Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 09:24   #301
ko im je kriv kad nisu uspjesni poduzetnici
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:27   #302
najteže je prijatelja opalit
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:34   #303
Kao i obično,malim lopovima će skinuti glavu a velikima-kapu.
JosePerdomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 10:45   #304
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
E zato će on tebe, bez obzira na godine, pa čak i ako su djeca od 7.godina na popisu.
nisam na popisu vratila sam ih sve do lipe sa jebačkim kamatama. i nisam kriva što nisam imala love da im platim na vrijeme, zajebala me banka sa odugovlačenjem kredita. nisu mi dali reprogram, nisu mi dali ništa.

jebem te porezna upravo i državo sa naglaskom na ono pravna. i jebem ti jednakost građana. samo me zanima otkud budu naplatili 700 000 i nekaj mojem bažletu. nema ništ osim kuće koja samo kaj se ne sruši, nema zemlje, ima štalu koja se raspada, kamione je davnih dana rasprodao, ima staroga bicikla i niš više. i love za pivu. kaj budu njemu uzeli? djece nema, žene nema, nema nikoga. a dužan ko grčka. zanima me kak bu išla ta naplata, barem kaj se tiče ovih slučajeva koje poznam.

i neće mene nitko nabijati casio. moglo bi biti obratno. čim dojem doma.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 11:07   #305
Zakon su mi ovi što kažu: "Pa mi smo radili za državu, i država nam ostala dužna pa sad eto i mi dužni njoj."

Pa jel ono misle da smo retardirani?

Da ne znam kako su se dobivali poslovi od države i po kojim cijenama?

Pa pola tih idiota nije platilo porez na dobit, a ne PDV ili nešto treče.

Pa ako imaš porez na dobit, imaš i dobit, pa gje je završila?

U jahte, vile, švicarske banke ili kao Kerumu na ruletu!

Blažena kina, suđenja od sat vremena i javna strijeljanja
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 11:20   #306
točno tako. vele da u slavoniji nema kamena , pa im je problem raditi most preko drave!! jbg, nosili bi ga ti na leđima sa iskopa auto ceste zg-split do slavonije..

gdje bi bio kraj onima koji su su do zadnje lipe raznih nameta, poreza i kta plaćali, da ga nisu plaćali i buksali tu lovu u džepove...
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 11:29   #307
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
nisam na popisu vratila sam ih sve do lipe sa jebačkim kamatama.
Već će oni tebi nešto naći, samo ti laprdaj po forumu, čitaju to i poreznjaci, to jedino i rade u radno vrijeme.
A liste će se ažurirati, pa imaš još vremena da se pojaviš.

Nego nije li šefica poreznjaka tamo negdje sa tvog kraja?

Quote:
Iako je na sav glas prozivala bivšu Vladu, Nada Čavlović Smiljanec punih je 15 godina radila u područnom uredu Porezne uprave u Virovitici, u kojem je do 2008. godine bila pročelnica i načelnica, a u Virovitičko-podravskoj županiji je otprilike 500 milijuna kuna nenaplaćenih poreza.
http://danas.net.hr/hrvatska/sefica-...tila-samu-sebe

Jeli šefice, bilo smo godinama u fotelji za vrijeme HDZ-a, štrikali kurcu kapicu po cijele dane, a sad si se sjetila da neki porezi nisu plaćeni, a samo pod tvojom upravom oko 500 milijuna kuna.Imaš li neko drugo objašnjenje osim da je to sve nastalo za vrijeme HDZ-a u čijem si debelom manadatu stekla svoj staž? Gukni golubice da te čujemo
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 03.08.2012. at 12:19.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:19   #308
je, z mojega je kraja i osobno se znamo

i zakaj ne bi laprdala? ionak mi za svaki kuki šalju inspekcije pa inspekcije ne nađu ništ i odu razočarani. ajd da ne odu nesretni počastim ih ručkom, kojom gajbicom i to je to. eventualno buteljka i dobro.

a spomenuta golubica bu graktala ko svraka a ne gugutala. mene si našao podjebavati
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:24   #309
Dakle, pojavio se i prvi veliki gaf ovog popisa - objavljeni su podaci o maloljetnicima!

