Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Kako koristite čajeve?
Vrkuta cijeli ciklus 80 48.48%
Marulja u 1.dijelu, a vrkuta u 2.dijelu 43 26.06%
Marulja i vrkuta cijeli ciklus 6 3.64%
Koristim neke druge čajeve 16 9.70%
Kombiniram marulju i vrkutu s još drugim čajevima 20 12.12%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2012., 19:11   #1081
Cure evo i mene! JA od sutra ujutro pijem vrkutu i stolisnik (omjer 1:1). MArulju ću izbaciti neko vrijem, prebljak mi je okus. Ako neće upaliti + kroz 2-3 mjeseca, onda ću i marulju uvesti..što se mora

Pila sam tu kombinaciju davno, lijepo mi je sredila ciklus, ovulacija i sluzi je bilo na pretek, šteta što se tada nismo keksali za bembolina ali neka, evo sada krećemo. Lh trakice stižu iz UK, a i čaj će učiniti svoje. Ja mu jerujem, na kraju krajeva sve nam se svodi više manje na naš stav prema svemu. Moramo vjerovati. Namjeravam piti 1 šalicu ujutro natašte (nekako mislim da je tako najbolje) i jednu šalicu navečer (isto pokušati par sati ranije ne jesti) tako da se čaj lijepo apsorbira u organizam.
Piušem rezultate već ovaj mjesec
Pozdrav
__________________
Prije nego što sami sebi utvrdite dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja,provjerite da niste jednostavno okruženi seronjama...
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 08:56   #1082
nikyca sretno, nadam se da će ti to bit dobitna kombinacija

ja marulju pila tri mjeseca, sad radim pauzu. a na jesen ću probat s vrkutom.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:42   #1083
Malo o vrkuti

http://www.naturala.hr/vrkuta-biljka-za-zene/91/

Vrkuta se kao čaj može piti samostalno ili u mješavini s drugim biljkama. Čaj od vrkute pripremite tako da dvije čajne žličice zeleni vrkute prelijete s 200 ml kipuće vode, ostavite poklopljeno 10 minuta te potom procijedite. Piju se tri šalice dnevno uvijek svježe pripremljenog čaja.

Kada se pije kao čajna mješavina za smanjenje ženskih tegoba vrkuti se obično dodaju stolisnik, neven, kamilica, kadulja...

Kod ženskih bolesti vrkuta ima posebno djelovanje na:

Bolne, neredovite ili jake menstruacije
Upale i bolesti maternice
Oslabljene mišiće i vezivno tkivo maternice poslije poroda
Ciste
Jaki iscjedak
Klimakterijske tegobe i tegobe menopauze
Pubertetske tegobe
Umanjuje sklonost pobačaju i olakšava porod
Pomaže kod upale jajnika, kod bijelog pranja, gljivičnih infekcija, hormonalnih poremećaja, neplodnosti…
Koristi se kod oboljenja kojima je uzrok HPV
Vrkuta se također često preporučuje i kod mršavljenje.
__________________
Prije nego što sami sebi utvrdite dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja,provjerite da niste jednostavno okruženi seronjama...
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 11:53   #1084
Stolisnik

STOLISNIK - ČAJ OD STOLISNIKA

Čaj od stolisnika regulira i pročišćava krvotok, a pomaže i kod srčanih oboljenja.

Stolisnik, odnosno čaj od stolisnika, je korisno piti kod unutarnjih krvarenja, krvave stolice, krvarenja iz nosa, ali i kod ostalih rana.

Također, pomaže kod svih tegoba veznih uz mjesečnicu, i kad je obilna i kad je oskudna, te ublažava grčeve maternice.

Čaj od stolisnika djeluje protuupalno, baktericidno, te potiče nastanak i otjecanje žući. Potiče i lučenje sline, želučanih sokova i želučane kiseline.

Koristi se kao diuretik, a posebno je koristan kod povišenog tlaka.

Izvana, za ispiranje ili oblog, pomaže zaustavljanju krvarenja na ranama.

Priprema: Ukoliko na uputama na pakiranju nije drugačije naznačeno, čajnu žlicu biljke ili filtar vrećicu prelijte s 0,2 l vrele vode. Poklopite i pustite da odstoji 5 do 10 minuta. Procijedite i pijte svježe pripremljeni čaj.

