Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2007., 14:05   #41
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Gospon Nimalo Važan tvoj je problem što pljuješ po svemu što je "sam svoj majstor". Ovaj kutak Foruma se upravo tako zove
Peči TAM STADLER još i danas rade. Isto tako ima ljudi koji su sami sebi radili peći i još uvijek rade. Znam jednu takvu koja je bila "vrlo inovativna" za ono vrijeme komunizma (nemam pojma kakve to veze ima međusobno)
Prvo prijatelju ne osuđuj nikoga bez veze. Ja ne pljujem po najgorim neprijateljima a kamoli nekoga ovdje na forumu.

A osim toga IZVRDAVAŠ ODGOVORE (to je po meni loša diskusija za ovu temu) na pitanja što sam ti veće rekao u jednoj drugoj temi pa si se pustio kao nemaš pojma što sam te pitao. Ako te to ljuti onda je to tvoj problem, ja nažalost nemam dlake na jeziku, ali nikoga ne vrijeđam. Ako nešto neznam onda pitam. Ako znam odgovor dajem ga, ako neznam odgovorim da neznam. Neznam gdje je tvoj problem???

Između ostalog i ovdje ti je postavljeno pitanje sa moje strane. A indirektno od još jedne strane.

Ako te to ljuti nemoj sudjelovati, umjesto da govoriš nekome da ovdje pljuje po drugima bilo bi bolje da odgovoriš na pitanje budući se forum zasniva na načelu diskuje.

Lijepi ti pozdrav ako sam te uvrijedio izvini prijatelju.
Nimalo Vazan is offline  
Old 28.02.2007., 16:19   #42
Postavi pitanje
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 28.02.2007., 17:53   #43
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Postavi pitanje
Za vlakovima i za ženama se ne trći prijatelju
Nimalo Vazan is offline  
Old 26.06.2007., 11:27   #44
da podignem ovu staru temu i da se zahvalim "Viess"-u na savjetima...
uzeo sam Viessman Vitolig 150 25kW,laddomat,sigurnosna grupa STS,i mjerac vlaznosti drva,ukupno 13.080kn za gotovinu....
rok isporuke mjesec dana(necu navesti firmu zbog reklame)

nadam se da ce se piroliza pokazati na djelu!

i ovih dana mi dolaze drva (cer),svjezi iz sume,sumarski kamion ih dovozi,debeli trupci....15m3...koji ce se susiti do iduce zime...

sumar mi tvrdi da je cer dosta kalorican i da je kvalitetno drvo!istina?
spoki007 is offline  
Old 25.09.2007., 13:25   #45
Vitolig 150

Pozdrav, interesuje me dali neko u ovom forumu posjeduje vitolig 150 (40 Kw) sa spremnikom toplote 2000 l. Naime nedavno sam instalirao isti doma pa me interuje nekoliko praktičnih stvari obzirom da imam problema sa istim.

Unaprijed hvala na pomoći!
zizak is offline  
Old 25.09.2007., 13:39   #46
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Pozdrav, interesuje me dali neko u ovom forumu posjeduje vitolig 150 (40 Kw) sa spremnikom toplote 2000 l. Naime nedavno sam instalirao isti doma pa me interuje nekoliko praktičnih stvari obzirom da imam problema sa istim.

Unaprijed hvala na pomoći!
imam ja vitolig 150(25kW) ali bez spremnika...
reci problem,netko ce ti vec odgovoriti....
spoki007 is offline  
Old 25.09.2007., 14:33   #47
vitolig 150 problem

problem je u slijedećem,

uz Vitolig 150 (40 KW) sam nabavio i spremik toplote 2000l i ladomat 21". Nakon postavljanja sistema i puštanja u rad od strane ovlaštenog viessmann servisera bilo je potrebno 48!? sati da se voda u sistemu zagrije na temperaturu od nekih cca 60 stepeni (vanjska temp. je bila nekih cca 20-25 stepeni) dok je strartna temperatura u spremniku toplote VEĆ bila oko 30-ak stepeni. Serviser u Viessmann Zagreb mi je u tel. razgovoru rekao da je normalno da se voda na tu temp. zagrije nakon nekih 8 sati i da ne razumije u čemu je problem. Napominjem da su drva suha, dimnjak urađen po specifikacijama, kao i ostali elementi u instalaciji, kotao veoma brzo dosegne zadanu temp. ali voda u spremniku toplote i sistemu ne.
Nakon ponovnog poziva, viessmann serviser koji mi je pustio sistem u rad je rekao da je JEDINI način da sistem radi "ispravno" da se izvadi termo ventil iz ladomata (ili kako se već zove) što je on i učinio. Nakon toga sistem se zagrije u vremenu od nekoliko sati ali sam zabrinut obzirom da je ladomat ovim izgubio svoju funkciju, tj. ne vrši miješanje hladne i tople vode. V. Zagreb kaže kako se to nebi smjelo raditi zbog hladne korozije kotla, moj serviser opet kaže da je to tako u praksi i da se nikako drugačije nemože riješiti.

