Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2009., 23:15   #161
Da postoje preparati ili čajevi koji otapaju kamence, sigurno bi bili dio lijekova ili preparata u konvencijalnoj medicini.
Pustite te bapske priče...
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:58   #162
Kamen u bubregu

Drage moje

Prosli tjedan mi je ultrazvuk pokazao kamen u bubregu velicine 11mm. Iduci tjedan idem na lasersko otklanjanje pa me zanima jel to boli koliko traje te kako izgleda taj cijeli proces...

eto ako neko ima iskustva s tim il zna nesto o tom molila bi da mi napise sve su informacije dobrodosle
Dea1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 19:14   #163
a kakve ovo veze ima sa zenskim zdravljem?
__________________
the winner takes it all
wanda77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 13:59   #164
Dragi miji,

kao srednjoškolac imao sam prve probleme sa kamencem u bubregu ,(sad imam 55 god.), i od tada do danas u periodima od 3 do 8 godina stalno se ponavlja isto. Kad osijetim bolove odem lječniku koji ustanovi u kamen u bubregu cca 6 mm veličine i onda počinje patnja kako ga se riješiti. Mislim da sam se danas riješio i posljednjih ostataka kamena koji me mučio prethodnih desetak dana. Skoro sve ranije navedeno sam koristio a to je Rovatinex, Voltaren čepiči samo kod bolova, sok od rotkve, uvin čaj, pivo jako toplo alkoholno i bezalkoholno sto više to bolje, prolom vodu. Koristio sam i neke stvari ovdje nespomenute i to:
1.svako jutro malu šalicu mješavine maslinovog ulja , soka od limuna i meda,
2.Sok iz stabla ili korijena breze,
3.Kad imam bolove primaknem naizmjenično leđa ili stomak grijalici da ugrijem tijelo i to me opušta te se bol smanji.

Ovaj posljednji sam izgleda izbacio u cijelosti kao pijesak, prije tri godine sam ga razbio laserom iz drugog pokušaja i to nije bilo bolno, prije sedam godina sam izbacio kamen veličine cca 7 do 8 mm mislim najviše zahvaljujuči pivu alkoholnom i bezalkoholnom koje sam popio oko 3 litra u kratkom vremenu i tek onda pod jakim mlazom i malo pod dejstvom alkohola sve je islo neocekivano brzo i lako.
Moj jedini savjet je pazite na infekciju koja se moze dogoditi prilikom pokretanja kamena i koja vas moze dovesti do iscrpljenosti pa u tom slučaju nepropustite uradit analizu urina.

Svima onima koji osječaju bolove od kamenca da kažem da je to beznačajno za razliku od ljepote kad se kamena riješite. I zato živimo za taj trenutak.

Jedna stvar u cijelom slučaju mi nije jasna , mislim da je kod mene pokretanje kamenca vezano za konzumiranje jabukovog octa u salati. Imali neko takvo iskustvo.
pos1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 14:08   #165
tak je i meni, samo sto sam ja jos u dvadesetima . prije desetak godina su mi otkrili prvi kamen i od tada ih stalno dobivam. sve za sta sam saznala sam probala cak sam i imala prehranu slozenu na temelju analize mog kamena i ni od toga nisam imala bas nikakve koristi. kamenje mi je u obitelji i pomirila sam se s tim. razbijanje mi je vec ko dobar dan. samo redovito dva puta godisnje idem na kontrole (ultrazvuk, urinokultura i ostalo...) i sve mi je pod kontrolom. ja inace imam i peh da obavezno jednom godisnje imam infekciju. ne zelim da mi se napravi neka infekcija zbog koje cu zavrsit u bolnici il da mi se napravi neka kamencuga koju cu moc izvadit jedino operacijom. ima puno gorih stvari u zivotu i ovo uopce nije neka bolest zbog koje bi se trebalo bedirat i barem potice covjeka da se puno krece i skace okolo .
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 22:42   #166
...

Bok ljudi evo ja sam nova a imam iste probleme kao i većina vas. Pila sve tablete i svašta nešto, al ne pomaže. Sad čekam laser pa ćemo vidit. Jako boli a pomoć si nemožeš. Što se tiče Rowatinexa meni nije pomoglo baš nimalo Dapače još je gore imam 5 kamena u desnom i 3 u ljevom bubregu. I rade se tom brzinom da nestignemo pratit. Ako ko zna kakav lijek molim vas javite mi. Hvala
Star0105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:03   #167
jedno pitanje...da li netko zna da li se može lasersko razbiti kamenac koji se spustio u uretru?
unaprijed hvala
pozdrav
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:37   #168
Misliš ESWL-om, ne laserski.

U ureteru da, u uretri - ne znam baš. Ako je u ureteru, ovisi o položaju, nekad ga guraju nazad ako se prenisko spustio.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 11:59   #169
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Misliš ESWL-om, ne laserski.