Desetak maloljetnih osoba našlo se na listi poreznih dužnika, sa svim podacima - imenom, prezimenom, godinom rođenja, mjestom boravka i iznosom duga. Ured pravobraniteljice za djecu dao je javno upozorenje Ministarstvu financija da je objavom osobnih podataka djece narušena njihova privatnost i ugrožena dobrobit te da se ti podaci trebaju ukloniti. Porezna odgovara da se poreznim obveznikom postaje rođenjem, što može biti istina, no svejedno maloljetni imaju neka prava koja se ne smiju kršiti.

http://metro-portal.hr/maloljetnici-...-duznika/73045

Maloljetnik naravno može biti porezni dužnik, primjerice 10-godišnjak naslijedi neku imovinu od osobe koja nije bila najbliži rod, i treba platiti 5% poreza na nasljedstvo. Ali to nasljedstvo za njega prihvaćaju roditelji, pa su i roditelji naravno odgovorni za plaćanje poreza (zanemarimo one slučajeve kada je maloljetnik zaposlen). Nije se smjelo dogoditi da se ovi podaci objave, to je protivno načelima i pravilima Konvencije o pravima djeteta, a i sigurno još 5-6 propisa, pa ni maloljetnom delikventu ne smijete ni inicijale objaviti!

Ako ovo dođe do suda u Strasboru - naravno Republika Hrvatska će izgubiti spor i platiti odštetu. Naravno, Poreznoj upravi neće ni pasti na pamet naći tko je krivac za ovo i da taj onda lijepo da svoje novce.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:30   #310
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dakle, pojavio se i prvi veliki gaf ovog popisa - objavljeni su podaci o maloljetnicima!

Desetak maloljetnih osoba našlo se na listi poreznih dužnika, sa svim podacima - imenom, prezimenom, godinom rođenja, mjestom boravka i iznosom duga. Ured pravobraniteljice za djecu dao je javno upozorenje Ministarstvu financija da je objavom osobnih podataka djece narušena njihova privatnost i ugrožena dobrobit te da se ti podaci trebaju ukloniti. Porezna odgovara da se poreznim obveznikom postaje rođenjem, što može biti istina, no svejedno maloljetni imaju neka prava koja se ne smiju kršiti.

http://metro-portal.hr/maloljetnici-...-duznika/73045

Maloljetnik naravno može biti porezni dužnik, primjerice 10-godišnjak naslijedi neku imovinu od osobe koja nije bila najbliži rod, i treba platiti 5% poreza na nasljedstvo. Ali to nasljedstvo za njega prihvaćaju roditelji, pa su i roditelji naravno odgovorni za plaćanje poreza (zanemarimo one slučajeve kada je maloljetnik zaposlen). Nije se smjelo dogoditi da se ovi podaci objave, to je protivno načelima i pravilima Konvencije o pravima djeteta, a i sigurno još 5-6 propisa, pa ni maloljetnom delikventu ne smijete ni inicijale objaviti!

Ako ovo dođe do suda u Strasboru - naravno Republika Hrvatska će izgubiti spor i platiti odštetu. Naravno, Poreznoj upravi neće ni pasti na pamet naći tko je krivac za ovo i da taj onda lijepo da svoje novce.
hvala šefe na ovom upisu. a koliko čujem, to nije jedini gaf. na popisu su navodno ljudi koji su podmirili svoja dugovanja pa zabunom došli na listu srama i spremaju tužbe. i tražit će odštetu nemam pojma za što. ti si pravnik.

nije li se naša porezna malo rasplesala? ovo sa listom maloljetnika mi se specijalno gadi. da se moje maloljetno dijete našlo na popisu jako grdo bi reagirala. bilo bi puno dvorište novinara. kao nekad. zna casio.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:30   #311
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
je, z mojega je kraja i osobno se znamo

i zakaj ne bi laprdala? ionak mi za svaki kuki šalju inspekcije pa inspekcije ne nađu ništ i odu razočarani. ajd da ne odu nesretni počastim ih ručkom, kojom gajbicom i to je to. eventualno buteljka i dobro.

a spomenuta golubica bu graktala ko svraka a ne gugutala. mene si našao podjebavati
Jbga, da si joj odnijela "znak pažnje", možda bi i tebe gurnula na kraj ladice za plaćanje poreza.Tko ti kriv kad si škrta ko židov.