unaprijed se zahvaljujem na pomoći !!!
zizak is offline  
Old 25.09.2007., 14:41   #48
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
problem je u slijedećem,

uz Vitolig 150 (40 KW) sam nabavio i spremik toplote 2000l i ladomat 21". Nakon postavljanja sistema i puštanja u rad od strane ovlaštenog viessmann servisera bilo je potrebno 48!? sati da se voda u sistemu zagrije na temperaturu od nekih cca 60 stepeni (vanjska temp. je bila nekih cca 20-25 stepeni) dok je strartna temperatura u spremniku toplote VEĆ bila oko 30-ak stepeni. Serviser u Viessmann Zagreb mi je u tel. razgovoru rekao da je normalno da se voda na tu temp. zagrije nakon nekih 8 sati i da ne razumije u čemu je problem. Napominjem da su drva suha, dimnjak urađen po specifikacijama, kao i ostali elementi u instalaciji, kotao veoma brzo dosegne zadanu temp. ali voda u spremniku toplote i sistemu ne.
Nakon ponovnog poziva, viessmann serviser koji mi je pustio sistem u rad je rekao da je JEDINI način da sistem radi "ispravno" da se izvadi termo ventil iz ladomata (ili kako se već zove) što je on i učinio. Nakon toga sistem se zagrije u vremenu od nekoliko sati ali sam zabrinut obzirom da je ladomat ovim izgubio svoju funkciju, tj. ne vrši miješanje hladne i tople vode. V. Zagreb kaže kako se to nebi smjelo raditi zbog hladne korozije kotla, moj serviser opet kaže da je to tako u praksi i da se nikako drugačije nemože riješiti.

unaprijed se zahvaljujem na pomoći !!!
Vjerovatno ti je novi termoventil bio neispravan. Nikako nemoj vaditi termoventil jer sada imaš nešto što ti samo vrti vodu u krug a ne štiti kotao. Dakle, platio si laddomat cca 2000 kn a koristiš ga kao pumpicu od 600 kn.

Provjeri da li je taj serviser na popisu ovlaštenih na www.viessmann.hr jer mi nikako nije jasno zašto bi to napravio. Ako bez termoventila radi dobro, mora raditi i s ispravnim ventilom isto tako.

Pada mi na pamet još jedna situacija. Koja ti je zadana temperatura na digitalnom regulatoru na Vitoligu?? Ako je zadana temperature manja od temperature otvaranja ventila u laddomatu, onda se događa upravo to što si opisao. Rješenje: podići zadanu temperaturu na npr 80 ili 85 °C.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 25.09.2007., 14:50   #49
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
imam ja vitolig 150(25kW) ali bez spremnika...
reci problem,netko ce ti vec odgovoriti....
Jesi ga isprobao? Nemamo nikakve povratne informacije
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 25.09.2007., 15:04   #50
vitolig 150

Po naputku V. ZG, sistem je napravljen tako da kotao prvo zagrijava spremik pa tek onda pušta toplu vodu prema kući.

Spremnik toplote je Centrometalov obzirom da Viessmann nema spremnika od 2000 a nisam bio u mogućnosti zbog ograničenog prostora u kotlovnici nabaviti dva V. spremnika od po 1000 l (U servisu su rekli da to ne pravi razliku u funkcionalnosti sistema).

Serviser jeste na popisu servisera, dugo godina radi sa Viessmannom. Ono što mene interesuje je upravo dali neko ima direktno iskustvo sa 2000 l spremikom i kotlom od 40 KW, koliko je stvarno sati potrebno za zagrijavanje???

hvala
zizak is offline  
Old 25.09.2007., 15:23   #51
vitolig 150

Zadana temp. je bila postavljena na max., tj. na 80 stepeni. Dali postoji način provjere termoventila (on bi trebao propuštati vodu u kotao na 72) ili možda kupiti drugi???
zizak is offline  
Old 25.09.2007., 15:28   #52
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Po naputku V. ZG, sistem je napravljen tako da kotao prvo zagrijava spremik pa tek onda pušta toplu vodu prema kući.

