi lakse,ali majka mi nikako ne moze godisnji dobit da dodje do mene.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 08:07   #3649
pa rukavice? ja ne idem bez njih u gym... i ostane sve mokro na spravi nakon mene ali tome sluze ona sredstva za brisanje i rucnici... relax


Quote:
marijana987 kaže: Pogledaj post
Mene je strah da će mi se tamo oznojiti dlanovi.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 08:10   #3650
beta blokatori navodno pomazu ali su nuspojave prevelike... sami antidepresivi mogu rijesiti depresiju - mozda, onu koja je vjerojatno nastala kao posljedica znojenja, ali joj nije nuzno uzrok pa stoga ne moze rijesiti samo znojenje...


Quote:
Strelicija kaže: Pogledaj post
Ima li tu pomoći? Čak pije i antidepresive, koji bi mogli pomoći u regulaciji znojenja, ali nisu joj pomogli. .
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 16:31   #3651
lamador, nisi još našao ništa za sebe? Znam da si davno dok sam znala popratiti temu bio isprobao iontoporezu i nije ti djelovala. Šta misliš da još jednom probaš? Sada su se nekako zaredala pozitivna iskustva, možda ovaj put djeluje
Anavee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 20:46   #3652
mogu samo za ruke jer sam imao operacije na nogama i to je razlog zbog kojeg ne mogu jontoforezirat noge. u suštini mi se ne da toliko vremena trosit na znojenje i sprecavanje znojenja, jednostavniji su, ali mozda stetniji, prepratichi razno razni iako djeluju sao odredeni period... narucio danas odaban po prvi put jer mi perspiguard prestaje djelovat nakon par godina koristenja. i tak.

Quote:
Anavee kaže: Pogledaj post
lamador, nisi još našao ništa za sebe? Znam da si davno dok sam znala popratiti temu bio isprobao iontoporezu i nije ti djelovala. Šta misliš da još jednom probaš? Sada su se nekako zaredala pozitivna iskustva, možda ovaj put djeluje

Zadnje uređivanje lamador : 08.08.2013. at 21:53.
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:25   #3653
Probaj na rukama još jednom, nije to baš toliko vremena kako se čini. Meni su noge totalno pale u drugi plan kada sam ruke riješila.

Čak i ako te više ne smeta hh kao takva i naučio si živjeti sa njom (ja sam nakon toliko godina bila naučena i istrenirana za život sa hh), neke su stvari jednostavnije (ne samo ugodnije) za napraviti sa suhim rukama. Da ne govorim koliko je ugodnije kada ti ruke nisu čitav dan natečene.

Na ovu sam temu naišla prije sigurno 5-6 godina i znala sam povremeno doći pročitati. Tebe sam zapamtila kao osobu od koje sam prvi put čula da postoji netko osim mene sa hh. Zaista bih voljela da i ti osjetiš tu sreću bez znojenja.
Anavee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 14:21   #3654
lamador baš mi je drago da si se vratio, pitala sam se što je s tobom, ima li napretka. nisi skroz u krivu kad kažeš da se bojim da mi uspije. jer onda bi živjela u strahu da se vrati i da ću opet morat učit živit s ovim i padat opet u sve depresije. svjesna sam ja toga. sanjala sam noćas da sam uradila jedan tretman, i da su mi bile suhe. jao, šta podsvjest radi. ja palac opekla vrućim uljem pa čekam da mi splasne crvenilo i usudit ću se nekako,milla mi je ponudila da bude sa mnom na liniji preko tel. za prvi put, hvala joj na tome.
ako ti ikako možeš naruči ovaj hidrex opet i probaj i ti ruke još jednom,teško je i teško se odlučit vidim na sebi, ali virujem da će ti pomoć,nadam se i meni. meni je problem što ja inače u životu očito sve gledam dugoročno i unaprid dosta,pa me to hoće li trajati ,sprječava i koči. umjesto da probam i radim pa dok traje traje. ali isto bi voljela znat ima li ljudi što godinama uspjevaju terapiju održat.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 11:53   #3655
sad cu ja malo ko nove pridoslice, da ne citam sve zivo, moze li mi netko u par recenica objasniti sve u vezi narudzbe i koristenja hidrexa? vi koji ste u toku... pliz sjecam se da sam ga jos onda bio platio 1000 eura tj vratio sam ga... kolko sad kosta i od kud ste narucivali?