U ureteru da, u uretri - ne znam baš. Ako je u ureteru, ovisi o položaju, nekad ga guraju nazad ako se prenisko spustio.
mislim da nije operacija, odnosno da nije pod anestezijom
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 12:29   #170
ESWL nije operacija i ne radi se pod anestezijom.
ESWL = extracorporeal shock wave litotripsy
http://en.wikipedia.org/wiki/Extraco...ve_lithotripsy
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:41   #171
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
ESWL nije operacija i ne radi se pod anestezijom.
ESWL = extracorporeal shock wave litotripsy
http://en.wikipedia.org/wiki/Extraco...ve_lithotripsy
Hvala ti puno na informacijama, prvi put čujem za tu metodu..jako me strah bilo kakve operacije pa ju pokušavam na svakojake načine izbjeći
Hvala još jednom
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 23:41   #172
eh,
evo jučer sam doslovce ugibala od bubrežnih kolika. povraćala 10-15puta i preznojila hektolitar tekućine, sve to od se od 2-8. strašno nešto. ne znaš kud bi sa sobom.
imala sam ljetos situaciju, al sa dva jača napada i konstantnom boli tokom cijelog dana... a ovo sad je prestrašno bilo, napadaji nisu prestajali...
dansa bila na UZV- hidronefroza 1/2 stupnja. kamen se nekud skrio izgleda, krenuo dalje izgleda. nisam imala problema s mokrenjem, ni ljetos ni sad, kao ni temperasturu.
TH što više vode, uvin čaj.
ne kužim kako se gad od ljetos do sad ponovno uspio napravit i toliko me iz*ebat s oproštenjem. koma.
felis23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 12:03   #173
ja imam tupi bol ( i to vec 2 god) , koji se malo spustio, prije bio vise na ledjima, a sada je dole s prednje strane.
Snimali su mi bubreg, sve je ok, test krvi- bubrezna funkcija ok , onda mi je radjen nedavno rentgen, opet nisu nista nasli, a mene i dalje boli. Moj instinkt mi govori da je mokracni kanal a ne npr jajnik.
Zsnima me da li iko od vas ima tupi bol ( onako slican menzesu cure) ili svi imaju ostre bolove?

Doktorica mi je rekla da mi je jedno ostalo da idem na magnetnu rezonancu... a meni se ne ide. Pijem vode i dosta uvinog caja.
MajaB is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:38   #174
eh ti bubrezi....

Quote:
rina68 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,
ja se mučim već godinu dana s pjeskom, neznam iskreno kad se on uopće počeo stvarat al pretpostavljam preije par godina kad sam počela na periode naoticat. Bilo bi mi drago kad bi mi netko mogao opisat njegove bolove jer mene zna izludit kako se ta bal seli od leđa, do mjehura(bocka) pa prepone znaju rasturat i nikad mira. Jako pomaže čaj od kukuruzne, svaki dan jednu šalicu. Rowatineks čini mi se nije laš ali imam osjećaj da kad dođe period "spuštanja pjeska" da bi tad trebalo malo jesti, piti puno čaja i jaaaaaaaaako paziti da vam nigdje ne puše po bubrezima. Inače samo da znate pošto svaka bolest dolazi iz glave , kamenci su "nakupine nerazriješenog bijesa", to je živa istina pa si razmislite. Nije ta ljutnja od jučer jer taj kamenac se stvara po par godina i ako ne riješimo tu ljutnju prema nekom ili nečem on se stalno stvara. Reći ćete "genetski", da to je istina ali i ta osoba je isto sklona ljutnji....držim vam svima fige da vam ta muka prođe


moze li netko meni odgovorit na pitanje vezano za bubrege.... prije 4 god sam otkrila da imam kamen u lijevom bubregu pa neko vrijeme poslije da imam i u desnom. nisu bili veliki, do 3mm... i tako svakih 10ak mj bih isla na kontrolu i slusala price o tekucini, i trudila se sama rijesit... nije bas nesto islo. nisu rasli pa je to bilo super. e sada, prije 2 mj me zabolilo nesto oko desnog kuka, neka tupa bol i cedna bol, na trenutke se sirila prema koljenu, pa iza ledja al ne tako strasna kao sto vi opisujete i odem ja doktoru i gle cuda nemam kamenja, ne u bubrezima...prema ultrazvuku ne mogu vidjet ima li ga u mokracnom kanalu (barem moj doktor, jer se crijeva nalaze preko kanala bla bla)pa me zanima jel moze zapet tamo i bit 2mj???? nije bol neka al neda mi mira, zulja me nesto i boli, iduci tj idem na ginekoloski pregled - mada nadam se da je s tim sve ok bar nekako nisam prije imala s tim problema... ajme ludim vec 2mj a nitko nista da mi pametno kaze...

znam da ste ovo pisali prije 4 godine... al nadam se da ce netko ugledat ovo i pojasnim mi nesto, procitala sam sve i svasta al.........nista
UPITNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 01:44   #175
Quote:
MajaB kaže: Pogledaj post
ja imam tupi bol ( i to vec 2 god) , koji se malo spustio, prije bio vise na ledjima, a sada je dole s prednje strane.
Snimali su mi bubreg, sve je ok, test krvi- bubrezna funkcija ok , onda mi je radjen nedavno rentgen, opet nisu nista nasli, a mene i dalje boli. Moj instinkt mi govori da je mokracni kanal a ne npr jajnik.
Zsnima me da li iko od vas ima tupi bol ( onako slican menzesu cure) ili svi imaju ostre bolove?

