Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 14:27   #1
Pas sam u stanu

1. Zanima me da li se i koliko često nađete u situaciji da ostavite psa samog u stanu?
2. Ako je odgovor pozitivan, koliki vremenski period pas bude sam?
smile7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:35   #2
nažalost svaki radni dan
no ne bude dugo, par sati. onda dobije društvo...

inače, ostane u hodniku ali si faca sam pootvara sva vrata pa se igra po cijelom stanu
malo na krevetu, malo na sofi, pa u kuhinji, kupaonici....
zapravo mislim da uživa
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:37   #3
asti srca svaki put kad idem na posao...znači svaki dan...
i to kad je tmurno vrime...kad je sunčano on je u dvorištu i neće ni makac od kuće, dobri moj...

koliki ti je pas?
ako ga navikavaš malo po malo odmalena, ne bi trebalo biti problema.
moj se navikao na ritam naših radnih smjena i taman se odmori od nas dok završimo s poslom. a kad se vratim ne mogu u kuću uć bez da me sruši i sve vrećice što nosim od veselja pukog...
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:55   #4
Neman ga još al razmišljan već misecima.... i to s ostavljanjem mi je najveći problem. Radin od 8-9h,vikende slobodna. Bija bi sam u stanu barem 6h, al od starta pa uvik dođem do zaključka da to nije izvedivo, jer ne bi mogla ni zamislit da mi cvili po kući jer je sam. Šta mislite, dal da odustanem od te ideje? Imam još ribice i papigu al to je skroz nešto drugo
smile7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:00   #5
Quote:
old.bloodshot.moon kaže: Pogledaj post
nažalost svaki radni dan
no ne bude dugo, par sati. onda dobije društvo...

inače, ostane u hodniku ali si faca sam pootvara sva vrata pa se igra po cijelom stanu
malo na krevetu, malo na sofi, pa u kuhinji, kupaonici....
zapravo mislim da uživa
I moji psi su svaki radni dan sami u stanu. I mislim da čitavo vrijeme spavaju.
slovenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:02   #6
ma nije to njima bad kad se naviknu. ja mislim da se sami zabave (to me
zapravo full zanima, voljela bi vidjeti kaj radi).

p.s. provincijalka - VERY nice avatar...
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:09   #7
svaku vecer dok idemo na posao...

ljeti ostaje u velikom dvoristu

legne ne krevet i spava bude sam od 5 sati pa na dalje...

ako je ostajanje na poslu planirano jako dugo onda ga prije posla odvedemo u jako dugu setnju i frendica dobije kljuceve od kuce za svaki slucaj
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:20   #8
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
svaku vecer dok idemo na posao...

đe i šta se to radi navečer?
da se prijavin.




old, tnx. Magritte's slika.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:20   #9
Quote:
smile7 kaže: Pogledaj post
Neman ga još al razmišljan već misecima.... i to s ostavljanjem mi je najveći problem. Radin od 8-9h,vikende slobodna. Bija bi sam u stanu barem 6h, al od starta pa uvik dođem do zaključka da to nije izvedivo, jer ne bi mogla ni zamislit da mi cvili po kući jer je sam. Šta mislite, dal da odustanem od te ideje? Imam još ribice i papigu al to je skroz nešto drugo

Ovako pas se navikne biti sam samo ga tome treba učiti od malena. Naravno nije im to najmilije, ali većina ih taj period prespava. Veći je problem obavljanje nužde. Uobičajeno pas može istrpiti toliki period ako ga redovito izvodiš prije i poslije, ali i pas se može razboljeti, imati problema s probavom i sl. i onda bi bilo mučenje, ako bi jadnik uopće istrpio. Zato ti preporučam manjeg psa kojeg možeš naučiti obavljati nuždu u pijesak za mace ili na novinu. Mi smo svoju naučili na balkon i kad bi duže bili odsutni balkon je obavezno bio otvoren. Tu je mogućnost vrlo rijetko koristila samo i jedino ako bi joj pripelo a nije bilo nikoga doma inače nije htjela. Sad je mama penzionerka, pa skoro nikad nije sama.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:21   #10
Naviknu se nakon nekog vrimena, to znan... al šta dok su mali, znači odma u početku da ga ostavim? .....iman osjećaj da će cvilit svih 6h
smile7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:23   #11
Quote:
smile7 kaže: Pogledaj post
Naviknu se nakon nekog vrimena, to znan... al šta dok su mali, znači odma u početku da ga ostavim? .....iman osjećaj da će cvilit svih 6h



ooo, grdno se varaš...
on će guštat i sve živo istražit, isprevrnut, spavat di mu se ćefne, piškit di poželi...
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:25   #12
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
đe i šta se to radi navečer?
da se prijavin.