Spremnik toplote je Centrometalov obzirom da Viessmann nema spremnika od 2000 a nisam bio u mogućnosti zbog ograničenog prostora u kotlovnici nabaviti dva V. spremnika od po 1000 l (U servisu su rekli da to ne pravi razliku u funkcionalnosti sistema).

Serviser jeste na popisu servisera, dugo godina radi sa Viessmannom. Ono što mene interesuje je upravo dali neko ima direktno iskustvo sa 2000 l spremikom i kotlom od 40 KW, koliko je stvarno sati potrebno za zagrijavanje???

hvala
Mi smo ih montirali i puštali u pogon više komada. I tu i slične kombinacije, ali moram priznati da nikada nisam mjerio vrijeme. Ono što ti mogu reći sa sigurnošču je da to može trajati nekoliko sati. Kao što si napisao, pozitivna stvar je ta što se prvo zagrijava spremnik, pa se tek onda pušta voda u mrežu.
Tih 2000l je idealan omjer kotla i spremnika. Prema preporuci Viessmann-a trebalo bi ugraditi spremnik veličine 40-50 l/kW. Dakle, Viessmann ne bi predložio kombinaciju za čije bi zagrijavanje trebalo 2 dana.

Viessmann tehnička služba funkcionira tako da se svaki serviser javlja telefonom iz kotlovnice za problem koji ne može riješiti, a ako mu se savjetom ne može pomoći onda netko iz tehničke službe izlazi na teren. U svakom slučaju, stvari se moraju popraviti i stranka mora biti zadovoljna!

Preporuka: Servisera uhvatiti za rukav i ne puštati ga iz kotlovnice dok se stvar ne riješi. I to s ugrađenim termoventilom.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 25.09.2007., 15:30   #53
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Zadana temp. je bila postavljena na max., tj. na 80 stepeni. Dali postoji način provjere termoventila (on bi trebao propuštati vodu u kotao na 72) ili možda kupiti drugi???
Novi košta cca 120 kn + PDV i najjednostanije ga je probati zamijeniti. Serviser ti je dužan zamijeniti ga u jamstvu.
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 25.09.2007., 15:45   #54
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
problem je u slijedećem,

V. Zagreb kaže kako se to nebi smjelo raditi zbog hladne korozije kotla, moj serviser opet kaže da je to tako u praksi i da se nikako drugačije nemože riješiti.

unaprijed se zahvaljujem na pomoći !!!
probaj malo ostrije prema njemu kako ti viess kaze....
zato ja i nisam instalirao spremnik,vrijeme koje je potrebno da se zagrije spremnik jednako vremenu da se ja smrznem u kuci
spoki007 is offline  
Old 25.09.2007., 15:52   #55
Quote:
viess kaže: Pogledaj post
Jesi ga isprobao? Nemamo nikakve povratne informacije
nisam jos jer nisam postavio (2)vrata na dimnjak
keramicar mi postavlja plocice,ja postavljam glazure u podrumu,gletujem sobe,postavio laminat,cijepao drva,slagao ih u podrum,....posla mali milijun

nadam se da cu ovaj tjedan naloziti prvu vatru!
spoki007 is offline  
Old 25.09.2007., 16:09   #56
vitolig 150

Hvala vam velika na pomoći,

Naravno, mogao bih prihvatiti činjenicu da mi treba do 8 sati do zagrijavanja sistema, ali 24 ili 48 nikako, smatram da je to zaista previše i da nešto nije kako treba. Sa serviserom sam pokušao svakako ali to je njegova zadnja konstatacija ("ili ovako bez ventila ili ću ti staviti ventil pa čekaj dva dana").
Bez ventila čitav proces traje 2-3 sata, ja ću kupiti i novi ventil, pa probati jer mislim da mi ovako kotao neće dugo trajati.

Ako negdje dođete do tačne informacije koliko treba vremena, molim vas javite na post

Još jedna stvar, nekada se dešava da kada upalim ventilator, odnosno elektroniku i kada ventilator krene sa upuhivanjem zraka, desi nešto slično
hajdemo je nazvati malom eksplozijom u kotlu, serviser je to nazvao normalnim, tj. rekao je da se to nekad dešava kada kisik "naglo" uđe u kotao te da netrabem brinuti, trebam li???

hvala još jednom na pomoći!!!
zizak is offline  
Old 25.09.2007., 16:17   #57
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Hvala vam velika na pomoći,

Naravno, mogao bih prihvatiti činjenicu da mi treba do 8 sati do zagrijavanja sistema, ali 24 ili 48 nikako, smatram da je to zaista previše i da nešto nije kako treba. Sa serviserom sam pokušao svakako ali to je njegova zadnja konstatacija ("ili ovako bez ventila ili ću ti staviti ventil pa čekaj dva dana").
Bez ventila čitav proces traje 2-3 sata, ja ću kupiti i novi ventil, pa probati jer mislim da mi ovako kotao neće dugo trajati.

