Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 17:41   #1
Međugeneracijsko (ne)razumijevanje, školstvo u Hrvata i moja rastrganost

Već par dana imam neke psihološke smetnje zbog jedne, naizgled banalne, vijesti koja se poteže po nekim medijima. Radi se o slučaju one profesorice u dubrovačkoj srednjoj školi koja je srušila "20% učenika na zadnjem popravnom roku"

Taj prvi članak mi je bio zanimljiv i zabavan, onako kako valjda svakom zaokupi pažnju vijest o nekome/nečemu što poznaje iz prve ruke, međutim već sutradan kako se ta vijest razvijala i širila medijima shvatila sam da me uznemiruje sve vezano uz to. Danas je na na Index.hr osvanula kolumna koja se između ostalog osvrće na taj slučaj i na viralno polijevanje vodom u humanitarne svrhe, nazivajući čitave generacije mladih ljudi idiotima.

Tu sad nastupa moja rastrganost: s jedne strane imam osobna iskustva, ista nisu baš pozitivna i stavila bih bila prije par sati ruku u vatru da se dotična stvarno iživljavala nad tim učenicima, s druge strane, pod dojmom pročitane gore navedene kolumne, počela sam razmišljati o tome da su ta moja iskustva ekstremno subjektivna i da ne treba poticati linč na profesoricu. Inače ne slažem se da su mlađe generacije idioti.

Mislila sam da imam i rješenje: izbjegavat ću čitanje vijesti i čekati da se prašina slegne. Međutim nisam računala na to da će ljudi iz moje okoline htjeti pričati o tom slučaju i ispočetka sam mislila da će mi biti lakše ako iznesem svoja mišljenja i osjećaje njima, ali dogodilo se, da prostite, veće sranje. Sad bih rado pročitala neka razmišljanja neutralnih ljudi o ovom slučaju, čisto da si probam srediti tu "rastrganost".

Otvorila sam temu tu, a ne na podforumu Psihologija jer sam popričala već nakratko sa svojom psihologinjom, ali dotična je na godišnjem, te još par dana neće imati vremena za mene.
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:45   #2
Koji je problem zapravo i zašto ti uzrokuje toliko problema da trebaš razgovor s psihologom?
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:51   #3
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Koji je problem zapravo i zašto ti uzrokuje toliko problema da trebaš razgovor s psihologom?
Problem je da nemam više s kime razgovarati o ovoj temi jer nisam naišla na razumijevanje obitelji i prijatelja. Psihološke smetnje su nastale upravo zbog toga što mi je dotična profesorica predavala u srednjoj školi.
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 17:58   #4
Quote:
Glogjem kaže: Pogledaj post
Problem je da nemam više s kime razgovarati o ovoj temi jer nisam naišla na razumijevanje obitelji i prijatelja. Psihološke smetnje su nastale upravo zbog toga što mi je dotična profesorica predavala u srednjoj školi.
I ta profesorica je tebi napravila nešto loše ili?
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:05   #5
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
I ta profesorica je tebi napravila nešto loše ili?
Da. Ta profesorica me je stavila na svoju crnu listu zbog jednog događaja početkom prvog srednje i jebala me u mozak četiri godine bez ikakve konkretne osnove. Čak nije odustajala od svoje borbe "protiv svake vrste društvenih devijacija” ni na maturi i pokušavala je naći načina da istu ne prođem.

Iznijela bih rado puno više detalja, ali me prilično strah da me netko RL ne prepozna.
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:12   #6
Očito je žena poremećena. U čem je problem?
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:28   #7
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Očito je žena poremećena. U čem je problem?
Napisala sam već. Nemam više s kime razgovarati.