Nego dok je ta baba jela iz HDZ-ove zdjele 15.godina, onda joj nisu smetali silni milijoni neplaćnih poreznih dugova, a sad se ona sjetila da je to bilo mahom za vladavine HDZ-a. Samo je zaboravila da sere u zdjelu iz koje je jela
Bilo bi dobro d aobjasni tko je nju i kada nazvao da ovih 500 milijuna kuna u njenoj Upravi bude 500 milijuna.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:33   #312
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Dakle, pojavio se i prvi veliki gaf ovog popisa - objavljeni su podaci o maloljetnicima!
Nije jedini, ima navodno i ljudi na popisu koji su podmirli dugovanja davno.
Naravno poreznjacima je to bilo prekomplicirano na 35c sa klimom u uredu sve to ić provjeravati pa je jednostavnije sve bubnut na popis.

Mene recimo više zanima objašnjenje šefice poreznjaka kako je u njenoj nadležnoj upravi nastala lista dužnika od 500 milijuna kuna, i po meni bi ako nema valjanog obrazloženja i to čvrstog i pisanog trebala odletiti kao u crtanom, kao i svi slični i sito kao ona...
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:37   #313
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
hvala šefe na ovom upisu. a koliko čujem, to nije jedini gaf. na popisu su navodno ljudi koji su podmirili svoja dugovanja pa zabunom došli na listu srama i spremaju tužbe. i tražit će odštetu nemam pojma za što. ti si pravnik.
U biti jednostavno ti je.

Konvencija o pravima djeteta:

članak 16.
1. Niti jedno dijete ne smije biti izloženo proizvoljnom ili nezakonitom miješanju u njegovu privatnost, obitelj, dom ili prepisku, niti nezakonitim napadima na njegovu čast i ugled.


Ovi mogu reći da je to formalno zakonito, međutim kada dođe u Strasbour, onda će tamošnji suci stvar gledati ciljno, a ne što formalno piše. Cilj je ovdje vrlo jasan. Izuzeci naravno mogu postojati, ali to mora biti u interesu djeteta, npr. dijete nestalo, potraga je u tijeku naravno da će se objaviti fotografija i ime. Kada ovo dođe u Strasbour, a moglo bi doći, onda će tamo gledati Konvenciju, pa Ustav, pa onda i čitav paket zakona koji se tiču djece i maloljetnih (npr. ne smiješ objaviti niti incijale osuđenom maloljetniku!), i prema tome donijeti odluku - a koja će glasiti da hrvatski porezni obveznici imaju dati neke novčeke oštećenima...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:38   #314
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nego dok je ta baba jela iz HDZ-ove zdjele 15.godina, onda joj nisu smetali silni milijoni neplaćnih poreznih dugova, a sad se ona sjetila da je to bilo mahom za vladavine HDZ-a. Samo je zaboravila da sere u zdjelu iz koje je jela
Bilo bi dobro d aobjasni tko je nju i kada nazvao da ovih 500 milijuna kuna u njenoj Upravi bude 500 milijuna.
Znaš kako kažu u Malom Mistu: "Bila je druga direktiva!"
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:45   #315
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Jbga, da si joj odnijela "znak pažnje", možda bi i tebe gurnula na kraj ladice za plaćanje poreza.Tko ti kriv kad si škrta ko židov.

Nego dok je ta baba jela iz HDZ-ove zdjele 15.godina, onda joj nisu smetali silni milijoni neplaćnih poreznih dugova, a sad se ona sjetila da je to bilo mahom za vladavine HDZ-a. Samo je zaboravila da sere u zdjelu iz koje je jela
Bilo bi dobro d aobjasni tko je nju i kada nazvao da ovih 500 milijuna kuna u njenoj Upravi bude 500 milijuna.
ti nemaš koga prcati pa si mene našel. mrš na pregled. a kaj se dotične šefice iz bivšeg hadezeja, čitaj pobegulje pod hitno u pobjednički tabor tiče, ta od mene more dobiti kocena kocen je okrunjeni klip kukuruza. pa nek si ga porine kam oće. kakav znak pažnje? to se daje inšpektorima dok oćeš zvleči informaciju tko te je cinkal.