Quote:
slinky kaže: Pogledaj post
ako ti ikako možeš naruči ovaj hidrex opet
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 14:35   #3656
500 eura, http://iontophoresis-device.com/sweating/ , stranica je od povjerenja, s ljudima se sve dogovoriš i dostupni su 0/24 za pitanja i odgovore, uključiš se na forum njihov, to možeš tek kad kupiš i onda možeš čitat i pisat iskustva i sve ti objasne što nije jasno, doktori su uvik online. mi smo direkt na račun uplatili onda dobiješ i 2% popusta, to ti je oko 10eura, taman ti to dođe za proviziju banci. dobit ćeš upute za korištenje i sve ti u njima piše. a dođe ti već za 2-3 dana, pošalju oni to hitnom poštom avionom.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 22:35   #3657
thanx,fuf, malo mi to previse sad iako sam potrosio tri put tlko sad na moru al eto. na jesen valjda. keep it electrodic, safe and dry piplz! puse svima

Quote:
slinky kaže: Pogledaj post
500 eura
lamador is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 13:42   #3658
...ili probaj diy verziju za ispod 200 kn

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3505

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3515
Anavee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 15:07   #3659
Evo, da se i ja javim nakon više dana novog života.
Eto, posle DIY varijante jontoforeze, a od početka tretmana ima više od mesec dana i sad samo održavam suvoću sa dva tretmana nedeljno, za svaki slučaj, mogu da kažem da su rezultati savršeni!
Ono što se dešava jeste da mi se oznoje ponekad vrhovi prstiju, jagodice, ali kad ih obrišem, treba im opet više vremena da se oznoje, tako da problema faktički i nema.
Išla sam i u teretanu i po prvi put u životu nisam morala stalno da brišem ruke, već sam se lagodno držala za svaku spravu u teretani i najsmešnije sam se osetila kad sam znoj sa lica obrisala dlanom, to mi je ranije uvek bilo fascinantno, kad ljudi brišu znoj dlanom.
Dalje, išla sam na manikir i nadogradnju noktiju i ništa, suve ruke sve vreme i ja ne mogu da verujem da sam i to izdržala.
Jedino što me brine je što ovaj tretman ne može da se radi u trudnoći, pa se plašim šta će se tad desiti, pošto je planiram u skorijoj budućnosti, ali za sad uživam u potpuno novom životu.
Kad se rukujem sa ljudima, čudno me gledaju, jer im protresem ruku kao da sam muškarac od 50kg, a ne devojka od 50.
Ranije su me čudno gledali zbog mokrih dlanova, ali eto-nešto sam zadržala i iz prošlog života:i dalje me ljudi čudno gledaju nakon rukovanja.
marijana987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:45   #3660
Rezultati :)

Evo i ja se javljam
Tretman za ruke sam počela raditi negdje prije mjesec dana. Nakon nekoliko puta počelo se primijećivati poboljšanje odnosno ruke su mi se manje znojile. Onda sam dva puta prekinula tretman na jedan dan jer ga iz stvarno opravdanih razloga nisam mogla raditi. Dakle, to je skroz bila pogreška jer mi je duuuuugooo trebalo da postignem potpuno suhoću. Jučer i danas ruke suhe, odnosno toliko su glatke da kaj god primim ispada mi iz ruke. Da ne spominjem osjećaj kad sam danas otišla na nokte i ruke su bile suhe cijelo vrijeme. Neki dan sam vježbala u termokapsuli na oko 35 stupnjeva, leđa potpuno mokra, ruke suhe. Teretana ista stvar.
Počela sam raditi i tretman na nogama, danas sam napravila peti put pa ću vidjeti kako bude.
Za pazuhe koristim sprej Odaban (kupljen u Bipi prema preporuci s foruma) i stvarno je jako djelotvoran, otkad ga koristim sve suho. Isti sprej može se koristiti i za noge tako da kombiniram tretman i sprej, no ne djeluje baš. Možda stoga što kombiniram, nisam sigurna.
Toliko od mene, nastavljam s tretmanom za ruke barem do subote dok ne prođe kumstvo u svatovima, a onda održavanje.
Deeea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.