Ne znam sad više je li ona poremećena ili sve psihoterapije koje sam morala prolaziti od završetka srednje škole da bih uopće mogla nastaviti školovanje nisu bile dostatne. Od petka kako je pukla ta vijest imam probleme sa spavanjem, s apetitom, općenitu uznemirenost...
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:31   #8
Da bolje opišeš što si učinila, bolje bi ocijenili vrijedi li to 4 godine linčovanja.
A vezano uz vijest, Jutarnji uvijek ide kontra zdrave pameti.
Nikad u životu nisam čuo za tu pjesmu, evo iskreno ću to reći, a isto sam imao profu u gimnaziji koja je tražila shitload gluposti od nas. Bila je više fokusirana na prozu nego na poeziju pa valjda zato nismo dotakli tu pjesmu.
Ali ovdje se ipak radi o umjetničkoj školi, pa to mora biti urezano u glavama tih ljudi, to je dio njihove buduće branše.
Stajanje na stranu roditelja i djece u ovom slučaju je bedasto.

I ne slažem se s indexovim tekstom da su aktualne generacije glupe.
Prezirem takve tekstove u kojima je in pozivati se na superkul, intelektualno superiornija stara, bolja, zabavnija vremena te popljuvati aktualnu generaciju. Stari, nisi dio tog svijeta, prije si ti glup što ih ne kužiš nego oni.
Tako ja mogu biti jedan stepen više cool od njega i reći da su Rolling Stonesi i Elvis Presley nadrogirani degenerici, da nikad neće dotaknuti klasu Franka Sinatre i Louisa Armstronga.

Nadam se da nisi trol pa malo bolje objasni što ne valja s tom profom.

EDIT:
@Alexa, slažem se s tobom. Ove nove generacije u doticaju su s drugačijom okolinom i tehnologijom, a školstvo kao da dolazi iz Šuvarove ere. Normalno da dolazi do raskola.

Zadnje uređivanje Walkman : 27.08.2014. at 19:19.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:32   #9
"Problem" (ako se to uoće može nazvat problemom) je to što današnje mlade i školarske generacije ni pet posto ne jebu autoritet, to jest "autoritet" profesora i učitelja.

Zašto mislim da je to dobra stvar?


Well, proljetos sam bila u frizera i u salon je ušla vidno pijana raščupana žena u superuskim trapericama, negdje je u kasnim četrdesetima i nesuvislo nabadajući na previsokim štiklama se prosula na stolac za pranje kose, smrdeć na vino i baljezgajući kako je jedva dočekala da radni dan dođe kraju.

Frizerka, starija gospođa, umilno joj je prala kosu, potiho i s ponosom uzrokovanim nepoznatim razlogom mi pojasnila da je dotična profesorica prvašićima u obližnjoj osnovnoj školi.

Ova razvaljena šlapa je u kontinuiranim krležijanski dugim, ali glupim ko kurac rečenicama, pojašnjavala kako se fino provela na Ultra festivalu i kako će ju ta živahna djeca dotuć, jer joj je vruće i ide joj sve na kurac. Kad kažem na kurac, koristila je riječ kurac.

-"Ona se povremeno bavi slikarstvom i umjetnica je" - objašnjava mi gospođa frizerka, kao da to dotičnoj daje opravdanje za nekakvu "boemštinu", odnosno alkoholizam zbog kojeg se ponaša kao idiotska drolja.

Ok, budi idiotska drolja vikendom. Ali za koji kurac bi te djeca poštovala kad si pijana flundra na nastavi, ne znam. Što bi točno "mlađe generacije" imale tu za poštovat?



Također, sjećam se jedne od svojih profesorica u srednjoj koja mi je, unatoč odličnim ocjenama iz predmeta, jer sam znala svo gradivo i imala talent za dotičan predmet i unatoč tome što sam joj bila smiješna i draga tako šašava, odlučila kažnjavat jedinicama iz vladanja (nisam psovala na satu, ili bila đubre, samo sam bila živahna (adhd, jeb'ga) i tako mi drastično umanjila ocjenu iz dotičnog predmeta koji sam jako voljela i kojeg sam jebeno rasturala. Bila sam nemoćna joj objasnit i ja moje surazrednjakinje, da je to što radi nepošteno i da se iživljava iz čiste zabave.