JA kombiniram vrkutu i stolisnik u omjeru 1:1
__________________
Prije nego što sami sebi utvrdite dijagnozu depresije ili niskog samopouzdanja,provjerite da niste jednostavno okruženi seronjama...
nixyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 12:04   #1085
i ja počela piti vrkutu, uopće ne znam u kojoj mi je fazi ciklus , uglavnom koliko čitam po vašim postovima, marulja se pije u prvoj polovici ciklusa do ovulacije, a vrkuta onda nakon ovulacije?!?! jel ko pio oba i ukojem omjeru tokom cijelog ciklusa?
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 21:21   #1086
Evo samo da se pohvalim vrkutu i marulju pocela piti u 7mj. O sam pratila uz pomoc trakica. Pila 1 ciklus i nakon njega ostala trudna, a pokusavali smo 8mj.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 21:23   #1087
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
i ja počela piti vrkutu, uopće ne znam u kojoj mi je fazi ciklus , uglavnom koliko čitam po vašim postovima, marulja se pije u prvoj polovici ciklusa do ovulacije, a vrkuta onda nakon ovulacije?!?! jel ko pio oba i ukojem omjeru tokom cijelog ciklusa?
Tako je. Marulja do O, a vrkutu cijeli ciklus.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:00   #1088
znači stvarno to djeluje? jel se i ta marulja pije 3 puta dnevno? znači onda bi prvi dio ciklusa trebala piti 3 čaše vrkute i 3 čaše marulje?!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 18:52   #1089
Pijes kako pise na uputama. Ja sam do ovulacije pila po 4dcl mix vrkute i marulje.
Ggle....ne znam da li fakat djeluje. Zelim vjerovati da djeluhe. Jedna cura i njezin muz su 4god pokusavali dobiti dijete. Pocela piti cajeve i za 4mj ostala trudna.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:22   #1090
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Evo samo da se pohvalim vrkutu i marulju pocela piti u 7mj. O sam pratila uz pomoc trakica. Pila 1 ciklus i nakon njega ostala trudna, a pokusavali smo 8mj.
Skoro isto i kod mene, ja nakon sedam mjeseci ostala trudna i to baš u tom ciklusu kad sam krenula piti vrkutu Sad jel pomoglo ili nije, neznam, ali nekako vjerujem da ima i ona tu svoje prste
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 20:45   #1091
pa nisu žene to bezveze od nekad koristile za ovakve tegobe, pa vjerujem da pomaže, vjerojatno ne 100% i kod svih, ali djeluje. ja sam za sad na vrkuti pa bumo vidli. pijem ju tri puta na dan po 2dcl!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:19   #1092
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
pa nisu žene to bezveze od nekad koristile za ovakve tegobe, pa vjerujem da pomaže, vjerojatno ne 100% i kod svih, ali djeluje. ja sam za sad na vrkuti pa bumo vidli. pijem ju tri puta na dan po 2dcl!
Držim fige da i kod tebe ekspresno djeluje Ja sam pila ujutro i navečer po šalicu, i moram priznat da sam i od nje primjetila bolju sluz...
brežanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 23:26   #1093
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Skoro isto i kod mene, ja nakon sedam mjeseci ostala trudna i to baš u tom ciklusu kad sam krenula piti vrkutu Sad jel pomoglo ili nije, neznam, ali nekako vjerujem da ima i ona tu svoje prste

Evo potpisujem ja sam pokušavala pola godine, a ostala trudna odmah prvi mjesec kad sam redovno pila vrkutu
Somethingsweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:13   #1094
Quote:
brežanka kaže: Pogledaj post
Držim fige da i kod tebe ekspresno djeluje Ja sam pila ujutro i navečer po šalicu, i moram priznat da sam i od nje primjetila bolju sluz...
Hvala!
moram priznat, ja ju pijem eto ni tjedan dana već primjećujem kvalitetniju sluz

