Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 22:56   #1
Top 5 Horror filmova

Ne nužno tim redom:

01. Evil dead trilogija (Raimi)
02. Alien tetralogija (Scott, Cameron, Fincher, Jeunet)
03. Isijavanje (Kubrick)
04. The Thing (Carpenter)
05. Nightmare on elms street I (Craven)
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 23:07   #2
rosemary's baby
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 23:59   #3
I ja isto nasumičnim redosljedom.
The Ring
Event horizont - ćisti Horror u svemiru
Isijavanje
Ralje I
Sad sam zabloko, kak se zove onaj, relativno novi sa Nicole Kiddman? jel Utvare, ili tak nešto.
No možda je to samo zato kaj mi je Nicole PREOPAKI KOMAD
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 00:10   #4
Quote:
Legion kaže:
Sad sam zabloko, kak se zove onaj, relativno novi sa Nicole Kiddman? jel Utvare, ili tak nešto.
No možda je to samo zato kaj mi je Nicole PREOPAKI KOMAD
The Others , taj je isto dobar.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 03:55   #5
Meni su horori smijesni. Nekakvo napola plasticno cudoviste ili covjek sa velikom sjekirom me ne plase bas puno, prije tjera na smijeh. Freddy mi je smijesan, Pinhead cute, Alieni cute, Jack u Shining izgleda ko psycho (eh, kako to samo on moze ), al knjiga rulez, i tako dalje...

Osim dva filma, i to jedan jedini pravi horor po mom misljenju

Exorcist


a drugi, koji me obavezno isprepada kad ga gledam sama u mraku sa slusalicama na usima je Event Horizon.
__________________
“Let's put a smile on that face!”
Tiamat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 09:10   #6
Skoro zaboravih Night of the livig dead-originalna, crno-bijela verzija i Reanimatora
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 09:44   #7
Quote:
Meni su horori smijesni. Nekakvo napola plasticno cudoviste ili covjek sa velikom sjekirom me ne plase bas puno, prije tjera na smijeh.
Tako je, skoro pa da ne volim uopce gledati takve horore (osim Evil dead i P.Jacksonove uratke), ali zato volim gledati filmove ("horore") radjene po S.Kingovim knjigama...
 
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 14:09   #8
Da, Rosemary's baby jest scarry. Ali nikada ga ne bih navela kao top horor on the other hand...ali ima jedan koi sam gledala kao dijete, i bio je onak....brrrr scarry, cini mi se da se zvao The City of Lost Boys ili slicno...taj i jos jedan...errr....Djeca Kukuruza....i errr...onaj sa ljudima ispod stepenica....Ljudi Ispod Stepenica?

Sjeca se netko?
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 19:22   #9
Quote:
darin kaže:
ali ima jedan koi sam gledala kao dijete, i bio je onak....brrrr scarry, cini mi se da se zvao The City of Lost Boys ili slicno...?
jel to onaj gdje Sutherland glumi mladog vampira??
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 19:50   #10
Kad sam bila klinka, redovito sam se trovala Poltergeistom.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:08   #11
Rosemary je horor onolko kolko je 12 majmuna sf
Almighty Watashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 21:37   #12
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže:
Rosemary je horor onolko kolko je 12 majmuna sf
vau kako si pametan. pa ti sve znas.
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 22:46   #13
Quote:
8472 kaže:
Kad sam bila klinka, redovito sam se trovala Poltergeistom.
Pa to je i inaće film za malu djecu
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 22:51   #14
Quote:
-Almighty_Watashi- kaže:
Rosemary je horor onolko kolko je 12 majmuna sf
Pokopaj se stari
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 22:52   #15
Kad sam imao negdje desetak godina sam gledao The Thing, ali ne do kraja. Film je bio pobrisan iza dijela kad onaj crnac gleda kroz prozor (oko 20 min prije kraja). Oko 2-3 godine kasnije sam napokon pogledao cijeli.

Obozavam taj film, odlicna mi je ideja i prica. I muzika mi je odlicna. Jako mi je srcu prirastao, to mi je jedan od najboljih filmova i horrora.
__________________
Kako oblikovati potpise
Zmaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2004., 23:53   #16
Filmovi tipa Rosemary's baby ili Psiho (koji se nekada ubrajao u horore, a danas tesko da vise moze proci pod horor) su filmovi koji su u to vrijeme kada su nastali bili "strasni". Danas su prilicno "saljivi" i bar meni ne prilicno gledljivi.
S druge strane gledala sam novu verziju Isijavanja i nije me se dojmila, definitivno je bolja stara sa Jackom.
Djeca kukuruza nisu horor nego

Netko je vec gore napisao i slozila bih se da su horori snimljani po Kingovim knjigama daleko najbolji.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 01:12   #17
Quote:
Zmaj kaže:
Kad sam imao negdje desetak godina sam gledao The Thing, ali ne do kraja. Film je bio pobrisan iza dijela kad onaj crnac gleda kroz prozor (oko 20 min prije kraja). Oko 2-3 godine kasnije sam napokon pogledao cijeli.

Obozavam taj film, odlicna mi je ideja i prica. I muzika mi je odlicna. Jako mi je srcu prirastao, to mi je jedan od najboljih filmova i horrora.
Da, stvarno je zakon film, ima jednu od najoriginalnijih ideja u horrorima, film čovjeka baš cijelo vrijeme drži napetim jer se do kraja nezna ko je od njih sve alien.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 02:03   #18
Quote:
Paranoid kaže:
jel to onaj gdje Sutherland glumi mladog vampira??
Je, taj je!!!

Inace, 12 majmuna za svoj predlozak imao je pricu/cine-roman Chrisa Markera iz 60ineke, gdje je naglasak primarno stavljen na smisao i strukturu nego na pricu. To i nije klasican SF, prije jedan inteligentan semi-filozofski film.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 08:34   #19
najbolji horrori?

the evil dead (prvi)
the wicker man

ljetopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 13:38   #20
Quote:
Tiamat kaže:
[B]Meni su horori smijesni. Nekakvo napola plasticno cudoviste ili covjek sa velikom sjekirom me ne plase bas puno, prije tjera na smijeh. Freddy mi je smijesan, Pinhead cute, Alieni cute, Jack u Shining izgleda ko psycho (eh, kako to samo on moze ), al knjiga rulez, i tako dalje...
LOL: dečki, pa nemojte gledati šugave američke hororce kad postoji Japanska produkcija:
Takeshi Miika:
-Visitor Q
-Itchy the killer
-Dead or Alive
Ovo pogledaj.
Original The Ring vam je Ringu - malo kraći.

I naravno svaki dan u 7:30 Dnevnik na HRT1 - totalni horor
Anorgan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.