10 godina nakon, na godišnjici mature me je pitala da li sam uspješna na području iz dotičnog predmeta koji sam rasturala, jer sam bila, kaže, za to supertalentirana i ona se nadala da ću se tome posvetit kroz život.
A to što mi je srozala ocjenu u tri kurca jer sam valjala glasne fore i znala bit vragolan (koji se dao umirit razgovorom, itekako), to ništa. Pička jedna. Koliko sam je se puta sjetila .

A fol, bila je kul.

U osnovnoj nas je učiteljica (tad je bila drugarica) mlatila ravnalom po prstima kad bi griješili, urlala na nas, i morali smo njen ulazak u razred popratit ustajanjem uz poklič: "Za Domovinu s Titom, naprijed!!!" (od prvog do četvrtog razreda).

Respekt? My ass.

Današnje generacije genijalno reagiraju na razumijevanje za vrijeme u kojem se nalaze. Za revoluciju informacija. Za mozgove koji su im spojeni na neki drugi način.

Mnogo toga se da uspostavit komunikacijom s tom djecom.

To ne umanjuje činjenicu da ima razmaženih krembila.

Ali da bi trebalo reformirat način educiranja i oblik postizanja statusa autoriteta, oh, bi.

Itekako.

Ali pričamo o edukacijskom sustavu u Hrvatskoj, kamon.

Hrvatskoj.

Zadnje uređivanje Alexa : 27.08.2014. at 18:39.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:45   #10
Djeca poštuju onog tko zasluži poštovanje, u njihovim očima. To ja vidim.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 18:49   #11
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Djeca poštuju onog tko zasluži poštovanje, u njihovim očima. To ja vidim.
Da, upravo to. I ja tako to vidim.

I to mi ima smisla.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:06   #12
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Da bolje opišeš što si učinila, bolje bi ocijenili vrijedi li to 4 godine linčovanja.
A vezano uz vijest, Jutarnji uvijek ide kontra zdrave pameti.
Nikad u životu nisam čuo za tu pjesmu, evo iskreno ću to reći, a isto sam imao profu u gimnaziji koja je tražila shitload gluposti od nas. Bila je više fokusirana na prozu nego na poeziju pa valjda zato nismo dotakli tu pjesmu.
Ali ovdje se ipak radi o umjetničkoj školi, pa to mora biti urezano u glavama tih ljudi, to je dio njihove buduće branše.
Stajanje na stranu roditelja i djece u ovom slučaju je bedasto.
Taj događaj iz prvog srednje je bio prekršaj više učenika, ja sam se službeno izvukla nekažnjeno, ali ona mi je to zapamtila. Stvarno ne mogu više u detalje jer postoji barem 20ak ljudi koji bi me mogli identificirati samo iz toga.

Konkretno dotična profesorica je jedan od boljih kadrova te prosvjetne ustanove, zna svoj posao i meni se stvari koje je tada tražila nisu činile pretjerane. Odnos prema učenicima je sasvim druga priča. Čisti mobbing.

Quote:
I ne slažem se s indexovim tekstom da su aktualne generacije glupe.
Prezirem takve tekstove u kojima je in pozivati se superkul, intelektualno superiornija stara, bolja, zabavnija vremena te popljuvati aktualnu generaciju. Stari, nisi dio tog svijeta, prije si ti glup što ih ne kužiš nego oni.
Tako ja mogu biti jedan stepen više cool od njega i reći da su Rolling Stonesi i Elvis Presley nadrogirani degenerici, da nikad neće dotaknuti klasu Franka Sinatre i Louisa Armstronga.
Tekst s indexa je kao neki sumarum svih komentara ispod članaka o tom događaju od strane onih koji profesoricu podržavaju. Ne slažem se ni ja s iznesenim, ali me natjeralo na razmišljanje iz drugog kuta.
Quote:
Nadam se da nisi trol pa malo bolje objasni što ne valja s tom profom.
nisam trol, klonirala sam se da forumski detektivi ne bi zbrajali dva i dva

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
"Problem" (ako se to uoće može nazvat problemom) je to što današnje mlade i školarske generacije ni pet posto ne jebu autoritet, to jest "autoritet" profesora i učitelja.