samo da malo ustabilim cikluse da mogu pratiti ovulaciju i to...čitam samo pozitivna iskustva, nadam se da će i moje uskoro biti takvo
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:15   #1095
Quote:
Somethingsweet kaže: Pogledaj post
Evo potpisujem ja sam pokušavala pola godine, a ostala trudna odmah prvi mjesec kad sam redovno pila vrkutu
super!!!!
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:02   #1096
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
znači stvarno to djeluje? jel se i ta marulja pije 3 puta dnevno? znači onda bi prvi dio ciklusa trebala piti 3 čaše vrkute i 3 čaše marulje?!
vrkutu nisam pila, marulju sam pila 4 ciklusa. zatrudnila sam u idućem ciklusu u kojem ju nisam pila. samo sam tablete ulja noćurka taj ciklus pila.
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:08   #1097
Vrkutu sam kupila krajem veljače, pila par dana u ožujku i krajem ožujka ostala trudna. Sad sam se počela prerano otvarati (u 25. tt) pa su mi je također preporučili za jačanje mišića maternice i sprečavanje preuranjennog poroda. Inače sam cijelu trudnoću povraćala i sad imam i gastritis, pa moram priznati da mi paše za želudac i kod tih tegoba. Ovo mi je inače druga trudnoća, sve malte ne isto kao i prvi put, samo sam tad počela malo kasnije otvarati (u 33. tt).
Ima li koja cura koja ju je pila zbog sličnih simptoma u trudnoći? I je li pomoglo?
I sretno svima da čim prije ostanete trudne
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 16:46   #1098
imam pcos i visok prolaktin,dijagnosticirana hipotireoza vec 2.god

nisam citala postove od pocetka pa bi molila nekoga ako je imao slicne tegobe jeli mu caj vrkuta pomagao ??ginekolog mi je prepisao kontracepcijske pilule ,pila sam ih pocela su mi pucati kapilare po nogama i dobila pritisak u glavi sad sam ih prestala piti ali mi menga ne dolazi neznam sta da radim ,dode mi da poludim.ginekolog me samo rijesi sa pilulama.mislila sam poceti piti caj od vrkute samo neznam koliko je ucinkovit kod ovoga sta ja imam pa bi molila nekoga ako ima iskustva da mi kaze ??
lavicaa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 17:39   #1099
Quote:
lavicaa24 kaže: Pogledaj post
imam pcos i visok prolaktin,dijagnosticirana hipotireoza vec 2.god

nisam citala postove od pocetka pa bi molila nekoga ako je imao slicne tegobe jeli mu caj vrkuta pomagao ??ginekolog mi je prepisao kontracepcijske pilule ,pila sam ih pocela su mi pucati kapilare po nogama i dobila pritisak u glavi sad sam ih prestala piti ali mi menga ne dolazi neznam sta da radim ,dode mi da poludim.ginekolog me samo rijesi sa pilulama.mislila sam poceti piti caj od vrkute samo neznam koliko je ucinkovit kod ovoga sta ja imam pa bi molila nekoga ako ima iskustva da mi kaze ??
Bok, moje iskustvo je pozitivno... sa 12 dijagnosticiran Hashimoto, PCOS dijagnosticiran s 16 god, od tada na kontracepciji (Stediril M, Diane, Cilest, Yasmin, triquilar).. u 23-24 god života uz Cilest krvarenja 2-3 puta mjesečno, ili cijeli mjesec...i tako cijelu god...strašno
u studenom 2007. prekinula s Cilestom...proučavajući forume i net samoinicijativno odlučila i počela koristiti čaj od vrkute ( 1l dnevno kroz cijeli dan), agnus cactus vitex i PMS free..sve zajedno...
krajem siječnja 2008... otkrila da sam trudna!!!!
poslije trudnoće vratila se na pilule (jajnici tek blago policistični)
- u lipnju ove god. Hypotireoza terapija Eutirox 25mg, do slijedeće kontrole...
Već sam 25 dana ponovno na vrkuti, nadam se da cu ubrzo ugledati i drugi plusic... (nadam se da TSH nece raditi puno problema)
eto, izgleda da ipak ima nešto u tim čajevima... svakako probaj..nemaš što izgubiti...uvijek se možeš vratiti na pilule...
Alpinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 22:09   #1100
Quote:
dea39 kaže: Pogledaj post
pozdrav, ne znam je li neka od vas probala kapi femisan A, kažu da su dobre za ženska oboljenja
Zanima me dali je netko probao FEMISAN A kapi i koliko koštaju?
Hvala.
demi5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.