Doktorica mi je rekla da mi je jedno ostalo da idem na magnetnu rezonancu... a meni se ne ide. Pijem vode i dosta uvinog caja.
jel te nesto zulja kao, neka tupa bol oko kuka i naprijed?na preponi? ista stvar je sa mnom, dole sam detaljno opisala sve.... pa ak ti se da procitaj, jedino nisam napisala da sam se rijesila kamena iz bubrega al ne znam trenutak kad je izasao van, mozda je zapeo negdje (u mjehuru nije), jel moze kamen u mokracnom kanalu bit neko vrijeme?
UPITNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 17:47   #176
može
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 00:51   #177
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
može
pa jel znas nesto vise od tog moze?
UPITNA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 07:41   #178
Bok svima, da se i ja javim na ovu temu. Kalvariju s bubrežnim kamencima sam prošao čak dva puta, odn. i s lijevim i s desnim bubregom.
Bol s kamenčićem u bubregu je čak još i podnošljiva iako boli ko vrag. Puno je gore imati bubrežni pijesak ( ili mulj).
Meni je bila utrnula cijela desna strana dolje, to mi se desilo u toku vožnje, doslovce me trgalo od bolova, ne možete si pomoći, a nalaziš se u špici gužve. Pa ipak, nekako sam se dokotrljao do kuće te zvao hitnu (1.puta), došli oni dali inekciju i otišli. 2 sata je bilo O.K. a onda opet bolovi. Hodao sam cijelu dio noći kao da imam 154 godine ( tada sam imao 27) i zazivao Boga i vraga i ne znam koga sve nisam. Problem koji je prisutan kod bubrežnog pijeska ( u odnosu na kamenčić) je taj da ti je rad bubrega blokiran potpuno pa ne možeš ništa popiti ni pojesti jer u roku dvije minute sve izbaciš van. Nakon što mi je hitna došla još jednom odlučio sam otići u bolnicu i pokušati rješiti problem. Trebao sam proći tzv. kontrastno snimanje da bi utvrdili što mi je ( to snimanje ide otprilike ovako: dobiješ jednu konjsku špricu neke tekućine, od koje imaš osjećaj da ti tijelo ispod kože proizvodi 100 stupnjeca Celzijusa, doslovce goriš).
No da skratim priču dobio sam na kraju tablete protiv bolova i za opuštanje mišića te nakon tjedan dana uz ca dvije litre čaja dnevno uspio to srediti.
Otprilike dvije godine nakon slučaja s bubrežnim pijeskom, eto ti vraga ponovo, ali sada u obliku kamenčića u lijevom bubregu. Samo sada sam imao iskustvo pa sam znao odmah što treba poduzeti. Pravac dežurni urolog, inekcija i jasno naputak uz tablete puno puno čaja. Ali inače ja nisam osoba sklona da pijem puno tableta pa sam poslušao savjet svoje doktorice i napravio ovo:
natočio kadu navečer punu vruće vode i popio na eks 4 piva, topla. I tako dvije večeri zaredom. Treći dan ujutro sam izmokrio kamnečić. To je bio osjećaj koji je teško opisati riječima. Mokriš i osječaš kako se gad kotrlja po kanalima i izlazi van. Vrag mi nije dao mira pa sam to mokrenje obavio u kadu, da vidim što me to ubijalo iznutra. Otrpilike kao spojena zrnca pijeska u malu grudicu, sa oštrim bridovima.
E da, što se tiče piva moglo bi biti O.K. i s bezalkoholnim jer kad saspeš 4 piva na eks u sebe pijan si u roku par minuta.
Poslije sam o svemu razmišljao, možda bi to sve funkcionirali i s nekim čajevima, ali kada je obavezna jer vruća voda opušta mišiće. Sada pijem jedan biljni sok koji je preventiva kamenčićima, ali ne bih o tome pisao da ne ispadne da nešto reklamiram. Koga interesira može mi poslati poruku.
Toliko od mene. Pozdrav
MK-1964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 12:26   #179
operacija vađenja kamena iz bubrega

Zamolio bih za pomoć .U bubregu imam kamen 18 mm,bio sam na 2 laserska razbijanja (ESWL) ali kamen nije moguće razbiti.Nakon tih razbijanja bio sam prošli tjedan kod doktora u Vinogradskoj u Zagrebu,doktor je rekao da moram na operaciju jer se takav kamen ne može izmokriti,da je rez 3-4 cm ,7 dana ležanja u bolnici.Ima li tko više saznanja kakva je to operacija,kako se izvodi,kako teče oporavak... Unaprijed se od srca zahvaljujem na bilo kojem odgovoru i savjetu.
krasnodar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 19:09   #180
Probaj malo proguglati, pogledaj koji video - upiši operacija bubrega i traži dalje -sretno
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:26.