Zašto mislim da je to dobra stvar?

Well, proljetos sam bila u frizera i u salon je ušla vidno pijana raščupana žena u superuskim trapericama, negdje je u kasnim četrdesetima i nesuvislo nabadajući na previsokim štiklama se prosula na stolac za pranje kose, smrdeć na vino i baljezgajući kako je jedva dočekala da radni dan dođe kraju.
Frizerka, starija gospođa, umilno joj je prala kosu, potiho i s ponosom uzrokovanim nepoznatim razlogom mi pojasnila da je dotična profesorica prvašićima u obližnjoj osnovnoj školi.


...

Ok, budi idiotska drolja vikendom. Ali za koji kurac bi te djeca poštovala kad si pijana flundra na nastavi, ne znam. Što bi točno "mlađe generacije" imale tu za poštovat?
Profesorici o kojoj sam otvorila temu autoriteta ne manjka. Problematično je ono kako do njega dolazi.

A što se tiče pijanih prosvjetnih radnika, u školi u kojoj se sve ovo o čemu govorimo događalo, je godinama dva predmeta predavala profesorica koja je na nastavu znala doći tako pijana da osim što je bazdila po vinu, nije znala koje lekcije treba predavati, nije prepoznavala učenike, padala je i stojećki i sa stolice itd...
Quote:
Također, sjećam se jedne od svojih profesorica u srednjoj koja mi je, unatoč odličnim ocjenama iz predmeta, jer sam znala svo gradivo i imala talent za dotičan predmet i unatoč tome što sam joj bila smiješna i draga tako šašava, odlučila kažnjavat jedinicama iz vladanja (nisam psovala na satu, ili bila đubre, samo sam bila živahna (adhd, jeb'ga) i tako mi drastično umanjila ocjenu iz dotičnog predmeta koji sam jako voljela i kojeg sam jebeno rasturala. Bila sam nemoćna joj objasnit i ja moje surazrednjakinje da je to što radi nepošteno i da se iživljava iz čiste zabave.

10 godina nakon, na godišnjici mature me je pitala da li sam uspješna na području iz dotičnog predmeta koji sam rasturala, jer sam bila, kaže, za to supertalentirana i ona se nadala da ću se tome posvetit kroz život.
A to što mi je srozala ocjenu u tri kurca jer sam valjala glasne fore i znala bit vragolan (koji se dao umirit razgovorom, itekako), to ništa. Pička jedna. Koliko sam je se puta sjetila .
Baš slično se i meni događalo s dotičnom profesoricom, ali nisam bila jedina koja je završila bolesna na živce, barem četvrtina razreda je bila na nekom obliku psihoterapije već u 4. srednje. Jedino što meni nije mogla davati jedinice iz vladanja jer sam bila mirno i pristojno dijete.

Quote:
Današnje generacije genijalno reagiraju na razumijevanje za vrijeme u kojem se nalaze. Za revoluciju informacija. Za mozgove koji su im spojeni na neki drugi način.

Mnogo toga se da uspostavit komunikacijom s tom djecom.

To ne umanjuje činjenicu da nema razmaženih krembila.