old, tnx. Magritte's slika.
novine
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:26   #13
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
ooo, grdno se varaš...
on će guštat i sve živo istražit, isprevrnut, spavat di mu se ćefne, piškit di poželi...
upravo tako! imam osjećaj da se on ludo zabavlja dok nas doma...
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:27   #14
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
novine


širok pojam bome...
a tamo san već radila...ali nikako navečer, već kad im padne na pamet, u svako doba dana...
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:32   #15
Quote:
provincijalka_24 kaže: Pogledaj post
ooo, grdno se varaš...
on će guštat i sve živo istražit, isprevrnut, spavat di mu se ćefne, piškit di poželi...
upravo tako! imam osjećaj da se on ludo zabavlja dok nas doma...
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:34   #16
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Ovako pas se navikne biti sam samo ga tome treba učiti od malena. Naravno nije im to najmilije, ali većina ih taj period prespava. Veći je problem obavljanje nužde. Uobičajeno pas može istrpiti toliki period ako ga redovito izvodiš prije i poslije, ali i pas se može razboljeti, imati problema s probavom i sl. i onda bi bilo mučenje, ako bi jadnik uopće istrpio. Zato ti preporučam manjeg psa kojeg možeš naučiti obavljati nuždu u pijesak za mace ili na novinu. Mi smo svoju naučili na balkon i kad bi duže bili odsutni balkon je obavezno bio otvoren. Tu je mogućnost vrlo rijetko koristila samo i jedino ako bi joj pripelo a nije bilo nikoga doma inače nije htjela. Sad je mama penzionerka, pa skoro nikad nije sama.
pa mogla bi ga onda jednostavno držat na balkonu (8m2) dok me nema, s pijeskom, kućicom i igračkama...da mu ne bude dosadno... al to onda na proljeće... pa do jeseni bi se valjda navika...sad bi mu bilo ladno. Tako bi izbjegla nuždu po kući
smile7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 15:59   #17
Quote:
smile7 kaže: Pogledaj post
pa mogla bi ga onda jednostavno držat na balkonu (8m2) dok me nema, s pijeskom, kućicom i igračkama...da mu ne bude dosadno... al to onda na proljeće... pa do jeseni bi se valjda navika...sad bi mu bilo ladno. Tako bi izbjegla nuždu po kući
mozes ti psa drzati unutra a da opet obavlja nuzdu na terasi, to nije problem.

Ostavljam psa samog svaki radni dan, od 7 do 5, s tim da oko pola 4 ima jednu setnju, koja obicno traje bar pola sata. Seta se ujutro i uvece jos, uvece se istrcava.

Da je lako, nije, bilo bi dobro da imas nekog da ti pomogne do nekih 6 meseci starosti steneta, jer ono i jede tri puta dnevno do otprilike te dobi, ili da jednostavno uzmes malo vece tj. starije stene.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:02   #18
jednom sam vidio na nekoj emisiji o japanu...
jedan čovjek svoja 2 psa drži same gotovo cijeli dan kod kuće jer mu posao oduzima puno vremena, a ima neki uređaj koji izgleda kao aparat za kavu koji ima kameru pa gazda može preko interneta u svakom trenutku vidjeti što mu ljubimci rade... i, pazi sad, davati im hranu preko interneta (otvori se neka ladica s hranom)... tako prati njihov obrok i daje im još ako su još gladni...
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:06   #19
Quote:
iharhajster kaže: Pogledaj post
jednom sam vidio na nekoj emisiji o japanu...
jedan čovjek svoja 2 psa drži same gotovo cijeli dan kod kuće jer mu posao oduzima puno vremena, a ima neki uređaj koji izgleda kao aparat za kavu koji ima kameru pa gazda može preko interneta u svakom trenutku vidjeti što mu ljubimci rade... i, pazi sad, davati im hranu preko interneta (otvori se neka ladica s hranom)... tako prati njihov obrok i daje im još ako su još gladni...


kad je bio baš mali, mi smo mu isto ostavili kameru upaljenu da ga vidimo s vremena na vrijeme...i došla ja kod mame i reko odo čas na net, spojim se sa kompom doma i gledam di je on.
upada mater i krsti se s obe ruke i noge, uz dijagnozu da san totalno poludila.
__________________
"...Kažu da je Riga idealna za igru skrivača, bezbroj je čudnovatih prolaza kroz kuće..."
provincijalka_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 16:06   #20
cool! to bi ja!
da ga mogu gledati... da se manje brinem dok sam na poslu...
__________________
L in my heart
pilich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.