kokošama nedam ništ. i nek čitajo. boli me minđa. i posebno so mi drage peršone koje menjajo tabore oko izbora dok se rezultati vnapred znajo. riga mi se. dragi su mi ko i kraste na muževim gnojnim nogama. eto.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:49   #316
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Nije jedini, ima navodno i ljudi na popisu koji su podmirli dugovanja davno.
Naravno poreznjacima je to bilo prekomplicirano na 35c sa klimom u uredu sve to ić provjeravati pa je jednostavnije sve bubnut na popis.
Vjerovatno je u tim podmirivanjima bilo i nekih preknjiženja, a opće poznata stvar je da je to poreznjacima naučna fantastika...
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:07   #317
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Izvini no ništa nisam razumio. Može pojašnjenje. Kako izdaš račun, a ne moraš dati državi pdv?


Kako je uopće moguće da je netko dužan državi ? (GODINAMA).


Pričam o zbilji ako si dobar sa ministrom.....sve se može. Ne plaćaš državi, lovu sa računa prebacivaš na novu firmu itd itd
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:08   #318
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Već će oni tebi nešto naći, samo ti laprdaj po forumu, čitaju to i poreznjaci, to jedino i rade u radno vrijeme.
A liste će se ažurirati, pa imaš još vremena da se pojaviš.

Nego nije li šefica poreznjaka tamo negdje sa tvog kraja?


http://danas.net.hr/hrvatska/sefica-...tila-samu-sebe

Jeli šefice, bilo smo godinama u fotelji za vrijeme HDZ-a, štrikali kurcu kapicu po cijele dane, a sad si se sjetila da neki porezi nisu plaćeni, a samo pod tvojom upravom oko 500 milijuna kuna.Imaš li neko drugo objašnjenje osim da je to sve nastalo za vrijeme HDZ-a u čijem si debelom manadatu stekla svoj staž? Gukni golubice da te čujemo
Pa i nastalo je za vrijeme HDZ-a,kaj misliš ovim spinom to osporiti?

Inače,vidim da se opet pojavljujue selektivno stavljanje citata,kao i inače...

Ajde,prvo shvati što znači biti pročelnik ili načelniku PU,pa onda možda dođeš i do dijela da to možda,ali samo možda,nije bilo pod njezinom ingerencijom,barem ne u sveukupnom obimu...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:15   #319
činjenica je da djeca nisu kriva niti odgovorna za nemili događaj, ali je porezni dug javna stvar, a ne privatna prćija. s tim u vezi je kao moralno trebalo objaviti odgovorne osobe u slučajevima. po meni samo je stvar moralnosti.

uostalom, da su ti koji su ugovnali vlastitu djecu imali imalo obraza i morala već i prema njima samima, već bi davno situaciju rasčistili. ziher su znali da djeca na papirima "imaju" nekakve obveze, ali su se oglušivali i pravili se nevješti.

porezna na stup srama zbog svoje omaške, a roditelji ... zbog svoje namjere.


Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post


Kako je uopće moguće da je netko dužan državi ? (GODINAMA).


Pričam o zbilji ako si dobar sa ministrom.....sve se može. Ne plaćaš državi, lovu sa računa prebacivaš na novu firmu itd itd
novci se ne mogu prebacivati samo tako. treba uložiti solidnog truda i papirnih potkrijepljivanja da bi se to izvelo, tako da nitko ne može tvrditi da se nešto takvo dogodilo slučajno.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 13:15   #320
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Pa i nastalo je za vrijeme HDZ-a,kaj misliš ovim spinom to osporiti?

Inače,vidim da se opet pojavljujue selektivno stavljanje citata,kao i inače...

Ajde,prvo shvati što znači biti pročelnik ili načelniku PU,pa onda možda dođeš i do dijela da to možda,ali samo možda,nije bilo pod njezinom ingerencijom,barem ne u sveukupnom obimu...
Isuse kako ti loše trolaš i braniš neobranjivo to nisu istine

Ti si u biti HDZ-ovac, al još toga nisi svjestan.

Da uhvate Milanovića kako prči kozu ti bi napisao "To je ostavština HDZ-ove vlade...... Sunovrat morala..... A otkud znaš da mu koza nije dala..... Ne znaš ništa o kozama.... To je dobro za zdravlje koza.... Možda, samo možda tu ima odgovornost premijera.... Ali ne političke, znamo tko je vladao 8 godina.....
ZnaSeTkoJe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.