Ali da bi trebalo reformirat način educiranja i oblik postizanja statusa autoriteta, oh, bi.
Slažem se.
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:27   #13
zvuči isto kao moja profesorica samo je ona imala nas nekoliko na piku, i iako sam joj jedino ja rasturala predmet i nakon x godina se ispredaju priče o mom "talentu", ne pozdravlja me na cesti.

moram priznati da me nekad baš naživcira s tim, iako mi nije do čavrljanja s njom.
zlurado pomalo mislim da je to zato jer ju je sram, pošto generalno ne mislim da je loša osoba i drugi s njom imaju fantastična iskustva. ako me i dalje ne podnosi i to joj je samo drugi način da me ponizi, onda je ionako poremećena.

svejedno, ovo da su učenici na psihoterapiji mi je ipak malo...šokantno, pa se zapitam šta vam je radila ta osoba?
mimo boje torbice ane karenjine.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:35   #14
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
svejedno, ovo da su učenici na psihoterapiji mi je ipak malo...šokantno, pa se zapitam šta vam je radila ta osoba?
mimo boje torbice ane karenjine.
Hm, da. Ali vjerojatno puno djece iz tog razreda/generacije ima traume iz rata s kojima se nitko nije bavio tako da nije ni cudo ako im je njeno teroriziranje okinulo psihicke probleme.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 19:55   #15
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
zvuči isto kao moja profesorica samo je ona imala nas nekoliko na piku, i iako sam joj jedino ja rasturala predmet i nakon x godina se ispredaju priče o mom "talentu", ne pozdravlja me na cesti.

moram priznati da me nekad baš naživcira s tim, iako mi nije do čavrljanja s njom.
zlurado pomalo mislim da je to zato jer ju je sram, pošto generalno ne mislim da je loša osoba i drugi s njom imaju fantastična iskustva. ako me i dalje ne podnosi i to joj je samo drugi način da me ponizi, onda je ionako poremećena.

svejedno, ovo da su učenici na psihoterapiji mi je ipak malo...šokantno, pa se zapitam šta vam je radila ta osoba?
mimo boje torbice ane karenjine.
Ova se pravi da me ne vidi/ne poznaje kad ju sretnem. Zadnji put smo komunicirale nekih godinu dana nakon mature, pitala me koji faks sam upisala, pa je frknula nosom i okretala očima kad je saznala.
Neki iz moje generacije također imaju super iskustva s dotičnom i tu je zapravo razlog zašto sam otvorila temu: razgovarala sam s frendicom koja ju kuje u zvijezde, ta profesorica joj je najbolje sjećanje iz srednje škole i iznenadila se kad je čula što ja imam za reći.

A radila je razne stvari, ne znam koliko bih trebala kopati sad da se sjetim detalja (i kako ću spavati noćas ako se uspijem sjetiti), ali ovako na prvu: bilo je brojanja krvnih zrnaca, komentiranja načina na koji se netko oblači/šminka ili priča, obraćanja podrugljivim tonom, gledanja kroz prste ljudima koji su podobnog porijekla ili imućnog stanja, totalno nezasluženog favoriziranja nekih učenika, a smetalo joj je i kako jedna cura gleda... Govorim o situacijama gdje su takve stvari izrečene naglas pred cijelim razredom. Navodno je na roditeljskim sastancima, konzultacijama i ostaloj komunikaciji s roditeljima baš uvijek bila krajnje uglađena i profesionalna.

Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:06   #16
Quote:
Glogjem kaže: Pogledaj post
A radila je razne stvari, ne znam koliko bih trebala kopati sad da se sjetim detalja (i kako ću spavati noćas ako se uspijem sjetiti), ali ovako na prvu: bilo je brojanja krvnih zrnaca, komentiranja načina na koji se netko oblači/šminka ili priča, obraćanja podrugljivim tonom, gledanja kroz prste ljudima koji su podobnog porijekla ili imućnog stanja, totalno nezasluženog favoriziranja nekih učenika, a smetalo joj je i kako jedna cura gleda... Govorim o situacijama gdje su takve stvari izrečene naglas pred cijelim razredom. Navodno je na roditeljskim sastancima, konzultacijama i ostaloj komunikaciji s roditeljima baš uvijek bila krajnje uglađena i profesionalna.