Ako negdje dođete do tačne informacije koliko treba vremena, molim vas javite na post

Još jedna stvar, nekada se dešava da kada upalim ventilator, odnosno elektroniku i kada ventilator krene sa upuhivanjem zraka, desi nešto slično
hajdemo je nazvati malom eksplozijom u kotlu, serviser je to nazvao normalnim, tj. rekao je da se to nekad dešava kada kisik "naglo" uđe u kotao te da netrabem brinuti, trebam li???

hvala još jednom na pomoći!!!
To je plin koji nastane isplinjavanjem drva. Ponekad se to dešava, ali često puta je uzrok loš dimnjak ili nepotpuno zatvaranje klapne prema dimnjaku. Provjeri da li imaš pepla ili nečeg drugog između klapne na dimovodu i dosjeda. To se čisti iz ložišta (teško) ili demontažom ploče s gornje stražnje strane kotla. Uglavnom, ako se to i desi, ne smije biti jako bučno niti problematično.

Ali termoventil nemoj kupovati. Nije stvar cijene nego principa. U najgorem slučaju zovi tehničku službu na 01/6593-655 (gospodin Nikola ili Stjepan) i objasni o čemu se radi. Takav serviser nije dobar ni Viessmannu ni strankama
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 26.09.2007., 16:01   #58
Cool Vitolig 150

Quote:
viess kaže: Pogledaj post
To je plin koji nastane isplinjavanjem drva. Ponekad se to dešava, ali često puta je uzrok loš dimnjak ili nepotpuno zatvaranje klapne prema dimnjaku. Provjeri da li imaš pepla ili nečeg drugog između klapne na dimovodu i dosjeda. To se čisti iz ložišta (teško) ili demontažom ploče s gornje stražnje strane kotla. Uglavnom, ako se to i desi, ne smije biti jako bučno niti problematično.

Ali termoventil nemoj kupovati. Nije stvar cijene nego principa. U najgorem slučaju zovi tehničku službu na 01/6593-655 (gospodin Nikola ili Stjepan) i objasni o čemu se radi. Takav serviser nije dobar ni Viessmannu ni strankama
Što se tiče dimnjaka, nov je i urađen po spec. za moj kotao, to mi se dešavalo i nakon par loženja kada je peć bila nova, kao i sada (povremeno) a dešava se i kada je klapna otvorena i zatvorena?! Nije jako bučno.

Samo da se još jednom zahvalim, ohrabren našim jučerašnjim razgovorom, nazvao sam V. u Zg (g.Stjepan) i naložili su mom serviseru da dođe u Zg. po nove termoventile za Ladomat, pa ćemo vidjeti.

Hvala dečki!
zizak is offline  
Old 28.09.2007., 09:21   #59
Quote:
zizak kaže: Pogledaj post
Što se tiče dimnjaka, nov je i urađen po spec. za moj kotao, to mi se dešavalo i nakon par loženja kada je peć bila nova, kao i sada (povremeno) a dešava se i kada je klapna otvorena i zatvorena?! Nije jako bučno.

Samo da se još jednom zahvalim, ohrabren našim jučerašnjim razgovorom, nazvao sam V. u Zg (g.Stjepan) i naložili su mom serviseru da dođe u Zg. po nove termoventile za Ladomat, pa ćemo vidjeti.

Hvala dečki!
Javi rezultate! Možeš li mi reći barem iz kojeg si dijela Lijepe naše? Može i na PM
__________________
Viessmann service team
viess is offline  
Old 05.10.2007., 09:41   #60
vitolig 150

Ja živim u Bihaću, jučer je bio serviser i stavio novi termoventil, ložim od 5 popodne do sada. Vrh pufera se zagrijao na zadanu temp. (73-75) za nekih 3 sata, ali u dnu je tek jutros temperatura došla na nekih 30 stepeni. Neznam dali je to ok, ali već u sve počinjem sumnjati ;(

Viess, Imate neki mail da Vam pošaljem skicu kako je povezan puffer i kotao da čujem Vaše mišljenje?

Hvala
zizak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.