Profe iz hrvatskog (i njemačkog) su česta meta kritika u gimnazijama, bez obzira na mjesto. S punim pravom.
Iz moje osnovne jedan momak, s nešto slabijom financijskom slikom, htio je posuditi gumicu od nekog kolege.
Profa iz hrvatskog to je čula pa je posprdno reagirala: "Što je do toga došlo da više nemaš novaca za svoju gumicu?".
Sva sreća pa momak nije ostao dužan pa joj je očitao bukvicu, skrušeno je priznala svoju grešku. Ali drugi nisu bili tako vješti u vraćanju kao on.
Jednom sam iz inata u zadaćnici pisao o uzaludnosti Domovinskog rata te kako su sva obećanja dana braniteljima fino bačena u vjetar, ili bolje rečeno tajkunima.
Profa je bila HDZ-ovka pa je gorko reagirala na sastavak te mi rekla da ponovno pišem zadaćnicu na drugu temu. Taj drugi sastavak, koji je bio baš čista konfekcija, ocijenjen je peticom.
Da joj nisam bio najbolji učenik, vjerojatno bi dobio jedan i završio na razgovoru s razrednicom
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:15   #17
aha.

to su ti otrovne profesorice nek' se jebu.
ova je varirala od sotone do predivne osobe (iako ni u takvim trenucima nisam smjela na wc), pa me ne čudi ta bipolarnost njenih odnosa...i da, zapitaš se jesi lud ili što s tobom ne valja da se netko tako odnosi prema tebi.

ali zbilja mislim da to takvim divljakušama ide na dušu, a pritom ne mislim na ocjene ni ispite, nego isključivo međuljudske odnose. svaka budala koja osobno zadovoljstvo pronalazi u ponižavanju drugih, da ne spominjem djece, zaslužuje nogu u dupe.
pa neka sjedi i biva stručnom među svojim knjigama kad joj rad s ljudima ne ide od ruke.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:16   #18
Quote:
Glogjem kaže: Pogledaj post
Ova se pravi da me ne vidi/ne poznaje kad ju sretnem. Zadnji put smo komunicirale nekih godinu dana nakon mature, pitala me koji faks sam upisala, pa je frknula nosom i okretala očima kad je saznala.
Neki iz moje generacije također imaju super iskustva s dotičnom i tu je zapravo razlog zašto sam otvorila temu: razgovarala sam s frendicom koja ju kuje u zvijezde, ta profesorica joj je najbolje sjećanje iz srednje škole i iznenadila se kad je čula što ja imam za reći.

A radila je razne stvari, ne znam koliko bih trebala kopati sad da se sjetim detalja (i kako ću spavati noćas ako se uspijem sjetiti), ali ovako na prvu: bilo je brojanja krvnih zrnaca, komentiranja načina na koji se netko oblači/šminka ili priča, obraćanja podrugljivim tonom, gledanja kroz prste ljudima koji su podobnog porijekla ili imućnog stanja, totalno nezasluženog favoriziranja nekih učenika, a smetalo joj je i kako jedna cura gleda... Govorim o situacijama gdje su takve stvari izrečene naglas pred cijelim razredom. Navodno je na roditeljskim sastancima, konzultacijama i ostaloj komunikaciji s roditeljima baš uvijek bila krajnje uglađena i profesionalna.

I zbog ovoga više ljudi ide na psihoterapiju?
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:23   #19
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
I zbog ovoga više ljudi ide na psihoterapiju?
Da, jer se događalo svakodnevno i valjda je samo "elita" od četvero ljudi u pravilu prolazila lišo. S time da je i jedna od njih pila normabele prije najavljenih ispitivanja već u drugom srednje.

Napomenula sam da se ne sjećam svega i nisam sigurna koliko se zapravo želim sjetiti, sve dok se dotična profesorica nije pojavila u medijima ovih dana sva ta sjećanja iz srednje su bila samo nešto što sam prije više godina pričala psihologu.
Glogjem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:28   #20
što se tiče tvoje rastrganosti iz uvodnog posta, velika je razlika između inzistiranja na znanju, pa makar i madeline kolačiče učili u industrijskoj, i iživljavanja, brojanja krvnih zrnaca i sličnog.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.